Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

duratlicka
9. okt 2011

@jedna_iva Ja uz by som tiez nerada, strasne sa tam vliekol cas. Krcek mam tak ako Ty 3,2cm na spicku prsta otvorena branka. Beriem Gynipral proti stahom maternice a magnezko. Prvy tyzden som mala prisne kludovy rezim, len lezat, ale teraz ked sa to uz nezhorsuje tak sa setrim, ale nelezim cely den. To sa ani neda, potom sa mi zle spi aj travi a je to dost na nervy. Ale zatial nemam ziadne vychadzky, tak trcim len doma. Uvidime, co povie ujo doktor v utorok.

jedna_iva
10. okt 2011

@duratlicka Tak to ti moja držím plačeky nech ti kontrola dopadne dobre..ja som takto uz od 15 augusta a zatial sa to nezhoršilo...dúfam,že dnes mi nepovie pravý opak doktorka...ale hadam nie ved tiež nič nerobím a dolámaná z postele som celá..ja mám iba vonkajšiu bránku otvorenú na jeden prst,vnutorná ževraj zatial drží...a aj tak vraveli že ked už čakam tretie a mala som aj zákroky predtrým takže moja maternica by už nikdy nebola ako predtým....Môžem si ťa dať do priatelov???

gabuci
10. okt 2011

@jedna_iva-držím ti palčeky.

hviezda21
10. okt 2011

@dianka3
pekny den 😎 no ked sa nase dieta riadi pocasim tak trhnem asi svetovy rekord lebo tehu bude trvat cez 365dni 😀 denne ho presviedcam, ze to vonku nie je az take strasna zima 😵 uz ma aj postielku poskladanu, fusaky, deky, vsetko nachystane vonave, tak asi pojdeme nanho tvrdo 😅
manzel je od nas 500km a doma "len" cez vikendy, preto sa doslova a do pismena modlime este aj za to, aby stihol dojst.
krcok drzi este na 0,5cm ale dole sme zavreti tak uvidime- nedelu 16.okt na 8.00 sa mame ukazat v nemocke, a kedze je to posledna sluzba mojho porodnika tento mesiac, bojim sa, ze nas tam necha a bude to riesit vyvolavackou 😢 neviem co mam robit......lebo ona nemusi zabezpecit este otvaranie a moze to byt Xhodinovy porod kt. skonci sekciou.....hold Pan Boh nam daj aby sme toto nemuseli robit ale neviem co robit potom.....

dianka3
10. okt 2011

@hviezda21 😀 ale tak hadam nie, skus si dat glycerinove cipky,a ked pride muz domov tak majte spolu sex-lebo spermie drazdia krcok maternice,mne vzdy po sexe sa to rozbehlo,ale zase prislis skoro ☹
Juuuj musim ta pochvalit ze uz mas vsetko, ja nemam este nic 😒 vobec, bojim sa viacej robit aby som neskoncila v nemocke a tak ked uz budem ten 36tt vtedy zacnem robit malej vybavu.A co je najhorsie stale nemam pre nu meno ☹ boze som strasna matka. A co dneska som bola na sone a mala je stale dole zadkom 😕 boze to sa mi este nestalo, co robit budem?
No drzim palceky aby si ta tam nenechal 😒 a dufam ze maly sa nakonec poberie na tento svet 🙂 skus mu povedat ze uz je cas a hladkaj brusko smerom nadol

jedna_iva
10. okt 2011

@gabuci dakujem velmi pekne

duratlicka
11. okt 2011

@jedna_iva Ahojcek, tak kontrola sa nakoniec nekonala, lebo ma este stale drzi taka strasna nadcha, ze zivotaschopna budem najskor vo stvrtok, ak nie, tak az v pondelok. Dufam, ze mi to nesadne na dutiny a neskoncim s antibiotikami☹

duratlicka
11. okt 2011

@hviezda21 Neboj sa, nejako toho drobca ukecas, aby sa mu uz chcelo "vystupovat"😀 Drzim palce🙂

duratlicka
11. okt 2011

@dianka3 Ono niekedy lekari "zabudnu" povedat, ze rizikovky nesmu sexovat. Kamoska tak porodila jedno babo v 36.tt a druhe v 30.tt. Tiez jej to "zabudli" povedat. Je to dost krute, ale nejako sa to vydrzat musi😀

dianka3
11. okt 2011

@duratlicka ved teraz ani na sex nemyslim, citim ze uz dnes som mala kontrakciu ☹ boze a 36tt mi vychadza az na sobotu ☹ jezinku dufam ze vydrzim ,strasne sa bojim a co je horsie ze vcera som bola na sone a mala je KP ☹

duratlicka
11. okt 2011

@dianka3 Neboj, ved ona sa moze este kludne otocit, este ma cas🙂 Niektore babatka sa otocia aj par hodin pred porodom. Niektore dni su take kritickejsie, ze tvrdne brusko aj bez priciny, niekedy je pohoda. Hlavne oddychuj a vsetko bude dobre🙂

dianka3
11. okt 2011

@duratlicka Ano myslis? ale to co som dneska citila nebolo len tvrdnutie ale aj s bolestami ako na mrchu ☹ Och kiez by si mala pravdu, uvydim zajtra ,idem do poradni a uvydim ako som natom s krckom ak drzi ako minule boli to falosne kontrakcie ak nie tak je to to coho som sa najviac obavala 😢 Len prasim neustale magnezium aj 9 tabliet za den 😒 len aby mi netvrdlo nic. Kebyze porodim aspon po 37tt tak mozno ze sa otoci,ale tu jedna maminka mi pisala ze ona je v 37tt a mala sa jej neotocila a doki jej povedal ze uz sa neotoci 😒 a ona ide cisarskym

duratlicka
11. okt 2011

@jedna_iva Ahojcek, tak sa mi podarilo Ta pridat medzi decembrovky, najdes nas tu:

duratlicka
11. okt 2011

@dianka3 O tom otoceni sa teraz pisali v oktobrovej Mama a ja. Tak nech Ti to zajtra dobre dopadne, budem na Teba mysliet🙂

hviezda21
11. okt 2011

@dianka3
prosim ta naco glycerinove cipky? a kedy ich davat? hmmm, sexuš by sme radi len by sme museli byt sami doma a to nebudeme 😢 a povedat otcovi v 39tt tehu "prepac ale potrebujeme mat sex" mi akosi na jazyk nejde 😀

cely den som dnes chodila s kmotrickami po nakupoch a lekaroch, teraz sedim od 12.00, tak sa dusuju, ze dnes to urcite pride 😅 nase dietatko sa akurat tak prebudilo, mamimka je utahana tak ju treba este dobre pokopat a to bude podla mna vsetko.

ja nemat vsetko nachystane tiez chytam paniku lebo mne to nema kto urobit - zas keby som nemohla, ukecam hocikoho - tak sa tym netrap. inak ja som zacala uz v auguste pomaly lebo bolo toho dost a ja som bola stale na rizikovom. nam prepadla dovolenka za xxxx €, prepadli mi 2 letenky do Prahy, ale rozhodli sme sa neriskovat potrat. a vidis, vsetko sme stihli a babatko je v brusku verim ze zdravucke.

skus pozriet nejake cviky na otocenie babatka, vraj pomaha aj plavanie ale to ty asi nechces robit.......a meno mozno vyberies az ked ti toho drobca daju na brusko.

hviezda21
11. okt 2011

@duratlicka
no este je len v bruchu a uz to nepocuva maminu ani tatka 😀 no keby ta ktosi nosil, krmil, holdal, hladkal, chcelo by sa ti ist von? nejdem robit idiotiny lebo to vycerpava aj mna a nahodou sa vypyta von ked maminka bude spat 4-5h tak dakujem pekne......myslim ze schody, chodenie po meste, bezne domace prace a bohuzial aj stres z istych rodinnych problemov je dost na vyvolanie porodu 😕

duratlicka
12. okt 2011

@hviezda21 To mas pravdu. Kamoska tak chytila pred porodom strasne akcnu naladu, cely den strasne vela chodila a vecer to na nu prislo a uz nevladala tlacit. Tak s tym treba opatrne, nahly naval hyperaktivity je asi predzvestou porodu😀

jedna_iva
12. okt 2011

@duratlicka tak to ti moja držím palce..ja to už mám týžden za sebou a som rada...najhoršie je že v tomto stave nemôže človek užívať lieky ktoré predtým bral samozrejme,takže je to zdlhavejšie...skoré uzdravenie ti prajem...

jedna_iva
12. okt 2011

@duratlicka dakujem..idem to hned pozrieť...

hviezda21
12. okt 2011

@duratlicka
Na nas neplati nic - ved roky chodim po schodoch, kazdy druhy den peso niekolko km, denne domace prace a nase dieta nic 😎 ani malinovy caj nic nerobi, aspon som fyzicky nepostrehla. cakala som ze snad dnes v noci cosi lebo maly bol akcny od 20-01., ale brutalne a nonstop. no a nic. ideme dnes fotit bruskate fotky, naplanujem si aj koniec tyzdna aby mal drobec sancu pokazit to 😀 ine mi uz nenapada, uz len murphy moze zauradovat 😅

dianka3
12. okt 2011

@duratlicka A co tam o tom pisali? 😕 je to zle? necitala som to.
No a dopadla som tak ze ma nevxsetroval zospodu,len zobral kultivaciu na toho streptokoka ☹ takze neviem na com som

duratlicka
12. okt 2011

@dianka3 Pisali tam, ze babo sa moze otocit aj v poslednu chvilu tesne pred cisarskym a takisto o takej technike, ze lekar rucne otoci babo naopak.

dianka3
12. okt 2011

@hviezda21 Tie cipky zevraj pomahaju, jedna mamina tu pomahala ze si dala tie cipky a potom aj sex s muzom a uz mala kontrakcie a uz isla rodit, cize uz to ma urco za sebou ked uz 3 dni sa neozvala,isla uz s pravidelnymi kontrakciami. No ja idem malej az v piatok kupit lowelu a hned v ten den jej aj operiem aj ozehlim veci. Perinky sice este mam po tych dvoch ale jej idem kupit novu s tou vystuzov na chrbatik.A samozrejme aj nove vecicky ked odidem z porodnice.No a postielka? 😀 Tak az asi za mesiac, lebo prvy mesiac ju budem mat pri sebe v manzelskej posteli.Oboch chlapcoch som tak mala, ked zamrnka hned jej dam papat a nieto aby mi zobudila mojich troch chlapov 😀 No a co este treba? uz ani neviem. Dala som si to na piatok lebo mi konci 35 tyzden a tak dovtedy som si povedala ze nic neurobim aby som nahodou nesla predcasne.A piatok robime velke nakupy tak to zmaknem hadam. No a moja mala je zadockom dole ☹ a to uz idem koncit 35tt och boze, bojim sa aby som nesla sekciou ☹

dianka3
12. okt 2011

@duratlicka ano ale zevraj tuto nerobia to otacanie ☹ Och ja uz prestavam verit

hviezda21
12. okt 2011

@dianka3
nezabudni doklady+ sebe tasku do porodnice zbalit, teple ponozky a kosele nocne+drogerku. babatku plienky+ oblecko vraj staci az pri odchode ale to neviem ako u vas funguje.....ja mam 2 zavinovacky a 1 perinku bez vystuze. tym ze babatko zviazes uz do obycajnej klasickej perinky je to podla mna dost pevne. lodgerky zavinky nie su pevne ale perinka je, tak ja ziadne kokosy neriesim. a mam postielku na kolieskach s vyberatelnym bokom, tuto http://www.geuther.de/index.php/de/produkte/kin..., tak uvidime ako to zvladneme my.

dnes sme sa boli fotit opat tehu fotky ale v atelieri dnes - vsetci okolo mna su vo vacsej panike ako ja ze co ak to prave vtedy na mna pride 😀 a mne je smiesne z toho a len ich uistujem ze to nepride lebo by to bolo easy. tiez cela rodina kazdy druhy den vola ze ci este nic 😅 zlati su. hucia do mna len nech nesoferujem a neflakam sa ale proste ja viem ze vtedy to nepride. dnes ma otec nocnu a som sama doma, tak by bol trosku stres ale uvidime......

dianka3
12. okt 2011

@hviezda21 nezabudnem balit uz zacnem teraz piatok. Vecicky idem este kupit a to mi uz potom donesie manzel ked pojdeme domkov.No tak este aj ja porozmyslam o tej perinke 😖 a postielku budete mat peknu 🙂

anjelicek178
12. okt 2011

ahojte........ja mam do otvoru,len 1,5cm............lezala som v nemocnici.....tyzden.......davali mi magnezium 2-3tabletky denne a infuzie 2krat denne(magnezium)pustili ma domov,ze varj to je poriadku,ze uz mam na 2cm............no moja gynekologicka hovorila,ze je to blbost,ze ako za tyzden.......mozem 5mm mat viac,ze je to blbost...........to si ma mali nechat v nemocnici...aspon mesiac a nie na tyzden.........a este k tomu v nemocnici na druhy den mi spadla placenta...........mozem aj vykrvacat a mat predcasny porod........co mi poviete na to???mam malu dcerku 1rocik ma a pri nej sa neda mat hore nohy.........no na dalsi tyzden idem do poradne...no dufam,ze zase nepojdem do nemocnice............inak sa citim dobre..........som teraz v 22-23tt...ked som bola v nemocnici...bola som v 19-20tt.stale mam strach ist aj na wc kazdy den sa len bojim......dufam,ze to vydrzime aspon do 30tt

dianka3
12. okt 2011

@anjelicek178 Ahojky, tak ja som na 1,5 mal asi pred tyzdnom a dnes som bola u dokiho a uz ma nekukal 😒
A ked sa ti uz skrati,tak nie je mozne aby sa vratilo do povodneo stavu ☹ a pustili ta domov aj napriek tej spadnutej placente? A to ako sa stalo? Nechapem preco ta pustili skor, oni to nevidia tak zle? 😕 U nas v MT by ta zrejme domou uz nepustili.A ja mam tiez doma detcky a takisto nemam kedy lezat a pri poslednom som uz skoncila v nemocke v 32tt s kontrakciami na 3,5 cm otvorena,ale nastastie to zastavili a zaciatkom 36tt som porodila, no uvydim ako dopadnem teraz navyse mala je stale dole ritkou ☹ co je problem. Na to wc sa bojim aj ja a to este pockaj ked budes okolo 30 tt uz bude babo vetsie a tym aj tlaky vetsie 😒
A neboj urcite to potiahnes aj dlhsie, ale co ti poradim magnesko uzivaj aj viac ako 3 krat dene ja ho uzivamm aj 8 krat dodna

anjelicek178
12. okt 2011

AHOJ DIANKA3-ANO PUSTILI MA..ZE SA MI TO ZLEPSILO.........A ZE PLACENTA SA ZVYHNE HORE.....KED BUDE BRUSKO RAST........V KE MA PUSTILI.....A GYNEKOLOGICKA NA MNA POZERA A VY STE UZ TU.....TAKE SU NASE NEMOCNICE ☹
ASI POJDES CISARSKYM...KED SA NEVRATI SPAT...JUJ ANI NESTRAS UZ TERAZ SA BOJIM KAZDY DEN...NO NIEKEDY AJ ZABUDNEM.....PRI MALEJ...POTOM JAK MA KOPNE JUJ
BERIEM KAZDY DEN........BOJIM SA CI TO NEUBLIZI BABATKU

martinano
12. okt 2011

@anjelicek178 neboj, ja som mala toto pri prvom, placentu velmi nizko a primar v nemocke mi kazal chodit, aby sa vytiahla hore aj sa tak stalo vsetko bolo ok, ja som bola 18tt, ked na to prisli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre