Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marielik78
23. júl 2009

Ahojte babulky, len vas idem pozdravit... A zazelat vam este krasny dnik 🙂

Miroslavka, ja viem, krcok 2,5 cm beriem ako v pohode, ja neviem, preco z toho ti doktori robia taku vedu a strachuju sa, kedze okrem casteho tvrdnutia nemam ziadne ine priznaky... Drzi na tej urovni uz dva mesiace, takze sa toho vobec nebojim...
A na nasom fore sa objavili zaujimave nazory z CR ohladom krcka maternice, tak sa pripadne mrknite... Mna to este viac povzbudilo a dufam, ze kym budem druhykrat tehotna, uz budu lekari v tejto teme do znacnej miery ujednotneni a nebudu nas tak strasit a trapit, pokial nepojde o skutocny problem (sprievodne znaky predcasneho porodu, nie samotny skrateny krcok).

http://www.porodnice.cz/node/6081
http://www.porodnice.cz/node/7992
http://www.porodnice.cz/node/18946

Opatrujte sa a co najviac oddychujte 🙂

miti
23. júl 2009

holky zdravim, nerada by som protirecila, no ja nemam ani tvrdnutie bruska ani ine priznaky a krcok mam uz spotrebovany. Drzi ho len steh. Rovnaky priebeh som mala pri vsetkych tehu. Pri prvom dokonca cez 2mesiace v nemocnici dolu hlavu. Druhe som porodila o 3tt skor pretoze som neposluchla a po 3tyzdnoch som bola vonku a to len pred domom.

mimkaa10
24. júl 2009

miroslavka
tak ako ? už máš tie výsledky? nenapínaj ! 😉 verím, že je všetko v poriadku

miroslava89
24. júl 2009

vysledky tripple testov-lepsie ako minule no nie najlepsie-- ale vraj im nemam verit hlavne preto ze cakam dvojicky ale aj preto lebo u tehuliek v mladom veku su tie testy nepresne..

ale co je horsie- lieky nam akosi nezabrali..krcok sa skratil na 20mm(cize o dalsich8mm)..nariadili mi prisny pokoj na lozku ktory som hned dnes musela porusit-potom co som sa po 3hodinach vratila opet na postel do nemocnice som slabucko zacala spinit...pravdepodobne sa uz nevyhneme serklazi 😔

zuzka279
24. júl 2009

Mirka, no vidiš, lepšie výsledky. Tým testom netreba 100% veriť. Dávaj si pozor a radšej sa snaž naozaj dodržiavať kľudový režím, lebo si len na začiatku tehotenstva. Bolo by asi lepšie, keby Ťa zašili, aspoň by si sa mohla trošku pohybovať.

marcela22
24. júl 2009

Ahojte tak som mala včera poradňu, krček nezmenený placenta sa kúúúúsoček vytiahla tak je to lepšie ako minule🙂

Ešte chcem hlavne veeeľmi zablahoželať Beruske, to je supeeeeer že mala dobrý a rýchli pôrod a hlavne že malinký je zdravý, to je to najhlavnejšie. A aký bol veľký!!! 🙂

Mirka, u dvojičiek tie tripple testy sú strašne klamlivé, tam je to fakt dá sa povedať "od oka" neviem prečo ich vôbec robia...s tým krčkom je mi to ľúto, ale ak Ťa zašijú tak to bude aspoň trošku lepšie, uvidíš! Držím palčeky z celej sily aby sa Ťa tie Tvoje dva pokladíky držali ešte dlhooooooo!!!

petkaerdal
25. júl 2009

ahojte kocky,nejak nemam prehlad,nestihacka som
ale postrehla som,ze veruska uz jej makma,jej,tak gratulujem 😵
zuzka,uz si v krasnom tt,super a ako sme sa bali,ze? 😀

Miroslava,dodrzuj prisny kludovy rezim,ozaj prisny...aj ja som mala problem s krcok,odlezala som si to

petkaerdal
25. júl 2009

same preklepy...beruska je mamka uz 😀

miroslava89
25. júl 2009

dakujem vam za podporu..v pondelok ma pravdepodobne zasiju a ak bude vsetko dobre tak nas koncom tyzdna pustia domov 😵 doma bude ovela lepsie-menej stresujuce prostredie..ale tak snad vydrzime aspon do 30tt pokope 🙂

petka necuduj sa ze same preklepy robis- ved kto by ich o piatej rano nerobil 😅 😀

maja177
25. júl 2009

ahojte baby, no som tu spät aj s opravenym netom 😀 asi som vam ani nechybala, co? 😀

v prvom rade gratulujem beruske! hlavne nech ste zdravi, ostatne pride samo 🙂

v druhom rade prajem mirke vela sil, a dufam, ze vsetko dopre dopadne, drzim palceky 🙂

no, streptokoka ci co to je mi nenasli v tom vyteri ale nasli mi dajaku inu srandu takze ziadna slava... z krvi mi zistili zasa ze som chudokrvna, mam malo zeleza, tak sa dopujem tabletkami. Odkedy ich berem je mi trosku lepsie, predtym som sa citila tak malatno, nevladala som prejist ani z izby na wcko, uz som bola unavena, teraz mam pocit, ze je to lepsie, hoci neviem ci to suvisi zrovna so zelezom. Ale zasa mi je sneho tazko od zaludka, ble. V noci nemozem spavat, nemozem si najist polohu, nic mi nevyhovuje. Vecer o deviatej sice zalomim, ale o jednej uz som hore a do rana pozeram televizor. Oci mam jak angorak, unavena som jak stary pes, no nie a nie zaspat 😠 😠 😠 potom cez den ma nic nebavi, som podrazdena a podobne srandy... a brucho mam strasne dopraskane a to za posledny mesiac sa mi spravilo, hoci za posledne tri mesiace som pribrala len tri kila... strasne ma to stipe, pali a svrbi a nepomahaju ani ziadne maste ani olejceky 😠 dufam, ze teraz mi to kvazy najdlhsie obdobie rychlo utecie, lebo uz ma to fakt nebavi, nevladzem ani dychat 😠

zuzka279
25. júl 2009

Ahojte maminky.

Marcelka, už som sa obávala čo je s Tebou, dlhšie si sa neozvala. Takže poradňu máš šťastne za sebou 🙂 Teraz si aspoň kľudnejšia.

Majka, vidíš, chvíľku si tu neni a už sa rodí. Ja tiež niekedy nemôžem spávať, ale nie že by som si nemohla nájsť polohu, ale kvôli tomu teplu. Mne tiež včera robili stery a brali krv, tak uvidím, aké budú výsledky. Tento týždeň mám ísť na prietoky a pásy a do poradne do nemocnice.

Peťka, pekné od Teba, že si nás neopustila, a že keď môžeš nakukneš. Áno, už mám pekný tt, ale ešte by som rada min. 3 týždne počkala, ešte prerábame a potrebujeme ešte čas 😀

petkaerdal
26. júl 2009

ahojte ,
Zuzi isto vydrzis,verim tomu,pamätam ,ako sme sa bali ,celkom dobre som to aj ja dotiahla s dvojkami a ty s jednym vydrzis isto tie 2-3 tt
a inak,ako krcok? ako si na tom?

moje male nam davaju uz dost zabrat,uz su zivsie,treba sa im venovat,lebo uz pokukuju po nas,tak sa ich snazime zabavat..ale poviem vam,dobraaa makacka s nimi,niekedy som tak vycerpapa,ze ma ani plac malej nezobudi 😖

beruska113
26. júl 2009

Ahojte baby,
tak vcera nas pustili, aj to iba preto, ze jedna sestra sa po mojom placi ze maly uz 4 dni nic nejedol zlutovala, a dvakrat mu dala nutrilon, tak pribral 40g. Dva dni bol na infuzkach, mal nizku hladinu cukru, ale uz je to OK. Mlieko sa pustilo, akurat nevie poriadne papat ani s klobucikmi, tk sa trapime. Ked to nevydrzpime jeho plac, tak mu dame trochu nutrilonu. Najhorsie je, ze ma vymeneny den s nocou, tak nespime. Muz mi neskutocne pomaha, klobuk dolu.
porod bol skvely. Tie kontrakcie boli len tak stahy, ale pre istotu sme sli 19:30 z domu, uz som bola otvorena na 4 prsty. O 21 ma dali na salu, lebo nikto tam nerodil, ale ze si este pockame, aj muza nechali vonku. Ja som tam mal dve tie slabe kontry, potom mi praskla a odisla voda, potom bolest jak svina, len tlacit, ledva stihol doki dobehnut a o 21:30 bol maly na svete. ZAto sitie bolelo dost, este teraz riadne nesedim, lay bol velky, aj rucicku mal pri hlavicke. Takze tak. no ale porod to bol naozaj vysnivany, stale nemozem uverit. uz len dufam, ze sitie je dobre spravene. Ze maly zacne riadne papat a ostatne pride casom samo.
NEviem kolko som schudla, nemame vahu. Ale ideme kupit. Ale nejak mi aj prestava chutit jest, dnes mame kukuricu, tak neviem ako odolam, to jak napotvoru zacala rast.
Urcite vas budem chodit pozerat, len neviem ako to budem stihat, aj teraz by som mala trosku spat, muz sa bude jedovat. Isiel do Tesca kupit nieco na oblecenie, lebo z normylnych kosielok a dupaciek po segrinych detoch sme na nervy, taks a to nesikovne oblieka.
Papa a drzte sa, ja sa vratim.
Ozaj a dakujem za blahozelania 🙂 😉 😅 😀
Aj maleho fotos dam, hadam aj zajtra, dnes pride svokra a rodicia, tak dovtedy si chcem pospat.

maja177
26. júl 2009

beruska ahoj 🙂
to je super ze ste uz doma. to vazne nechceli dat malemu papat? hruza 😠 dufam, ze sa vam to papanie zlepsi, aj to spinkanie. ako si dosiahla taky rychly porod? 😀 aj ja chcem 😀 som zvedava na malinkeho, na fotecky 🙂 drzim vam palceky, aby ste to hravo zvladli a aj tebe aby si si mala kedy oddychnut aspon ako tak... 🙂

marcela22
26. júl 2009

Ahoj Maji, fajn, že si už naspäť, dva týždne by boli dlhooooo! A tiež nemôžem spávať, je to aj kvôli malej, ale ani si neviem nájsť nijakú polohu na spanie, večer zaspávam aj dve-tri hodiny a ak sa v noci zobudím, tak hroza, nie a nie zaspať:( Ale malá dnes prvú noc spala po 12 prebdených, tak sa snád dospím aj ja...

Zuzi vážne už máš pekný týždeň, ako to letí!!! 😨 A po poradni som naozaj kľudnejšia, ale doktor mi znížil magnézko zo 6tbl na 3tbl denne a fakt mi chýba, brucho ma bolí dosť často a občas aj tvrdne tak asi nasadím zasa tých 6tbl. Aj krče v nohách sa mi zhoršili a o nepokojných nohách, najmä v noci, ani nehovorím...

Beruška, tak vitajte doma🙂 tešíme sa na fotky!!! Aj ja by som brala taký pôrod, ja som mala pri prvom tie hnusné desné kontrakcie od pol jedenástej do pol tretej 😝 Som už skoro aj stenu hrýzla..ale druhý bude lepší 😀 😅 No a malá tiež mala otočený režim, žiaľ nám to trvalo takmer 3 mesiace kým sa jej dal do normálu, ale človek si časom zvykne...ja som ju po 6 týždňoch začala cez deň budiť a to tak, aby spala 2 hodiny vkuse a potom 2 hodiny udržať v bdelom stave. Bolo to dosť ťažké, ale začalo sa to tým lepšiť a potom už začala spávať v noci. Pomohlo aj používať kočík miesto postielky a polohovateľné ležadlo.
No a tiež mi absolútne nechutilo jesť po pôrode, dúfam, že to budem tak mať aj teraz 😀 Niektoré baby v pôrodnici papali sná´d viac ako tehotné - vraj už ich netlačí bruško tak papali dosýta 😀

miroslava89
26. júl 2009

ahotje ste sa rozpisali.. vela na mna akosi citat vsetko..

zajtra rano o 9mi spravia serklaz- uvidime co bude potom dalej 😔 snad bude dobre..

zuzka279
26. júl 2009

Ahojte.

Beruška, super, že ste už doma. To poznám, že nedali malému papať v nemocke. Aj mne Emka stále plakala od hladu. Hotový cirkus to naše zdravotníctvo. Skús oddychovať vždy keď budeš môcť i keď ak to budeš mať ako ja, že keď môžem spať nedá sa mi , tak veru neviem 😒 Veľmi sa teším na fotečky. 😀

Mirka, tak zajtra držím palce. Potom sa ozvi ako si dopadla 😉

Marcelka, super, že už je malej lepšie a môžeš sa vyspať. Aj ty mávaš taký pocit nepokojných nôh? A cez deň nemáš pocit, že Ťa ako keby boleli alebo čo? Ja mám niekedy taký pocit, ale neviem ho presne opísať, neni to ani bolesť, či skôr ťažoba? Neviem. 😒

Peťka, krčok keď ma naposledy palpačne vyšetroval, som mala 3 cm. Vôbec neležím už asi 1,5 mesiaca. Dúfam, že ešte vydržím neaké tie tt.

maja177
26. júl 2009

pekny vecer,

problem zo spankom tu ma asi kazda 😀 a este "lepsim" ho robia tie fajin tepla co mame vonku...teraz je celkom fajn, no inokedy...hruza...

marcela, to je fajn ze ste v poriadku uz... snad sa to bude uz len lepsit a obe to dospinkate, ved ste si vytrpeli dost 😒

mirka, myslime na teba a drzime palceky 😉

pizicek
26. júl 2009

Ahojte baby chcela by som sa aj ja pridat kvam som velmi nestasna ☹ otvorena na 1,5 cm tvrdne mi casto brusko a maly ma stasne nizko hlavicku cim ma tlaci pri chodzi lezala som dva tyzdne v nemocke ,ale tam mi dali magnezko a ze mam vela lezat velmi sa bojim o drobceka.

radkatom
26. júl 2009

Ahojte.

Chcem sa opýtať, či je normálne, že mám krčok skrátený o 1-2cm v mojom týždni. Trochu som sa vystrašila ale doktorka nič nevravela. Vraj sa mám len skľudniť. Myslíte, že to stačí? Nemala by som radšej ležať. Bojím sa o malého, aby neprišiel skôr. 8my mesiac nie je dobrý.

Ďakujem papa

radkatom
26. júl 2009

Ahoj pizicek, si otvorená alebo máš skrátený krčok?

mimkaa10
27. júl 2009

radkatom
pokiaľ je krčok zavretý tak je to oki
aj keď v tvojom týždni by už si úplne v pohode mohla byť trošku pootvorená

majula28
27. júl 2009

beruska gratulujem, a predsa si sa dočkala a už aj to máš za sebou...
už som vás dlho nečítala, nedá sa 😀 a ešte k tomu som minulý týžden schytala zápal prsníka 😲 bolelo to ako svina 😝 a mali sme aj krštenie, ale polepším sa a prečítam si vás občas 😀

mimkaa10
27. júl 2009

beruška ahoj
tak sa tešíme na fotečky 😵 😵

marcela22
27. júl 2009

Mirka, držím palce aby to po zašití už bolo dobré a vydržali ste s malinkými do čo najvyššieho týždňa!!!

Zuzi, presne ten pocit mám aj ja, ale u mňa je to myslím z toho že aj cez vysoké dávky magnézia mám aspoň raz denne krče v nohách, nie také silne ako by boli bez magnézka, ale tie svaly z toho zostanú také nejaké boľavé...tiež je to veľmi nepríjemné. A spravili sa mi krááásne krčové žily, to je hrôza, na lýtkach oboch nôh mám rozsiahle fialové "vetvičky" a na pravom stehne zzadu vystúpenú veľkú modrú žilu ktorá siaha dosť vysoko, vlastne až "tam" 😅 Som zvedavá čo s tým budú robiť, mám tie žily určite dedičné po mame ale v mojom veku sa mi to zdá ešte veeeľmi skoro 🙄

No a so spánkom som to asi zariekla, túto noc sme zase boli od polnoci do piatej hore...zajtra asi skočíme k doktorke s ňou, ak nebude túto noc spať. Už je toho fakt veľa 😖

Maji teplúčko je super, tiež celé noci nadávam a fučím ako divá 😀

Pzicek asi by si mala dodržiavať kľudový režim čo najviac a užívať magnézko tak by ste mali ešte pár týždňov vydržať. držíme palce!!!

Radkatom, už máš pekný týždeň, myslím že by ste s drobčekom mali byť v pohode 😉

miroslava89
27. júl 2009

ahojte,
mne serklaz dnes rano spravili na poslednu chvilu 😔 lekar co ma operoval povedal ze keby sme cakali o paru dni dlhsie dlhsie nemal by co zasit- i teraz uz s tym mal problemy ...ale tak nakoniec sa podarilo a steh by mal udrzat krcok pokope dostatocne vela tyzdnov.. po prebrati z narkozy mi ale bolestivo tvrdlo brusko- dali mi vyssie davky magnezia tak to trosku ustupilo..teraz musim aspon 2-3dni len lezat bez toho aby som vstala z postele 😔
a potom uz mozno bude lepsie-teda dufam ze bude

lea132
27. júl 2009

radkatom ja mam krcok skrateny o 2,5 cm a pootvorena som na jeden prst a doktor z toho nerobil nejaku vedu, len mi nakazal 2 tyzdne lezat, nenamahat sa a pokial mozem, tak jedna kratsia prechadzka denne mi musi stacit..Takze sa zbytocne nestresuj 🙂

marcela22
27. júl 2009

Mirka tak to je fajn, že to ešte takto stihli a malo by to už byť lepšie. Len pekne lažkaj ešte tých pár dní a potom už sa nebudeš musieť až tak veľmi obmedzovať a budeš si snáď môcť lepšie vychutnávať tehotenstvo. 😉

scarlette
27. júl 2009

ahojte mozem sa pridat?
mne tiez dnes na poradni dr povedala ze sa mi skracuje krcok, aj ho na sone premerala a jeden drobec moc hlavickou tlaci tak si idem polezat do nemocky...
pls nejaku radu co mozem pre dobroveci spravit ja? okrem oddychovania to mi je jasne 😅
dakujem 🙂

jankapo
27. júl 2009

Ahojte babule, som tu stopat rokov nebola, lebo som bola u nasich a tak, maly je zurivy zo zubov, faakt vravim kazdemu ze matersvto je ocistec. 😝 😀
Ani neviem ci som gratulkovala Beruske nasej a Lukaskovi. A oni uz domka! Mama mia,ale to leti. No chvalabohu,ze ste domka, berus, neboj nic, rezim si upravi... Nikto ti nepovie kedy, ale upravi. 😉
Rodila si jak ja 🙂 a sitie mam super (aj ked trvalo to dlhooooo a auauauauuu) ,pravdupovediac lepsie ako predtym. 😎 No comment. 😀
Matulo tiez hladoval, ale nas pustili, aj ked schudol, ze je to normalne. Ja som Nutrilon nechcela davat, ja som strasne chcela kojit a aj sa mi to doma super darilo. Takze sme brutal priberali z cisteho kojenia, pedina z nas bola na prasky, mi nechcela verit ze len cisto kojim. 😉 Som bola na seba hrda, no teraz si to neviem predstavit ako budem zvladat kojenie popri Matuskovi, ked pomaly osobnu hygienu mam niekedy problem. 😝

Zuzka, ty sa nic neboj,mala vie, ze ma pockat do cisteho vonaveho prerobeneho. Este aby si neplakala, zesa nudis a chces uz rodit. 😀 Moja segra rodila 3 tt skor a dosla domov a druhy den prisli robosi robit plastove okna. Masaker to bol. Ale prezili to. Vsetci sme nabehli, umyvali, upratali a bolo. Neboj nic, bude to okiii.

Marcelka, s tymi krcami sme na tom rovnako,tedaaaa, no napisem ze mne sa to zlepsilo. To beriem Mg 4x2 tbl denne a aj tak v noci boleeeest. A rano svalovka. Doky mi predpisal aj Calcium,najprvsa mi to zdalo na prd, teraz je to uz lepsie. Ja beriem liekov jak dochodca, magnezko, kalcium, zelezo, probiotika (kvoli pesaru, mam zvysene riziko infekcii tak beriem jak prevenciu) 🙂 Lytka ma cely den bolia, zily nastastie nemam, klop klop.

V noci spim jakzarezana (teda, ak prave Matulo neplace zo sna,co je furt) Asi tie zuby,neviem. Budim sa obcas ze mi je zima, lebo spim v mokrom tricku! Tak brutalne sa potim. A prezliekam. Inak by ma nezobudil asi ani tank. Straaaaasne by som spalaaaa!!!!

Mirka, no mas toho pozehnane! 😕 Chudatko. Ja som takto brutalne lezala s prvym, tak toje o drzku, ale stoji to zato. Tak len pekne lez a nechaj sa obskakovat. Aj ked mna to tiez iritovalo desne. Aspon mozes na net? To mne neskutocne pomahalo, cele dni som bola na nete a veela som citala a spala. Jeee to boli casy. 😀 No nic, sranda to neni s tymi krckami, radsej prehanat s oddychom ako si potom daco vycitat. A Petka nech ti je prikladom, tiez jej povedali ze krcok skoro neni a bol do 34tt!!!! 😉

Som sa nejak rozpisala ci co.
Jo a o nas-ja sa citim super, presne tak to bolo aj s Matulom,ze som si to po 30tt zacala uzivat. Dufamze neurieknem. Krcok vraj drzi, stav stabilizovany. Citim sa obrovksy,ale inak ok,hlavne nech brusko netvrdne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre