Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

mimkaa10
25. aug 2009

lienočka ahoj, prečo sa bojíš, keď už si za 36tt? To bol sen väčšiny báb, s krčkovými problémami. 😉
tvrdnutie bolieť nemusí a dokonca sú tu aj kočky, ktoré behali otvorené a nie a nie porodiť, tak hlavu hore, oki? 😉

lienocka7
25. aug 2009

dakujem za povzbudenie mimkaa, keď lekári ma plašia, že by mal byť min. 38, inak bude všade vedený ako predčasne narodený, aj keď vraj je už plne vyvinutý. tak dúfam, že majú pravdu a bude všetko ok.
keď mám povedať pravdu, už by som išla čím skôr. 🙂 všetko ma už tlačí, občas cítim bolesť v podbrušku a tie kríže ☹
ale všetko sa dá zvládnuť 😀

mimkaa10
25. aug 2009

to je pravda - za predčasný pôrod sa považuje ak porodíš skôr ako v 38tt, ale v 36tt by som sa vôbec neplašila, fakt - bábatko je už urobené, pľúcka tiež, len priberá na váhe (čiže má menšiu pôrodnú hmotnosť)
ale štandardne v 36tt je hmotnosť bábatka viac ako hraničných 2500g (do tejto hmotnosti sa väčšinou dávajú ešte do inkubátora)

To ti verím, že by si už chcela ísť, táto téma vyzerá byť taká zakliata, že všetky kočky, ktoré mali dáke problémy nakoniec prenášajú 😀 mňa už tiež všetko bolí, dokonca aj kosti o ktorých som netušila, že mám 😀

susisus
25. aug 2009

😀 mimka to bolo dobré 😀
a bodaj by si mala pravdu s tým dobrým "zakliatim" a pojdeme vsetky nacas 🙂

maja177
25. aug 2009

lienocka klidek, ja som uz vyse dvoch tyzdnov otvorena a furt nic 😠 😠

adusaa
25. aug 2009

Marieločka - vranovska nemocnica.

mám dosť, veríš mi? zajtra rano tam idem znova koli tým papierom či sa našli alebo ich bola vrátit nejaka mamicka ktorej ich omylom dali. ak nie, pojdem rovno za doktorom ktory tam bude mat sluzbu a oboznamim ho so situaciou. nebudem predsa pri porode vyzerat jak posledna ciganka bez karticky a bez predoperacnych vysetreni na epiduralku - lebo ja si ju chcem dať. a pochybujem ze mi uveria az potom verziu ze tie papiere a karticku dala ich sestricka niekomu ani nevie komu 😒

mam par dni do porodu a rozculuje ma to velmi, ze musim este aj taketo veci riesit!

pekny večer všetkým

zuzka279
25. aug 2009

Ahojte kočky. Ale nás tu je 🙂 Stále všetky ako pozerám 2v1. Lienočka, ako pozerám si z NR. Budeš tu aj rodiť?

maja177
25. aug 2009

adus, to by rozculilo asi kazdu... 😒 dufam, ze sa ti to najde, a nebudes muset este novu karticku si vybavovat 😔 zuzka a ty co, malinkej sa tiez nechce?

lienocka7
26. aug 2009

pekný deň prajem 🙂
zuzi, som od NR, ale rodiť sa tu nechystám. plánujem ísť do Bojnic. Neviem na NR som nepočula toho veľa dobrého, ale ako sa vraví - koľko ľudí toľko chutí 😀 .
A ty, ideš rodiť do NR?

beruska113
26. aug 2009

Zuzi,
sa ti to krati 🙂 Drz sa, prerabka hotova? mne dava drobec zabrat, ale lubkam ho ze az. Cele doobeda kolikujeme. Silno cakam SMS s dobrou spravickou.

Lienocka,
ja som chcela ist do topolcian, ale nakoniec by som to nestihla. podla mna je to vsade na nervy. Drzim palce.

zuzka279
27. aug 2009

Ahojte. Hlásim, že som ešte 2v1. Včera som bola v nemocke na kontrole. Malá má veeeeeľmi nízko hlavičku, otvorená som len na špic. Takže uvidíme.
Beruška, takže kočíkujete? Super. Spokojná s kočíkom? Mne ešte neprišiel. Prerábka ešte neni hotová. ešte stierky, parkety, ale do kým by som došla z pôrodnice by to hádam mohlo byť.

jankapo
28. aug 2009

😕
Nikde nikto, predpokladam ze sa to tu rozdrodilo.... 😎

Ja neviem ako na tom som, ale tiez sa chystam prenasat.... 😝 citim v kostiach.Ale ok, muz ma v septembri straaaaasne vela roboty, tak drobcek kludne nech necha ocina pracovat. (A maminku trpiet 😖 )

Hrozne ma bolia bedrove klby, ani sediet, ani stat, ani chodit, ani lezat. ☹ Chapem tie babky co sa ani posadit nechcu, ze sa im zle vstava potom. Je to o drzku.

Juj,ditko vstalo, utekam. No nemam cas na vas, veru nie. 🙂

marcela22
28. aug 2009

Ahojte kočky, tak som sa tu konečne objavila 😅 Tiež nejako nevládzem sedieť pri notebooku, malé ma stále kope, mám pocit že snáď nikdy nespí, naozaj to niekedy tak hrozne bolí, až nahlas "kričím". Manžel tiež nechápe čo to tam drobec stvára, brucho mi ide roztrhnúť, najmä večer, u malej som to takto vôbec nemala. Ale ona bola veľmi dlho KP a kopala niekam dole, čo nebolo tak cítiť...
Dnes mi svokrovci odišli do pondelka preč tak sa vytešujem ako malá 😀 To je ale kľud 😀 Normálne som mala chuť pomôcť im s balením 😅

No a kočky tak veľmi sa teším až niektorá "pustíte" (teda z tých čo už majú na čase) a Vy ma takto naťahujete...hrozné 😀 😀 😀
Ale nebojte, deti milujú víkendy, tak by to už malo prísť 😉

maja177
28. aug 2009

nazdar krasky
no ja som uz za dva dni 40tt a furt nic 😠 ale uz to nejak zacinam citit, ze sa pripravujem, citim take silnejsie stahy maternice aj ked mi brucho stvrdne, to som predtym nemala a ani to tak moc nebolelo...tak snad to nieco znaci 🙂 ja strasne prosim malu nech ide este teraz v auguste, aby nemusela aspon o rok neskor do skoly, sice sa to da vybavit ale zasa zbytocne opletacky...no vyzera, ze je fakt leniva a tvrdohlava po mame 😀 v stredu idem na CTG a na poradnu tak som zvedava, lebo uz pred dvoma tyzdnami mi velice vypravali, ze uz to pojde kazdu chvilu a furt nic... 😠 drzte sa 😉

marcela22
28. aug 2009

Majka, ahoj, to máš ale dosť zlú taktiku - lákať tvrdohlavé a lenivé dieťa na čokoľvek čo sa týka školy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To musíš ísť na to inak, pekne jej povedz, že keď bude mať narodeninky ešte cez prázdniny, tak keď bude strašia môže oslavovať na chatách a dovolenkách a tak...čo nejaký september, to je najhoršie obdobie na narodenie sa 😝 Skús to na ňu takto, možno to pomôže konečne 😅
Ja mám odo dnes presne za dva mesiace termín, no som zvedavá či tu o dva mesiace nebudem písať naštvaná a nervózna že ešte stále nič.... 😀 Ale som si takmer istá že do tej doby budem mať rozdrvené pomiešané vnútorné orgány 🙄

maja177
28. aug 2009

marcelka, no ved som jej hovorila, ze to bude potom na potvoru zurovat a narodky oslavovat na zaciatku skoly 😀 nepomohlo 😝 ja uz mam rozdrveny asi aj mozog...

marcela22
28. aug 2009

Maji a skúšala si už nejaké tie "vypudzovače" v podobe zbehnutia schodov atď? Viem teda že fitloptu plne využívaš, ale existuje kooopec rád ako to trošku urýchliť..aj keď mne nezabrala pri prvej žiadna a myslím si že keď telo nechce tak ho nedonútiš vôbec nijako. veď mne vtedy nepomohla ani priamo vyvolávačka.... 😝
Neboj malá na seba necháva čakať ako pravá dáma - a dámy nezvyknú meškať 😉

maja177
28. aug 2009

no skusala som horuci kupel, taku vretu vodu som si dala, ze bezny smrtelnik by si do nej urcite nesadol 😀 a samozrejme nic... po schodoch nemam kade chodit, doma mame len 4 😀 😀, sexovat nemam s kym, vcera som aj vodu tahala zo studne, aj krhle nosila a tiez nic stoho, uz fakt neviem, co by som vyskusala... brucho mam uz tak padnute, ze mi doslova visi, otvorena na 2 cm a to uz dva tyzdne a nic 😠

zuzka279
28. aug 2009

Ahojte kočky. Aj ja som stále celá, takže Majka nie si sama. Ale keď to bude mať prísť , tak to príde. My zajtra súťažíme s partou vo varení gulášu, takže malá asi vie, že aj ja by som tam mala byť 😀

maja177
28. aug 2009

no zuzka, mala sa chce asi este dobre napapat gulasu a az potom pojde 😀 ja som ho mala dnes na obed 🙂

beruska113
29. aug 2009

No babny netrpezlivo cakam na spravicky. Konecne nebudem sama, co nestiha konikovat.

Zuzi kocik je fajn, len sa mi nezmesti do auta, tak ja uz som aj druhy kupila 😀 Rovno goldfac chicco a je svetovy, je od narodenia, ale ked nemusim, vyuzivam vanickovy. Lutujem, ze som nekupila chicco aj hlboky.

Inak baby po porode moj muz nechcel druhe babo, ale uz zacina vymyslat. NEjako skoro ho to chyta 😖

Dnes bacujeme v noci sami s mimcom, cely den spi, to asi tym pocasim, tak uvidime, aka bude noc. Idem chystat kupel. papa auz porodte, nenatahujte tu vsetkych ako ja 😉

marcela22
30. aug 2009

Maji, to je teda fakt na porazenie že nič nepomáha. Človek 9 mesiacov chodí ako "pokakaný" len aby sa nič nestalo a nakoniec zistíš, že si mohla aj v bani robiť a všetko by bolo O.K. 😀 Tí drobci sú ale potvorky 🙂
Tie 4 schody Ti asi fakt nepomôžu 😅 Ja ich mám doma celkom dosť, bývame v dvojposchodovom dome a my sme hore takže keď si niečo zabudnem tak ani nemusím ísť von a už som unavená 😀

Zuzi, malá tiež asi vie čo robí, nenechá predsa varenie len na chlapoch, to by dopadlo 😀 Vidieť že sa vyzná už od malička 😀

Kočky ale hrozne sa teším až to budete mať za sebou! Majka kto nám dá vedieť o Tebe že už máš "po"???

Beruška, ahoj, super že si spokojná s kočíkom. My nekupujeme máme po malej, len mi tam stále klesá búda a manžel to ešte neopravil, tak sa mu vyhrážam že ak to nespraví do prvej vychádzky tak si pôjdem hneď kúpiť nový (bodaj by to nestihol 😅 ).
Tvoj manže je ale riadny optimista hneď tak skoro premýšlať nad druhým bábom. Keby ho vynosil a porodil on asi by sa tak veľmi nehrnul, čo? 😉 Ale aspoň je vidno že malého zbožňuje 😉

zuzka279
30. aug 2009

Ahojte kočky. Tak som ešte doma. Aj by som už možno išla rodiť, ale poviem pravdu, aj sa bojím. Neako ma chytajú čudné stavy. Pritom pôrod s Emkou bol super. Veď uvidíme. Keby niečo , dám vedieť. Pa

adusaa
30. aug 2009

ahojte babky

tak moje papiere sa nakoniec nasli - doniesla ich na poradnu mamicka, ktorej ich dala sestricka 😝 . som happy, ze ich mam. inak mam zle ozvy, pravdepodobne mi budu vyvolavat porod. ale mudrejsia budem v stredu, kedy idem na kontrolu.

drzte sa babky! 😵

maja177
30. aug 2009

caute krasky
no ja by som uz tiez najradsej isla rodit a zatial sa dokonca ani nebojim, uvidime aka hrdinka budem, ked ma to chyti 😀 😀
marcelka, no asi sa to dozviete az ked pridem z porodnice a najdem si cas sem skocit, alebo poslite mi jedna z vas na seba kontakt a ja vam napisem sms, ze uz je to 😉 no mam pocit, ze tak skoro to nebude, ozaj nic nezabera, surovat dlazky mozem ist aj susedom aj tak nic stoho, aj okna mozem umyvat a uz ma to prestava bavit 😠 sak tie horuce sprchy co si davam, no dovi dopo, sak som obarena jak prasa s toho 😀 😀 taka ruzova vzdy odtial vyjdem heh, no nevadi, snad do toho mikulasa porodim 😝

jankapo
31. aug 2009

Mile moje (ne)rodicky!
To co toto?
To vravim ze tato tema je zakliata.Rozmyslam ze prestanem prispievat aby som neprenasala... 😀
Skratka, ja ficim naplno, okna si nechavam tak po 10tom septembri, ked uz budem potrebovat vyhanat postupne maleho von. 😉 A take tie natahovacie roboty,ze skrine vyutierat v kazdom kutiku atd... 😅 Lebo potom uz neviem kedy sa k tomu dostanem. 😝
U Matusa nic nezabralo taketo, no ale aspon budem mat dobry pocit z dobrej vykonanej prace. 😅

Zuzka, Majka, sup sup po babatka! 🙂
Drzim palce.

susisus
31. aug 2009

Majka - Natálka je proste osobnosť, vzdaj to, ona si postavila hlavu a pojde vonku keď sa jej bude páčiť 😀

maja177
31. aug 2009

veru, naco som sem aj lozila, tieto krcky su fakt zakliate, tu ked niekto raz nakukne, tak prenasanie ma iste 😀 😀 😀 😝

jaj baby moje, nebavi ma to, drhnem dlazku, len akurat mam pauzu, sak fucim jak kobyla, potim sa nehorazne, zo vsadial mi tece ble aj tak je to prd platne 😠 😀

susisus
31. aug 2009

Majka mohla by si skúsiť opačnú metódu - začať stresovať z pôrodu, vyložiť nohy, ani náhodou sa nenamáhať a prehovárať ju nech ostane v brušku ešte ďalší mesiac - čo keď to zaberie 😉

maja177
31. aug 2009

susi uz som skusala aj to, povedala som jej, nech si tam trci aj do decembra, ze mi toje uplne ukradnute, nezabralo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre