Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

beruska113
1. sep 2009

Tak zase sa tu nerodi. To uz je na zblaznenie. Nejake zakliate vazne.
Baby, ale ked chcete, mozte mi prist poumyvat okienka, vazne sa neurazim. Tento moj sandokanko maly mi to asi tak lahko nedovoli, sa chystam dnes, ale som s nim sama, tak pochybujem. Inak poslusne hladim, ze z 30 kg uz mam iba 10. Sa tesakujem. Brucho inak este take, ze sa ma jedna tetula pytala, ci som tehu. No keby mi ta truba sestricka na sale povedala hned, ze to treba tlacit, tak uz ho mozno nemam,. Aj muza by som si na brucho posadila. A ja cela happy, ze je po tom, chytila ma zimnica jak svina, no a mysli na to, ze si mas tlacit brucho. No ak bude nabuduce, tak budem mudrejsia.
No idem, kym moj maly terorista spi. Sme inak strasni rodicia, muz ho vola terorista, ked kaka, tak tak silno tlaci, ze sa ideme na nom popucit. Ale on nam to zas vrati ako dnes, ze bol od 4 hore, az teraz som ho pri PC ukocikovala. papa 😀

zuzka279
1. sep 2009

Beruška, ty tak zlato píšeš, že vždy sa z chuti zasmejem. 😀 Ja som ešte celá, zajtra idem na pásy, tak uvidím čo nové. Potom sa ozvem.

marcela22
1. sep 2009

Kočky ale Vy nám to už robíte naschvál 😀 Dúfam, že už Vás to dlho nebude "baviť" a konečne sa dočkáte svojich princezien...

Ja som dnes trochu balila do pôrodnice, ale nemám rozpis tak som začala tak "zľahka". Lenže potom som volala s kamoškou čo bola v pôrodnici kam idem a musím si vziať aj okolo 20ks bavlnených plienok, pampersky od prvej chvíle, tak ich musím tiež nejako napratať do tašky, okrem toho osušky pre malé a neviem ešte koľko vecí...v minulej pôrodnici som to všetko dostala od nich, svoje som používala len pampersky a vlhčené obrúsky, tu si musím priniesť takmer všetko. A ešte nechápem to, že sa tam nebalí na široko, teda kým ste v pôrodnici, ale na cestu domov už musí byť veľká plienka aj s poštolkami....som z toho nejaká rozladená nehovoriac o tom, že som si tým balením uvedomila že už sa to blíži a začínam sa fakt dosť báť......
Tentokrát ma teda do pôrodnice povezie sťahovák 😀

Beruška my sme malej hovorili, že je to taká "malá koza" lebo to bolo také malé trumpeto bábo, všetko mala naopak 😀 A super Ti ide dole váha, do jari nebude po tehu kilách ani zmentu. Mne našťastie nezabudli na to stláčanie bruška po pôrode, manžel tlačil poctivo 2 hodiny a naozaj to pomohlo. Na kamošku zabudli a netlačila si to vôbec, ešte sa aj zle vyčistila po pôrode, a teraz má od pôrodu rok a pol a bruško stále ako v 4 mesiaci...donedávna sa jej každý pýtal či je tehotná, chúďa...ale ona bola predtým strašne chudá, pribrala nejakých 24kg a hrozne veľa z toho do brucha, tak to pokožka nezvládla. U Teba to určite bude iné, minimálne preto že tak pekne chudneš, lebo ona neschudla dlhú dobu nič....

susisus
1. sep 2009

No baby, ja som dnes celá polepená, hrozne ma bolí bedrový klb... Ja este nechcem rodiiiiiiit 😠

maja177
1. sep 2009

susisus, z bolesti bedroveho klbu urcite neporodis 😉

susisus
1. sep 2009

kamosky ma strasili ze ich tesne predtym boleli krize, ale dufam ze klb je daco ine a ze mna sa to netyka 🙂

maja177
1. sep 2009

nestresuj, mna bolia krize uz dva mesiace aj klby aj kosti panvove, a vidis, stale som kinderko. a hej, ked bolia krize, tak to je daco ine ako klb, ja ked mam poslov, tak ked mi stvrdne brucho tak mi to striela do krizov jak blbe...

marcela22
1. sep 2009

Susisus, neboj, kým si v tejto téme tak asi tak skoro neporodíš🙂 Prečo ešte nechceš rodiť? veď týždeň máš už super, ja by som brala rodiť v 38tt. a určite tu nie som jediná 😉

Maji, tak ešte stále doma? 😝

maja177
1. sep 2009

ja by som brala tiez rodit 😀 😀 jj, este sa gulam furt

marcela22
1. sep 2009

Maji ale ber to aj z tej svetlejšej stránky - dlhšie si užiješ tehotenstvo 😅 Len či to je ešte "užívanie si", že... 😕
Idem ja asi radšej spať lebo som hrozne hladná a snažím sa odolávať...a malé ma strašne kope keď sedím, dosť často to fakt bolí. tak už sa gúlaj do pôrodnice, ráno chcem nájsť SMS jasné???? 😀

maja177
1. sep 2009

ja nesedim, ja lezim a mala je momentalne kludna, spi jak dudok, ale pockaj ked zhasnem a ulozim sa 😀 😀 😝 ja spim v noci tak tri hodinky, co furt kope a cez den nemozem zaspat, takze si to uz ani nijak neuzivam 😀 😀 zajta idem na CTG aj poradnu mam, tak som zvedava co nove 🙂 bru

marcela22
1. sep 2009

tak to na zajtra mooooc držím palce aby konečne nastal nejaký pokrok. ja silno dúfam, že nebudem prenášať z toho by ma asi "piclo". bojím sa už teraz takže o pár týždňov budem asi šialená strachom. už Ti nenapadá nič čo by mohlo malú "vyhnať"???
Mimochodom, ako ju budeš volať - Nati, Natali???? Je to veľmi pekné meno!

r.ferraro
1. sep 2009

Ahojte ja som dnes bola u lekara na kontrole, termin mam 17.9. ale uz teraz mi povedal ze to nepotiehnem do konca. Ked ma vysetril, tak povedal ze uz citil hlavicku a ze som na 2 cm otvorena. Ostala som prekvapena, pretoze som nemala ziadne bolesti, iba tych poslickov, co bolest trosku prisla tak aj odisla. To by bolo super otvorit sa a nemat pritom velke bolesti, ale ak tak epidural to isti...

maja177
2. sep 2009

marcelka, ja by som ju chcela dat zapisat ako NATALY, alebo NATALIE, ale neviem, ked s tym budu opletacky, tak sa vykaslem na to, ale hej, volam ju nati, natali a tak, obcas je cikulka, zdochlinka, lemricka, ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

r.ferraro, mne povedali v 36 tt, ze max. este dva tyzdne, ze v ziadnom pripade ja nepotiahnem do 40 tt a uz vobec nebudem prenasat, krcok rozpadnuty, otvorena na dva cm, a vidis to 😀 😀 som tu furt 😀 ale kazdopadne, nechcem ti brat iluzie 😉

susisus
2. sep 2009

baby už som kľudnejšia... našťastie to prešlo 😎
a marcelka ja nechcem ešte rodiť, lebo kočík nám príde o 5 týždňov a keď porodím o 3, týždeň budem v nemocke a týždeň doma, tak to bude akurát 😀 A okrem toho ja mám tak malé bruško a bezproblémové, že keby sa malinká nehemžila, tak ani neviem, čiže ja sa v tomto sťažovať nemôžem 🙂 A manžel má 18steho narodeniny a chcem porodiť vtedy, nech má darček, tak držte palce 😉

beruska113
2. sep 2009

marcelka,
to si ma jak nasrasila s tym bruchom. mne povedal krstny syn- ma 4 roky, ze kolko som tych deti zjedla, ze urcite mam v bruchu este nejake. ale kaslem na to, le nech je luki zdravy. mi tu spi na rukach, aj zabudol, ze mal pred hodkou jest. ale uz place, tak idem off. drzte sa

no a jak ste ostali ticho s tymi oknami ☹ 😠 tak sa necudujte, ze nerodite 😝

marcela22
2. sep 2009

Majka Natalie by nemal byť problém, je na Baby Names...ale Nataly som tam nenašla...
A voláš ju krásne, to aj ja mám všelijaké názvy pre malú aj pre bábo 😀

Susisus, tak ty máš ale veľa dôvodov ešte nerodiť 😀 😀 😀 😀 😀 Ale super že to prešlo, držím palce aby si "pukla" toho 18, to by bol krásny darček! 😉

Beruska prepáč, to som nechcela, blbo som to napísala!!! Ona naozaj do toho brucha pribrala od začiatku strašne veľa, od druhého mesiaca mala bruško, ničím sa nenatierala, nikdy necvičila, aj na sále že jej doktor vynadal že nemá snáď ani jeden brušný sval...jednoducho nepohla ani prstom aby to zmenila. Ty krásne ideš dole s váhou a takmer každá žena má ešte nejakú dobu bruško ako tehula, tak sa nad tým netráp! Určite čoskoro "zmizne"!!!!!!!!!!!! Ja som Ťa naozaj nechcela strašiť, prepáč ☹
Ak nikto nepríde na tie okná, o pár týždňov som u Teba 😀

maja177
2. sep 2009

beruska, ja som mohla umyt okna aj susedom, a nic stoho, aj dlazku som surovala o sto sest, dopadla som akurat tak so zodranymi kolenami jak po nejakej "piglovacke" na koberci 😀 😀 😀 😀 dnes na monitore nic, vraj na porod to nevyzera, takze sa budem kotulat este do neviem kedy... 😠 o tyzden zasa monitor,poradna...ach jaj

nostek
2. sep 2009

ahojte, tak ja som doma a myslim, ze to veru este potiahneme do toho 36tt a mozno aj dlhsie. sice mam dni, ked mi je super a zas dni, ked mam kontrakcie kazdych 10 min ako dnes, ale uz som si zvykla 😉

bobacik_29
2. sep 2009

nostek a ty sa uz chystas rodit????

marielik78
2. sep 2009

Ahojte babulky, tak som vas prisla kuk po par dnoch zase a vidim, ze sa stale nerodi, iba tajne zelania ohladom porodu... Joj, tak vam to zelam 🙂 Aj aj chcem rodit cca. o tyzden az dva 🙂

My este drzim pokope, hoci teda vcera a aj dnes som mala riadne bolesti a pri chodzi sa idem doslova rozsypat, tak sa mi vsetko stiahne, boli ma vsetko od zadku, cez predok, krize, stehna ze az... Taky pocit, ze ta voda rupne a bude, ale zatial nastastie nic... Napokon som zvedava, dokedy to takto potiahneme, lebo aj ked to je naspadnutie, ako vidim, nemusi to aj spadnut 😀

Ved v piatok mam kontrolu, tak som zvedava, co z krcka 1,5 cm este zostalo a ci sme sa viac neotvorili... Zatial som ani nezacala cvicit s epinom ci masirovat hradzu, lebo chcem pockat na doktorku...

Drzim palceky, aby ste sa rozrodili presne podla predstav 🙂 Tesim sa na super spravicky 🙂

Beruska, ze terorista 😀 No super zbojnika mate 😀 Ale laska dokaze zazraky 🙂

marcela22
2. sep 2009

Maji, neboj, určite už sa čoskoro dočkáš! držím palce aby si sa už budúcej poradne "vcelku" nedočkala!!!!!!!!!!!! A ešte stále neprenášaš tak je to ešte O.K. 😅 ...keď ja už neviem ako Ťa utešiť, uplne Ťa chápem že už máš toho plné zuby...

Nostek no super tak sa drž aj naďalej a pusti až keď už "bude na čase" 😉

Marielik, a ako pokračuješ s čajíkom? Ja som ho nakoniec zohnala aj normálne v lekárni, písala som Ti aj v tej maliníkovej téme o tom ale neviem či si tam odvtedy nakukla.
Tiež mám v pondelok kontrolu tak uvidíme čo sa ktorá dozvieme...určite daj potom vedieť!!!!

marcela22
2. sep 2009

Marielik a Ty si si zohnala epino? Juuuj ja nemám odvahu ani naň, ani na masáže hrádze, skúšala som ich pri prvom tehu a je to veľmi nepríjemné a aj tak nie je isté či to pomôže...hoci by som sa veľmi rada vyhla nástrihu ale na toto "nemám" 😅

zuzka279
2. sep 2009

Ahojte. Ja som bola dnes na prietoky a CTG. Doktor povedal, že podľa sona mám termín okolo 5.9. Vždy mi hovorili , že mám týždeň posun. Tak ak nič, tak mám prísť 7.7. A keď do konca budúceho týždna by sa to nerozbehlo, tak by mi museli vyvolávať ☹ A to fakt nechcem. Tak dúfam, že sa to spustí samé.

beruska113
2. sep 2009

Marcelka,
neboj, ja len zo srandy, ale mam ho fakt este vacsie. Ja som mala tiez brucho od zaciatku velke. No neva, nejak bude.

Zuzi u Meska si bola? Prenho je cely svet malina, ale supis doki sa mi zda. Ale nweboj, sa to rozbehne ako u mna, Nelka len necha na seba trosicku cakat ako prava dama 😉 JA uz striehnem na kazdu SMS, a to furt len vypisuju z banky, ze taky a hentaky minus 😠 ☹ , tak Ty mi posles ze plus jedno zlate zdrave babenko na svete.

A baby oznamujem ze mam zlate dobre babo, dnes je jak anjelik, aj jedno okno som umyla, kvietky presadila...roboty jak za cele tehu som spravila. No uvidime, jaka bude noc. Este pokam jedno krmenie a idem si schrupnut na chilu 🙂

zuzka279
3. sep 2009

Beruška, to je supiš, že malinký je dobručký klop-klop 🙂 On len potreboval nabehnúť na rytmus.
Áno, bola som u Mesároša. On je podarený. Kluďas ako hrom. 😅

nostek
3. sep 2009

bobacik... ja sa nechystam... len mam byt prichystana 😀 , to bola lekarska rada.
no ja sa nastastie necitim tak ako marielik, ale asi koli liekom. no uvidime...
aj ja prajem tym co uz chcu rodit, nech to pride co najskor a brebehne rychlo a v zdravi. a tym ako ja, co este chceme drzat, nech este drzime nase slniecka v bruskach...
😉

marielik78
3. sep 2009

Marcelka, cajikujem, zacala som jednym cajom denne, teraz si robim uz asi siesty den dva - rano a vecer 🙂 To len ako prevencia na uvolnenie maternice, urcite neverim, ze to vyvolava porod - telo musi byt pripravene, tak sa nebojim cajikovat... Hoci mam kupenu aj alchemilku, aj materinu dusku - lebo aj to som sa docitala, ze je fajn pit, ale vsak to by som denne bola iba na cajoch a to je trosku moc 🙂

A epino mam, kupila som celkom lacno z Nemecka s tym, ze ked ho nepouzijem, tak ho predam za tu istu cenu a nic tym nestratim, ale uprimne - chcela by som ho pouzit... uvidime, ci stihnem a budem moct vobec... Masaz hradze - suhlasim, skusila som raz a nic moc teda, takze mam citak, ze sa nastrihu nevyhnem ani nahodou...

Zuzka, velmi ti drzim palceky, aby to prislo samo... Skus malinke vnutorne volat, povzbudzovat, hlavne vyskusat rozne techniky na vyvolanie - skombinuje vsetko - ten koktail, caje, YAL, masaz bradaviek a pod. A vnutorne bud natesena na to, ze to vazne chces 🙂

Beruska, no vcera terorista a dnes anjelik 😀 Jaaaj, ja este malu ani nemam pri sebe, ale tesim sa, ked budu take dniky, ako mas dnes ty... Vsetky si ich zasluzime 🙂 Nech ma aj nocku super maly 🙂 a ty s nim 🙂

beruska113
3. sep 2009

a od noci je zase terorista. spala som asi 4h, furt bol hore. no co uz. teraz ho akoze uspavam na rukach, pisem jednou rukou. sranda je, ved ja mu to vratim,ked bude vacsi a bude chciet ist na net 😀 😀 😀 esteze som stihla aspon kavu da a to som optimisticky nachystala veci na umyvanie okien 🙂 neva, umyjem zajtra, pozajtra, raz... 😅

baby teste sa, ochladi sa, bude prsat, bude sa rodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit, budu zabiatka male 😀

bobacik_29
3. sep 2009

nostek no ja idem buduci stvrtok k dokimu dufam ze mi nepovie to co tvoj tebe bo asi odpadnem od soku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre