Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jahoda
21. sep 2009

az poobede, okolo 4pm...tak dufam, ze to bude rychle s nezmenenou, teda pre mna pozitivnou spravou 😅

marcela22
21. sep 2009

Ahojte tak Majka zatiaľ podrobnejšie info nedodala, asi oddychujú aj s malinkou🙂 Juuuj docela jej aj závidím že už to má za sebou, bojím sa čo mi dnes doktor povie lebo ma to tam dole naozaj dosť bolí už nejakú dobu...som objednaná na 15.50.hod. tak mi prosím držte palce.

Marielik silno silno držím palce a myslím na ňu!!! Dúfam, že to pôjde rýchlo a hladko! A snáď to na tie 4 prsty skočilo rýchlo, aby jej to nebolo tak ľúto 😉

Nejako sa to tu začalo rozbiehať, tak sa bojím ešte viac 😅

jankapo
21. sep 2009

MAJKA,super super, VSETKO NAJ tebe aj Natalke, hlavne nech nikdy nie ste same!!! 😵 😵 😵

Marielik, ty si sa takto nepekne predbehla, no ved pockaj! 😉 Drzim palce, nech to uz teda ide rychlo a hlavne bez nastrihu... 😵

Ja som uz bez pesaru, uuuudajne cele moje brusko drzalo na nom. Tak ha ha. Moze sa stat ze tu este budem s vami trcat do oktobra. Uvidime, brusko tvrdne, aj krize ma bolia, ale sa mi zda ze sa moc sledujem. 😀

marcela22
21. sep 2009

Jankapo dnes som na Teba myslela, aké bolo to vyberanie? 😝

Ja som bola v tej poradni, ako som si aj myslela, malinké je natlačené úplne dole, krček má okolo 1,5-2cm ešte to vraj chvílku udrží. Ale je priestupný na prst. Ešte dve poradne vraj snáď stihnem...teraz idem zasa o týždeň. No a monitor v pohode, tak snáď mám naozaj ešte chvílku čas. Malinké má okolo 2700g. 😉

garicka
21. sep 2009

ahojte

jankapo a kedy ti dávali ten pesar? v ktorom tt si bola? a koľko meral tvoj krčok?

jankapo
21. sep 2009

Marcelka, juuuuuj, 😒 au! Klamala by som kebyze poviem ze nebolelo, ale trvalo to kratko...no ako ked ti niekto vytrhne zopar vlasov...zaboli jak svina, ale po sekunde ani nevies ze bolelo... 😅

Gari, ja mam pesar od 21tt, UTZ nalez- dlzka krcka 22mm, funelling 20mm...Pohmatom napisali ze hrdlo 1,5cm, polotuhe, na spicku. Buchli pesar a kazali lezat...Neda sa, s dietatkom, takze som nelezala...ale vydrzali sme. Matula som odlezala najpoctivejsie ako sa dalo a tiez sme vydrzali... 🙂 Aj vy vydrzite... 😉

Teraz uz len chcem vediet, ci to fakt drzalo na pesare, alebo na velkosti fakt nezalezi... 😀 krcok kratky, ale pevny... 😉

beruska113
21. sep 2009

No konečne sme sa dožili.
MAJKA BLAHOŽELÁM.

Marielik,
drž sa a čakáme dobrú správičku.

Jankapo ,
si narade,.

mimkaa10
21. sep 2009

mám správičku od marielik

Marielik pise:
Tak to mame za sebou, strasne rychlo to slo, strasna bolest, sili ma 40 minut. Krcok nevydrzal, epi stihli iba dat a uz som porodila - nestihla ucinkovat a pod. Mala Emmka sa teda narodila 21.9. o 21:09 h, 49cm a 2550 g drzte sa, babulky! Vsetko ma dole boli, no som stastna

😵 😵 😵

jankapo
21. sep 2009

Jeeeeeho! Marielik, gratulka a neboj, podvozok sa zahoji, aj mne robili vysivku, ale zahojilo sa to v poho a ocino ziadnu ujmu nepocitil... 😉
Hlavne nech je Emmka zdravunka, a veeeela papka. Ake drobatko! 😵

diapozitiv01
21. sep 2009

Ahojte,
tot moja skusenost s krckom pri prvom tehotenstve.
Od 30 tyzdna zisteni opotrebovany krcok na 0,5cm a otvorena na 2cm. Pri prehliadke na Antolskej zistena kontrakcia. Hned si ma tam nechali, bola mi nasadena infuzna liecba gynypralom pocas 2 tyzdnoch /nonstop/ a prisne kludovy rezim.
Boli mi zobrane aj vytery z krcka. Pozitivita na ureoplazmu.
Na konci 34 tyzdna mi odtiekla plodova voda a ani po viac ako 30 hodinach a vselijakych vyvolavackach som sa neotvarala.. krcok drzal,,,, 😒

marcela22
21. sep 2009

Jeeee Marielik srdečne gratulujem a želám aby sa všetko rýchlo zahojilo a aby mali s malinkou krásny a šťastný spoločný život! To je krása, dnes dve detičky, nejako sa to fakt rozbehlo...a má krásny čas narodenia, ladí s dátumom🙂 Tá "strašná bolesť" mi niečo pripomína a začínam sa báť 😒 Ale stojí to za to 😉

Diapozitiv, je mi to veľmi veľmi ľúto ☹ A je to vážne hrôza ako sa vedia veci "vyvinúť" a ako sa vie všetko zvrtnúť... 😔 Želám Ti veľa síl!!!

zuzka279
22. sep 2009

Majka a Marielik - GRATULUJEM!!!!! Som rada, že to máte za sebou. Prajeme hlavne veľa zdravíčka a to ostatné už príde samo.

Neako nestíham to tu čítať, ale marcelka a jankapo, ešte si počkám správičku od Vás a potom asi aj ja z tejto témy vypadnem. Vás tak viac poznám. Ale aj všetkým ostatným kočkám držím palce, nech im všetko dobre dopadne a nebojte , krčky to vydržia 😀

bobacik_29
22. sep 2009

Marielik gratulujem ku malej Emke 😀 a nech si chytro fit 😅 Jahodka dnes som bola na pasoch vsetko ok ale kym som sa pozbierala z tej postele nieco strasne tak ma sekalo v krizoch ze som odchadzala ako čerstvo porazený kôň 😀 dufam ze Ty na kontrolke vsetko v poriadku 😀

mimkaa10
22. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

nech sa páči babky, potešte sa 🙂 😵

mimkaa10
22. sep 2009

to je Marielik a jej Emmka 😵 😵

bobacik_29
22. sep 2009

Juj musim priznat ze Marielke kusok zavidim mala je nadherna aj ja chcem 😀

jahoda
23. sep 2009

ahojte kocky, fiha, tak mame dalsiu maminu, marielik, gratulujeeeem 🙂 vela zdravicka zelam, nech mala pekne rastie...
bobacik, hej, vsetko OK - teda po starom, mala je natlacena dole ako pred mesiacom, tak hadam este chvilu vydrzi. Dnes ma picha cele brucho, akoby sa mi natahovala maternica, neviem...mali ste nieco podobne?

jankapo
23. sep 2009

ahojte baby. pozdravujem Vas v mene Janky.
pise jej manzel-stastny 2násobny otecko.. dnes rano o 6:05 sa po dlhoooooooooom celonocnom boji (od 20:10 na porodnici) mojej super manzelky, na ktoru som nesmierne hrdy a pysny, narodil 2.chlapcek... 😵
Tomasko je kus chlapa 3960g a 53cm....!!! 🙂
Janka Vas nesmierne pozdravuje a dakuje za podporu...
krasny den!!!
marek

monni
23. sep 2009

ahojte kocky,

gratulujem tym ktore to uz dotiahli do stastneho konca 🙂

ja cakam druhe babatko, zacala som teraz 33 tt a vcera mi doktorka zistila skrateny krcok a kanal je uz otvoreny vyse 1 cm. musim iba lezat s vylozenymi nohami, nic nerobit (zakazala varit, upratovat, vsetko). je to sice tazke kedze uz jedneho huncuta doma mam, ale musime vydrzat.
chcela by som vas poprosit o radu. nasadila mi magnezium ktore mam brat 4x po 2 tabletky 500 mg za den, cize dokopy je to az 4tisicky za den, nie je to strasne vela? uz ste niektora brali takto vela za den?
mala som nakazane kupit si sumive tablety, ale vsade su len 250 mg, tak som kupila tie klasicke tablety galvex. neviete, ci je niaky rozdiel medzi tabletami? lebo si neviem predstavit ako by som si dala na jedenkrat 4 kusy sumivych?

myslite ze ked budem iba lezat, moze sa to skracovanie zastavit? keby som chodila, napr. zehlila zhorsi sa to?
uz pri prvom dietatku som si kvoli tomu odlezala posledne skoro dva mesiace v nemocnici lebo sa zacal pytatna svet ale ked som len lezala tak sme do 38 tt vydrzali. ale teraz uz pri jednom dietatku je to dost tazke.
dakujem

jahoda
23. sep 2009

jeeeeeejjj, super, gratululujemmmmm, pekne si to uzivajte, zelam vela zdravia a radosti 🙂 !!!

zuzka279
23. sep 2009

Jankapo, veeeeeeeeeeeeeeľmi gratulujem. Som rada, že to máš za sebou. Teda, riadny kus chlapa je ten tvoj drobec 🙂 Tebe aj Tomáškovi prajem veľa zdravia a rýchly návrat z pôrodnice domov. 😉

Takže Marcelka, ešte Teba si počkám 😉

jahoda
23. sep 2009

ahoj monni, mne zistili skracovanie krcka v 28tt+2 a odvtedy lezim, bola som tiez v nemocke. ono zastavit sa to da ak lezis a setris sa...ja by som zehlenie neriskovala, predsa len pri tom dlho stojis...ale su tu kocky, ktore aj behaju a moc sa to nehorsi. Myslim si, ze je to dost individualne a zalezi aj ako to ty citis. Ja sa napr. dost bojim, preto lezim co najviac...ale este nemam ineho drobca🙂
Magnezko beriem tiez, spoluu s vitaminom B, tak sa vraj najlepsie vstrebava...4x1tbl. Vraj magnezko moze tomu len pomoct a k babatku sa nedostava, takze by mu nemalo ublizit..
Tak drzim palce 🙂 uz to snad nejako dobojuujeme;)

bobacik_29
23. sep 2009

jahodka cavelo tak sa ti nepohorsilo????to je super 😀 kazala ti este lezat???kedy ides na dalsiu poradnu??ja idem zajtra inak plan ze budem dnes lezat mi nevychadza nejako od rana musela som varit popratat a psa musim vencit 😝 chlap je v praci tak nema kto 😲 bojim bojim co mi zajtra poviem pan doktor.....Japanko gratulujem k malemu riadny chlap inak 😀

marcela22
23. sep 2009

Marielik s malou sú ale kočky! A krásna fotka, tiež tak trošku závidím... 😅 Ale veď sa dočkám nie?🙂

Janke strááááááááááášne gratulujem a želám jej aj Tomáškovi veľa zdravíčka a šťastíčka. To je ale chlapisko! A dúfam, že sa všetko po pôrode rýchlo zahojí! Veľmi sa teším na foto🙂

Zuzi, až mi naskočili zimomriavky - to som už v podstate na rade?????? 😨 Jemine, to je hrozné, začínam sa fakt báť 😖 Zajtra ideme s manželom do pôrodnice na poučenie k pôrodu a tiež si chcem vybaviť vyšetrenia na epidurálku, tak snáď vybavíme a dúfam, že ju aj dostanem, keďže ju dávajú len v pracovné dni...to budem cez týždeň pekne "fungovať" a cez víkendy iba nožky vykladať🙂
Už má Nelka nejakýrežim? A čo Emka, zvykla si na sestričku? Nežiarli? A ako ste zosúladili spánok a všetko...ja sa toho dosť bojím ako to všetko bude...predsa len to bolo stále tak ďaleko a ono to už zrazu takmer tu 😕 A to ma ešte aj doktor postrašil že "snáď dva týždne ešte vydržím"...ale som tu, rozhodne budem prenášať 😀

jahoda
23. sep 2009

ahoj bobacik, nuz, hej, nastasstie je to akoze rovnake...tak uvidime. Samozrejme len lezat, ziadne chodenie, vychadzky, nic, dalsia poradna 6.10. teda o 2tt, potom uz tyzdnove kontroly v nemocke. A potom sa uz hadam dockam toho 3.11:) Ja som sa inak fakt dost bala a nakoniec to dobre dopadlo, uvidis, aj Tebe povie, ze je to OK. Inak, dnes mi dost tvrdne brucho, ale uz dako hadam vydrzime...drzim palce a napis potom hned, kedy ides?

bobacik_29
23. sep 2009

jahodka teba dala az o dva tyzdne???mna moj uz asi da o tyzden si myslim ale zase ja ku nemu budem chodit az do porodu to mi lepsie vyhovuje ako nemocnica 😀 idem na 11.00 to sa idem nacakat zase budu mat meskanie ked pridem napisem 😀

zuzka279
23. sep 2009

Marcelka, ja mám to šťastie, že Emka chodí do škôlky. Muž ju ráno zoberie a okolo 15.00-15.30 idem ja alebo muž pre ňu. Takže som cez deň sama, ale aj tak nestíham, lebo ešte dokončujeme prerábku. A stihnem akurát sa najesť, umyť, preprať. Ešteže mi teraz chodí mamka variť. Ale dúfam, že čochvíľa sa dostaneme do "normálu". Teraz keď sa malá zobudí, tak niekedy aj hodinku trvá kým sa napapá. Zatiaľ ju kojím a niekedy je lenivá sa normálne najesť. Ale je dobrá. Pekne spinkáva. Aj v noci. Veď aj tebe určite zo začiatku niekto pomôže a zachvíľu pôjde aj Sonja do škôlky 😉

marcela22
23. sep 2009

Zuzi, tak to je celkom fajn, keď chodí do škôlky, aj keď viem že aj tak žiadna sláva🙂 Mne pôjde Sonynka do škôlky až keď bude mať malinké tak 10mesiacov (záleží kedy sa narodí). To už budeme musieť byť "zohraný"...ale tak verím a dúfam, že nejako sa zladíme a zvládneme to, za prvé nemáme na výber a za druhé každý to nejako zvládol, no 😝
Mne určite pomôže veľa manžel a bývame aj so svokrovcami tak aj oni, aspoň s varením a tak...aj keď niekedy sa budú snažiť pomáhať až príliš, aspoň tak to bolo pri malej, ale všetko má dve stránky 😉
Kde sa my bývalé krčky budeme stretávať keď opustíme túto tému?????

garicka
23. sep 2009

ahojte dievčatá

sa to tu riadne rozrodilo, maminkám prajem veľa síl s drobcami nech ich stále počúvajú 😉 . tak vám trošku závidím že to už máte za sebou.... ja ešte 3 mesiace do termínu..... asi to tu už zanikne keď všetky porodíte 😅 lebo ako tak pozerám, tak nikto v mojich týždňoch tu nie je... ale som rada že som vás aspoň na chvíľku zastihla... 😵

mimkaa10
23. sep 2009

janka gratulujeeem 😵 😵 😵 😵

marcelka - nejaké info od majky máme....? Ako sa jej darí, alebo celkovo, aký mala pôrod.. bola nakoniec tou sekciou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre