Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucia.k.
29. mar 2008

bez magnezia ani na na krok 🙂! ale vydržím to, jasné, len to musím riadne vysvetliť mojej 7 ročnej babulke, ktorá stále niečo súrne potrebuje 🙂

mirka8429
29. mar 2008

ahojte...ja mam skrateny krcok uz od 23 tt a teraz som otvorena na palec...tiez beriem magne b6 ale uz ho asi vysadim lebo neporodim ani do maja...doteraz som mala kludovy rezim..nebojte sa vydrzite len treba oddychovat 🙂

sandrika
29. mar 2008

miri magne sa v 38 tt normálne vysadzuje

junovka
29. mar 2008

ja som ho brala este aj ked som kojila 😉 🙂

mirka8429
29. mar 2008

sandri no ja ho vysadim...uz aj muž sa ma pytal ci to este beriem..teraz si naordinujem prechadzky a malinkovy cajik 😀

junovka
29. mar 2008

najlepsie je mirka, ked si poskaces aj na fit lopte 😉

sandrika
30. mar 2008

no a ešťeš schody, ľanové semiačka, teplé sprchy a sexík 🙂

jastericka
30. mar 2008

žienky, ja som včera umývala okná, tepovala koberce, som myslela, že večer ma aspoň brucho bude bolieť, ale NIČ, tááák mi bolo dobre ☹ , žiadne náznaky kontrakcií... takže ľanové semiačka, schody a sexík, no vyskúšam 😅

sandrika
30. mar 2008

jasterička a ešťe zaručene pomáha masírovaťsimalíčky na nohách no hlavne ten sexík , lebo spermie otvárajú krčok

lucka0122
30. mar 2008

ja tiez beriem magnesium sice neviem naco mi to dal ale uz dobre dva mesiace sa tym napchavam...

anamor
30. mar 2008

lucka magnezium tu berie hadam skoro kazda tehulka 😉

inak to skakanie na fitlopte, tie čo chcete rodiť, vraj fakt pomaha na otvaranie krčka, mnohe baby poskakuju aj v skorsich stadiach tehotenstav a v porodnici na profylaktickej nam povedala, ze to sa nema, prave kvoli otvaraniu. Takze sup sa skakat na loptu, sexik a tie lanove semiacka /o tom som netusila/ 😉 ale ved babo samo dobre vie kedy treba prist... 😉

sandrika
30. mar 2008

luci magnézium neuškodí je to vytamín a je dobrý proti stresu a nervom 😀 okrem toho že pôsobí proti tvrdnutiu bruška.
Veď práve že bábo vie , ja by som to najradčšej nechala na prírodu, ale to by bol Luky už na svete. 🙂

mirka8429
30. mar 2008

junovka ked budem skakat na fit lopte tak sa skôr otvorim? 🙂 uz som na palec hehe

sandri schody mam kazdy den 😀 a sexik som mala zakazany a neviem ci mozem..kôli infekcii co som mala som brala cipky...a neviem ci je uz prec a som otvorena..ale tak snad to neposkodi...poradte mi... 😅

jastericka skoro kazda zena v tehu berie bud magnezium alebo magne b6 je to na maternicu a proti tvrdnutiu brucha 🙂 ja som brala magne b6 az doteraz...teraz v 38tt som ho vysadila

anamor
30. mar 2008

mirka a ty uz chces rodit? nechces este chvilu pockat, ved termin mas dost daleko, este vydrz trosku, nie?

mirka8429
30. mar 2008

anamor..no ani nie tak daleko..ved rodit uz môzes od 38tt a je to v pohode...uz je babatko donosene...a ja mam dojem ze mi zle vypocitali termin...mala by som ho mat o 5 dni skôr 😀 ..no a cakam...ale to sa nespusti hned ...tak ak zacnem teraz s prechadzkami tak snad porodim v 39-40tt...lebo co citam tak baby prenasaju,,,,

sandrika
30. mar 2008

ja som mala tiež sexík zakázaný a nepočúvli sme a mala som kadejaké infekcie, akurát mi sme praktyzovali sexík tak že sa mužík do mna neurobkal kôli sviňuchám spermiám....ale aj to len razza týždeň....môžeš neboj
mirus verím že už by si to chcela mať za sebou ja tiež idemod 38 tt skákať, sexíkovať a dohovárať malému , že už by ho chcela maminka vidieť. No ešťeuvidím ako dopadne vo štvrtok sono, že koľko pribrala a tak podľa toho.......

mirka8429
30. mar 2008

sandri no a aj ja uz chcem praktizovat sexik..len mam strach ci tam uz tu infekciu nemam a aby sa nepreniesla hore ked som otvorena...ale domna sa uz moze manzel urobit..nie?ze aj spermie su spustacom 😀 ...

sandrika
30. mar 2008

však práve o to ide aby to šlo dnu.... 😉

mirka8429
30. mar 2008

sandri..takze myslis ze mozem??

mirka8429
30. mar 2008

tak aby sa infekcia ak ju nahodou este mam nepreniesla k plodovemu vaku?a infekcia na manzela neprejde?

sandrika
30. mar 2008

no ak by si jumala k plodovému vakuby sa dostala aj bez sexu to to priamo neovplivnuje a muža by si mohla nakaziť v len zavisí čo máš..ja som môjho a stačoilo mu dva dni piť urologický čaj to je všetko
a to si nebola na kontrole či ju ešťe máš či nie?

mirka8429
30. mar 2008

sandri..no predtym som mala streptokoka, potom klebsiela pneumoniae..neviem ci to je to iste..a naposledy enterokok ale hovoril ze je to bezna infekcia ze nic vazne...a brala som cipky ale nedavala som si ich az uplne hore do posvy...a vytok este mam...taky do zlta..tak neviem..odvtedy mi nikto nebral vyter..ale viem ze pred pôrodom dostanem infuziu ATB, ze tak to davaju zenam ktore mali v tehu infekciu....vies..kôli muzovi ssa bojim len preto aby ma potom spätne nenakazil...

sandrika
30. mar 2008

vytok do žlta ke na 38 tt uplne bežný takže to nemusí byť z toho , na výter bysi mala ísť keby si totižto mala streptokoka rodila by si cisárskym rezomnie normálne, kôli nákaze drobca, alebo by sipočas pôrodubrala antibiotiká, takže vpondelok šup šup sama od seba k Dr na výter.

mirka8429
30. mar 2008

sandri ale ja som bola na vyter...streptokoka uz nemam ..uz len toho enterokoka som mala..ale brala som cipky...tak neviem...a da sa rodit aj normalne ked som mala streptokoka ako hovoris oni davaju antibiotika...ja uz nechodim k môjmu gynekologovi ale len k pôrodnikovi 😖

aktak
31. mar 2008

dost mi tvrdne brucho, chudak krcok 😖 vcera aj kazde 2 minuty ☹
ja budem mat vysledky vyteru o 2 tyzdne, dufam ze budu v poriadku
aj ja uz chcem byt v aspon v 35 tt 😵 aby malicka bola silna, dufam ze vydrzime dovtedy

dididi30
31. mar 2008

aktak aj mne tvrdne aj pri malej mi tvrdlo a pekne som to dotiahla az do konca, nestresuj sa, lekari ti pomozu...

aktak
31. mar 2008

didi odkedy ti tvrdlo? lebo od 18 tt sa mi zda dost skoro 😖 ale verim ze to dotiahneme, len to bude tazke lebo mam maleho a este aj dost plny semester v skole 🤐
aj sa ti skracuje krcok?

geegee
31. mar 2008

mne sa krcok skracuje od 15tt, v 20tt som mala 35mm v stvrtok u svojho gyn, este aj s funellingom jak svina, a v sobotu vecer to uz bolo po 5 hodinach poctiveho sikmeho lezania 37mm bez funellingu. V stredu idem na dalsie meranie a podla toho sa rozhodne o nemocnici. Navyse mam/mala som, kym som poctivo nelezala - teda tak poctivo ako sa to da pri malom dietati/ aj strasne bolesti krizov - u mna sa tak zacal porod 😒

mirka8429
31. mar 2008

baby nebojte..mne sa skracuje krcok od 23 tt ...teraz som vysadila aj magne b6 a brucho mam tvrde skoro stale...ale to je uz beznee teraz...

jankapo
31. mar 2008

jee, mirka, ty uz si za vodou.... 😉
baby, ja mam krcok od 19tt 1,5cm, dnes pokorne hlasim (lebo este nie sme za vodou.. 😒 )... 35tt, ale brusko mi netvrdlo, neviem co je horsie
podla vsetkeho mam proste slabunky krcok a ani druhe tehu nebude o nic lahsie...ked tvrdne brusko da sa tomu predist (mozno) a krcok sa neskracuje....teda ani mne sa dalej neskratil, neviem preco sa to udialo vtedy a za tak kratky cas.... 😖
no ale treba pozitivne mysliet,riadit sa podla lekarov,a modlit sa ak viete.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre