Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
18. máj 2009

Ahojky,

nem moc dobre toto. 😒
Bola som dnes u dokyho, hned ma poslal do nemocky,odtial ma uz nechceli ani pustit. Tak som podpisovala reverz. Proste sa neda, co s Matuskom spravim. 😖 Dali mi pesar a ze teda nemocnicny rezim doma. Ha ha ha.
Taka som nervna, ze by som ......no otras,na slucku je to vsetko.
Zuzka neboj sa. Ja byt aspon v 26tt,otvaram sampus... 🙂 Tie kontroly su inak strasny stres,ja som stale pred nimi hnackovala,a nejedla. 😝 Lezkaj, kym mas Emku v skolke,ja si ani to nemozem dovolit, fakt neviem co si pocnem.

jankapo
18. máj 2009

Peti,tak super,aspon ty mas dobre spravy. 😵 Vravim,ze este budes chciet rodit. 😀

jankapo
18. máj 2009

Dzio,inak, ja kebyze mozem VKUSE lezim. Aspon do toho 27tt. Ja som taky poctivak. 😉 Ale u mna je to teraz dost nerealne. ☹ Takze teraz lezim ked mozem, dokopy take 4 hod denne. A noc. 😅 To mi pride dooost malo.

lucia31
18. máj 2009

ahoj jani 🙂 ...neboj, ty si zivy priklad toho, ako sa da takmer prenasat aj s extra nepodarenym krckom 🙂 ....veru, kludovy rezim pri druhom je viac menej nerealny, ale ja som to kompenzovala poriadne podlozenou postelou /Tamca mi rana bola hadam az v pazeraku 😉 / v noci....a jasne, sem tam pocas dna...mne inak doktor vravel, ze radsej stat, ako sediet, to je este vacsia zataz na krcok, kedze tam posobi aj tlak zdola, teda stolicka...
vsetko bude dobre, drze sa babenky 😉

majula28
18. máj 2009

čaute babky,
včera ma tak pobolievalo podbruško ako na menzes a čítam, že to sa skracuje krčok? Ja už ani neviem aký ho mám dlhý, naposledy mi nepovedal, ibaže som tesne na prst otvorená. Na poradňu idem až za dva týždne, mala by som ísť skorej aby som mu povedala o tom pobolievaní a aby mi odmeral krčok? Aby som zase nevypadala ako debil.

😨
jankapo chcem sa ťa spýtať, keď ti dali ten pesar aj tak musíš pri tom ležať? Mne ho chceli dať pred ôsmimi rokmi kvôli otváraniu, ale niektorí mi hovorili, aby som si to nedávala, že keď mi ho dajú, tak sa mi môže rozbehnúť pôrod, tak som si ho nedala a radšej som si to poctivo odležala v nemocnici
Máš ešte polku pred sebou tak sa šanuj.....

petkaerdal
18. máj 2009

ahoj jankapo,nerozumiem presne,co sa stalo??? kolko mas krcok??
no ja som teda rada velmi,lezanie mi fakt pomohlo,lezim ale nadalej,nechcem porodit este,som uz otvorena

petkaerdal
18. máj 2009

jankapo a nemozes maleho niekde dat? ved si len v 21tt,to je moc maaaalo predsa
vidis,ako sa mne lezat oplatilo,je to sice o drzku,ale pomaha to velmi

petkaerdal
18. máj 2009

majula,neviem,ci tie menzesove bolesti u kazdej skracuju krcok,ale ja ho mam nijaky prave kvoli tomu a kvoli tym bolestiam som bola aj v nemocke na infuziach,to maternica je vlastne nepokojna,podrazdena a potom boli,co moze vyvovat vlastne porod,mala by si ist s tym preistotu k dr..ja beriem na to aj doma tabletky a aj vela megnezia pijem

jankapo
18. máj 2009

petka, krcok mam podla lekarky co ma palpacne vysetrovala takych 15mm...na USG vo stvrtok to bolo 24mm...tak teda neviem, ale povedzme ze beriem tych 15mm 😉 , cize dost zle... 😝 ale ja som si toto vsetko s rovnakym scenarom prezila s matuskom a skoro mi porod nakoniec museli vyvolat... 😅
jasne, ze 21tt to je nic a moc moc rada by som si polezala 😅 , ono ale pri detoch pochopis, ze to nie je mozne ani ked ide o zivot...ja viem ze ide o zivot, ale...kde dam maleho? proste dieta len tak nedas niekde...to ti ide srdce potrhat...ved uvidis. 😕 tazke to je, hlavne na psychiku. pre mna je totiz matusko rovnako dolezity ako miminko v brusku a naopak, to sa neda nijako uprednostnit... 😨
ale manzel sa urval z roboty, idem do tej nemocky predsa na par dni (dufam, ze na par dni) no a, potom sme nejako spekulovali, niekto stale musi byt s nami,s malym....asi niekomu zaplatim, inak to nejde, z rodiny vsetci pracuju 😒 takze uplne vesele
majula, napriek pesaru by som mala lezat,ze tam citit tlak na ten krcok...tak sa to musi nejak uvolnit. s pesarom je to take vselico ludia nahovoria. ja som ho mala pri matuskovi tiez a rodila som na termin, nemala som ziadne infekcie ani vytoky, bolo to v poho...takze tak

petkaerdal
18. máj 2009

jankapo,no mas to tazke 😢 ,ja mam po dnesnej kontrole zevraj 14mm krcok,ale ja uz som 34tt
no dufam,ze to teda s tym krckom budes mat,ako pri Matuskovi a ze ti to dobre nakoniec dopadne,krcok mas slabsi aj preto,ze to mas uz druhe tehu
nech ti to v nemocke rychlo ujde a dufam,ze ti pomozu nejako
kedy ides?

majula28
18. máj 2009

petka, ja mám iba magne B6 3x1. Ty máš ešte aké tabletky?

jankapo
18. máj 2009

petka, zajtra rano sa mam hlasit v nemocke...manzel ma nejaku staru dovolnku, tak tu vybral, no a musia to zvladnut. urcite zvladnu 🙂

petkaerdal
18. máj 2009

majula ja pijem magnosolv..myslim,ze je to aj na SK,len toto pijem od zaciatku tehu

Jani,tak ides rano?

beruska113
18. máj 2009

No caves baby,

Peti blahozelam, jaka carodejka ze sa ti krcok zvacsil 😅
Jankapo,
moc drzim palce, to ti verim, ze Ti to neda nebyt riadne s Matuskom, hlavne ked je taky malicky. Ale hadam to nejak zvladnete.
Majula,
ja beriem obycajne magnezium s B6, ale nema to presne nazov magne B6. V nemocnici tiez davali len take obycajne. podla mna je to jedno magnezium ako magnezium. A obcas si dam callibrum.

Fuj baby mne je hrozne teplo, som dnes bola na cviceni- priprave pre tehu a som sa tam skoro roztopila. Aj doma vsetky okna otvorene a mame 26 stupnov 😝 ZAse tijem na zmrzke.

petkaerdal
18. máj 2009

beruska,no ja myslim,ze nieco zmensene sa zväcsit uz nemoze,ale zase 1cm je dost,zeby sa tak omylila? 😕
aj my tu mame teplo,ale v byte nastastie este tak vela nie,ale zmrzku by som si dala 😉

majula28
18. máj 2009

petka, a doktor ti povedal, aby si len ležala alebo sa môžeš pohybovať?

berus ty môžeš chodiť aj na cvičenie? Ty sa máš.

baby ale mne aj tak tvrdne občas bruško aj pri tom magne, aj Vám to robí???? a strááááááááááášne ma bolia lonové kosti (aj v prvom tehu ma boleli ale až úplne na konci tehu) keď sa postavím z postele. Idem ako storočná babka.
😀 😀 😀

petkaerdal
18. máj 2009

nie presne takto nie,ale lezala som cely cas v nemocke a potom mi uz nic ani nedavali a ked som sa pytala,ze preco ma nepustia tak povedali,ze lebo doma by som takto nelezala...a viem,ze v takomto pripade je to lepsie,vidim mne to pomohlo,voibec som nechodila von,doma len wc a sprcha ,presne,ako v nemocke...presne som bola v nemocke v tom tt ,co si ty a dr. povedal,ze do toho 34tt je to dolezite potiahnut kvoli pluckam

petkaerdal
18. máj 2009

majula,treba vediet rozoznat tvrdnutie bruska a kedy sa to maly vytlaca,tvrdne ti komplet cele brusko,ked stvrdne??? lebo ja ked ho mam tvrde,tak len urcite miesto a to je chrbatik male alebo malych

mna lonove nastastie nebolia vobec a ani krize 😀

majula a nemavas krce v lytkach niekedy?

pointka
18. máj 2009

petka, mne zacali teraz par dni puchnut nohy a prsty na rukach ☹

majula28
18. máj 2009

petka ja som v prvom tehu nevedela čo je to tvrdnutie, lebo keď som bola v nemocke mi dávali magnéziové injekcie , ale teraz mávam ho také moc napnuté skôr v spodnej časti, bolesti podbruška a zachvíľu sa to uvoľní. Žeby to nebolo to pravé tvrdnutie? 😀 😀 😀

kŕče v lýtkach som mávala, ale odkedy mám magne už ich nemám. 🙂

petkaerdal
18. máj 2009

poi,tak mne puchnu uz dobre dlho a nic prijemne 😖 ,potom to zacalo aj svrbiet a ked som stala dlhsie na nohach,tak zacali az priam palit 😖 ..ale zistila som,ze po 9 dnoch v nemocke,kde bolo vsetko jedlo bez soli,tak som trosku odpuchla,nesolis moc? lebo ja doma dost 😖

petkaerdal
18. máj 2009

majula,skus si odsledovat,ked stvrdne,ci stvrdne cele brucho alebo len dole ,kde je maly,mozno sa ti on vytlaca...
ja nemam pocit,ze mne tvrdne,ale mozno sa u seba mylim 😖
ked mi davali v nemocke infuzie magne,tak tiez som to mavala niekdey v nejakej polohe,boli to baby

ja soim krce zazila nedavno prvy raz v zivote 2x a nechcem viac uz 😔 dobra bolest...a to pijem magne stale

zuzka279
18. máj 2009

Ahojte

Jankapo, ja som originál v 24tt lebo mne chodila menzes s týždňovým oneskorením, a aj podľa sona to tak vychádza. Takže mám aj ja dosť pred sebou ☹ Dnes som väčšinu ležala, do stredy obeda musím viac ležať, idem na kontrolu a mám pocit, že sa to zhoršilo ☹

Peťka, to je super, že si doma. Aj mne hovoril, že mám krčok 2,5cm a na ďalšej som ho mala 3cm. 😉

Beruška, komu chodíš cvičiť, Jahnátkovej?

petkaerdal
18. máj 2009

Zuzi,tak oddychuj co najviac,nech si tam nenechaju v stredu
a preco mas pocit,ze sa zhorsilo,citis nieco? ci len taky vnutorny pocit?
ja som citala a aj mi povedal dr.ze krcok sa zväcsit nemoze,len zastavit jeho skracovanie,ale o cm sa pomylit nemohla
co si myslis?

zuzka279
18. máj 2009

Mám pocit, že mal bolí viac podbruško, predtým som ho necítila tak. ☹ Neviem ako je to s tým krčkom. Mne ho nemerali ultrazvukom ešte. Vždy len palpačne. Tak tam je možné, že sa pomýlil.

petkaerdal
18. máj 2009

tak palpacne je to len odhad asi,mna vzdy aj s uzv odmera a aj palpacne,ci je otovreny...
ten uzv ma uz inak dobre boli,ked mi to sono tam strci,take uzke to tam uz mam 😅

petkaerdal
18. máj 2009

tak ti budem drzat palce,keby aj nieco,tebe by mohli spravit aj cerclage,to by si vydrzala pekne s tym

zuzka279
18. máj 2009

Som zvedavá čo mi povie, už som na nervy. Vždy pred kontrolou ma chytí depka. 😒 Už odpočitávam aj hodiny. Keď som tam prišla minule, mala som tlak vysoký, museli mi ho merať znovu. Ja sa tak bojím

petkaerdal
18. máj 2009

Zuzi,viem o com hovoris,ja som dneska do rana dobre ani nespala,aj ja som v poslednej dobe pred kontrolami nervozna a bojim sa velmi,donedavna som sa len teskala,ze uvidim male,ale uz nie 😖

nejako to uz dopadne,dufajme,ze dobreee

zuzka279
18. máj 2009

Peťka, dúfam, že to dobojujeme do šťastného konca. Mám pocit, že sa tie tt neako vlečú. Ležím cca 6 týždňov a pripadá mi to ako večnosť. Je to na dlhé lakte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre