Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
19. máj 2009

Ahojte. Skôr som sa nemohla pripojiť, lebo keďže nám ešte robia strechu, vypadol mi net 😒 a Emke sme dnes museli utratiť 6 týždňové šteniatko lebo bolo choré. Boli sme u zverolekára ☹ Malá mi 2 hodinky plakala , musíme kúpiť neakého...

Traktor, to má bábo super váhu, pamätám si, že pri Emke im váha vyšla. Neviem podľa čoho sa to presne určuje, ale niekedy im to aj vyjde. 😀

Peťka, neboj, ten cisársky zvládneš, a dávaš si epidurálku? 😲

Ja idem zajtra na kontrolu. Som objednaná na 13.15, dúfam, že sa mi krčok neako extra nezvrtol. Držte mi palce

petkaerdal
20. máj 2009

Zuzka a ake stanietko ste mali? to mi je luto,ze ste ho museli utratit

Zuzi a pri cisarskom je naco dobry epidural,co je to vlastne??? do toho sa moc nerozumiem,ani som sa este nejak neinformovala,porad teda

drzim palce na kontrolu 😉

traktor
20. máj 2009

ahoj zuzka, tak nech ti kontrola dobre dopadne 🙂 . pri cisarskom je to myslim tak ze mas len 2 moznosti. bud ta uspia celu alebo od bruska dole..

beruska113
20. máj 2009

Juj na nervy, pisem tu ze az a neodosle mi to. Takze znovu.

Traktor,
to teda mame co tlacit. Som zvedava kolko nakoniec budu mat.
Zuzka,
do kedy prerabate strechu? Malej ste mali slubit ako odskodne babo. Nasa mala susedka, bude mat 2 roky, stale chodi pozerat zvieratka do nasho zvericna. Kazdy den tu je. My robime akurat terasu a idem si vybrat skrinu na chodbu, lebo tam mame nahadzane topanky ja v osade. Na nervy. Daj vediet co kontrola, drzim palce.
Peti,
anesteza moze byu ako pisala traktor lokalna- da sa do chrbta a od pol pasa dole necitis, ale hned si uvidis babo. Mojej segre ale vobec nezabrala. Tuto inak vraj nezvladne kazda zena, lebo aj ked mas pred sebou plachtu, vsetko pocujes a byva to vraj narocne niekey. No a uplna- z nej ti moze byt potom zle, babo neuvidis hned, az ked sa preberies no a samozrejme ide aj do obehu baba. Ale mozno v Rakusku maju nejake speci novnky, ved Ti este povedia. 🙂
Idem asi do mesta kupit nejake kosele do nemocky.

petkaerdal
20. máj 2009

ahojte
berus,ano viem,ako je to s tou narkozou,ale neviem,co je ten epidural,bo ta od pol pasa dole sa vola tusim spinal,ako mi bolo povedane
ja som inak pocula na spinal len chvali,ten zevraj byva ale len planovany,ked je neplanovany,tak byva celkova narkoza,uvidim,co povedia o 2 tt,tam by sme sa mali uz dohodnut(ak vydrzime dovtedy) 😀

drzim palce na kontrolu 🙂

zuzka279
20. máj 2009

😉 Ahojte, ja už od rána stresujem, bojím sa. Už nech mám po kontrole. Pripadám si horšie ako pred maturou. ☹

Peťka, mali sme vlčiačika, ale dostal neakú parvovirózu. Malá mi celý večer plakala, že ona ho chce z nebíčka naspäť... ☹ Tak sme plakali dve
Myslím že je to ten spinal, čo píšeš. Pichá sa do chrbta, jednej babe čo poznám to robili, potom si dosť dlho necítila nohy.

Beruska, nám robia strechu už vyše týždňa. Najprv roźoberali starú, potom začali dávať nový krov, pršalo. Ale ide im to dobre. Dnes robí aj klampiar rýny. Všade máme piliny 🙂 😀
Keď kúpiš niekde košielky daj vedieť aj ja by som potrebovala

evka76
20. máj 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s tym skracovanim krcka, ci je 25mm uz zle alebo ako?
Dvaja lekari mi to odporucaju, a ked som bola uz na termin operacie, prednosta Borovsky rozhodol, ze to nie je potrebne. Dakujem pekne za odpovede.

petkaerdal
20. máj 2009

evka ahoj,25mm je hranicny krcok,v 19tt by si mohla mat aj viac,ja som mala vtedy 46mm

petkaerdal
20. máj 2009

Zuzi,neboj kontrola dopadne dobre,daj mi potom hned vediet

chuda mala,musi byt velmi smutna 😔 ,parvpviroza je hnusna choroba,mala by si vsetko vydenzifikovat a vyhodit aj vsetky taniere a deky po steniatku

petkaerdal
20. máj 2009

Zuzi ,kde si??? 😕 dufam,ze si ok

zuzka279
20. máj 2009

Ahoj Peťka, doteraz som bola vonku. Na kontrole mi ani nepozeral krčok, len sa ma pýtal či mi netrvrdne bruško a či neopúcham, skontroloval mi moč, váhu a tlak. To bolo všetko. Povedal, že kľudne môžem chodiť aj na prechádzky. 🙂 Ale radšej budem väčšinou keď budem môcť ležať. Veď ani minule mi nepovedal, že musím stále ležať.
Dnes som bola zisťovať u susedy veterninárky, či môžem malej doniesť psíka a povedala, že musíme všetko vydenzifikovať a psík musí byť min. 2x zaočkovaný a musí mať po 2 očkovaní ešte asi mesiac. Tak to je už veľký havo a my sme chceli Emke šteniatko. Tak musíme neaký čas vyčkať. Na nete som sa dozvedela, že cca 6 mesiacov, tak na zimu sa nám ho kupovať naozaj neoplatí, tak musíme počkať do jari ☹
A ty ako sa dnes máš?

beruska113
20. máj 2009

Evka,
ja Ti moc neporadim s krckom aky je hranicny, ja som to zacala riesit, az ked bol moj v 21 tt 15mm. Tak viem, ze to uz je malo. A aku operaciu ti odporucali? Na dvojicky je tu expert Dianka 🙂

Peti,
tak teda neviem ako sa to vola ta anesteza.
Inak info aj pre teba ZUZI, ja som sa len pre info informovala na anestezu v Nitre, ze ak mas zaujem treba to vopred dohodnut cez riaditelstvo, ist pred tym na konzultaciu a v NR su len traja doktori ktori to robia, z toho su 2 na materskej a ten jeden je prideleny na chirurgiu. Mile od nich. Ale ved ty si mala taky rychly porod, ze to urcite neuvazujes. Tak Peti, hadam tam u vas maju lepsie sluzby 🙂
No dnes som zas pokupila sporostosti, kvety tahave na terasu...
Zuzka, anio moj doktor mi niekdy sam od seba nepozeral krcok. Aspon viem, ze nie iba ion je divny. Oni to nejak tragicky neriesia. Ale ja som ho vzdy prinutila. Ved odvazit, odmerat tlak si mozem aj bez neho. Vies ze prietoky sa robia aj v medicinskom centre?

petkaerdal
20. máj 2009

Zuzi,som rada,ze si ok,uz som mala strachy,ze si niekde v nemocke 😅
no ani mne nikto nepovedal po prvom pobyte v nemocke,ze mam lezat a vidis,ako som dopadla,presne o mesiac som tam bola opät,bola som LEN doma cely mesiac,ale fungovala som a skratil sa mi,ale to zase nemus byt tak isto u teba...
s tym steniatkom som prekvapena,som z chovatelskej rodiny,tak viem,ako to chodi,je to blbost ,nemusis tak dlho cakat,len steniatko treba kupt aspon 8 tyzdnov stare,len vela chovatelov zial klame,chce rychlo peniazky,preto to vase zdochlo,ked malo len 6 tyzdnov,lebo bolo skoro odobrate od matky a v strese mu prepukla parvo 😔 s druhy vakcina sa dava v 12 tyzdni a tak velke steniatko ani nezozenies podla mna,lebo dovtedy ziadny chovatel nedrzi doma..takze kludne po 8 tyzdni kupte,len ako povedala veter. a aj ja som ti vyssie pisala,treba vsetko vydenzifikovat,najlepsie by asi bolo to vyhodit pre istotu

petkaerdal
20. máj 2009

evka,az teraz som si vsimla,ze cakas dvojicky,ako ja,tak gratulujem...tak potom este opatrnejsie s krckom,lebo zataz mame dvojnasobnu

a berus,ten hranicny krcok je 25mm....

uvidim po dalsiej kontrole,co bude,ak to tam potiahnem,co a ako sa vyjadria ohladne cisarskeho

zuzka279
20. máj 2009

Beruška, mne dal dnes papier na cukor. Zajtra sa objednájm. Na Chrenovú do polikliniku. Pri Emke som bola na Klokočine. Zajtra by som chcela zavolať aj na to 3D. Asi do Nitry. V piatok tam robí len sestrička. A nevedela som, že v medicínskom robia aj prietoky. A nad anestézou som vôbec neuvažovala. Ty by si chcela? 😲

Peťka, všetko po psíkovi som vyhodila - radšej. Ty už zachvíľku môžeš ísť aj rodiť. Už Ti to ubehne ako voda 😉

zuzka279
20. máj 2009

Beruška, práve som dopozerala ten film Ako som prežil - strašné niečo.

petkaerdal
21. máj 2009

ahojte kocky,
ako sa mate ????

Zuzi a co to bol za film? ja rada pozeram 😀
veru uz o chvilku mozem ist rodit,ved sa uz aj bojim,ako sa to blizi 😅 ,ale par dni este pockam 😝

beruska113
21. máj 2009

Zuzi ja som bola na cukor u Pavlika v Medicinskom. Ani ja som netusila, ze prietoky robia len tam, ale asi leny tym, co k nim chodia, sa smial, ze ma moze poslat na to aj do nemocnice, ale tam budem cakat pol dna a u nich tak 10 min. Ktovie ci aj pasy tam maju. Uvidime. Ved aj v NR moze byt to 3D dobre, sesternica bola spokojna, ale ja som sla do Hlohovca kvoli malemu nech mu este raz pozrie ten razstep. Ten doki je vazne na to odbornik, plnu cakaren ma diplomov aj od Ministra zdravotnictva... Inak jeho syn robi v NR- Brestansky.

Petka v tom filme vymenili v porodnici babatka a ta matka to od zaciatku citila, ze to babo nie je jej, nikto jej nechcel verit, este aj mutz ju poslal k psychosovi.No a boli vymenene. Sila a to bolo natocene podla skutocnej udalosti, to je taky novy slovensky serial.

pointka
21. máj 2009

beruska, ja som tiez vcera pri zehleni tak sporadicky pozerala, ale my tehulky by sme taketo nemali zobrat 🙂

beruska113
21. máj 2009

Poi, ja to beriem s rezervou, ale bola to sila. 😒

majula28
21. máj 2009

čaute baby, a načo chodíte na tie prietoky, čo to vlastne je? Ja som ešte na takom nebola ani pri malej.

pointka
21. máj 2009

majula, urcite ti to doki robil, robi sa to pocas vysetrenia UTZ, tam si zapne taky mod, kde vidi ako preteka cez pupocnik krv.

majula28
21. máj 2009

jááááááááj, asi ano, ale tuším iba v 2O tt

pointka
21. máj 2009

oni ich robia rpi kazdom UTZ, teda aspon mne urcite. Je to dolezite, aby vedeli, co je dietatko dobre zasobovane.

majula28
21. máj 2009

tak asi robil aj teraz v 31tt, ale nepovedal nič. Mňa iba straší s tým, že malý má zvačšené obličky. 😲 😲 😲 😲 Ale keď som bola na 3D tak mi doki povedal, že u chlapcov je to normálne.
Nemáte s tým niektorá skúsenosti? Pri malej som nič o takom nepočula. 😅

petkaerdal
21. máj 2009

berus,tak to nepoznam ten serial,mam tu len markizu

majula,aj mne robia prietoky pri kazdom uzv pravidelne

majula28
21. máj 2009

petka a ako často chodíš na uzv?

petkaerdal
21. máj 2009

majula tak kazde 2tt mi to vychadza,niekedy som bola aj 2x za jeden tt a potom 2tt nic,bo ja chodim aj do nemocky pravidelne a aj ku gyn.

majula28
21. máj 2009

To ťa asi kvôli dvojičkám tak často sledujú, alebo kvôli tomu krčku?
😲 to iba ja asi chodím len raz do mesiaca 😀

zuzka279
21. máj 2009

Ahojte. Ja som dnes s kamoškami lamfárila po obchodoch, asi 2 hodinky, musela som si niečo kúpiť na seba, lebo ma už všetko tlačí a aj pre malú sandálky. 🙂 Teraz sa zase chystám na stretávku, máme zo strednej školy. Dievčenskej. Asi pred 2 mesiacmi nás bolo 10 a z toho sme boli 3 tehulky. 😀 Tak idem aj dnes. Zajtra budem musieť oddychovať.

Peťka, ten seriál bol na jojke. Čo máš nové? Ako Ti je dnes?

Beruška, tak ten seriál bol fakt sila, veď niečo také sa stalo nedávno v Čechách

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre