Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

adusaa
17. jún 2009

Ahojte babky. som v 7. mesiaci tehu a dnes ma prijali na predoperacne vysetrenia koli podsitiu krcka maternice. Ale budu mi ho podsivat az niekedy buduci tyzden. Asi tu nikto nieje s podobnym pripadom a ma net v nemocnici. Je mi strasne smutno za 14mesacnym syncekom.

jankapo
17. jún 2009

Adu, nebojkaj...ty si uz v 7.mes...co by sme zato dali. 😵
Tiez mam prcka, aj v nemocke som polezala par dni, zvladli sme to, ideme dalej. Musime. 😅 Dako sa pretrapime. Inak, dost neskoro ta zasivaju, to je zvlastne... 😕 Ci ani nie?
Nebud smutna, budeme tu. 😉
Drz sa, ja musim do postele,nejak ma boli hlava dnes. 😝

adusaa
17. jún 2009

janka, aj pri prvom tehu ma tak podsivali. az teraz pred dvoma tyzdnami zacali komplikacie- ale zvlastne nejak mi netvrdne brucho, citim sa dobre nic ma neboli. pri prvom som citila tlaky dole a toto fajn a zas ma musia podsit. ked ma podsiju, uz bude dobre, pojdem domov. ale predoperacne vysetrenie tu trvaju tri dni - potom je vikend-nepodsivaju a az niekedy dalsi tyzden ma podsiju. termin mam 9.9 a druhy 12.9.

musim vydrzat ale tu v nemocnici je to des. este ze mam internet a notebook so sebou asom ako tak s ludmi v kontakte.

maartinkaa
18. jún 2009

ahojte baby, sue mne je len cudne, ze si aj kakala do misi, ja som mohla ist na zachod hned po narkoze a to som uz zasita treti krat 😉

majula28
18. jún 2009

ahojte babky, dlho som tu nebola, lebo od nedele mi nejako blbne stránka.... 😲
Ako čítam je tu dosť nových...držím Vám všetkým palčeky, my baby vydržíme všetko to zlé .... 😀 😀 😀

Po včerajšej poradni mám krček 1cm a otvorené voľne na prst a doki povedal, že to ešte vydrží, tak mu verím a už neležím a viacej sa pohybujem... 🙂 🙂 🙂 A keď sa spätne pozriem tak tiež si myslím, že mi to rýchlo ubehlo a zachvíľu už budem mať potom... 😝 Takže držte sa babulky 🙂 🙂 🙂

adusaa
18. jún 2009

martinkaa dobre ze si tu. mam otazocku: ked ta podsivali pri kazdom tehu aky si mala porod? moje prve tehu som bola tiez podsita, ale porod mi museli nakoniec vyvolavat. teraz v pondelok ma caka zasa podsitie (lezim uz v nemocnici)a ja len dufam, ze mi zas nebudu vyvolavat porod, lebo to bolo nieco strasne.

inak ja mam termin porodu 12.9 takze to mame podobne 😀

teba kedy podsivali? ako dlho si lezala pred a po podsiti v nemocnici?

dufam, ze nedavam privela otazok 😉

sue250
18. jún 2009

povedali ze musim lezat aby som sa nepotrhala, pre istotu a potom pridavat a zatazovat vies uz su opatrny ale bola som spokojna fakt sa starali aj primar boja sa o mna

adusaa
18. jún 2009

sue tak to si mala urcite vazne. branka uzatvorena a krcek drzi - tak to ma byt 😉 .

u nas to prebieha vacsinou tak ze podsiju a do dvoch dni poslu domov ak prestane krvacanie a niesu ziadne nezelane komplikacie. ale v ten den uz sme mohli aj na vecko. ale je to individualne. oni vedia najlepsie ako sa maju po podsiti zachovat aby bolo vsetko ok 🙂 . drz sa!

jamily
18. jún 2009

Ahojte, holky,je tu niektora, ktorej vam uz vyberali steh po cerklazi? Vsade pisu, ze dva tyzdne pred terminom, ale ja mam obavy, lebo skoro vsetci mi vravia, ze po serklazi sa vacsinou prenasa. No neviem.Mne lekari robili cerklaz preto, lebo mi makkol krcok, a aby som nemusela stale lezat, tak ma podsili. Ze vraj je to lepsie aj pre babatko, ked sa pohybujem. Takze ja nejaky kludovy rezim nemam naordinovany, len to nemam prehanat.V pondelok mam ist na kontrolu, tak som zvedava, co mi povie lekarka.

juliankaaa
18. jún 2009

ahojte
vy uz budete odbornicky, tak sa vas chcem opytat ci je v poriadku ze moj krcok ma len 1cm, v utorok som bola v poradni a doktorka mi povedala ze vsetko je v poriadku, ale v tehotenskej knizke mam napisany krcok 1cm ☹
a este kedy vam robila doktorka stery, pretoze mne za cele tehotenstvo ani raz 😨

sue250
18. jún 2009

vazne to nebolo ale v Levoci tak drzia kazdu pacientku len su chcu byt isty ze sa nic nestane a po tyzdnu pustia.
julianka mne robili v 2m, 5m, a 1cm je asi malo ja som mala 2,79 a bolo to hranicne, nemas skor napisane CS1?

sue250
18. jún 2009

ale teraz citam ze si uz v 33tt to uz mas zapar ale co my mame este toho pred sebou vela tak v takom tt to nie je zle

juliankaaa
18. jún 2009

No podla mna je to dlzka krcka, ked ta doktorka pise tak nezrozumitelne, v minulej poradni mi hovorila ze krcok sa mi skracuje a odrazu je vsetko OK? vsak bodaj by mala pravdu!
mam to za par, ale na porod je este aj tak zavcasu 😕

zuzka279
18. jún 2009

Ahojte kočky. Vidím aj neaké nové 😉 Nie že by som Vás nerada , ale zase mi dochádza koľko nás je s tým krčkom nešťastným. 😀

Juliankaa podľa mňa v tvojom tt je krčkok 1 cm nie veľmi zlý. Ja mám cca 2cm , ale asi týždňový posun, takže som tak v 29tt. V noci spím s nohami vyššie a cez deň sa snažím aspoň 1/4 dňa, ale keďže mám dcérku je to ťažšie. Ale neboj, my to neako dotianeme do konca. V prvom tehotenstve som ležala aj v nemocnici, potom doma do ukončeného 37tt a nakoniec som 4 dni prenášala 🙂

Janka, to si aj ja hovorím, že teraz sa to zdá dosť komplikované, ale keď príde druhé a zabehneme sa, tak to neako pôjde. Veď máme manželov 😀

Adusaa, a ty si v koľkom tt, keď Ťa teraz idú podšívať. Aký máš krčok?

Beruš, kde si? Naťahuješ fasádu? 😀 😝 😀 😝 😀 😝 😀 😝

beruska113
18. jún 2009

No zdravím vospolok.

Jaj Zuzi, jak by som natahovala, jak drak. Varila by som, pivco nosila, ale nepodari sa.
ZAjtra zacina pobyt v nemocnici po druhe. Dnes som bola na rizikovej poradni v nemocnici u Mesarosa, tlak 150/90- vyzeral milo, tak neviem ci som sa ho tak zlakkla. Takze preklampsia a od zajtra som pod kontrolou 😠 , ze si to radsej odsleduju. Kolko tam budem netusim, ze mozno do konca, mozno par dni. Aj porod sa bude odvijat od tlaku, mozno sa caka na termin, mozno vyvolavacka, mozno cisarsky. Vsetko sa uvidi, ze to nemam riesit, este je skoro.
Som bola aj na CTG, uplne super pocut jak Lukaskovi bije srdiecko 😅
Akurat 22.6.ideme z cvicenia pozriet do nemocnice aj saly aj vsetko, tak sa k nim pridam v zupane 😀

BAby, ale ja tam nebudem mat net. Co len budem robiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit? ☹ Cele zle. Ale som s tym nejak vyrovnana, uz mi je vsetko jedno. Akurat sa bojim, lebo v papieroch mam pisane ze mam cukrovku- som mala raz cukor, tak snad mi nedaju dietu 😠 To ma vazne nastvu.
Sa snad este vecer na chvilu stavim.

Inak zdravim vsetky nove tvare, drzte sa 🙂

kolka1
18. jún 2009

Ahoj Beruska, to s nemockou ma velmi mrzi. Na druhej strane budes pod kontrolou a preklampsia je velmi nebezpecna choroba. Uz to mas za par, tak verim, ze Ta bud poslu este na chvilu domov alebo zachvilu budes mat Rastika pri sebe 😉. Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

juliankaaa
18. jún 2009

Zuzka
dik, ale pred tyzdnom som ho mala 2 cm a naraz sa skrati potvora, pritom uz druhy mesiac beriem tabletky na tvrdnutie brucha 😠 a vacsinu len lezim a sedim

beruska113
18. jún 2009

Joj Kolka,
nastras. Rastika by som nechcela 😀 To bude Lukas 🙂 , ale diky.

kolka1
18. jún 2009

😅 prepac Beruska 😅 . Ja uz aj zle citam, rozmyslat za dva mozgy je velmi narocne 😀.

Juliankaaa ja fakt netusim logiku akym sposobom sa doktori stavaju k tym krckom. Ja som mala v 27tt 2 cm a 1,5 cm v 30 tt a to stale este chodim do prace. Hlavne sa nestresuj, stres je velky pomocnik a moze Ti este viac uskodit. Ved 33 tt je uz super. Skus sa setrit a uvidis, dobre to dopadne 😉.

silvikam
18. jún 2009

Berus, neboj v nemocnici to nebude až také hrozné. Ja som si tam pri prvom tehu odležala posledné dva mesiace a vydržala som. A o tú dietu sa neboj, budeš mať lepšiu stravu ako ženy bez cukrovky. Budú Ti dávať aj ovocie a namiesto obyčajných rožkov grahamové. Keď som tam ležala, tak jedna baba mala tiež cukrovku a mala lepšiu stravu ako ostatné , tak sme jej to závideli. A podľa mňa Ťa nenechajú do konca, porodíš po 37 TT. Aj ja som tak rodila prvý krát, po 37 tt sekciou. Ja som tam ležala kvôli predčasnému pôrodu, mala som aj od 15 tt nasadený pesar a vydržala som. Aj teraz ma doki strašil, lebo sa mi od 18 tt skrátil a zmakkol krčok, ale od vtedy sa mi to už nepohlo. Tak sa držkaj a možno sa tam aj stretneme, ako si mi písala v "Nitrianska pôrodnica". Ale ja mám tiež teraz plánú sekciu a v pondelok idem na poradňu a doktor povie dátum sekcie, niekedy okolo 30.6. tak uvidím 🙂 .

juliankaaa
18. jún 2009

kolka...dakujem, sak dufam ze bude vsetko v poriadku, napriek tabletkam mi brusko tvrdne aj ked to nieje bolestive

zuzka279
18. jún 2009

Beruška, tak to ma mrzí. Ja idem na kontrolu v stredu, tak dúfam, že neprídem za tebou. Škoda, že tam nebudeš mať net ☹ Ja mám síce notebook a net bezdrôtový, ale len doma a na dvore, tak by som ho tam tiež nemohla mať. A neskúšali Ti merať tlak zase po chvílke? Mne tak minule vyskočil a po chvílke mi odmerali a bol OK. To z toho strachu z poradne 😒 Aký si mávala bežne?

adusaa
18. jún 2009

jamily ja som bola prve tehu podsivana v 29tt mala som CS4. Porod mi vyvolavali.

V pondelok ma budu podsivat, znova som v 29tt 😀 , historia sa opakuje. Teraz mam CS5! Dnes som absolvovala predoperacne vysetrenia. Ale pojdem na vysetrenia na epiduralku - ak by mi nahodou porod zas vyvolavali nechcem prezivat tie ukrutne bolesti. Pocas prveho porodu som mala medzi kontrakciami mikrospanok, rodila som 9 hodin 😖

Vas tu ale pise 🙂 , momentálne som v nemocnici, mam tu nastastie svoj notebook s modemom tak aspon takto travim volny cas 🙂

beruska113
19. jún 2009

No tak baby diky za povzbudenie,
adusaa tak sa drzme.
Silvikam,
ja uz z toho nestresujem, uz som si minule na nemocnicu zvykla a a spon spoznam doktorov, si ma snad budu pamatat pri porode. LEn som zvedava, ako nakoniec budem robdit.
Zuzi tlak mi merali len raz, ale posledne dve merania som mala vzdy nad 130/85. A k tomu tie opuchy a bielkovina v moci. Tak utekam , este idem nieco pozehli, tak nech ma mu aspon trochu poriadok.
Inak vcera som mu velkoryso isla spravit skladane zemiaky, nech ma navarene aspon na dva dni a potom sme sli lebedit na terau a som spi spomenul asi po 2,5 hokde, ze ich peciem. Ale len par z nich je takch pocernyych 🙂
papa krcne a vydrzte 🙂

maartinkaa
19. jún 2009

ahoj adusa, mna sili v 20tt. v predchadzajucich tehotenstvach ma tiez sili v 20tt a rodila som tak, ze som to doslova vyprdla 😀 😀 prvy porod zacal v 37tt este so stehom, ktory mi museli vybrat pre zacate kontrakcie a porodila som do dvoch hodin skoro bezbolestne. druhy porod sa zacal tri dni po vybrati stehu v 38 tt a porodila som do hodiny aj s bolestami 😀 😀 😀 , cize stale je to u mna prd, prd a dufam, ze aj toto bude. ale koli tomu musim byt od 36 tt v nemocnici aby som to niekde nestratila 😀 😀 😀 😀 😀

majula28
19. jún 2009

beruska držííííííííím palčeky, nech všetko dobre dopadne a nech si tam neni dlho. 🙂 🙂 🙂

sue250
19. jún 2009

baby ake vysetrenia sa robia pred epiduralkou

elia
19. jún 2009

babeny neviete nahodou aka je to dlzka krcka ktora sa meria pri morfologickom ultrazvuku cez brucho?
lebo ja som sa docitala len o 2 udajoch o krcku - dlzka portia - to je ta vaginalna cast krcka ktora sa da nahmatat pri vysetreni - tu som mala 1,5 - 2 cm v 17. tt, to je vraj len 50-60% celkovej dlzky krcka. a potom je ta celkova dlzka krcka, ktora sa da zistit jedine ultrazvukom - vaginalnou cervikometriou.
no len teraz v 20. tt mi doki meral krcok sonom cez brucho - mam 2,8 cm. vravel ze keby som nemala pesar tak by to bolo v norme, takto to vraj nevie posudit, lebo je to skreslene tym pesarom, a teda neda sa zistit kolko z toho drzi krcok sam pokope a kolko je len priskrteny pesarom.

aj vam merali v 20. tt krcok cez brucho? kolko ste mali?

zuzka279
20. jún 2009

Elia, ja vôbec tomu krčku nerozumiem. Ja viem, že v 20tt som malal 2,5 cm. Vraj to je hraničný. Vyšetroval ma palpačne. Ani neviem ako to prebieha ultrazvukom

macilaci
20. jún 2009

ahojte, tak ja chodím každé dva týždne na meranie dĺžky cervikálneho kanálika a robí sa to vaginálnou sondou. a ešte pri každej poradni mi meria aj môj doki a tam zisťuje aj mäkkosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre