Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
28. apr 2009

Tak to je super, že si nemala žiadne väčšie problémy. 🙂 Nech ti to aj vydrží. A chodievaš aj na prechádzky trošku? Alebo radšej ani nie

dianka3
28. apr 2009

Avojte baby 🙂
petka,tak krcok co som mala na 2cm sa mi skratil o jednu tretinu,cize to neni az take zle 🙂 no aspon myslim nie? doki povedal ze to nie je vela ci? 😕
takze som stastna ze som zatvorena a ze moj krcok este drzi 😀 fuuu ale sa mi odlahlo,no na tie lieky som sa pytala a povedal ze zbytocne ma nebude zatazovat takymito liekmy ze radsej to magnezko 😖 dalej uzivat
no a dal mi este take cipk na zapal

zuzuka tak moj krcok este drzi ale o troska sa skratil,no hadam ze to vydrzime 🙂

pointka
28. apr 2009

dianka, neboj, to uz vydrzis urcite aspon do konca 35tt, to uz budete uplne za vodou.

petkaerdal
28. apr 2009

Zuzka,tamer vobec nechodim,odkedy som bola v nemocke a odkedy sa mi zacal skracovat,ale vcera som bola,lebo som autosedacky chcela aj ja vybrat,inak nie,ani na nakup,vsetko manzel,len domka som a oddychujem,inak na tom slnku mi aj tak ostava vzdy zle 😖

Dianka som rada,ze so dopadla dobre,super...je to normalne asi,ze uz je kratsi,lebo aj mne dr. povedal,ze uz sa nam bude pomaly ssracovat,lebo sa nam to dole roztahuje,dolezite je,aby bol zavrety a to ho mas,superko 😉 😉 😉

uz to nejak dotehulkujeme do konca 😉

zapal som mala aj ja,zevraj je to v tehu tiez bezne,ale treba to preliecit,ja sa stale tam dole vyplachujem,dostala som naposledy taku vodicku a zvnutra sa vyplachujem prosti infekciam

zuzka279
28. apr 2009

Dianka , tak to som rada, že to máš OK 🙂
Ja som bola dnes aj na prechádzke, ale už zase ležím. Väčšinu dňa aspoň treba. 😒

pajinka23
28. apr 2009

babulienky drzkajte sa ,,odpocivajte a vsetko bude fajn uvidite 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja som mala podobne problemy ako vy 😉 😉 😉 a vidite este stale nerodim 😀 😀 😀 😀 Drzim vam palceky hlavne tym tehulkam ktore su v malom tt....a samozrejme tebe Dianka 🙂 🙂 🙂

beruska113
28. apr 2009

😅 Caute baby,

som vcera odpalila PC, tak sme dnes museli namontovat druhy. Zacal smrdiet a mali ste ma vidiet ako som skocila s tym brusickom pod stol, aby som vytiahla elektricke kable. Sranda bola.
Som vcera bola na cukrovke, aspon ta je v norme. A PN som uz len do konca aprila. Potom do 24.5. mam dovolenku a potom MD.
Baby ja ked to citam, tusim Pointka to pisala, ako casto jej kontroluju krcok, tak rozmyslam nad mojim doktorom. Ja som na ultrazvuku naposledy bola 9.3. ked ma prijimali do nemocnice. A na kontrolu idem raz za mesiac. Ale aspon sa nestresujem.

Zuzka mala Emka je zlatucka. PEkne mena dievkam si vybrala. Inak tie tri kila ti zavidim.
My si tu s Petkou konkurujeme s kilami, akurat ze ja mam iba jedno babo.

zuzka279
28. apr 2009

Beruška, ďakujem za pochválenie výberu mién. 🙂 Potešilo ma to. 😉 Veľa som zatiaľ nepribrala, ale o chvíľu to príde. Vraj v tomto období sa najviac priberá 😀
Mohla by si si dať foto, nech Ťa vidíme aj reálne. 😝

dianka3
28. apr 2009

petka 🙂
no moja a kolko to je z 2cm na jednu tretinu? moc mi to dobre nevysvetlil 😖
a dneska sme boli kupovat kocik 😀 aj este dajake veci sebe som si kupovala do nemocnice no a potom vecer sme sli z muzovmi kamaratmi hrat biliart a stolny futbal 😝
dufam ze som to nejako nepokazila,ze sme dnes cely den behali achchch ale bol to dneska taky fajn den no hadam krcok sa nezmenil po dnesku ale zajtra budem lezkat
inac zajtra ideme na sono tak sa tesim uvydime nasho krpceka

zuzka oki moja zajtra idem na sono a tam sa este raz popytam ci to bude chlapcek. a mohla by si mi tu tabulku aj e-mailom poslat?

zuzka279
29. apr 2009

Dianka, napíš mi tvoj mail. Pošlem Ti to 😉

zuzka279
29. apr 2009

Ahojte babenky. Prosím Vás poraďte mi . Včera som bola na prechádzke s malou. 🙂 Takmer mi vybehla na cestu 😠 Tak som sa strašne zľakla a rozbehla za ňou, krvi by ste sa mi nedorezali. ☹ A potom ma začali viac bolieť tie lonové kosti /asi sú to oni/ a horšie sa mi chodí. 😒 Aj keď sa len otočím v posteli. Veľmi sa bojím. 😖 Myslíte, že keď budem teraz ležať, zlepší sa to? V pondelok som bola na kontrole. Mala som krčok 3 cm a CS
3. Nemohla som sa tých šokom začať otvárať?

petkaerdal
29. apr 2009

ahojte kocky

Beruska,mne pozera dr. krcok vzdy pri kazdej kontrole,hlavne teraz,ked sa skracuje,ale od zaciatku tehu mi vzdy pozerali,najskor babätka pomerali,pootm kukli dole s tymi kliestami a potom sono zo spodu
som zvedava,na ake cislo to potiahneme obe s tou vahou,potom budeme chudnut,ok? 😀 😀

Dianka,daj vediet,co nove po kontrole
a mohla by si pridat fotku kocika
a ten krcok,no ked mal 22mm ,tak jedna tretina je nejakch 6-7mm,cize o tolko sa ti skratila,to ho uz mas pod hranicou,ale to nevadi,dolezite je,aby sa neotvaral,ze sa skracuje je uz ok v nasich tt,len by si mala viacej doma oddychovat,vecer by som ja uz von teda nechodila 😠 😅 mne naposledy dr. povedal,ze cim viacej behat budem,tym rychlejsie sa bude skracovat,takze je lepsie byt doma Dianka

petkaerdal
29. apr 2009

Zuzka,no neviem,mozne je vsetko,ale ja si myslim,ze sa ti tym prudkym skokom len nejaky sval natiahol,to prejde si myslim,neboj 😉

kocky,ja idem rano do nemocky na kontrolu a to CTG,drzte mi palce,aby som sa vratila,lebo tam si ma nechaju aj pre somarinu,dneska ale zbalim pre istotu tasku,booojim 😅

zuzka279
29. apr 2009

Peťka, dúfam, že mi to prejde. Tak som sa potešila keď som došla od doktora, že môžem aj málinko fungovať, že som to zrejme prehnala. ☹
Držím palce na kontrolu a CTG. Ja idem 20.5

dianka3
29. apr 2009

avoj petka,
neboj uz nebudem tak lietat 😅 ako vcera 😝 len sme vcera proste mali taky pekny den no ale uz domka budem a co najmenej chodit inac dnes o 15,30 ideme na sono hrozne sa tesim 😀

zuzka moj e-mail je Dajana7771@azet.sk tam mi to posli ok?a ako ti je? uz lepsie? neboj uvydis nebude to zle

zuzka279
29. apr 2009

Dianka, už som Ti to poslala. 😉 Je mi trošku lepšie, ale len trošku. Ležím. Dúfam,ž e to prejde. 😒

petkaerdal
29. apr 2009

Dianka,si ako ja...dr. mi povedal,ze vsetko ok a hned som sla behat po obchdocha,ele drahy ma skrotil a domov pekne,netreba to podcenit,clovek sa tesi ,ze to je ok,ale treba byt domka...uz to vydrzime nejako

inak aj ja mam azet mail,keby si chcela Dianka,mozes kuknut moje fotky,mam tam album...daj vediet,dam ti potom nick 😉

Dakujem Zuzka,dufam,ze sa vratim domov zajtra 😅
neboj,nic to nebude ,len sa ti sval natiahol,ja som citala,ze otvaranie krcka zena nikdy neciti,takze to nieje ono

tasku uz mam tak na pol zbalenu pre istotu 😖

zuzka279
29. apr 2009

Peťka pri Emke som mala aj ja zbalenú tašku asi v 32tt. Nikdy človek nevie, kedy to príde. 🙂 Dúfam, však, že pôrod budem mať ako pri Emke. Rýchly a OK.Ani klystír mi nestihli. A to prajem aj Vám kočky 😉 Teda Peťka aj Tebe keď nebudeš mať cisára a keď áno, tak nech to prebehne všetko OK.

dianka3
29. apr 2009

avojte babule 😀

petka uz mam v albume kocik 😀 tak kukni 😉 inac vcera som si kupila uz aj odsavacku,vies lebo jak to na nas pride tak hned po porode ju budem potrebovat no a keb mi ju moj drahy mal kupit 😀 on sa v tom nevyzna tak som si ju radsej ja kupila. sak nieje skoro? 😕
ano tak mi sme asi rovnake hned jak nam doki povie ze je vsetko ok uz by sme lietali hore dole 😀
oki ja mam nick na azete Dajana7771 a ty?

zuzka,dakujem pojdem kuknut ci mi prisiel. no ja sa citim tak tiez trosku lepsie ale malicky mi midluje tam dole 😀 rukami a je to tak cudny pocit

petkaerdal
29. apr 2009

Zuzka ani klystir nestihli? hihi...
dakujem,aj tebe prajem nech to ide pekne hladko a bez komplikacii 😉

ja mam tasku zbalenu kvoli zajtrajsku,nech sa drahy potom nemota domov,ako naposledy,lebo oni v nemocke strsuju za hocico...ale rada by som sa vratila,ale mam boja,pojdem tam hned rano o 8

Dianka,kocik je peknucky,je to 3-kombinacia?
nevadi,ze mas uz flasku,ja som mala niektore veci uz daaavno ,ovela skor 😀

moj nick je petkato idem si ta ulozit 😉

zuzka279
29. apr 2009

Dianka, kúpili ste pekný kočík. 😉

Peťka, ani klystír nestihli. Prišli sme do pôrodnice, stretla som kamarátku, ešte sme pokecali a ešte ona sa ma pýta že kde idem a ja že rodiť 😀 Dali mi pásy. Vyšli sme hore, sestrička ma chcela dať na vzdycháreň, ale ani to nestihli, tak ma dali na ten stôl a asi tak za 15 minút bola Emuška na svete 🙂 . Muž dostal najkrajší darček k narodeninám. Už som myslím písala, že s Emkou sú narodení v jeden deň. A presne na Vianoce sme išli domov. 🙂

petkaerdal
29. apr 2009

ano Zuzka,pisala si,ze je mala narodena na muzove narodky 😉
a to sa tak rychlo zomlelo? to si chytila kontrakcie ci voda odtiekla,ako to bolo???

beruska113
29. apr 2009

No Zuzka,

tak Tvoj porod by som si želala. Ako dlho si mala kontrakcie kym ste isli di nemocky? Foto si dam, ale neviem kedy, lebo ten pocitac, kde mame fotky je pokazeny, ale kamos ho ma opravit. No a najprv musim zistit, ako sa tam tie fotky davaju 😒

Petka s tym chudnitim to jasnacka plati, len neviem, ci sem stihnem pri baby este chodit 🙂 A ty pri dvoch 😅

petkaerdal
29. apr 2009

Beruska,budeme musiet 😀
dame potom nejaku psolocnu dietu,hihi 😀

zuzka279
29. apr 2009

🙂 Asi o 1.30 v noci mi začala pomaly odtekať voda. Vrchná sestra , ktorú som mala vybavenú mi povedala, že mám vydržať doma čo najdlhšie /predsa doma to človek inak vníma/ samozrejme musím vedieť zvážiť situáciu. Vtedy spala u nás aj mamka , tak som sa jej bola pýtať, že či to už začalo 😀 Keďže samozrejme, že spať sa mi už nedalo, tak som pozerala telku. Kontrakcie som mala ani neviem ako často ale asi každých 15 minút. Sprchovala som sa každú chvíľu vo veľmi teplej vode /vraj to pomáha/. Neako po 8.00 sme išli do pôrodnice, to už som mala častejšie aj kontrakcie. Do nemocky sme došli tak okolo 8.30.Prišla som na príjem, tam vypisovali údaje, dali ma na tie pásy a potom ma vyšetroval doktor. Povedal, že zachvíľu to bude, vraj ani klystír sa nestíha. Neako asi tak 9.10 som išla na pôrodnú sálu, kde ma sestričky chceli dať na tú vzdycháreň, ale nestihli. Tak ma dali do tej pôrodnej miestnosti. Boli tam neaké sestričky aj tá vrchná.Kázali mi zhlboka dýchať. Doktor prišiel až keď sa to naplno začalo. Na 3 potlačenie bola Emka na svete. Bolo 9.40

beruska113
29. apr 2009

No Zuzu,

tak taky porod ti zavidim 😅 Uplne super. Ale ja si tiez hovorim, ze co vsetko mi pozistovali pocas tehu, tak sa mi to vynahradi pri porode a bude lahky.

zuzka279
29. apr 2009

Beruska, ja som mala pri Emke od cca 26tt skrátený krčok, 3 týždne som ležala v nemocnici a potom doma. ☹ Počula som všeliaké príhody o pôrodoch - aj dobré - aj zlé. Každá to má iné, v niečom podobné, preto som len dúfala, že to bude OK. Termín som mala 17.12 a rodila som 21. A to som vyše mesiaca robila úplne všetko. Od tepovania až po behanie po schodoch /nechcela som byť v nemocnici na Vianoce/ 🙂
Niekto hovorí, že druhý pôrod je lahší, ale veľa kamarátok mi túto teóriu vyvrátilo. Takže uvidíme. Dúfam, že nám to všetkým dopadne super. 😉

petkaerdal
29. apr 2009

Zuzka,tak ako prvorodicka vtedy si teda vedela super zvazit situaciu,ked si to tak pekne stihla,dobre si to odhadla 😀 😉 😉 fakt rychlovka v tej nemocke

dianka3
29. apr 2009

Avojte babule 🙂

zuka,ano je to pravda podla tej tabulky mam chlapceka 😀 ale som si vsimla ze keby teraz v mojich 21 rokoch v septembri by som bola otehotnela tak by som mala dievcatko 🙂

petka,no krasne sme vydeli pipika a vajka 😀 nam ukazal doki ze to na 1000% uz je to krasne vydiet 😀
ale musim prist o tyzden zas na sono lebo malicky neajko pomalsie rastie 😒 jeho vaha je cca 1840g a doki vravel ked by sa to o tyzden nezmenilo tak pojdem do nemocky ☹ a tam mi budu robit tie zatazujuce testy 😕 ja neviem ake su to? ze on mi to potom vsvetli ale ze sa nemam este dopredu stresovat uvydim zase stredu ze co a ako 😕

petkaerdal
29. apr 2009

Dianka,tak super,gratulujem ku chlapcekovi 😉 😉 😉
ja myslim,ze vahu ma ok,mozes si pozriet tabulku s vahou, hodim ti link

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre