Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

maja177
16. júl 2009

marcela, no dufam, ze mne neodhadli zle pohlavie 😀 stale tvrdia len to dievcatko, no to by bolo strasne, ved mam vsetko ruzove nakupene 😀 v Piestanoch, je to tak, kto tu chce rodit, tak musi ist trikrat na UZV do nemocnice, inac chodi inemu doktorovi. No a dufam, ze mi ten neskorsi termin nevide, lebo ten mam az 17 septembra a to sa mi uz cakat nechce 😀

maja177
16. júl 2009

beruska, perla, kde ste 😠 uz to na vas nebodaj prislo? 😲 😀

zuzka279
16. júl 2009

Ahojte maminky.
Tak ja som bola dnes na poradni, ale nič nové. Ani ma nevyšetroval. Len klasika moč, tlak, váha a základné otázky. 24.7 idem na krv a potom poradňa každý týždeň. Ja zase chcem rodiť aspoň v 40tt, lebo skôr by sme sa nemali kde vrátiť. Akurát tak do rozbombardovaného domu kde sú všade popadané tehly 😀 Ale to by do smiechu mi veru nebolo. ☹

Marcelka, tie teploty sú neni nič moc. Emka tiež keď má teplotu, tak sa jej koľkokrát drží aj 3 dni. Zrazíme na chvíľu a potom o chvíľu taká istá ☹

Maja, tak s tým termínom to máš naozaj nič moc. Ale aj ja mám rozdiel tak týždeň. Takže termín neako začiatkom septembra.

Beruška išla dnes do poradne a čo sa zabudla vrátiť, alebo už je Luky na svete. 😲

maja177
16. júl 2009

zuzka, dufam ze u berusky je to ta druha moznost 🙂 ale skoda, ze nevydrzala do zajtra, mala by krasny datum, aj ja som sa tak narodila 😀 😀 mne to stale nejde do hlavy stale nad tym rozmyslam ze ako je mozne ze je o mesiac vecsia...a neberem ani ziadne vytaminy ani nic, neviem z coho tak rastie 😀 ale podla mna, vzdy lepsie akoby mala byt malinka... pytala som sa doktora, ze ked bude ozaj taka velka, na 5 kg, jak tvrdi, ci ju budem muset tlacit a povedal ze hej, tak tym ma dost vyplasil. ja som od pondelka v 34 tt 🙂 teda podla mojho gyn. podla druheho budem este len v 32...

zuzka279
16. júl 2009

Maji, tie fotky mi neako nejdú zmenšiť, ale nevadí.
Ako tak čítam, tak Beruška tu nebola od včera, no uvidíme či sa do zajtra ozve. Podľa mňa keď bude malinká naozaj väčšia a nepôjde ju porodiť prirodzene, budú musieť cisársky. Veď uvidíš. Aj tak sono nie je 100% na určovanie váhy a dĺžky

maja177
16. júl 2009

zuzka, hej nie je to stopercentne, hlavne teraz sa tazko meria ked je uz vecia, ale mne to povedali uz v 12.tom tyzdni ci kedy to bolo, ze bude velika...uz vtedy tam bol rozdiel 2 tyzdne...

miroslava89
17. júl 2009

ahojte pri dnesnej kontrole nam dr. zistil viacero problemov ako aj to ze mam krcok skrateny o 11mm 😔

beruska113
17. júl 2009

Zdravim vsetkych vospolok,

stale sme 2v1 ☹ , len som spala u rodicov, lebo muz mal dve nocne, tak som tam zostala aj cez den. Aj telefon sa mi tam vybil, nabijacku somnemala, tak vsetci stredovali, ze uz asi rodim. To asi tak lahko nebudem, nalez rovnaky, krcok 1-1,5 cm, otvorena stale len na spic prsta. Poradnu mam 22. v stredu a ak sa nenarodi na druhy termin 25., tak 27. nastupujem do nemocnice. Aj to len z milosti, lebo v papieroch mi pisu, ze mam gestacny diabetes, ktory ale nemam, len raz som mala cukor zvyseny. Ze inak by sa cakalo dalsi tyzden, teda do 1.8. Uz som z toho na nervy, nohy mam jak balony, na zaplakanie. 4 prsty na pravej ruke si skoro necitim. A maly si veselo kope, uplne ma ignoruje.

Majka, HAPPY BIRTHDAY 🙂 🙂 🙂 🙂
aj mna sa pytali podla velkosti maleho, ci nemam mat termin o mesiac skor. Hlavicku mal ako donoseny novorodenec uz pred mesiacom. A aj tak mi vcera povedali, ze vazi tak 3800 g. Som zvedava. Ale hned pobvedala, ze to je subjektivne hodnotenie.

Choruckym drobcom skore uzdravenie.

beruska113
17. júl 2009

PEtka,

som Ti pisala minule IP, ale asi nastihas. IDem kukuc babenky male. Kolko kilov mas dole? Ja mam rodit dnes, ale zatim nicoveho nic sa nedeje. KEby ma to chytilo tak rychlo ako teba, tak nenadavam.

Ozaj a ktovie co POintka s babom.

Miroslava,
a kolko ma teda teraz? Aj musis lezat? Ked ti ho meral len palpacne, tak to nemusi sediet. A pri dvojickach to bude ale ina zataz. Inak ta Petkaerdal ma dvojky, tiez lezala. Skus jej napisat, hadam si najde chvilku cas.

beruska113
17. júl 2009

Ach jaj,
uz sa len utesujem, ako mi je dobre, kym je baby v brusku. Sedka si pri PC, papam dynu sladucku, varim obedik v klude (aj ked zemiaky som tusim presolila'. A pri malom si mozno na konika nenajdem ani cas.

maja177
17. júl 2009

beruska dakujem 😀

miroslava, trvaj na tom aby ti spravil vysetrenie krcka ultrazvukom! ja som lezala dva mesiace zbytocne jak truba, vraj krcok 1.5 cm, a na UZV bol cely 😠 teda, nie ze by ma to netesilo, ze nie je cely, ale stve ma to, ze dva mesiace som z domu ani nos nevystrcila 😠

zuzka279
17. júl 2009

Ahojte 😉
Majka, všetko najlepšie k narodeninkám. Hlavne rýchly a pohodový pôrod, želám 😵

Beruška, ty to budeš mať ako ja pri Emke, tiež som išla 4 dni po termíne. Ale teraz v lete je to horšie. Strašné teplo. To je až neskutočné. My sme takmer väčšinu dňa vonku, lebo sme totál rozbombardovaný, len cez obed sme vnútri. Ale buď sme v tieni alebo v bazéne. Už ale aj tam má voda 30stupňov, takže tak 😒

Mirka, tak sa snaž viac oddychovať, lebo 16tt, je naozaj dosť málo a keď ešte čakáš dvojky, tak je to ako píše Beruška väčšia záťaž.

maja177
17. júl 2009

Zuzka dakujeem 🙂

miroslava89
17. júl 2009

krcok mi vysetril ai ultrazvukom..teraz ma 28mm.
a musim lezat do utorka vtedy si pojdem po vysledky tripple testov a podlA vysledkov testov sa rozhodne co bude s nami dalej kedze krcok nie je jediny problem

maja177
17. júl 2009

mirka, a ake mas este problemy? 😲

beruska113
17. júl 2009

Mirka,
tak sa drz, geneticke testy a amniocenteza hrozili aj nam a stale nevieme, na com sme. Tak pevne nervy, nech to zvladnes.

petkaerdal
17. júl 2009

ahoj berus,viem ,ze si pisala,chcela som neskor odpisat a pak som zabudla
kila? pribrala som 22 a za 7 tyzdnov mam na sebe kilo a pol,ale drzi dietu 😖
a ty kedy ides rodit prosim ta? 😀

poi,je ok,len nestiha,venuje sa naplno Sifii,kukni jej album,mala je krasna

petkaerdal
18. júl 2009

berus,myslis,ze si nenajdes cas na konika pri malom? ked stihnem ja,tak ty urcite 😀
tusim uz prenansas nie? kedy mas ist k dr.?

moje male su uz od 5 hore,takto mi vstavaju 😖

beruska113
18. júl 2009

Ahoj Peti,
tak som rada, ze zvladas ako tak. Malinke su zlate. Aj album Poi som pozerala. Podla mna uz prenasam, ale oni si z brucha urcili este termin 25.7. Takze podla nich je to OK, ale kazdy kto ma zbada len lamentuje, nech uz porodim, taka som opuchnuta. JA som pribrala 26. Ale Teba asi nedobehnem, ze uz mas len 1,5 kg, ja umrem. to som este nepocula. Potom napisa jaku dietu mas. Aj kojis? Drz sa.

Baby,
inak som stale 2v1.

blazka24
18. júl 2009

Ahojte spolubojovníčky,
beruska to vážne takto ťa nechávajú trápiť? no mne oznámili že na budúci týždeň ma berú ale tiež som zatvorená........

zuzka279
18. júl 2009

Beruška, tak to máš na nervy. Ja som pribrala len 6 a ledva toto teplo znášam. Strašne ma obmedzuje. Tebe sa ako darí pri týchto tropických teplotách?

marcela22
18. júl 2009

Ahojte, malej sa nakoniec rozvinuli tie afty, tak máme veselo. Už 4 noci som takmer nespala a ona má stále horúčky nad 39°C, už ani nič nepapá, aj skúsi ale štípe ju to a potom len plače a plače. Som z toho na nervy, afty sa vraj hoja asi tak 7 dní a to máme za sebou len dva, horúčkové štyry... dosť často ju musím nosiť, napr. v noci na čípok a podobne, tak som naozaj zvedavá ako dopadnem v stredu v poradni. Ak to nebude teraz zhoršené tak môžem celý kľudový režim zabaliť, stačí "fungovať" normálne. Po tomto už zvládnem všetko 😝

Beruska, teda, ale Ťa nechávajú čakať. Tým doktorom sa to ľahko povie, ale takto čakať a ani poriadne nevedieť čo nás čaká a tak...to je o nervy. Dúfam, že už Ťa to "chytí" samé nech už máš všetko za sebou a malinkého pri sebe 😉

beruska113
18. júl 2009

🙂 MArcelka,
tak s tou malou Ti to nezavidim. NEch sa rychlo vylieci? Aj berie B vitamin? Mne to vzdy pomaha na cokolvek vyhodene v ustach, aj doki mi to predpisal. Nech jej uz aspon horucky prejdu, nech sa trosku vyspite.

Joj baby, ste zlate ze tak na mna myslite, aj Blazka ako nova. Diky moc. Sa ssem vzdy tesim, ked zapinam PC.
Prave som si porevala od nervov, som na muza kricala, ze to uz nevydrzim, ze som opuchnuta jak stara zaba. Sa dnes tomu dazdu tesim jak Vianociam. NAjhorsie je, ze clovek nevie, co je dobree a kazdy do mna huci nieco ine a ja sa stale neviem rozhodnut. Segra chce ist so mnou zajtra k jej dokimu, sluzi v nemocke prave, ze skusime vybavit, nech mi da vyvolavacku a ze potom ma tam bude po porode aj kontrolovat, ze je super. Muz je ale v robote. Ja sa vyvolavacky bojim a radsej by som pockala. Mama tiez chce, nech idem. Muz do mna huci, nech sa uz rozhodnem co chcem, ze v pondelok mi vybavi co chcem, ci chcem rodit normalne alebo cisarskym. No a ja hucim do malinkeho, nech sa uz rozhybe a do rana nech ma to chyti, lebo mi uz z kazdeho praskne hlava. Prepacte, ze vam to tu vypisujem, ked toto je tema o krcku a skracovani, ale hadam nepojdem nadavat do cudzej temy 😖

zuzka279
18. júl 2009

Beruš, verím, že už máš toho dosť. Ale podľa mňa vyvolávačka nie je nič moc. Na tvojom mieste by som počkala ešte, lebo vyvolávačka Ti nasilu začne vyvolávať kontrakcie a čo som od báb počula, tak to bolo o dosť bolestivejšie. 😒 Ale rozhodnúť sa musíš sama.

Marcelka, tak máš teraz nič moc obdobie. Ale dúfajme, že malej to čoskoro prejde a už v pondelok bude všetko OK. Neboj, aj poradňa dopadne dobre.

beruska113
19. júl 2009

😀 Stale 2v1.
Ani pocasie nazabera. Dnes som sama doma, mam zakazane vstat z postele, tak pokonikujem a utekam este buvat. Tak ak dnes niekto pride, tak peknu nedelu

maja177
19. júl 2009

beruska...co na to povedat... ja len dufam ze sa ti to rozbehne, co som pocula, ta vyvolavacka zevraj fakt moc boli 🤐 drzim palceky, stale sem chodim pozerat, ci niekto nahodou nenapise, ze si uz isla 😀 😀 ja sa tiez tesim takemuto pocasiu jak male decko 😀

beruska113
19. júl 2009

MAjka dnes si ako skoro vstala 😅

hedula.
19. júl 2009

ahojte kocky,
pridavam sa k vam. Aj ja mam skrateny krcok uz od 18 TT, som si polezala, aj ked som sa citila fajn, to bolo asi najhorsie donutit sa lezat. Pred 3 tyzdnami mi lekarka zalozila cerklazny pesar, pri aktualnej dlzke krcka 24mm v 30TT. Po poslednej kontrole (33TT) mi krcok drzi len vdaka pesaru. Teraz uz takmer tri tyzdne ani nelezim, len popoludni nejake 3 hodky, cely den sa mocem, lebo uz som pribrala 14kg a to ani vela nejem, lebo ma pali zaha. 4x denne beriem Salbutamol a magnerot.
Mala ste niektora zalozeny pesar? Kedy vam ho vybrali? Bolelo to vyberanie? Lebo to zakladanie bol taky maly porodm kedze som sa zo strachu nevedela uvolnit.
Ozaj aj v nemocke som stretla kocku (ja som bola este cca 27TT), ktora mala rovnake problemy a vsetci jej pocas tehotenstva hovorili, ze ak vydrzi do 37TT moze si gratulovat a ona v case ked som ju stretla bola v 40TT a dufala, ze uz kazdym dnom porodi, lebo uz mala toho dost. No malej sa vraj este nechcelo, nemala ani naznak otvarania sa. Sila, co?

andrejusa
19. júl 2009

Ahojte, ako a kedy dr. zistí, že sa vám skrátil krčok?

maja177
19. júl 2009

beruska, hej skoro, ale hned som to isla zlomit naspet a spala som doteraz 😀 teraz som sa pekne napapala a uvazujem ze idem pokracovat...nejak by som len spala stale posledne dni 😒

andrejusa, doktor to zisti ked ta vysetri "na koze" alebo ultrazvukom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre