Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

allinka79
27. nov 2009

katka, necitila som take nic... resp. ak aj hej tak som tomu nepripisovala ziadny vyznam
ak ta lekarka pozera zospodu a nic ti nevravela, tak je vsetko ok a nezapodievaj sa tym

fide
27. nov 2009

Katka22r to môže byť že si prechladnuta alebo tam maš nejaky bacil.. ja som mala tiež také pichanie a ani som to dokt. nestihla povedať sama na to prisla pri prehliadke a vyter to len potvrdil. Dala mi lieky a po nich to prestalo..
allinka79 ano bude to prvé bábo...skoro cele tehotenstvo som preležala ,ale teraz už veľmi chcem rodiť 😖 už sa ani pôrodu nebojim len nech je naša princeznička zdrava a čim skor na svete...robim pre to všetko ...už som začala aj medovniky na vianoce piecť....

allinka79
27. nov 2009

fide, potrebujeme umyt okna... to by mozno tiez pomohlo 🙂 hihi

zdienka
27. nov 2009

gerci90 a janula.k

to s tym magne B6 ... v pribalovom letaku je napisane ze tehotne max 3 tabletky
tak bacha na to. sest je fakt ze vela. nic netreba prehanat.
a inak, ja teraz uzivam magnezium lactici a tam je napisane ze nekombinovat so zelezom a mliekom asi aj mliecnymi vyrobkami lebo to ovplyvnuje vstrbavanie magnezia.
a mlieko tiez ovplyvnuje vstrebavanie zeleza, takze medzi kazdym taku 3hod pauzu podla pribalovych letakov...

fide
27. nov 2009

No ja už mam svoje okienka umyte ....aj koberec som cistila. Manzel ked to vcera videl tak len krutil hlavou hovoriac : ty si ako myslis ze ja ta tu budem schopny odrodit alebo co? Vtipny ..v noci som akurat dobre spala po dlhsej dobe 😀 S tym magne B6 mliekom a zelezom je to pravda ... ja som mala co robit kym som si ich vedela dat do denneho stravneho listka a poviem vam ak sa aj zabudnete a date si to v kratsich inervaloch za sebou, telo vam to pripomenie samo....ja som grcala ☹ ...nic prijemne

katka22r
28. nov 2009

cawte kocky tak dakujem dnes som bola na pohotovosti radsej a vsetko okik aj tg mi spravili 🙂

allinka79
28. nov 2009

fide... dobry spanok zavidim... tym ze cele dni musim lezat sa mi blbo spi. Cez den nespim.... nie som ten typ..

bobacik_29
8. dec 2009

Babenky moje kde vsetky behate??? 😎

katka22r
17. dec 2009

ahojte kocky ako sa mate?sa vsetky sankujete ci co??

vevoncek
1. feb 2010

ahojte neviete mi poradiť čo to znamená keď je skátený krčok 2 cm?

dadka338
4. mar 2010

Ahojte Maminky.Som v 28tt a bola som dnes v poradni doktor mi povedal ze mam skratený krčok ale nepovedal na kolko,v knižke mam napisane CS 2 .Mám doma len ležat a predpísal mi Guajacuran co je liek proti uzkosti,nervozite a napetiu kostrového svalstva.V tehotenstve sa sice tento liek neodporuča ale že vraj sa nemam ničoho obávat.Budem z toho len viac ospalá.Magnezium mam vysadit.Mam bolesti pod podbruškom na lonovej spone pri chodeni a dvihani noch ked sa obuvam.Sposobila som si to sama,mala som jeden namáhavý den vela som chodila a odvtedy to boli.Mam celkom obavy čo to može znamenat,doktor mi viac nepovie aby nestrašil ale niektore tu pišu že sli aj do nemocnice atd.Neviem či vysetrenie na stole len prstami je dostatočné aby lekár určil na kolko je ten krčok skutočne skrateny.Navyše užívat niečo na ukludnenie čo sa ani neodporuča v tehotenstve.Do prace už davno nachodim,nastresujem sa,budem ležat.Nestači len zvíšit magnézium?Prosim napíšte mi niekto kto mate podobne problemy ako u vás doktor postupoval.DAKUJEM

matulik284
5. mar 2010

ahojte babulky, mne vcera tiez lekar povedal, ze mam skrateny krcok a makky a na branke videl nejaku malu priehlbinku ☹ poslal ma aj do nemocnice, ale primar ma po vysetreni poslal domov, ze hospitalizacia nie je nutna...v knizke mam napisane C 1,5 - 2cm...tak neviem nakolko je to zle. Som len v 23tt. Nemate s tym niektora skusenosti?

beruska113
6. mar 2010

Matulik,
ja som mala krcok od 21tt na 1,5cm a aj otvoreny, asi 10dni som bola v nemocnici a potom som este aj par dni prenasala.

matulik284
8. mar 2010

jooj beruska tak to si ma upokojila...a potom si doma uz len lezala alebo si aj nieco robila - nejake lahke prace?

danulka0011
8. mar 2010

Baby bola som na poradni a lekar tam napisal do knizky toto
Hrdlo maternice 3cm, prestupne pre spicku prsta
Co to je?? To som otvorena na 3cm alebo na spicku prsta?
Absolutne tomu nerozumiem.. vie mi niekto povedat co to je?
Som 34tt teraz.

bobacik_29
13. mar 2010

danulka0011 krcok mas 3cm ale na spicku si otvorena to je v pohode nemusis sa bat

drievko
16. mar 2010

ahojte ja to mam asi najhorsie som v 21tt a mam krcok skrateny na 1 cm a som otvorena na 2 cm som na nervy!a idem lezat do nemocnice. je to az take zle?

latvia
16. mar 2010

no, uzasne to nieje, v nemocnici ostan kym ti lekari nepovedia ze je to uz lepsie....do toho cca 25tt sa snaz vydrzat este "2v1".....kludovy rezim a lezanie spolu s infuzkami to poriesia, len klud 😉

emak
26. mar 2010

ahojte, aj ja som bola dnes v poradni - končím 31. týždeň a mám krčok skrátený na 1,9 cm. Lekár ma poslal do nemocnice tak som sa prišla domov pobaliť a uvidím čo bude. Vaše príspevky ma povzbudili - boli ste na tom aj horšie. Tak som zvedavá čo bude v nemocnici mohli by ma radšej pustiť domov - len kľudový režim. Tak sa držte. Ahojte

oliinka
10. apr 2010

ahojte.checm sa spýtať som v 39.týždni tt a cervikálne skore som mala v stredu 9 a som otvorená,teda sa otváram,ale neviem nakolko v stredu idem na kontrolu ak sa do vtedy nič neudeje a mám prisť už aj staškami.čo si myslíte ozaj to vyzerá už na porod?ked mi ho vyvolaju vo štvrtok a som ako tak otvorená pojde to lepšie?

tonicka
11. apr 2010

oliinka, tazko povedat, ale zvykne byt lepsie ked sa pomaly otvaras. Ale poznam pripady, ze sa kocky otvorili aj za 2 hodiny a zase naopak. Neboj, bude dobre, nalad sa pozitivne a urcite to bude rýchle a mozno aj ako vacsina mojich kamosiek, na prijem uz nestihli lebo bud v noci alebo skoro rano pred nastupom zacali spontanne rodit 😉

denisocka
13. apr 2010

oli,už porodene? 😀

oliinka
13. apr 2010

ahoj no ešte nie,ale zajtra nastup dso porodky,takže asi vyvolávačka vo štvrtok

denisocka
13. apr 2010

Ja som posl.dni skakala na fitlopte,mozno pomoze aj tebe

shaarka
13. apr 2010

baby, neviete mi poveda, ak mam krcok 1 cm a otvorena som na 1 prst, kolko takto este mozem vydrzat?
zaujima ma od do - dni, tyzden, tyzdne? (aj brucho mi tvrdne, dost (teda takmer nonstop) - ak je to dolezite...)
dik za odpoved

zuzadula
13. apr 2010

ahoj shaarka 🙂 .. to je velmi tazke odhadnut.. myslim, ze ani lekar by si netrufol.. ale pokial viem zo skusenosti maminiek,aj seba, tak to moze byt aj dlhsie..aj niekolko tyzdnov.. ale ked pises, ze ti tvrdne stale brucho, tak to mozu byt kontrakcie.. ale zase maternica v tomto max. stave , stahuje prirodzene aj sama, lebo je "na pokraji" svojho objemu.. ale opakujem, je to prirodzene 🙂 ... pozeram, ze si teraz v 37 tt.. tak to je uz naozaj pomaly v termine.. ale to asi vies.. ze porod medzi 38.-42.tt sa berie za fyziologicky.. tak nemusis mat obavy, ze abbatko este nie je pripravene..
skor si dopraj klud a pohodu.. naozaj oddychovy rezim.. tak aby ste boli obaja s babom pripraveni co najlepsie 🙂

shaarka
13. apr 2010

zuzi, dik za odpoved, ja viem, ze je to ok, len by som este rada vydrzala tyzden, kym sa nevati moja porodnikcka (odcestovana). preto sa na to pytam. a to tvrdnutie nejde prehliadnut, i ked vobec neboli 🙂

pimpulienka
17. apr 2010

ahojte. ja napr. neviem svoju dĺžku cervix, ani to nemám zapísané v tehu knižke. bola som teraz pred týždňom na poradni (čiže v 28 tt) moja gynekologička ma pozerá iba palpačne, nič viac. môže tak vôbec zistiť stav krčka, či je všetko v poriadku (len prstami)?

denisocka
17. apr 2010

Mne robila v piatok cervikometriu,vnut.branka uzavreta,tvar T,vonk.branka pre spicku prsta, cervix 43mm.lezat nadalej,magnezko,krcek tuhsi ako minule,CS 1-2

denisocka
17. apr 2010

Jaj a som 24tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre