Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

susisus
4. sep 2009

😀 klepkala si po čele že: čo si šiši mamka? mne sa ešte z bruška nechce, hovor si čo chceš, bude ako ja chcem 😀

A ďakujem, ale dúfam, že vás nepredbehnem 😉 Poďme pekne po poradí 🙂

marielik78
4. sep 2009

Susisus, to, ze je malinka tak velmi dole natlacena este nemusi znamenat, ze uz pojde von 🙂 Ja ju mam neskutocne dole uz od 26 tt, strasne sa boja lekari... Aj dnes mi robila stery a musela sa so spajdlov motkat okolo hlavicky, co bola tak velmi dole natlacena - ako vzdy...

A ja hlasim, ze sme otvorene uz skor na dva prsty, krcok ale drzi posledny mesiac na tom 1,5 cm 🙂 Konecne som dostala cipky na vytok, cakaju nas este odbery a pod. A mozem chodit dalej svojej doktorke, kedze si ju zazmluvnujem a ona robi porody na Antolskej, az do konca tehu 🙂 Teda do dna D 🙂 Sa tesim, lebo v tych poradniach na Antolskej je to celkom ine 🙂

A zase som sa tesila, ze sem nakuknem a uz sa rodi a nic ☹ Uz prsi, tak podme zabicky 🙂 Tie terminove ale iba 😀

marielik78
4. sep 2009

Beruska, ja to vidim na nasom fore - oktobrovky, co sme 🙂, ze vsetky tie miminka su predsa len ine v niecom 🙂 Niektore u nas cakaju uz druhe babyna a ked pisu o sestonedeli a pod., tak je to pestra paleta roznorodych informacii, co sa tyka spanku malickych, krmenia a pod. Vazne som zvedava, ktora ake deturence budeme mat 🙂 Ci teroristov alebo anjelikov 😀
A nemam to aktualizovane, ale uz je rozhodnuta Emmka od 26 tt... Vtedy sa asi manzel zlakol, ked ma nahnali do nemocnice a prejavil za celu tehu aspon nejaky sucit 😀 Uz nenastojil na Barborke, ale vraj sa mu Emmka paci 😀 (Ale je fakt, ze posledny rok je to najcastejsie davane meno v BA-Petrzalke - udaje z matriky... co ma trosku odradza, ale zase uz to menit nechcem, ked ju tak volam odjakziva, este z cias, ked som len snivala, ze budem mat babatko...).

susisus
4. sep 2009

marielik - ahoj 🙂 Joooj bodaj by bolo ako hovoríš, nechcem ešte rodiť ! 🙂
Mrkla som ti albumík a ty máš tiež také malé brušulko ako ja 🙂 A my sme sa tiež teraz brali po 7 ročnom vzťahu s mojim 😀

zuzka279
4. sep 2009

Susisus, aj ja mám malú neskutočne nízko, doktori sú v šoku, že stále nič, vraj ani odmerať sa poriadne nedá a stále som celá

susisus
4. sep 2009

Zuzka supeer, joj baby hneď mi je ľahšie 😅 Zuzi a tiež keď dlhšie stojíš tak ti tak tlačí dolu až pichá?

adusaa
4. sep 2009

čaute babky, hlasim sa.
zuzik, ty este tu? joooj moja zlata. no chod uz do tej porodnice a mozem ist ja 😉

dakujem babky za podporu, dnes sa citim trosicku lepsie po psychickej stranke. musim mysliet pozitivne, lebo sa zbytocne stresujem. dakujem vam vsetkym za podporu. 🙂

beruska113
4. sep 2009

Zuzi,
uz tu nestras. Ja tak rozmyslam a mne nikdy nikto nepovedal, ze maly je nizko, alebo vysoko. Sranda. Utekaj ta het, kym je chladnejsie, nech ti v nemocke nie je teplo.

MArielik, dobry vyber. A kazde dieta je obcas terorista. Ja sa bojim, ze moj maly bude mat nieco s pokozkou na tvaricke, lebo ho vkuse pusinkujem, sa mi to niekedy zda az uchylne, ale si nemozem pomoct. A ked je taky odkvacnuty na rucha a spi jak drevo, tak by som ho zjedla. To sa neda popisat. Baby co nemate rodit este nerodte, ale prajem vam, nech to cim skor zazijete 🙂

Adussa,
vidim, ze si zalozila novu temu. Ale kasli na to, neries to, u nas to aj tak nepomohlo. Muza som sice na pokus s vyvolanim nahovorila, ale bolo to divne. NEchaj to na babo a ono to vyriesi, tak ako moj Lukasko. Drz sa.

zuzka279
4. sep 2009

Susisus, mňa malá dosť tlačí, kosti ma bolia, že sa nemôžem v noci ani otočiť, dnes ma dosť bolí aj podbruško, uvidíme či to už príde alebo čo.

Sranda je, že Emku je narodená na mužové narodky a teraz čo mi prvý termín vypočítali bol presne na svokrove /ale neako sa malej Nelke nechcelo/ a druhý termín mám zajtra - to má zase svokra narodky /tak uvidíme čo na to Nelka/ 😀

Beruška, ja som taký strašiak. Každý keď ma zbadá ostane v šoku, že ešte sa kotúlam. Susedia keď ma nevidia zopár hodín, už si myslia, že som išla 🙂
Inak, neboj, neni to úchylka, že malého vkuse pusinkuješ. Uži si teraz, lebo keď bude väčší - už sa mu to možno nebude tak páčiť 😀

Adussa, ja som mala celé tehu stresujúce - stále volačo, tak už teraz sa snažím byť kľudnejšia - i keď to niekedy nejde ☹

marielik78
5. sep 2009

Susisus, no vidis, neverim na nahody 🙂 A mne sa moje brusko nezda male, ale je fakt, ze lekarka aj ini mi stale vravia, ze nevyzeram na to, ze asi tento mesiac porodim 😀

A tie bolesti a stipanie, ako Zuzka, mam tiez, uz nejaky ten tyzden ☹ Ale pripisujem to prave tomu tlaku malej dole a tomu otvaraniu sa 🙂 Takze asi to tak ma byt...

Beruska, to vazne nie je ziadna uchylka... Chlapcov treba boztekovat co najviac, kym su mali 😀 To asi robia vsetky lubiace maminy, aj ja sa na tu moju tesim - ked bude spat 😀

beruska113
5. sep 2009

Caves zienky,
no moj krstny syncek mal teraz 4 roky a pusinkoval by sa od rana do vecera. Uvidime, kolko to bude bavit mojho drobca.

Zuzi,
presne to si mysleli aj o mne susedia ked ma nevideli. A kazdy den mi vyzvanal telefon ci uz. No na prasky. Sa tim usi stikat, aj ja na teba casto myslim, ale aspon neotravujem ci uz 😀

MArielik,
ja Ti neviem, preco su tie deturence najkrajsie a najviac lubene prave ked spinkaju 😉
My ideme v stredu na poradnu s malinky, tak som moc uvedava. Sa mu konecne zacinaju liciska robit buclate, doteraz rastol dost do dlzky. Dakedy dam fotos. Trpezlivost ruze prinasa 😉

zuzka279
6. sep 2009

Ahojte, hlásim sa, že som stále "celá". Keby niečo ozvem sa. 😉

jankapo
6. sep 2009

Cauky,
dal niekto majke cislo? Neviete co a ako s nou? Nejako sa nam nehlasi, zeby uz?

Zuzka,u teba beriem ze posun, takze az tak zle to nie je s tebou. Stihli ste vsetko s prerabkou jak si chcela? Dufam, ze hej, ze uz len cakas v cistucku na malinku. No ja som zvedavaaaaaa.

Ja mam obcas pocit, ze vas vsetky predbehnem, tak divne sa citim. 😒 Ked som cakala Matuska, tak som do poslednej chvile bola ako srnka, a teraz... 😕 Uf uf uf. Ziadna energia,nic. Bolava mrtvolka.

No ale uz nie dlho...snad. A potom pride ozajstny zaberak, tak toho sa desim este viac,lebo sa citim teraz total vycerpana, tak co potom? Len sa modlim, nech je babo dobrunke. 😒 Matu nam daval riadne zabrat, asi ako Beruskin Lukasko, on nespal NIC cez den...take 20minutovky, ze sa nedalo ani nic spravit ani oddychnut ani nic. Och jo, uvidiiime teda. Sak co nas nezabije, to nas posilni, nie? 🙂

Drzte sa zatiim. Pa

adusaa
6. sep 2009

Aj ja sa hlasim babky.

Jankapo my to budeme mat podobne. Takmer rovnako starych synčekov mame. Bude to velmi zaujimave s novym babatkom 🙂 . Sama si to ešte neviem poriadne prestaviť. Ale ako vravíš, čo nas nezabije to nas posilni.

Ja už by som taka rada rodila. Ja keď tak sa vám ozvem z pôrodnice, mam aj na mobile internet. Tak sa držte a keď to už príde, tak nestresujme a zvladnime to na jedničku 😉 . Dobrú a pokojnú nocku vam zelám.

cmuky

marcela22
6. sep 2009

Ahojte kočky, ja som dávala majke číslo a ona mne, takže my budeme informovať jedna o druhej🙂 Ale zatiaľ mi od nej SMS neprišla tak asi ešte nič...a tak veeeeeeeeeľmi by som jej to priala, rovnako ako Zuzke! Musí to už byť zo dňa na deň ťažšie a otravnejšie.....

Jankapo neboj nič, malinký bude dobrunký a keby aj náááhodou nie určite už budeš na tom so silami lepšie, teraz Ťa unavuje bruško a všetko s ním spojené.
Inak ja mám tiež divné pocity v poslednej dobe, často mi tvrdne bruško a ak náhodou zabudnem poobede vypiť magnézko tak môžem bruchom aj kamene rozbíjať...ešte že malú to hrozne baví, keď pijem lieky, tak len chodí za mnou a hovorí mi "maminka ešte musí lieky papať" 😀 😀 😀 No tak zabudnem našťastie iba občas... 😝

Zajtra poobede mám poradňu tak som zvedavá čo je nové, ale asi nebude nič, dúfam...len si chcem od sestričky vypýtať rozpis do pôrodnice a určite ma zase naštve koľko kravín tam zo sebou musím ťahať...a doktora sa musím spýtať na váhu drobca, lebo minule bol dosť väčší než mal byť, tak či sa mám začať báť že bude veličajzný....no a ešte mám dojem že sa v piatok malé otočilo hore hlavičkou, tak sa "teším" 😝 malá bola do konca 39tt koncom panvovým a potom sa otočila ale pri pôrode mala zlú rotáciu, lebo sa neposunula "na stred"...a bolo to poznať... 😝

maja177
7. sep 2009

baby, hlasim, cela som 😠 😝 nebavi ma to uz ☹ uz ju chcem mat von, a ziadne priznaky ☹

marielik78
7. sep 2009

Koculky, drzim moc palce, aby ste to uz rozbehli a mali pri sebe zdrave krasne babatka a vy ste boli zdravucke tiez 🙂

nostek
7. sep 2009

aj ja kocky... nech uz mate drovcekov pri sebe.
ja mam nejake problemy, asi zapchu a to my zrejme sposobuje take divne bolesti dole. ma ide vystret, lebo si vselico namyslam.

susisus
7. sep 2009

nostek - ja som zase od vcera ako vyfuk na trabante 😠 dufam ze to len mala tlaci a nic sa nechysta 🙄

maja177
7. sep 2009

co by som ja za to dala, keby sa nieco chystalo... 😔

susisus
7. sep 2009

Už sa dochystalo, bolo to asi z kukurice 😀 Majka asi ti urobim nervy, ale pre mňa si povzbudením, dúfam, že budem v deň predpokladaného pôrodu nadávať ako ty 😀

marcela22
7. sep 2009

Majka, kľud, ešte stále neprenášaš 😅 A určite už sa to vnútri chystá, len to necítiš...si každým dňom bližšie k svojej princeznej, to je viac než isté! 😉
A napr. 9.9.2009 by bol krásny dátum narodenia 😀

Ja idem do poradne na 15.30.hod tak uvidíme...

zuzka279
7. sep 2009

Ahojte. Ja som bola dnes na kontrolu. Doktor povedal, že krčok nikde, otvorená na 2 cm, hlavička veľmi nízko, vraj to môže prísť na mňa aj dnes 😲 , keď náhodou by sa to nerozbehlo do nedele, tak nástup do nemocnice a v pondelok vyvolávačka 😠 . Takže keď nič tak 2 dni, tak asi začnem skákať po schodoch 🙂

marcela22
7. sep 2009

Zuzi myslím že v takomto stave by sa to do nedele rozhodne malo rozbehnúť, ak nie, tak si u mňa ďalším divom sveta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale ak by sa to náhodou nerozbehlo, tak pri takomto stave krčka by určite ani vyvolávačka nebola zlá, to by si sa otvorila ako nič, všetko už je na pôrod pripravené, len ešte máličko chýba...držím palce aby to začalo čo najskôr samé - a aj čo najskôr skončilo 😉 Nevieš koľko asi malá teraz váži?

Ja som bola v poradni, krček vraj ešte v pohode, neviem teda ako je dlhý ale na tento týždeň je vraj v poriadku, dokonca mám CS len 2 takže asi super... no a malé váži okolo 2418g. asi budem mať zasa veľké mimčo 😅

beruska113
7. sep 2009

Ozaj a Narcelka nas drzi stale v napati s menom. Ako vidim, ani nevieme, co to bude. No som zvedava.
Zuzi, tak u Teba je to uz na spadnutie. Tel. mam stale pri debe, cakame. Ale pockaj na 9.9., datum a la tuti.
Jankapo , zvladnes neboj. A Beruskin Lukasko je dopbry, sice zboznuje spanok na rukach na vankusi, ale uz pri nom stiham aj konikovat, aj okna umvyat, kvietky presadzat. V podstate je to anjelik. Juj ale budi sa. Utekáááááááááááááááááám 😕 😀

marcela22
7. sep 2009

Beruska, v napätí držím aj seba, lebo pohlavie naozaj nevieme ani my 😀 S menom je to už lepšie, takže buď to bude Filip alebo Selena...že ste to Vy tak som prezradila 🙂 A snáď to už ani nezmeníme, aj keď 6 týždňov je ešte takáááá dlhááááá doba 😀 😀 😀

zuzka279
8. sep 2009

Ahojte kočky. Mám pocit, že sa to blíži 😲 Od noci ma pobolieva brucho a neviem to naisto, ale asi mi pomaly odteká voda. Aj kŕče mám. Takže uvidíme. Normálne som nervózna. Keby niečo, ozvem sa Beruške. Držte mi palce.
Muž musel teraz ráno do Blavy, tak uvidíme či sa stihne vrátiť. Som strašne zvedavá, že keby to aj stihol, či by išiel k pôrodu. Lebo chlapy sú nevyspitateľný.

beruska113
8. sep 2009

Baby ja som deges,
somnapisala prispevok jak svina a nebola som prihlasena 😀 Nejak skoro mi z tej materskej kvapka na karbit. No podstatne je, ze som marcelke pochvalila mena, ale ze citim, ze to bude Filipko. No a Zuzke som poslala vsetky pozitivne myslienky sveta a ze drzim silno palcoky, ani maleho pestovat nebudem. noa ze radsej nech muz nestihne, lebo kym pride z BA, malinka uz bude na svete.
Majka, potom budes na rade.
To je zhrnutie.

susisus
8. sep 2009

Zuzka aj moj mal ist dnes do Ba, ale zrusil radsej cestu, ze co keeed, ale tvoj to ma do nitry keby daco blizsie ako moj do Ke, takze tvoj to aj stihne 😉
Drzim ti palceky a nicoho sa neboj 🙂

marcela22
8. sep 2009

Zuzi tak už netrpezlivo čakám na dobré správy od Berušky od Tebe a o malej. Nemaj strach, raz si to zvládla a zvládneš to aj druhýkrát! A konečne budeš mať malinkú pri sebe a nebudeš musieť stále čakať kedy to príde a tak...silno držím palce a myslím na Teba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§

Beruška stále viac ľudí mi hovorí že to bude chlapček a ja tak nejako vnútorne vnímam to maličké ako dievčatko...tak neviem 🙂 Ale u mňa je to ovplyvnené aj tým, že už mám Sonynku a teda som zvyknutá o svojom dieťati rozmýšlať ako o dievčatku, tak sa mi ťažšie sústreduje na to čo naozaj cítim vo vnútri...
A ďakujem z pochvalu mien 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre