Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
24. máj 2008

aha, to som nevedela, ale aj tak super ze ste takto vydrzali a uz si v 35 tt, neboj sa, trosku sa povyvaluj na gauci a za 2-3 tyzdne mozes ist spokojne rodit 😉

marse
24. máj 2008

aktak snazim sa lezat co sa da , ale sama vies ze je to zlozitejsie uz pri jednom babatku 😅 a este ked to moje je take zive 😀

geegee
24. máj 2008

marse, aj my bojujeme uz od 15tt 🙂

ja som vcera bola v tej nemocnici - na pasoch pohoda, doktorka ma potom aj vysetrila a povedala, ze mam vcelku pevny krcok a 2 cm dlzka je tiez znesitelna na tento tt 😲 😠 🙂 😵 Ja od vcera si opakujem, ze mam pevny krcok a som happy. Ale lezim poctivo 🙂 To len na margo toho, ze naozaj tie palpacne vysetrenia - co doktor, to iny nazor 🙂

tanulik20
24. máj 2008

Ahojte, tak sa pripajam k vam so skratenym krckom.vcera som bola na kontrole, a moj doktor zistil ze krcok mam 16mm, hrozi mi predcasny porod, lebo ho mam cely vyhladeny, hlavicka sa fixuje na koncovu panvu, to neviem co znamena, tak od pondelka si idem polezat na tyzden -dva do nemocnice, vybrat par infuzii lebo aj babo je nejake male(2150g)

sveva
30. máj 2008

TAnulik neboj všetko bude v pohode, veď si už v 9 mesiaci. Ja som prvé dieťa rodila na prelome 37-38 tt. Takže to je v pohode.

aktak
30. máj 2008

ahojte, tak ako vase krcky? 🙂
ten moj ma vcera neprijemne pichal a bolelo brusko, tak som si dost polezala, dnes uz robim na compe aby som dorobila veci do skoly, mohli by tie tyzdne ist rychlejsie 😵

sveva kolko mala vazila? a nemali ste potom behacky po kontrolach ked sa skor narodila?

pepka
30. máj 2008

Ahojte baby, neviem, či toto patrí do tejto témy, ale bližšiu som nenašla. Som ešte len v 16tt., skrátený krčok síce nemám, ale vraj mi citujem :"predná stena nalieha na krčok a mohlo by dôjsť k jeno skráteniu". Lekárka mi odporučila v noci spať s tvrdým matracom pod zadkom, ale nedokážem to a nerobím, nespala by som celú noc. Nemáte s tým niektorá skúsenosti?

angelina22
30. máj 2008

caute, ja sa tiez pripajam, neskracuje sa mi sice krcok, ale uz som po cerklazi a v pondelok som sa vratila z nemocnice, vraj mam moc hlavicku natlacenu na ten moj zasitý krcok,,,
poctivo lezím len na wc vstava ale uz mam toho dost, vonku je krase, kebyy som sa tak mohla aspon letmo prejst niekam do mesta,,,,,prosím vas ktorá ste mali nieco podobne, napiste......

katka_25
30. máj 2008

Angelina ... serkláž Ti urobli, ale ja tak viem, že to robia ked sa niečo deje s krčkom, proste ked sa skracuje, bud serkláž alebo pesar, mne dali pesar v 28tt, od kedy sa mi skracuje krčok tak mam strasne bolesti a tlaky ....ale nejak to musíme vydržať 😎

matrinka
30. máj 2008

caute 🙂
angelina22 aj ja som po cerklazi, robili mi ju v 23tt. Tiez ma maly hlavicku natlacenu dole a krcok sa mi skratil na 22mm. Tebe robili cerklaz tak neskoro? Inak je to na nervy byt doma, mne dotor povedal ze nech vydrzim do poradne, kt. mam bud. tyzden v stredu a ak sa mi stav nezmeni, tak mi snad povoli vychadzky...Inak ja uz nelezim stale, som na pocitaci, aj navarim a tak...len keby to vedel lekar 😝 ale zatial sa citim OK, sem tam tvrdne brusko, ale to mam od zapchy podla mna...

katka_25
30. máj 2008

MARTINKA, to ti verím že sa ti nechce tolko ležať, ja som to podcenila na začiatku a pohoršilo sam i nechcem ťa strašiť, len ti hovorim moju skusenosť, tiež som vysedávala pri pc, pratala, varila stale som si povedala, veď le nto a to, ale potom sa mi bolesti zhoršili šla som k lekárovi a zhoršil sam i krčok, vtedy ma vzali do nemocnice na infuzky, je pravda, že tak ako tam som doma neležala ....ale pomolo, no a ked ma pustili domov za pár dní znova .... teraz posledné dni znovu už neležím tolko ako by som mala, už mi to ide na nervy ..ešte k tomu také počko, komu by sa chcelo, nie, ale dávaj na seba pozor, nepodcenj to, nieje to sranda, držím palce 🙂

geegee
30. máj 2008

matrinka, kludovy rezim by si mala dodrziavat kvoli babatku a sebe, nie kvoli lekarovi 😉

aktak
30. máj 2008

ja tiez lezim ked sa da, len teraz som pri compe lebo rysujem na obhajobu 😒 ale od utorka uz mam prazdniny tak budem lezat viac, na kontrolu idem az o 2 tyzdne ale najradsej by som aj skor 😕

matrinka
30. máj 2008

gegee, fakt ? 😀 jasne ze koli babetku, ved preto to ani neprehanam...
snazim sa lezat co najviac, ked som na pocitaci tak si hned potom lahnem a tak to striedam ale nelezim sustavne, ze len WC... tak som lezala 5 tyzdnov po cerklazi...rozhodne neupratujem, vobec nechodim von, len ten pocitac a sem tam navarim rychle a jednoduche jedla, lebo to jedine moji chlapy nezvladaju... je to inak na nervy, ja ratam kazdy den, kt. je za mnou 😖
katka, ja som zvedava bud. tyzden na stav mojho krcku, ja pevne verim, ze sa to nezhorsilo...a ze steh je tam kde ma byt a plni svoju funkciu 😉

katka_25
30. máj 2008

matrinka .... držím palce, bude dobre uvidíš, drž sa 😎

siravka
30. máj 2008

babenky, drzim vam palce!!!
skracovanie krcka je dost velky problem a aj ked je to o nervy, stoji za to lezat a nedavat zbytocny tlak gravitou. moje dvojicky sa narodili 2 mesiace predcasne presne kvoli tomu a ten mesiac pri ich inkubatore bolo peklo. je to chvalabohu davno za nami ale pamatam si ako som pred rokom v tomto case uz bola s nervami na konci a po 9 tyzdnoch viac menej v posteli uz bola hotova pre psychiatra 🙄 mali sa narodili v 33tt a adamko bol v kritickom stave ☹ ale teraz su obaja zdravi a mali sikovnici 😵 😵
drzim palceky!!!

dididi30
30. máj 2008

ahojte, moze krcok stracovat aj tak na konecnik a na panvu?? reku ci sa uz drobec chysta ked mam take tlaky a ked je opotrebovany krcok tak sa este nemusi rodit ci hej??

geegee
30. máj 2008

matrinka, k tomu co som napisala, ma vyprovokovala tebou napisana veta: Inak ja uz nelezim stale, som na pocitaci, aj navarim a tak...len keby to vedel lekar 😉

matrinka
30. máj 2008

geegee ja viem 😉 bola to len taka moja nevinna poznamocka, ktoru netreba brat vazne...

dididi30, to prve neviem, ale aj ked uz v podstate nemas krcok a si otvorena na 1,2 prsty rodis ist nemusis...ja som lezala na izbe s babou, kt. mala opotrebovany krcok a otvorena bola na 3 prsty uz 3 tyzdne, nakoniec jej porod museli vyvolavat...ona vlastne bola prijata s tym ze ide predcasne rodit a nakoniec to vydrzala do 38tt, kedy jej to vyvolali, lebo cakalla dvojicky...

dididi30
30. máj 2008

matrtika, hm tak to teda je riadna zahada, no ale neva, narodit sa musi a uz to nemam daleko 😀

aktak
31. máj 2008

dvojicky v 38 tt woooow
didi aj ja chceeeeeeeeem 39 tt 😀 drzime palce, zeby zajtra na MDD? 😉

sveva
31. máj 2008

Ahojte baby.
Aktak malá mala 3090 g a 50cm. Tak som bola rada. Ozaj mňa pri Eliške nestihli podšiť, lebo sa to robí iba do 30tt. dali mi pesar a poctivo som ležala. Vstávala som iba na WC a to som ležala 3 mesiace. 😅

Teraz mám tiež kľudový režim, ale okolo malej sa to nedá vždy. Je pravda, že mi manžel teraz pomáha a bol doma, ale už ide do práce, takže som zvedavá ako to bude potom vyzerať.

aktak
3. jún 2008

totalne mi tvrdne brucho, aj dost boli, krize detto 😖

dididi30
3. jún 2008

aktak, no neboj sa podla mna tu budes aj dlhsie, uvidis, rizikovky radi predlzuju, stavime sa?? 😀 😀 😀

aktak
3. jún 2008

didi hlavne ze vydrzime este 7-8 t a bude dobre 😕 len je ta bolest velmi neprijemna, aj tvrdnutie, a mala kope ako diva takze si uz ani rebra necitim 😀

dididi30
3. jún 2008

pokial kope a mrvy sa tak sa neboj.ja som tiez tak hovorila,ze este tolko a tolko tt a teraz mi je lepsie a lepsie, hoci mam tlaky uz mesiac nic sa nedeje, a hlavicku ma poriadne dlho a aj ak nic, nechce sa mu, no co uz musim to vydrzat 😀
drizm palec, ja si ta tu odstopnem a pripomeniem ti tie tvoje 7-8 tt 😀

aktak
3. jún 2008

didi dufam ze ano, a ze sa tu budem stazovat ze bodaj by som uz rodila 😀

na poslednom utz sme este neboli hlavkou dolu a teraz tak besne kope ze netusim kde co ma 😅

dididi30
3. jún 2008

jaj no sak ma este cas na otocenie... no bodaj by tak bolo, ze by si este chcela aby si to uz mala za sebou 😉

hankahc
4. jún 2008

ahojte zienky
ja mam tak isto problemi so skracovanim krcka, CS mam 4 a ceri...37,7 no to su take paradne cisielka 😝 , ale dneska som bola v poradni tak ma dr pochvalil ze sa to nezmenilo od poslednej kontroly, ale teraz pre pripad mi nasiel 3 nalezy nejaka infekcia posvy tak beriem cipky od dneska. mna asi fakt z toho porazi, ani neviem ako som mohla dostat nejaku infekciu ked nic nerobim len doma som a hygienu dodrziavam a to mi este s velkymi pismenami zapisal do knizky ze BHS POZITIV!!! pripadam si uz ako HIV pozitivna, vzdy nieco nove sa objavi..ale aspon ten krckok sa umudril, velmi mi zabralo to magne b6 prestalo mi uplne tvrdnut brucho a aj ten pocit kamenov v pobrusku mi odisiel 😵

geegee
4. jún 2008

ahojte kratkokrckovky 🙂
vcera som mala poradnu - stav zhruba ako pred 3 tyzdnami, tak sa tesim. Maly ma 1480g, takze tak akurat na 30tt 🙂

aktak, aj mne tak pred 3 tyzdnami tvrdlo brusko castejsie nejako, tak som zvysila davky magnezia na 3x2 tabletky a pomaha to 😉

hankac, aj ja mam CS 5 od 27tt 😝 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre