Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
18. máj 2009

Zuzka,musime to dobojovat,ja som dalej sice,ako ty,ale zacala som mat problem,ked som bola tam kde ty a pozri,ako sa drzim,tak verim,ze aj ty sa budes,nejako to dotiahneme
aj ja mam pocit,ze sa mi tie tt vlecu,ratala som kazdy den,ale uz tak pomenej ,ako sa blizim k 35tt...moc ti drzim palce,ty musis par tt vydrzat este

majula28
18. máj 2009

zuzka, ja už takisto ležkám asi od 20tt, ale kvôli krvácaniu (špineniu), potom sa to upravilo som začala viacej chodiť a teraz zase ležkám kvôli otváraniu a ver mi už som z toho hotová a nebavííííííííííí ma to už, počítam dni, som z toho na nervy 😢 😢 😢 ešte aspoň 43 dní a som za vodou 😀 😀 😀 ale dobojujeme

dianka3
18. máj 2009

tak nakoniec som predsa porodila v 36tt ☹ ............... 😔

dianka3
18. máj 2009

vobec to nebol pany poplach 😢 bola som otvorena na 8cm a do hodiny som porodila a tak tu uz nemam co robit tak sa lucim

Zbohom

zuzka279
18. máj 2009

Dianka a aký si mala pôrod. Ako sa má malý, už ste doma?

petkaerdal
19. máj 2009

ahojte kocky
majulka,este aspon 14 dni vydrz lezkat a bude to ok,ja planujem tiez tak do konca toho 35tt lezat a potom sa setrit,ale trosku uz aspon hybat,uz to mame len za par 🙂 to zvladneme predsa

traktor
19. máj 2009

ahojte, tak aj ja sa asi uz medzi vas zaradim... 😅 , a to som sa vytesovala , ze aspon jedno tehu vydrzim bez problemou dokonca / pri vsetkych troch ma uz v 12 tt museli zasit, pri tomto nie som zasita vobec/. minuly tyzden mi doky povedal ze sa otvaram, dnes o 2 idem na kontrolu , ze co so mnou dalej, no nevidim to velmi ruzovo, brusko tvrdne, sem tam mam pocit , ze mam kontrakcie...no uvidime.....

petkaerdal
19. máj 2009

ahoj,
traktor,ale uz si v 35tt,to uz nieje zle 🙂
daj vediet,ako dopadnes teda na kontrole,drzim palce 😉

traktor
19. máj 2009

petka diky , ozvem sa a verim , ze sa vratim este ako kinderko / s prekvapenim/ 🙂

majula28
19. máj 2009

petka, iné nič mi nezostáva, ale keď mňa všetko bolí aj keď ležím ☹ ☹ ☹

petkaerdal
19. máj 2009

majula,ja ked lezim ,tak ma nic az tak neboli,ale uz som prelezana 😀 uz ma to nebavi,rada by som uz aj nieco upratala doma

beruska113
19. máj 2009

Caves baby,

Zuzka
hej, chodim na svicenie Jahnatkovej. Dufam, ze prehliadku porodnice koncom juna este stihnem.

Majul,
ale tam sa necvici origos, to je psychofyzicka priprava pred porodom. Na zaciatku sa cvicilo, ale teraz uz nie, len tak veci naulahcenie kontrakcii... Nabuduce pozerame porod, potom dojcenie, starostlivost o novorodencov, nemocnina a uz je to len na nas ako porodime. Ked nic ine, mam tam aspon dobry pocit, ze aj vacsie brucha maju ako ja 😀

Petka,
mne tiez pozeraju krcok vzdy len palpacne, co je podla mna ciste tipovanie. Tych par mm nema sancu urcit presne. Si spominala ako ta boli ten zltrazvuk, ze ma uz tesno- ty budes mat cisarsky, ale my cez to tesno musiem porodit ☹

Traktor,
drzim palce, ale hadam sa nemusis strachovat, 35 tt je podla mna uz super. Daj vediet 🙂

Petka, Majulka,
mna vsetko boli ked lezim, chrbat, krize, vsetko. Horsie ako ked chodim.

petkaerdal
19. máj 2009

barus ahoj 😉
ja budem mat ano cisarsky,som rada,aj ked mam strach z toho zotavovania
boli ma veru ten uzv uz dost,vcera som ten jej prst citila az v krku 😅

mna nastastie este nic moc neboli,ked lezim,mne je praveze v lehu lepsie,ako v stoji,co sa bruska tyka,ked stojim su male nejake nervozne,takto mi pokojne spinkaju,ani neviem,ze mam brusko

beruska113
19. máj 2009

No Dianka zmizla ako gafaor. Ste jej tu vypisovali a utesovali ju cele tehu a teraz ani nenapise co a ako 😖

Peti moj maly sa mrvi stale, neviem ci od nervozity, ale on je asi taky. Ale v noci pekne spinka, akuirat dnes bola burka a to vystrajal. A este ti neplanuju ten cisarsky?

petkaerdal
19. máj 2009

beruska,neplanuju mi este,povedali,ze o 2tt na kontrolu a potom sa uvidi,ved aj dovtedy sa moze cokolvek stat
aj u nas bola burka,aj my sme dobre spinkali,tvoj je aktivnejsi,ked je tam sam 😀

maleho mi je luto,mal malu vahu na 36tt 😔 ,dufam,ze bude chlapec v poriadku,ale okolo Dianky sa mi to cele zda cudne 😖 divne 😖

bejbypd
19. máj 2009

baby ja som dianke drzala palce a prezivala to s nou ale jeden den pise do tejto temy ze uz od muza aj dostala a v ten isty den napise do predcasneho porodu ze kontrakcie jej zapricinil asi sex s muzom no neviem...potom tu furt pise ako sa boji o maleho strasne a ten isty den napise ze vobec neoddychovala len behala kade tade...ja neviem cele mi to prijde pritiahnute za vlasy...naposledy som na nu bola mozno aj zla ale ja som s nou sucitila...ja som lezala v nemocke od tridsiateho tyzdna lebo som sa zacala otvarat aj nejake slabe kontrakcie boli do tridsiateho osmeho tyzdna som len lezala a potom ma pustili domov a porodila som tri dni pred terminom..takze verim ze aj vam to dopadne dobre a budem vam drzat palceky 😉

traktor
19. máj 2009

ahojte, tak som s kontroly doma, vsetko jeok, otvaram sa ale, ze v tomto tyzdni je to uz normalne, aj brusko mi moze tvrdnut..... maly vazi 2609g, co je pekne, tak som uz kludnejsia.. 🙂

petkaerdal
19. máj 2009

traktor super,tesim sa,aj ja som otvorena,tak je to ok 😉
maly ma kraaasnu vahu inak 😉

petkaerdal
19. máj 2009

bejbypd,preto uz na jej prispevky nereagujem a niesme jedine,co si vsimli,ze je nejaka divna
tak muz ju bije,je s nim teda 4x tehotna ,3x potrati(malu ,co ma zevraj doma nazyva potratom) potom tu cely cas stresuje a boji sa o maleho,ma lezat,len aby neporodila a pritom ona beha po baroch a potom presne ten sex,ked vedela,ze to vyvolava porod,nechapem,pritiahnute za vlasy 😅
ale meleho mi je fakt luto,snad to dobre s nim dopadne
a cely cas sme sa jej tu snazili pomoct a dohovarali zbytocne a dneska ,ci vcera napise ze Zbohom...zvlastne dievca 😖

traktor
19. máj 2009

petka, doky sa tak vyjadril, e je dobre , ze sa uz v tomto tyzdni zacinam otvarat, ze uz to je predsa len blizko k porodu, ze aspon by som nemala prenasat....tak som v poho, a hlavne ma tesi ta vaha , ze keby som rodila hoc aj dnes tak je to uz kus babetka 😀

petkaerdal
19. máj 2009

vahu mas krasnu,moja jedna mala mala pred tyzdnom 2500h a druha 2000g ,troska rozdiel,ale dobehne hadam
a kolko mas dlhy ten krcok?
tiez mi povedali,ze otvaranie je ok,len pokial niesu kontrakcie asi,uz to nejak dotiahneme 😉

traktor
19. máj 2009

fiha tak teda tvoje maju krasnu vahu na to ze su dve, no parada , si predstav , ze by si vydrzala az celkom do konca, tak to by si teda musela poriadnu vahu niest 🙂 , nam doky hovoril, ze matej by mal mat nieco vyse 3500g. tak uvidime, zedokedy to potiahneme.inac ten krcok neviem na kolko mam, kto sa ma vyznat v tych ich doktorskych carbanicach 😀 . aj tak som uz kludna , ze v tomto tyzdni by z malo byt vsetko ok /keby sa teraz pytal na svet/ , takze uz fakt ostava len cakat

traktor
19. máj 2009

k dianke savyjadrim len tak ako som sa raz uz vyjadrila. mysli ona vobec na svoje deti. vecne sa tu rozoberala len ona, ona , ona, ...mam pocit , ze deti velmi nie. a potom jeden postreh.... ked sa teraz ozvala, pise mam jedno dieta ma 5 dni...a to co ma doma , teda ma ci nema? tazko sudit, je v tom velky zmetok, ktovie ako to vsetko je....

traktor
19. máj 2009

nech je ako chce, aj tak jej prajem, aby sa uz konecne nasla, aby mala s maleho radost, a s maleho aby rastlo stastne babo

petkaerdal
19. máj 2009

tiez ma napadlo,ci tu malu doma ma a pravdu povediac,nemyslim,ze ona by sa vedela starat o take dieta a tiez som videla,co ma v pase a v albume ani fotku malej,ale uz koniec,nech je stastna a maly zdravy 🙂

ano,uz nam ostava len cakat,deticky by mali byt uz za vodou,ja este ale par dni potiehnut musim
maju veru moje peknucku vahu,som teda velmi rada,lebo keby sa aj narodili skor,mozno by nemuseli do inkubatora kvoli vahe
a do konca si to neviem predstavit vydrzat,ved by ma roztrhlo 😅 😅 ja si prajem tie 2tt a potom by som brala cisarak uz vazne

beruska113
19. máj 2009

Traktor,
blahozelam. Maly ma fakt super vahu.
Peti,
na to ze mas dve mimca su tiez baculky.

Mne povedal doktor min. tyzden, som bola v 31tt, ze ma 1840g. Ze je to norma. Ale mna by strasne zaujimalo, podla coho to urcuju. Na sone sa spytal v ktorom som tt, odmeral tusim stehennu kost a povedal mi. Podla mna to bola taka cifra z brucha a potom mi este moj doki povedal , ze to je plus minus 300g, takze max.odchylka je 600g a to je uz dost. Ale ved vidno v labume ake mam brusisko, tak je to urcite OK.

Nerada by som, aby sa to tu zmenilo na ohovaranie Dianky hned ako tak zahadne zmizla, ale moj nazor som vyjdrila myslim dostatocne tym, ze od 22.3. co sem chodim, som jej odpisala 1krat. Malemu drzim moc palce, rada by som vediet, co je s nim. No a Dianke prajem nech sa spamata, min. v tom, ze nema jedno dieta, ale dve, ale to uz pisala Traktor.
Tot vsio, idem na zmrzku
😝 😅 😉

petkaerdal
19. máj 2009

beruska,to je asi tym,ze sa dobre prepchavam,ze mi tak male priberaju 😀 😀
inak na www.tehotenstvo.academy.sk je priblizna vaha babätka v danom tt,tak kukni tam...
tvoj tiez pekne teda vazi,bude macko,ale nech je 😉

aj ja ceeem zmrzku 😀

traktor
19. máj 2009

beruska moj maly mal v 31/3tt vahu 1824g. takze podobne ako mate vy. doky hovoril, ze babetka az teraz zacinaju riadne naberat na vahe. takze ked sme na tom rovnako tiez pocitaj pri porode ze bude mat okolo 3500g. co je myslim si parada. 🙂

majula28
19. máj 2009

baby aj môj malý v 31tt mal 1826g a doki hovoril, že je o dva týždne vačší. 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
19. máj 2009

baby,tak to vam nezavidim,ze budete musiet take babo velke vytlacat 😅 ,ale vahy mame krasne kazda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre