Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
15. máj 2009

neviem aky si mala na zaciatku celkom,ake 32mm je normal,pokial sa neskracuje,ja som mala 46mm a ostalo mi uz iba 4mm za 5 tt

majula28
15. máj 2009

baby, mám strašnú kyselinu čo si mám na to dať, čo pomáha?

petkaerdal
15. máj 2009

majula,aj ja mam kyselinu prave,ale nie moc silnu,ja ju mavam z rajcin
pohar mlieka skus,to by malo zabrat,ale to pomaha len na chvilku,idem si aj ja spravit mliecko s grankom 😉
z coho mavas kyselinu?

icejane
15. máj 2009

mne pomaha studene mlieko..nie na dlho ale predsa 😵

majula28
15. máj 2009

Aj ja mám z rajčín, jablk....a teraz neviem z čoho, dala som si aj banán, trošku to stiahlo, ale idem vyskúšať to mlieko.

petkaerdal
15. máj 2009

aj ja mam aj z jablk a z dzusov,ale najviac z rajcin 😖

beruska113
16. máj 2009

No baby, jeden den tu nie som a popisali ste toho ze az.
Tak vitam medzi nami skratenymi vsetky nove baby.
Tak Dianka ma uz babo? Sila, akurat dnes rano ma napadlo, ze hadam uz aj ma.
Som uz od 5hore, ma bolia klby, tak nemozem spat. Vcera som bola na cukrovke, bola OK, aj som ho prehpvprila nech tam tak casto nemusim chodit. Dva mesiace pred porodom som bola donutena kupit este gatuse a triko na tych par vyjazdov. No a hlavne sme kupili vanicku so stojanom, super velku, tak prebalovaci pult som zrusila. Kupim podlozku s doskou.
ADKA,
ja som mala krcok v 21tt 15mm. Tak ten tvoj bol ukazkovy, no ale ja ho mam vraj nezmeneny. to je strasne individualne.
PETI,
ja som tiez prisla na to, ze krcok sa mi skracoval, ked som mala take menstruacne bolesti. Hlavne ze ma doktor blaznil, ze to sa mi len telo prisposobuje tehotenstvu. Som tam bola asi 3krat ako hypochonder, kym zistili, co mi je.
Baby aj mna niekedy chytia stresy, ale potom si poviem, ze tym nic nevyriesim, malemu akurat uskodim. Ale je pravda, ze lezat stale nevydrzim, mna vsetko boli aj z lezania. Stale to musim striedat.
ZUZI,
co ten test na plodovu vodu?

pointka
16. máj 2009

beruska ten test na plodovu vodu normalne kupis v lekarni, len je to sialene drahe.
v nemocnici ho maju na litre, je totaka zlta vodicka, ktorou postriekaju vlozku a ak zmodra je to plodova voda.
chcela som si to kupit v lekarni, ale naozaj je to drahe a zbytocne podla mna, su tam tusim na tri aplikovania a stoji to asi 600 Sk.

beruska113
16. máj 2009

Aha, dalsi nespavec. Tak taky test to je sila, to jak v tych kriminalkach, ze postriekaju miesto kde je krv a v sekunde vedia, na com su. Sranda. 🙂 Asi idem dospavat, ma nejak lame 😝

pointka
16. máj 2009

u mna nehrozi, mala ma o siestej zobudi, teraz ma stikutku

zuzka279
16. máj 2009

Ahojte maminky - čakateľky. Tak ten test som si nakoniec nekúpila, ako píše pointka je to dosť drahé a každý mi hovoril, že to môže byť obyčajný výtok alebo únik moču. V stredu idem k dokimu, tak uvidím. Ani ja nemôžem spávať, ešte nám robia strechu, buchocú od 7.00 a malá je tiež hore.

petkaerdal
16. máj 2009

ahojte,
tak ja som dneska tiez nespavec,len som nepisala,som hore od pol 4 😖

beruska,keby som vedela,co su to za bolesti,mohla som krcok zachranit,ale ked clovek sa asi pri prvom tehu aj na sebe nauci,zistila som to,az na ctg a to uz bolo dost neskoro,uz mi ostal malicky 😅

Zuzka,myslim si,ze to moze byt aj unik mocu,aj ja mavam take mokre,male mi tlacia na mechur,niekedy asi ani necitime a troska nam aj ujde 😅

jankapo
16. máj 2009

Ahojte krcky...

Petka,nic si nevycitaj...to proste clovek nikdy nevie. Ja som bolesti nemala a aj tak sa krcok skratil...To su proste potvory nevyspytatelne. Niekto to prelezi a aj tak sa to zhorsuje a niekto normalne funguje a drzi.... 😔 Vy uz mate fakt krasne tyzdne vpasoch...snad aj my tam dorazime.
Zuzka,ty si sem tiez prisla v 21tt,ze? Mne sa zda ze to kazdemu leti len mne nie. 😅
Ja by som rano spala, no smalym sa neda. Skor som mala problem vecerzaspat, furt mi cosi lietalo hlavou. A tiez ma palila zaha z toho lezania hore nohami. 😖 Nie tragicky, ale trochu.
No nic, vydrziiime. 🙂 Ine nam neostava.
Baby, ako casto chodite na kontrolu?

petkaerdal
16. máj 2009

ahoj jankapo
mas pravdu,je to tak s tym krckom,je to individualne,u kazdej ine,ale skusam lezat a uvidime,ci to postoji
mozno ked zena nic necitit,tak sa skracuje tym tlakom od babätka

ja idem po tyzdni na kontrolu,ale do nemocky,ku gyn.mam ist po 4tt od poslednej kontroly,co sa mi zda neskoro v mojom tt

ja mam tiez pocit,ze kazdej tie tt letia,len mne nie 😅

beruska113
16. máj 2009

Jankapo,

sa mi zdalo, ze sa niekto pytal ako casto chodime na kontrolu, som zabudla napisat. Ja som si zo zaciatku myslela, ze chodim zufalo malo, aj ma to niekedy znervoznuje, ale chodim raz za mesiac. Dokonca aj teraz predposledny mesiac co sa v tehu knizke pise ze kazdy druhy tyzden ja idem len raz. A uplne sokujuce je, ze keby od doktora vyslovene nechcem, aby mi pozrel krcok, tak mi ho ani nepozrie. Uplny flegmos tusim. Som mu povedala, ze tlak si mozem odmerat aj doma aj odvazit sa, ja ale potrebujem vediet, co krcok.

Baby co bol spln ked sme nespali 🙂

Pointka,
malinka v brusku mala stiikavku? To je sranda. Moj maly to este nemal. To musi byt zlate. Lukasko sa cely den nezastavi, ale v noci je slusny, ked spim vobec nerusi, ani rano. Pocka, kym sa zobudim. Len nech si zachova tieto zvyky 😀

petkaerdal
16. máj 2009

ahoj beruska
ja neviem,ci bol spln ,ale ja som hore od pol 4 😖

moje stikaju tiez aj 4 denne tiez,je to zlate,zacalo mi to okolo 30tt,tak aj tebe zacne stikutkat coskoro 😉

beljanka
16. máj 2009

ahojte, ja sa pridám. mne tiež má maličká štikútku a to veru každý deň. asi jej veľmi chutí tá plod.voda 🙂
to isté som mala aj pri Emke. aj keď sa narodila tak to pokračovalo. skoro každý deň čkala.

beruska113
17. máj 2009

Marnost baby, kde ste vsetky. Moj muz robi terasu, tak sa nudim ☹

petkaerdal
17. máj 2009

ahoj beruska,ja som tu,tiez sa nudim ,doma v posteli 😖

dzio2
17. máj 2009

babky mozte mi poradit som otvorena na 1palec vonkajsie krcok maternice mam skrateny na 2.5cm ☹ som v 28 tyzdni velmi sa bojim mam kludovy rezim lieky beriem ale nechapem tomu krcku co to znamena a este ma niekto skusenost chvilami ma boli normalne posvova kost neviem ci viete co myslim pomoste dakujem za kazdu odpoved

petkaerdal
17. máj 2009

ahoj dzio,
to ze ta boli ta kost je ok,je to lonova,to sa roztahuje panva
s tym krckom ,no neviem presne,ale davaj si pozor ,oddychuj,mozes s nim vydrzat aj do terminu,ale aj nemusis
ja som mala v 27tt tiez 26mm,vydrzal mi mesiac tak na 26mm a potom sa mi zrazu behom tyzdna skratil zase o 2cm a ostali mi z neho len 4mm.. 😔 .teraz kvoli tomu lezim cele dni,lebo som len v 34tt

petkaerdal
17. máj 2009

baby,zajtra hned rano idem do nemocky na kontrolu,drzte mi palce,nech mam ten krcok aspon,ako naposledy,nechcem tam zase lezat,poctivo som si odlezala 16 dni,tak dufam,ze to bolo na nieco dobre,myslite na mna..bojim sa 😅

beruska113
17. máj 2009

Dzio2,
lonova kost ma neboli, ale vraj je to bezne, ked sa roztahuj. Ja som mala v 21 tt krcok na 1,5 cm a stale drzi nezmeneny a od 21.tt mam otvorenu vonkajsiu branku na 1 prst a tiez drzi. Nenamahaj sa, ci lezat alebo aj chodit je individualne, Ty sama musis zisti, co je Ti dobre. A ako pisala Petka, je to individualne. Bud opatrna, ale nstresuj sa, nepomoze to ani tebe ani babu.

Peti,
drzim palce. Muselo to byt hrozne tolko lezat. Mna niekedy vsetko boli prave ked lezim, tak nevydrzim dlho v posteli. Nam vo februari prisla sedacka a asi ju do porodu aj celu vylezim
🙂

dzio2
17. máj 2009

petkaerdal dakujem este keby mi niekto vysvetlil ten krcok neboj sa bude to dobre drzim ti palce ta nemocnica je otrasna ja som teraz tiez bola

kaskya
17. máj 2009

v 29tt som mala CS4 a to ma hned hospitalizovali a podšili.

jankapo
17. máj 2009

Ahojte babule,
tak ja tiez idem zajtra za obvodakom s tym mojim super krckovym nalezom z USG, sa uz tesim jaku zacne robit paniku (to aj prveho som "urcite nedonosila"- ako on povzbudivo tvrdil 😠 - a ja som sa naoneee a donosila... 😀 )
Podla mna ma hned posle do nemocky,tak sa bojim (no jak vy vsetky tu)

Petka, budem na teba mysliet,nech si vas nenechaju, predsa len ked uz lezat, tak aspon doma. 🙂

Ja som dnes lezala doobedu hodku a teraz od 3tej asi lezim.To je moje maximum co sa da. 😖 Viac pri malom nemozem ani nahodou. Ach jo. No a citala som kopec veci na nete o nedostatocnosti krcka, no na nic som neprisla, len ze lekari nie su o nic mudrejsi jak my tu. 😝

Kaskya, a ked ta zasili, aj tak si musela lezat? To by ma zaujimalo ako potom.

Beruska, si mi veeelkym povzbudenim. 😵

Dzio2- co konkretne nechapes ohladom krcku?
No krcok by mal by cele tehu dlhy cca 4cm, tuhy, uzavrety....Ak sa skrati,makne,otvara, moze to znamenat riziko predcasneho porodu. Ale nikto ti nepovie ake velke. Ja si myslim ze to s tym krckom v tvojom tt nemas vooobec tragicke. Je to zdvihnuty prstek aby si viac oddychovala, ale zas by som si vlasy netrhala. Ja mam taky isty ten krcok a som v 21tt. 😒

dzio2
18. máj 2009

aha beruska dakujem tvoj nazor som nevidela asi sme pisali zaroven dakujem vsetkym za odpoved jankapo mozes mi poradit ty tiez len lezis alebo nie ja sa snazim ale mohla by som ist na kratku prechadzku alebo nie alebo musi byt lozkovy rezim dakujem za odpoved

beruska113
18. máj 2009

Jnakapo, dzio2

nie je zac. Rada pomozem 😉 To bolo zlate ze som povzbudenim.
Inak akurat premyslam ako som sa vratila z nemocnice, ako ma vsetci obskakovali, muz mi nedovolil ani jest si nabrat, ani pre vodu ist, mama mi prisla ozehli, navarit, ale vydrzalo im to asi tak tri dni. Potom som uz mohla podla nich aj navarit, aj ozehlit, aj upratat, uz mozem aj povysavat, najsprv som nemohla chodit ani autom, uz mozem soferovat aj sama. No co uz. Na prvu kontrolu som sa trosku bala co a ako, ale potom som aspon zistila, co si mozem dovolit robit. Ja v podstate nelezim, len ked nieco pozeram v TV. Ale sedenie pri PC mi nerobi dobre, aj doki mi hovoril, ze to je najhorsia poloha na krcok.
Takze tak babule. No utekam sa dat dokopy, o chvilu idem na cvicenie pre tehu na tu pripravu. 🙂 Potom mrknem.

zuzka279
18. máj 2009

Ahojte tehuľky, zase nás je o niečo viacej 😉 Ja som tiež tomu ležaniu v poseldnej dobe moc nedala. Včera som sa snažila čo to ležať, aj dnes ležím, ale príde malá zo škôlky a už to asi nebude také ľahké. 😒 Ja idem na kontrolu v stredu. Už sa neskutočne bojím 😨 😨 😨 😨Pri Emke som bola aj v nemocnici, a je to na nervy.
Peťka, držím dnes palčeky, nech sa s nami nespojíš z nemocnici

petkaerdal
18. máj 2009

ahojte,
tak som domka 😀 krcok mam 14mm,zevraj sa zväcsil,ale podla mna to bolo zle omerane,bola som u inej dr.
pochvalili ma za lezanie,kontrolu mam o 2tt,nakonieco to mozno aj do terminu potiahnem,ked budem len lezat 😀
som velmi stastna,ze som doma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre