Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lumoska
2. apr 2013

@dianka3joj no, si ma moc nepotesila.:-\ Co som to tu citala trochu, tak si robim nadej, ze ma pustia. Kopec zien tu bolo aj otvorenych v skorsich tyzdnoch, ako som ja a lezali doma. Ja som zavreta a citim sa od tej soboty po vacsich davkach magnezka uplne v poho. No sak uvidime...

lumoska
3. apr 2013

Uz ma pustili. Krcok vraj 3 cm, zavrety. To sa moze vratit do povodneho stavu? Popytam sa na poradni.🙂

tanicka696
4. apr 2013

ahojte baby,tak sa pridam k vam,mne sa tiež skracuje krčok od 17.tt zatial je stale na rovnako,mam nariadeny kludový režim tak len ležim s vyloženymi nohami no ked niečo chcem robiť tak mi da bruško jasne najavo že toto nie,chytia ma krče,začne tvrdnuť brucho...no denne beriem 3x magne B6 a od dnes magnezium hned vyvratim ao si ho dam ☹ už ho beriem dosť dlho a nechapem tuto reakciu,stači že si ho dam len na jazyk a hned ma napne ☹ ked si nedam magnezium bude mi tvrdnuť brucho ☹ neviem či to može byt tým,že som momentalne chora (mam chripku) alebo ako mi jedna povedala,že som predavkovana magneziom....len tato možnosť sa mi zda dost nepravdepodobna.nemate s tým skusenosti?

adika_pl
4. apr 2013

Na povzbudenie: Mne sa skracoval krčok od myslím 22. tt Bola som skoro 3 mesiace na rizikovom, aj v nemocnici som trochu poležala. Porodila som v 39. tt zdravú krásavicu s mierami 50 cm a 3630 g. Lekárka sa čudovala, že som tak dlho vydržala :D Len to chce pokoj. Netrápte sa malichernosťami, ako je uprataný byt a pod.... Delegujte povinnosti na blízkych, pochopia to. Vy a tie malé zázraky v bruškách sú dôležité 🙂

grelu
8. apr 2013

Ahojte, v 16tt mi robili serklaz a som trochu v strese, lebo v noci ma bolelo podbrusko...viete mi poradiť, či nejak cítiť napinanie stehu ?

rena28
8. apr 2013

@grelu mne robili serklaz v 20 tyzdni tt. pocity napatia som mala od zaciatku nasadenia serklaze hlavne tvrdnutie brucha, na kontroly som chodila kazde 3 tyzdne a steh drzal a stale drzi teraz som v 38tt. hlavne treba lezat ja som si odezala od 14 tyzdna az doteraz takze hlavne sa nestresovat, oddychovat a ak mam co namensie pochybnosti treba ist k lekarovi aby ta skontroloval. drz sa.

grelu
8. apr 2013

@rena28 no ved ja tiež len lezim...este aj pri jedení 🙂
Asi sa príliš sledujem....len neviem rozlíšiť, či to bolo naťahovanie vazov alebo krcok, tak som chcela vedieť, či je krcok vôbec cítiť

rena28
8. apr 2013

@grelu ja som sa sledovala tiez vela mala som strach aby som nieco nezanedbala ale nastastie sme to pekne potiahli az sem. mne lekar povedal ak budem citit akekolvek bolesti alebo by som zacla mat zfarbeny vytok okamzite mam prist.

grelu
8. apr 2013

@rena28 no zajtra mám poradňu, tak uvidíme....dúfam, že aj mne sa podarí tak super potiahnuť 🙂...keby som uz bola aspoň v 30tt :-/

rena28
8. apr 2013

@grelu budem drzat velmi palce urcite dopadne vsetko dobre. ked to vydrzal moj krcok 1,5cm otvorena zvnutra od 16 tyzdna a lekar neveril ze to dotiahneme az sem ale zazraky sa deju. je pravda lezala som 6 mesiacov 24h denne.

kvetinka888
9. apr 2013

ahojte, je to v poriadku keď som v 37 tt kŕčok má 2 cm. kedy môžem očakávať pôrod? ďakujem

barchee
9. apr 2013

@kvetinka888 je to úplne v poriadku 🙂 len pekne čakaj 😉
@grelu ahojček spolutermínovka 😀 mne dnes na poradni dr povedal, že mám skrátený mäkkší krčok, ale že sa nemám stresovať, že to treba kontrolovať, obmedziť sex - čo ma pobavilo, lebo pri našom prvorodenom ani neviem čo je sex poriadne 😀 😅 bruško mi netvrdne, necítim nič, mám si kúpiť magnézium ajtak? nepovedal mi dr nič, len že to nie je ešte dramatické, nech som v kľude...ale to teda nie som, ma to vystrašilo 😔

rena28
9. apr 2013

@grelu tak ako si dopadla na poradni? dufam, ze vsetko je ok

grelu
9. apr 2013

@barchee ahoj, čítala som v augustovkach....hlavne oddychuj a nenahanaj sa za malým q nenatahuj ho....dĺžka krcka je ok (ja mám taký normálne)....verím, že to v pohode doklepete, len sa setri 🙂....mne tiež netvrdne brucho, ale aj tak mám brať magnezko 3x2 500mg...ono ak by zacalo tvrdnut, tak to by mohol byť viac namahany krcok...a akurát som niekde čítala, že magnezium znižuje komplikácie babatka v pripade predčasného pôrodu

@rena28 no našťastie je všetko ok...v piatok idem na morfologicky uzv, tak dalsi stres, či bude všetko ok...som mala dnes ulekara tlak 160/100 🙂

barchee
9. apr 2013

@grelu a aké magnézium berieš? teda ako sa volá ten doplnok, zajtra si kúpim pre istotu. malý je už vcelku sebestačný, už ho vôbec nezdvíham, aj kakať aj cikať ideme už asi 2 týždne na nočník len, lebo je mi už ťažko ho dvihnúť, je ťažký 😅 tam sa mi lepšie posadí, horšie je to s kúpaním, keď tato nie je doma, musím ho z vane zdvihnúť...ale to je najmenej, inak ho nedvíham vôbec, budem viac oddychovať, iné mi neostáva 😉

grelu
9. apr 2013

@barchee no volá sa to magneziove tabletky...ked si v lekární vypytas 500mg magnezium, tak by sa mali trafiť...je to taká modrá krabicka a obsahuje 50 tabliet....to isté mi dávali v nemocke

barchee
9. apr 2013

@grelu ok, ďakujem, zajtra kúpim 🙂

rena28
10. apr 2013

@grelu tesim sa , ze je vsetko v poriadku. s tym tlakom mam aj ja vzdy problem ked idem na kontrolu vyskoci mi na 170 a tep vyse 100 ☹ a ritom mam nizky tlak . psychika je silna carodejka 🙂 ja som vcera pre istotu skoro dostala infarkt bola som na ctg zazname a nebolo vobec pocut ozvy srdiecka tak si ani neviem predstavit keby mi v tom momente merali tlak tak ho ani nenameraju 🙂 @barchee to mas este velmi peknu dlzku krcka, len sa naozaj treba viac setrit, chapem je to tazsie ked uz mas jedno dietatko.ja mam 4 rocneho syna a viem ake je tazke sa setrit avsak u mna ak som chcela donsit museli celu sarostlivost o syna a domacnost prevziat babky a moj manzel inac by som skoncila v nemocnici a to so neviem predstavit lezat tam. kocky drzte sa.

grelu
10. apr 2013

@rena28 fuha...takto stresovat pred pôrodom...este ste pokope?...tie vyšetrenia niekedy viac vystresuju ako potešia

kvetinka888
10. apr 2013

@grelu mne tiež tak teraz v pondelok vypadávali ozvy, ale to len sa drobček veľmi aktívne hýbal a museli mi to stále posúvať. ale pre istotu idem tento týždeň ešte raz, tak dúfam, že bude všetko v poriadku. držím všetkým palčeky.

rena28
10. apr 2013

@grelu este sme v celku 🙂 na buduci tyzden mi idu prestrihnut steh tak uz snad aj porodim.

@kvetinka mne vypadli ozvy prave ked sa mala vobec nehybala, lezala som na boku a ked som sa dala na chrbat sa sa ukazali. vo stvtrok mam este kontrolu tak sa lekara a to spytam, lebo je to fakt stres.

grelu
10. apr 2013

@rena28 až budúci tyzden?....nevyberá sa niekedy v 36tt?

rena28
10. apr 2013

@grelu v pondelok mi konci 38 tyzden tt lekar mi povedal ze sa to prestrihuje 2 tyzdne pred terminom porodu. ale asi v inych nemocniciach to prestrihnu aj skor .

barchee
10. apr 2013

@rena28 hej, som si to našla, že to ešte nie je kritické 3,9 cm, ale ma to riadne vystrašilo, prvý syn sa mi narodil o 5,5 týždňa skôr, už by som nerada zas prežila predčasný pôrod, som to veľmi blbo znášala 😔 ja moc nemám komu prenechať starostlivosť, moji rodičia robia,svokra nápomocná neni, muž robí na smeny, takže som sama doma s malým, na škôlku je skoro, má len 2 roky a na súkromnú nám nevychádzajú peniaze....takže mi nič iné neostáva, len sa starať 🙂 ale snažím sa nerobiť prudké pohyby, nezohýbať sa k nemu, nedvíham ho už dávno, častejšie sedím...snáď to bude ok a dotiahnem to pekne až do konca 🙂

grelu
10. apr 2013

@rena28 držím palce, nech nakoniec neprenasas 🙂

rena28
19. apr 2013

@grelu vo stvrtok sa mi narodila zdrava dcerka, porod bol do 1/2 hodiny. Drzim ti palce do uspesneho konca

grelu
19. apr 2013

@rena28 blahozelam 🙂...aspon nejake pozitivum makkeho krcka 🙂

Nech vam malinka robí radosť a hlavne nech ju vsetky choroby a problémy obchádzajú🙂
Mňa dúfam čakajú este 4 mesiace

rena28
20. apr 2013

@grelu dakujem, verim ze bude u teba vsetko dobre, je dobre ze ta zasili iba lez to je spolu so serklazou zaklad uspesneho donosenia. Ja som mala vo velmi zlom stave krcok. Drz sa.

tanicka696
22. apr 2013

baby ako je to s tými krčkami,ked je v normale kolko by mal byť dlhy??ja mam skrateny 2cm,tvrdý krčok a otovrena na špičku prsta,tak neviem či je to nejake kriticke alebo sa ešte nemusim tak bať,bo jeden doktor mi povedal,že prisny kludovy režim a druhy lekar,že to nemusim s tym kludom prehanať,že to vobec nie je take ako ma vyplašil ten prvý...

barchee
22. apr 2013

@tanicka696 no mne dr vravel, že mám skrátený krčok a mám 3,9 cm 😕 tiež som na pol prsta otvorená ale bránka je zavretá, neotvára sa, zátka je tiež tvrdá...len krčok mäkkší...mám viac oddychovať a menej sexovať, papám magnézium 2x 250mg denne....že stačí zatiaľ toto... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre