Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
29. máj 2009

Beruska, porodu sa ty neboj, ty si taky optimisticky cloviecik, ze to bude ok. Mne ked s Matulkom rupla voda, ja som sa brutaaal tesila, ze ideme na vec. 😵 Bolesti HNED a brutaaal...az sa mi kolena podlamovali, ale tlacenie a zvysok v poho, sitie uz so zakusnutymi zubami clovek prezije, ked vie ze to ma vsetko za sebou. Ja som to prekecala s lekarkou a muzom...to mi pomahalo, ze sme pokecali jak u kadernicky. 😀 Nevravim ze nebolelo, pichance nie, ale tie zrkadla v susule boli hnus. Ale jak pisem, pohoda. Cely porod do 3 hodiek odbity, no budem sa stazovat?? 😅 Kazdemu take prajem. 😉

zuzka279
29. máj 2009

Janka , neboj ani sa nenazdáš a chlapov budeš mať doma. 😉 Najhoršie je , že teraz sa cítiš bezmocná. Ale teraz lež kým môžeš, lebo už keď bude malý doma, tak určite nebudeš.

babulko
29. máj 2009

Petka blahozelam zo srdiecka 🙂 velmi sa tesim ze uz mas babulky pri sebe 🙂 tak nech ste zdravucke a nech vam robia len velku radost.....to si kazdu z nas asi velmi prekvapila ale uzasne papapappapa 🙂 🙂 🙂 🙂 bozkavam vas 🙂

fatulda
29. máj 2009

Ahojte kocky, ja som tu davno nebola, robila som statnice a ake novinky sa dozvedam 🙂

Petka, gratulujem ku babatkam, maju uzasne vahy a je super, ze ste vsetky v poriadku, este raz velkeee gratulacie 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska113
30. máj 2009

🙂 No ako sledujem, dnes som tu prva. Nic nove, Petka si uziva babatka 🙂
Janka,
tak k tym 3 hodinam blahozelam. To si ako Zuzka, aj tej som zavidela, jak porodila. NWEviete este kedy pride malinky domov? Ako pisala Zuzka, len lez a lez kym nepridu.
Baby mojej kolegyni sa minuly tyzden narodilo druhe babo a vazilo 4800g. Dobra sila, ze? Len neviem ako sa narodilo, ale je to pecka vaha.
No dobre, idem stahovat veci, konecne mame novu skrinu. Potom sem este skocim. Papa a odyychujte a vela spinkajte- je tak pod mraciokom, tak no problem

jankapo
30. máj 2009

Jaaj, beruska, pod mrakom je, lezim, uz mi oci padaju. Bola som rano za chlapcami, maleho som nevidela, len tak cez okienko ako spinkal. 😵 Moja laska. Neviem kedy uz pustia, v pon ide na USG s tou oblickou a tiez odbery,tak ked bude dobre, ja by som najradsej v pondelok, ale sa bojim ze az v ut. 😒
Inak, 4800babo, to je riadny macek. 😲 Matulo mal 3600 a teda zdalo sa mi to dost. 😝

Zuzi,tu bezmocnost, to si vystihla..to je najhorsie. ☹ Proste kazda mama ma dane, ze bude robit vsetko mozne aj nemozne ked jej dieta trpi, ze sa zmobilizuje a vsetko zvladne. Ale ked jej to niekto zakaze....proste je to proti prirode a materskym instinktom, nedovolit matke kontakt s chorym dietatom.

Nonic, najhorsie mame za sebou, uz len dobre bude. 😉 Idem si zdriemnut, ked sa bude dat.

zuzka279
30. máj 2009

Ahojte kočky.
Janka, ako si napísala, už len dobre bude. Najhoršie je, že mi pripadá, že sa tie tt strašne vlečú. Keby máme už aspoň toľko tt ako Beruska. 😉 Dúfam, že neako to prejde.
Beruska, kde si kúpila skriňu v Ikei? Vy máte nový domček alebo ste prerábali?

beruska113
30. máj 2009

Zuzi,
skrinu sme si dali spravit vstavanu na mieru a som neskutocne spokojna, ani vela nestala a vyzera super. Inak nam ju robil jeden ujo z Cechyniec, vraj je to pri vas, ale nie som si ista. My sme stavali dom. Muz chcel kupit starsi a prerobit, ja nie, tak mi chudak stavia domcek svojpomocne. Sa tu uz riadne narobil a teraz sa ponahla dokoncovat, nech nebucha ked sa maly narodi.

Joj baby ja som uz taka zvedava na tie Petkine bambulky ze az. Som bola uplne v soku ake boli velke. Skor narodene a dvojicky, no paradna vaha.
Zuzka neboj, ako som pisala Janke, ani sa nenazdas a 30-tka na krku: aspon ta tyzdnova 🙂 Strasne rychlo mi idu tie tyzdne.

jankapo
30. máj 2009

Zuzka, ked som tu zacala nakukat (to bolo jak vcera), mala si v pase 21tt....si vravim, kurnik, tak jak ja minule...a druhe mimi, to snad jej nepojdem v stopach. 😠 A idem. 😀 Tiez som sem prikvitla v 21tt.... 😉 A uz si 28tt!!! To je neskutocne, ver mi...Uz len 10tt a ste uuuplne donosene.

Beruske to leti, lebo ma v zadku vrtulu, vkuse daco robi, to preto. Aj mne tento tyzden ubehol, lebo stale stres.Musim buduci tyzden na kontrolu, tak sa veeelmi bojim, lebo ked chodim, nejak sa necitim dobre. 😕 Ale u mna to tak bolo, ze ked som sa dobre citila, bolo zle a naopak.

dianka3
30. máj 2009

peti
tak co ako? si este v nemocke

zuzka279
30. máj 2009

Ahojte, Beruska, áno Čechynce sú vedľa nás, Ani neviem, že tam niekto robí nábytok. My máme v spálni tiež vstavanú skriňu a je to super vec. Normálne Ti závidím, že ste stavali domček, dobre, že si muža prehovorila.My prerábame starší a je to na nervy. Nikdy to nebudem mať podľa seba. Lutujem, že sme nestavali i ked môžme byť radi , že máme. Veď keď pôjdeš okolo daj vedieť. Zastav sa naživo. 😉
Janka, máš pravdu, som tu už neaký ten týždeň, ale normálne som tak v 26 - 27tt. Takže ešte mám dosť času. To aj ja keď idem na kontrolu, ani by ste sa mi krvi nedorezali. Mne minule povedal, že môžem aj chodiť, ale už pár dní keď dlhšie neležím, sa necítim najlepšie. ☹

petkaerdal
30. máj 2009

ahojte kocky,
zajtra pridame aj fotky
dakujem za gratulacie,vsetky 3 sme ok,kocky su zlatuckeeee 😀

zuzka279
30. máj 2009

Peťka, som rada, že ste všetky OK. Už som pozerala, či nemáš v albume odfotené aj kočky. Už sa neviem dočkať. Aj si začala kojiť?

jankapo
30. máj 2009

Petka, myslime na vas vsetky. 😵

Zuzi, domcek- ci uz starsi alebo novy- hmmm....stale lepsie ako panelak. 😉

zuzka279
30. máj 2009

Janka, ja viem, že domček je lepšie ako panelák.
Bývala som v paneláku. Bolo mi dobre, ale tu aspoň vyjdem von na dvor 🙂

petkaerdal
30. máj 2009

Zuzi,ano kojime,ale mliecko po cisarskom este nieje take spustene,tak nechame potahat kocky trosku a dokrmuju sa flaskou...
zajtra bude uz foto,dneska som tu nemala fotak ani NB

pekny vecer,ides si pospat

beruska113
31. máj 2009

Caves baby,

Peti,
este raz blahozelm a tesim sa moc na fotky. Tiez stale nakukam do albumu a nic.S tym kojenim je to super, budem drzat palce, nech sa to v pohode rozbehne, ale hlavne, ze ste OK.

Zuzi,
ja ne ten smer vobec nechodievam, akurat som tam bola parkrat na letisku, lebo muz skakaval z padaku, ale samozrejme uz ani na to nieje cas ani prachy. DOm je super vec, aj ked panelak mi tiez vobec nevadil. Vsetko tam bolo po ruke, teraz sme museli kupit druhe auto, lebo sme na dedine, ale myslim, ze dom skutocne ocenim, az ked bude maly na svete. Ale my sme sa tolko stahovali, ze sa tesim, ze sa snad uz nikdy nebudeme- najprv som sla z domu do panelaku, potom Svajciarksko- dsvakrat stahovanie, potom byt na SR, potom dom mojich rodicov a konecne tu. Ale urcite to tam casom budete mat super a JAnikovce su super cast.

Janka,
s tou vrtulou si to vystihla, akurat ale vcera bola u mna teta so sesternicou a teta tiez kedysi musela lezat, lebo bola na rizikovom a neskutocne ma naplasila, aby som nic nerobila, ake je to teraz pre mna nebezpecne, ked som v 8 mesiaci, ze ten je na narodenie este horsi ako 7. Ze nech nic nerobim, len lezim aspon dva tri tyzdne. Normalne ma nastrasila. A ja som sa tesila, ze uz som skoro v 34tt. Ale Lukas je urcite silny a OK, take kopanciska mi dava, ale aj tak clovek nikdy nevie.

Juj nejak stale kycham, idem si dat caj a sitat knihu o babatkach a potom asi pojdem do NR k rodicom, muz pracuje. Ktovie ci dostanem nieco na Den deti
🙂 Lukas uz dostal kolotoc od jednej babiny a od druhych starych rodicov postielku. Hlavne ze od rodicov nioveho nic ☹

beruska113
31. máj 2009

Hmmmmmmmmm, nikde nikoho. Vsetci oslavujete den deti? 🙂

adka12
31. máj 2009

Ja som tu 😵
Len som v téme Júlovky - nechceš sa pridať?

beruska113
31. máj 2009

Joj Adi, julovky su na mna moc rychle 😅 , tam je iney pocet stran za den. A tak za 10 min je doma muz z prace tak ficim chystat veceru, ale pozdravuj julovky. papa 🙂

babulko
31. máj 2009

Petka dievcence su zlatucke 🙂 pekne baculky...juuuuj na spapanie,tak sa drzte vsetky 3 🙂 este raz blahozelam papa 🙂

zuzka279
31. máj 2009

Babulko a kde má Peťka fotky dievčeniec, veď ich nevidím

babulko
31. máj 2009

Zuzka mala uz album a v nom 3 fotky,tak hned som pisala ze su dievcatka zlatucke ale teraz pozeram ze preco ich nevidis a zistila som ze ten album ta neni a preco tak to neviem,ale mala ho urcite ved by som len tak nenapisala ze su zlatucke ved pockaj uvidis take baculky su....

beruska113
1. jún 2009

No albumu ozaj niet. Tak cakame dalej.
Baby dnes som sa chcela ist balit do porodnice, pre istotu, ale zistili sme, ze tasku sme pozicali ktovie komu, tak obvolavame a niet jej. Dufam, ze este vydrzim, ale asi dva dni citim ako tam ma maly uz tesno, uz zacinaju boliet tie kopance. Ale este ma cas.
Prajem vsetkym narodenym i nenarodenym detickam v brusku vsetko dobre k ich dnesnemu sviatku, vela trpezlivosti s rodicmi, ale nech nas pekne posluchaju, papkaju a hlavne su zdravucke 🙂
Moje krsniatko 3,5 rocne ma hnisavu anginu, hlavne ze som vcera u nich bola asi dve hodiny a dnes mi je nejak dovne. Parada, idem si lahnut s cajikom.

zuzka279
1. jún 2009

Ahoj Beruska. To bude tým časom. Aj mňa pobolieva hrdlo.
Inak radšej buď pobalená, istota gulomet. Ja som bola pri Emke tiež neaký ten týždeň dopredu. Nakoniec som išla 4 dni po termíne, ale máš istotu, že budeš mať všetko. Keby Ti to muž balil v šoku, mala by si určite polovicu 😀
Aj mňa niekedy tak zabolia kopance, že normálne ma trhne. Niekedy ma to len šteklí. Ale najhoršie je, keď utržím ranu blízko močového mechúra. Je to fakt sila. Kedy ideš do poradne?

majula28
1. jún 2009

čaute baby, dva dni som tu neni a popíšete toho veľa 😀
ja som si akurát včera tiež pobalila tašku, lebo ozaj človek nevie kedy to bude 😀 😀 😀
vecičky pre malého mám ešte na sušiaku oprané, pretože v TT pôrodnici že majú detičky alergiu z ich oblečenia, tak treba mať svoje. Ale dúfam, že mi to vojde do jednej, lebo to sa nezdá je toho dosť 😀 😀 😀

beruska113
1. jún 2009

Zuzi
idem 10.6.- buducu stredu. To je nic, ale v pondelok idem k zubarke s jednym kazom, snad to tam s malym vydrzim. Sa tesim 😠
Majula
tak to si ma predbehla s tou taskou, som myslela, ze to sa len ja tak skoro balim. Teba este nechyta predporodny stres? Ja uz som vcera lamentovala ako porodim a ze to uz bude cobi dup.
A ta Petka stale nic? A ved ked si predstavim, kedy sa mne podari dat sem foto, tak sa ani necudujem. Hadam budem rada, ze som rada. A tak.

pointka
1. jún 2009

Majula to je super, ze mozete mat svoje oblecko v TT, u nas v BA nedovolia, ale aj tak malu obleciem do svojho.
Tu sa s tym trapim, ze to periem v drahom specialnom prasku, potom zehlim a malej oblecu nieco stare a hnusne, co je v bohviecom vyprate.

Petka tu mala fotky, ale dala ich prec kvoli niekomu.. Treba jej napisat IP a poslat email, posle ti ich mailom.

zuzka279
1. jún 2009

Poi a ty ako? Čo hovoria lekári? Ešte máš čas?

zuzka279
1. jún 2009

Janka, už došli chlapci domov z nemocnice?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre