Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
28. máj 2009

Ahojte. 🙂
Dnes sa máme o čosi lepšie, veď aj slniečko k tomu dopomôže. 😉

beruska113
28. máj 2009

Caves baby,
jeden den tu nie som a popisete jak keby vas za to platili 🙂 A vitam vsetky nove tvare.
Tak Ikeu som prezila, snad sa neprejavia nasledky. Ale ved o 10 sme odchadzali a 13:30 sme uz boli doma. Vankus na kojenie som mala pod krizami, sedacku v aute spustenu nizsie, som tam skoro lezala. Cesta super. No ale malemu som kupila len tu positelku- je vazne super, pevna z kvalitneho dreva, za 33 EUR super kupa. No a kupila som plachticky na matrac a to je vlastne vsetko. Ostatne tam mali pre vacsie eti, rozmery obliecok divne, asi Svedska norma ci co to tam predavaju a latku uz nemali aku som chcela. No ale pokupila som blbosti do domu,. Bol to oficialne moj posledny velky vylet hadam aj v totmto roku.

Peti,
blahozelam, som ti uz minule hovorila, ze ty carujes s tym krckom. Daj do eteru nejaky recept na zvacsenie.

Janka,
nech sa maly rychlo vylieci, a daj si na seba pozor. Aj ja ten vankus stale vlacim so sebou.

Zuzi,
skus muza este poslet na skusy do toho Lidlu, ale neviem do kedy je ta akcia.

Vcera som objednala aj matrac, nakoniec som vybrala kokosovy, uvidime co to bude zac. Uz len jedny obliecky, podlozku prebalovaciu a mame vsetko.
Nikto nic nevie o Diankinom malom?

Baby dnes som v noci zase rodila, kontrakcie aj rodenie spolu dve hodky. No parada. Az na to, ze cakam Lukasa a narodili sa mi dve baby. Tak som bola trosku v soku 🙂
To je take realne, ked mam tu postielku rozlozenu pri posteli, take zlate, som vcera na to zizala cely vecer. 🙂

petkaerdal
28. máj 2009

Zuzi,aj ja sa citim dneska fajn,super 😉

berus asi teba za to platia,co si napisala aky romam 😀

no dakujem za blahozelanie,ale ja tej miere krcka neverim,drzim sa iba na odmeranie v nemocke,kazdy aparat to odmera inak a aj dr...takze uvidime v pondelok,dolezite aspon,ze nejaky krcok hadam mam,ku gynek. uz nejdem viac,uz iba do nemocky

tu postielku v Ikea som tiez videla,povodne sme chceli tiez tie,ale nakoniec sme dostali,cena fakt super
tie obliecky si pozri na www.rajdeti.sk
ja mam odtial,super kvalita 😉

a to sa ti asi snivalo o mojich babach,ked si rodila dve baby 😀

pointka
28. máj 2009

Petka ved aj vydrzim 🙂

Prave som sa vratila z poradne, vsetko je OK, na porod to vobec nevyzera, doki dokonca vyjadrila pochybnost, ze zatial to nevyzera ani na spontanny porod, malu mam zevraj dost vysoko... No pekne este nakoniec budem rodit cisarskym 🙂

no uvidime, ci klesne, stehy mi drzia pekne, uz mi ani nekazala lezat 🙂

pointka
28. máj 2009

Beruska, aj ja mam pre malu kokosovy matrac, je super, kamoska ho pouziva uz na druhe dieta.

maartinkaa
28. máj 2009

pointka, aj ja tak chcem vydrzat 😀

pointka
28. máj 2009

martinka vydrzis neboj 🙂 ja som tomu neverila a teraz sa mi to uz plni.

maartinkaa
28. máj 2009

budem dufat, ale ja mam ktomu aj drazdivu maternicu a tvrdne mi brucho niekedy cely den 😠

pointka
28. máj 2009

tu drazdivu som mala aj ja, sice brusko mi tvrdne azteraz vo vyssom stadiu, ale predtym mi tiez parkrat za den stvrdlo.

petkaerdal
28. máj 2009

martinka aj ja mam drazdivu maternicu 😢
ja niesom ani zasita ,od 27tt mam problemy a bez zasitia sa celkom pekne drzim
tak drzim palce,aby si aj ty vydrzala pekne dlho este 🙂

maartinkaa
28. máj 2009

dakujem baby, ale uz som sa naprogramovala na to, ze to musim vydrzat 😀 😀 😀

petkaerdal
28. máj 2009

spravne martinka 😉 😉
davaj si pozor,my s dvojickami to mame tazsie

maartinkaa
28. máj 2009

pri kazdom som mala taketo problemy a dosla som do 37. a 38.tt 😵

petkaerdal
28. máj 2009

tak super,nech je to aj teraz tak,ale zase mame dvojnasobnu zataz na krcok
uz mate mena pre chalanov? 😀

maartinkaa
28. máj 2009

zatial su to hugo a bruno, ale asi budu maxim a matus, lebo moj muzik nechce pokazit " m " tradiciu 😀

petkaerdal
28. máj 2009

co robite kocky? nikto nepise 😕

beruska113
28. máj 2009

No Peti,
ja napr. upratuje. Ale nechce sa mi. Dnes to bola kuhcynska linka. Ked sa maly narodi, asi uz nic neupracem, tak aspon teraz trosku a hlavne pomalicky. Baby zajtra idem na tehu cvicenie, tu pripravu pred porodom a ideme pozerat video porod. Uz teraz mi je zle. Dnes som s tym mojim snom, ze sa mi narodili dve baby zobudila muza asi 4:50 a pytam sa ho: hadaj co sa mi snivalo a on hned ze rodila si. Sa mi smial, ze ja uz rodim aspon dva tyzdne. Ale v kazdom sne porodim tak lahko, ze som az sama prekvapena. Tak sand sa mi to podari.

Martinka,
ako pozeram ty uz si skusena mamina. Ty nam tu budes radit co potom s tymi nasimi dobcekmi budeme robit 🙂

pointka
28. máj 2009

Ahojte,
pisala mi Petka, ma kontrakcie, isla do nemocnice, urobia jej cisarsky, bude mat babatka 🙂
Dam Vam vediet ak napise potom.

pointka
29. máj 2009

Ahojte.
Petka ma uz babatkaaaaaa !!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Narodili sa niekedy okolo polnoci, presny cas neviem. Aylinka ma 2350g a Selinka ma 2850g, nie su ani v inkubatore. Vsetky tri su v poriadku!

Petka velmi ti gratulujem, uz mas drobcekov pri sebe 🙂 Tak sa tesim 🙂

maartinkaa
29. máj 2009

jasne, ze vam budem radit, ak budem vediet 😉

Petke gratulujem a prajem jej a babatkam vela zdravia a krasnych dni 😉

petkaerdal
29. máj 2009

ahojte,tak ma chytili hrozne bolesti,cele sa to zvrtlo sakra rychlo,behom 2 hodin
o 23.25 sa narodila Aylin s vahou 2220g 47cm a po nej o 23.26 Selin 2850g a 50cm
prislo to ,ako blezk z jasneho neba,nic mi nebolo a zrazu velke bolesti,uz nepomohol ani gynipral
kocky su ok,niesu vobec v inkubatore,krasne dychaju a mame sa vsetky dobre...
su krasnecke moje zabky

fotky pridame nejake zajtra

kolka1
29. máj 2009

Petka, gratulujem k babatkam a prajem vsetko dobre 😉

zuzka279
29. máj 2009

Peťka, veeeeeeeeeeeeeeľmi Ti gratulujem z celého srdiečka 🙂 Ani si nevieš predstaviť ako som rada, nomálne mám zimomriavky so šťastia. 🙂 Vidíš, všetko dopadlo super. Už veľmi sa teším na fotky tvojich kočiek. Dúfam,že nás sem-tam prídeš navštíviť do tohoto "klubu" a neopustíš nás ako napr. Dianka.
Ešte raz : TEBE AJ TVOJIM KOĆKÁM HLAVNE VEĽA ZDRAVIA!!!!

maartinkaa
29. máj 2009

kto je ta dianka, ked ju tolko spominate??? uz ju spominali aj v inych temach

majula28
29. máj 2009

peti, blahoželáááááááááááááám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 normálne ti závidím, že to už máš za sebou, prajem veľa veľa zdravíčka.

adka12
29. máj 2009

Majula neboj, aj my sa za chvílu dočkáme 😉
Ja už som otvorená na špičku prsta a brucho stále tvrdne a zdá sa mi, že mi už aj spadlo nižšie...
Peti pripájam sa ku gratulácie. Hlavne nech ste všetky tri zdravé 😵

majula28
29. máj 2009

adka ja som už otvorená od 31tt, teraz už tesne na prst, brucho mi tvrdne tiež, beriem magne, mám infekciu, bacila, občas mávam špinenie ale podľa dokiho je môj stav v norme 😀 😀 😀 a ja sa môžem zbláááááááázniť. Bolia ma kosti, ale stráááášne, hlavne keď sa po dlhšej dobe ležania postavím, ale všetko je v norme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ležíš alebo robíš všetko?

beruska113
29. máj 2009

B 🙂 L 🙂 A 🙂 H 🙂 O 🙂 Z 🙂 E 🙂 L 🙂 A 🙂 M 🙂 PETKA 😅

PETKA, to je parada. Akurat som minule rozmyslala, kto bude mat nablizsie z nas babo. To je super, ze ste v poriadku a ze to uz mate za sebou. Snad ta bolest nie je taka velka ako si sa bala. Ale to, ze su babiky v poriadku je asi nehrada vsetkeho strachu a obav, co si zazila.
Tak mne sa asi snival Tvoj porod, ved som pisala, ze som mala dve baby a zbehlo sa to strasne rychlo 🙂 Komu najblizsie vynivam porod?

jankapo
29. máj 2009

JEEEEEEEEEEEEEEE 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Petulka,a dievcence (a jasne ze aj ocino)- prajem vam vsetko krasne v zivote, nech rastiete do krasy a robite rodicom len radost, a hlavne nech ste zdravucke, ono je to tak sakra dolezite.... 🙂

Dojata som jak mala holka, vidis Peti, krasne si to vydrzala a baby prisli ked uznali za vhodne, a netrapis sa na posteli, ide sa ZIT! 😀 Super, myslim na vas vsetky, tebe nech sa brusko ryyychlo zahoji a babulky nech papaju odusu, nech ste cim skor domenka.

Ja som tu par dni nebola, bobatko mi vzali do nemocnice so zapalom oblicky. 😢 😢 Uz dva dni som preplakala, no neda sa to nejak predychat. Ani na navstevu nemozem ist k nemu, lebo som tehulka. ☹ Strasne cosi, neprajem nikomu zazit. Nikomu. Je s nim tam ocko, je uuplne uzasny, sklanam sa a nesmierne milujem za to co pre nasho synceka robi. 😔 Ked uz ja nemozem. Hrozne, zobudit sa rano, sama v byte, zrazu clovek ani nema dovod vstat. 😖 Ale uz sa vysledky zlepsuju, zapalove parametre klesaju, teplotky uz nema vobec, tak sme na dobrej ceste.

Na seba vobec nemyslim. 😨 Dufam ze je vsetko ok, aj ma z tych stresov brusko bolelo, ani jest nemam chut a napina ma...chuda drobcek v brusku, si to so mnou pretrpi. Bojim sa o nas vsetkych, joj.

Nic si neprajem, len nech su chlapci doma a my nech preklenieme ten 30tt....uz ked mi bude 30tka svietit v pase, uz to bude lepsie... 😅 Taaaak vam zavidim, ze ste uz pred finale.

beruska113
29. máj 2009

Janka,
drzim palceky, to je pre mna vzdy strasne smutne, ked su deticky v nemocnici. Vzdy mam slzy v ociach. Ale malinky to urcite zvladne, neboj. Coskoro ich mas pri sebe doma. Ale mysli aj na druhe babo. JA som od 21 tt tuzobne cakala tiez na 30tt a teraz sa mi zda, ze to ubehlo neskutocne rychlo a s hrozou som zistila, ze o chvilu rodim. Aj tebe to ujde ako voda a potom uz budeme na konika len hadzat fotky nasi detureniec. Tak ako sa chysta Petka zajtra.

Peti ak to zvladnes Ty, alebo muz, tak sme zvedave na fotky 🙂 , ale hlavne sa setri, nech mozes deturence pestovat. Juj, to musi byt parada. Sa uz hodinu vytesujem ako som to zistila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre