Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

maja177
18. aug 2009

maja, nic v zlom, ale tvoj prispevok mi prisiel trosku divny... lezat sa ti cely den nechce? ved vsetky krckove sme si odlezali svoje, a nejde o to, ci sa ti chce alebo nie, sak komu by sa chcelo, ze ano, ale ved robis to pre svoje babo... mne keby povedali, ze musim stat na hlave osem hodin denne, tak sa postavim a stojim, len aby bolo babo v poriadku a nerozmyslala by som, ci sa mi chce alebo nie...hm

nostek
19. aug 2009

ahojte kocky... som rada, ze sa vsetky drzite a beruske gratulujem k babatku. zuzka a tebe drzim palceky.
tak my sme uz v 32tt a ja sa velmi tesim a dufam, ze to tak pojde aj nadalej.
a ako pise majka... ja ak bude treba, tak aj za nohy budem vysiet, len aby malinka bola v poriadku a zdravucka. nic viac si nezelam. ja stale lezim a dni sa vlecu, ale co narobime, treba len cakat a tesit sa z kazdeho pribudnuteho dna.
😉

deborah1
19. aug 2009

Ahojte 🙂 No teda,posledné týždne-mesiace by ma ani nenapadlo,že 2 týždne pred termínom nebudem ešte "súca" rodiť 😀 2 týždne som mala CS 8,teraz mám CS 8-9 a doktor povedal,že to ešte nie je na pôrod /teda asi tie pôrod.cesty nie sú zrelé/,že ešte 1-2 týždne 😅 Už by som aj chcela,aby to bolo,kamoška,s ktorou sme debatovávali vonku na lavičke,sa vrátila včera z pôrodnice,jaj,tá sa má. 😵

marcela22
19. aug 2009

Deborah no super teraz to zasa bude malý naťahovať 😀 Tí drobci si ale navymýšlajú, najskôr sa odtiaľ "hrabú" priskoro a potom zasa nevedia kedy je čas vyjsť 😀 Ale pri Tvojom "skóre" to môže byť ani sa nenazdáš, človek nikdy nevie. držím palce 😉

Zuzi dúfam že už Ťa malá nebude dlho trápiť, tie posledné dni sú naozaj hrôza to je človek ako dobitý a ešte aj všelijaké myšlienky a nálady do toho+strach z pôrodu a celkovo tá "neistota"...ale už to máš určite naozaj len "za pár" tak sa drž a mysli na to že už to dlho nepotrvá...

Maja177 ahooooj🙂 ako sa máš? ešte stále nič? už prišla asi aj postielka čo? 😀

Nostek my máme termín blízko seba krásny to mesiac ten oktober čo? 😀 😀 😀

deborah1
19. aug 2009

Marcelka,hlavne,že už mám tašky do pôrodnice nachystané asi 3 mesiace 😀 ,neviem,či by som to nemala aj prevetrať 😀 ,prať sa mi to znova už nechce. 😅
Asi budem rodiť na My.Dnes zastupoval v poradni jeden doktor,on ma normálne ukecal,že keď sa pôrod nechá,aby spontánne začal,keď to tam dozreje,u štvtorodičky pôrod môže byť aj za pol hod.-hodinu a ani nemusí tak bolieť,hovoril to tak,že som sa normálne prestala tak báť,ale uvidím,dokedy mi to vydrží,tá moja odvaha 😅 .

jankapo
19. aug 2009

ahoj babenky...tu sme ako predporodny spolok zrazu... 😀 😀 😀

krcky sa prestali v lete skrcovat ci co sa tu stalo? ja som to vedela,ze ked sa clovek zapoji do tejto temy, este aj prenasat bude...velmo zradneeeee... 🙂

no nic, aj ja nastastie stale kinderkujem...sak este casu dost.chytaju ma ale tie depky, co tu zuzka spominala.zuzi, pamatas? ty si depkovala,ked mne bolo super, teraz to doslo uz aj do Ke 😉 pripadam si velka, skareda a nemotorna a straaasne sa bojim jak to s 2 drobcekmi zvladnem... ☹ fuuuh

tento tyzden som zacala zhanat veci do porodnice, v septembri chcem vypratat domacnost a pripravit vecicky pre babo.som zvedava ci este budem vladat. sama s malym cely den plus robit daco okolo neho...

mna dnes tiez boleli lonove kosti,teraz mi tvrdne brusko jedna radost (dufam ze len zkukurice) 😅 cikat chodim VKUSE

jankapo
19. aug 2009

nejak mi to uslo, asi ze sa mam prestat stazovat... 🙂

Tak nic, radsej som ticho. Zuzka, deborah, majka, prajem vam nech to mate cim skor za sebou! (Inak, beriete este magnezko? mne dnes lekar povedal ze do 38tt, tak neviem)

zuzka279
19. aug 2009

Ahojte 🙂

Jankapo, ja tie depky a rôzne stavy mávam aj teraz. Malá je teraz v období, kedy trucuje, vymýšla, skúša moju trpezlivosť (ktorá je veľmi malá ☹ ), takže nervy, stresy každý deň. Zachvíľu však začína škôlka tak uvidíme a som zvedavá ako bude reagovať na malú. Stále sa vypytuje, kedy už budeme mať doma Nelinku a psíka 😀 /toho by tiež prijala/.
Máš pravdu, predtým sme sa báli predčasného pôrodu a nakoniec ktohovie, kedy porodíme, ale ja si to neako ešte neviem "zrátať" že idem rodiť. A na WC- ku som aj ja nonstop. Muž mi hovoril, aby som si tam zobrala aj vankúš a paplón 😀

Marcelka, veď už aj ty máš pekný tt, takže ako sa hovorí, pomaly za vodou 😉

marcela22
19. aug 2009

Deborah, tak nech Ti tá odvaha vydrží až do konca, naozaj je veľmi pravdepodobné že budeš mať rýchly superpôrod 😉 A ku ktorému dr vlastne chodíš ako k svojmu"? Ja som ku koncu chodila k primárovi,ale rodila som s Krčom-ten bol uplne super aj po pôrode! Ale nástrih aj vákum mi robil Tallo a ten bol nepríjemný, ako keby som tam ani nebola, alebo ako by som bola hluchá a blbá....
Inak ja som tak bola zbalená v prvom tehu našťastie mi to v tej taške "nezvetralo" 😀 Teraz to pre zmenu zasa len odkladám a odkladám, až to možno dopadne tak že to ani nestihnem 😅 Ale keď si predstavím čo všetko musím dokúpiť ešte najmä pre seba....fu! hrôza!

Jankapo Ty si prípad 😀 Ty aj keď si deprimovaná tak si vtipná 😀 😀 Asi sa presťahujeme do nejakej inej témy inak ani neporodíme 😀
Aj ja som sa začala nejako obávať toho ako to zvládneme s malou aj bábenkom, to bude teda fakt "záber" 😕 Teraz je to niekedy veľmi ťažké, máme obdobie vzdoru a aj také to keď chce všetko sama ale takmer nič jej nejde, stále niečo vyleje, vysype, pokazí, zhodí, zašpiní...a ja len upratujem a upratujem 😠 To tu teda bude vyzerať keď sa malé narodí, budeme ako v chlieviku....ale snáď spokojné 😀

Zuzi ja hlavne dúfam že okolo 38tt budem už aj "bez vody" - plodovej 😀 Malé ma doslova demoluje zvnútra niekedy ma tak strašne už bolí zvnútra brucho ako ho mám dokopané, že len jojkách a aukám ako hrozne to zabolí keď do toho ešte kopne...na vecko zatiaľ chodím len raz za noc ale to sa obmedzujem aby som nebantošila malú, idem až keď fakt musím. horšie je že keď dlhšie nejdem tak ma strašne bolí brucho. a ráno ledva vstávam kvôli krížom a uboleným nohám od krčov...ale konečne mám aspoň lieky na krčové žily lebo do konca tehu by som bola jedna veľká opuchnutá žila 😀
A ja tiež nemám veľmi trpezlivosť na malú ani na nič a hoci je to nepríjemné myslím si, že od nás nikto ani nemôže čakať že budeme vysmiate a kľudné. Veď tým našim kočkám to vynahradíme až budeme zasa "vo forme" 😉

deborah1
20. aug 2009

Macka,ja chodím Šťastnému,ale teraz pred pôrodom ma vyslala na rizikovú poradňu-primárovi,veď vieš,že to je tu tak vždy,asi mesiac pred pôrodom.Ale teraz má dovolenku,tak tam bol taký mladý,neviem,či nie ten Krč-vyzeral úúúplne mlado,ale podla toho ako jednal,odpovedal a tak,mi pripadal dosť profesionálne,aj tak presvedčivo a celkom ochotne.Inak toho Krča všetci chvália.Neviem,žeby to bol on? 😕

Zuzka,a tvoje CS ako? 😀 Moja kamoška chodila týždeň s CS 10,otvorená na 2-3 prsty a nakoniec išla na vyvolanie. 😅

jankapo
20. aug 2009

Deborah, no tak ta posledna veta bola teda povzbudiva!!! 😀 😀 😀
No nic, predpokladam ze potom to uz slo. 🙂

No baby, fakt neviem jak s tymi nasimi starsimi, ja toho svojho ani do skolky neodlifrujem. My budeme mat rozdiel 17mesiacov, to uz len bude! Dve babetka, Matulo je este totalka nesamostatny, ale mozno lepsie ako obdobie "ja sam" (a pomaly), to uz by ma drblo. Netrpezliva som hrozne, moj muz je kludas neskutocny,mna aj to vytoci, aky je on nevytocitelny. No ale zas neviem co by robil kebyze je tyzden s malym sam, plus varenie a domacnost a vsetko, ci by uz aj jemu obcas nepreplo v bedni a neriesil by veci ako ja- hystericky. 😎 Ale ste ma potesili ze v tom nie som sama. Len ma stve ze mi vkuse niekto dokola opakuje ako to mooje decko vsetko citi a MUSIM byt kludna a NESMIEM to na neho prenasat a pod. Hej, sa dobre povie.

Ja sa asi najviac bojim tej zimy, ze co sa da celu zimu s malym deckom doma robit,lebo vlastne teraz odkedy je teplo snad ani nie sme doma. Maly sa ani nevie doma sam zahrat normalne. 😝 No nic, zas riesim veci dopredu. Jo, tak ked to deborah zvladla, tak snad aj my nejak musime, nie? 🙂

Drzte sa zatim,teda tie co sa maju rozpadnut, nech sa rozpadnu, tie co drzat, nech sa drzia.... 😉

nostek
20. aug 2009

ahojte babulky...
tak ja po starom, lezim a uzivam pirule 🙂
dnes som si pozerala na http://tehotenstvo.academy.sk/m ako to s nami vyzera. a aj som sa potesila, lebo od 34.tt sme akoze za vodou, teda plucka by mali byt vyvinute. snad to vydrzime aj dlhsie.

ja som tu pisala, ze krcok sa mi skracuje a mam caste kontrakcie, ale nastastie naposledy som nebola otvorena, tak som rada a snad je to tak stale. este je veru mozne ze budem prenasat 😀. ale to by som nechcela. od 27tt v polohe lezmo do nejakeho 42tt si ani neviem predsavit... 😉 ale to by som uz asi nemusela lezat, v tak pokrocilom stadiu, co? 😉

no dnes som varila, takze dennu davku pohybu som aj presvihla, takze uz len oddych.

marcelka aj jankapo, vsetky 3 sme v oktobri ;o) pekne to mame roztahane na cely mesiac. 😀 . ale nezaregistrovala som vas na oktobrovkach

zuzka279
20. aug 2009

Ahojte. Ja som bola dnes na pásoch, prietokoch aj v poradni. Doktor keď ma zbadal, tak hneď mi hovoril: Zuzana a vy tu čo robíte. Veď pred týždňom som Vás presviedčal, že už porodíte 😀 Ale nevyšetroval ma neak, takže nič nové neviem.
Deborah pred týždňom mi napísal CS 7!. Vraj je malá veľmi nízko.

Janka, ja som tiež totálny nervák, mňa vytáča všetko. Uvidíme ako to zvládneme. Hlavne sa bojím tohom, ako naša Emka bude reagovať a či nebude žiarliť. V decembri bude mať 4 roky.

beruska113
20. aug 2009

No zdravicko zienky,

Jankapo, som Ta minule spominala, ze si to tu opustila. Nedepkuj prosim Teba, ved Ty taka zienka optimisticvka, tu vsetky utesujes a naraz takto? Fantasticke to budes mat, dve deti za sebou, nevysla si z cviku a potom ked druhe budu mat skolaka a aj plienky prat, tak ty uz budes vysmiata. Neboj.

Zuzi,
ja stale cakam SMS o narodeni a nic. Prerabka uz hadam hotova, tak uz pomaly moze ist. Mozno nakoniec budes podavat hlasenia ako ja- stale, este stale 2v1 a pototm to bude taky parada supis pupis porod jak si mala ten prvy a ja moj. NEMBOJ

🙂

Nostek,
dakujem za gratulaciu.
Marcelka,
aj Ty to zvladnes, neboj. Hlavne ti prajem dobry porod, ak si dobre pamatam, tak prvy bol dobre na figu. Tento nebude, citim to v mojom dietatom nezatazenom mechuri, ci v kostiach?

My sme dnes dostali defekt na kociku, na nervy. Kupila som Chicco golfac multiway, vraj je od narodenia, tak uvidime, co maly nan povie. Tak mame dva. Mam zapav v ramene, tak maleho moc nemozem dvihat. Inak nic nove.
Utekam,, mangel konecne prisiel. papa

susisus
21. aug 2009

Baby kto mi poradí?
Doktorka mi napísala ze cervix 2 cm, vonk. bránka tesne pre prst, vnút. pre špic prsta a že malá sa tlačí veľmi nízko.
To ešte vydržíme 3 týždne??? 😲

maja177
21. aug 2009

susisus, to je tazko povedat, kazda zena je ina, ja som otvorena uz dva tyzdne, normalne fungujem a furt nic, ina je rano otvorena a vecer porodi... 😉

susisus
21. aug 2009

Majka a tiež máš hlavičku nízko?

maja177
21. aug 2009

hej mam, brucho mam tak padnute, ze si do neho mozem kopat kolenami snad 😀

susisus
21. aug 2009

No tak to dúfam aj my potiahneme 🙂 Veľmi som sa zľakla, nechcem tak skoro rodiť... 😠

maja177
21. aug 2009

ja by som uz rodit aj isla 😝 skacem na fitlopte o dusu, upratujem, surujem dlasky, chodim na prechadzky a prd stoho, nic nezabera 😠 moja mala je velka uz ako novorodenec, takze v termine bude este vacsia, tak budem mat co robit asi 😅

susisus
21. aug 2009

Lenivec maly 😅 Nechce sa jej z bruška 😀

maja177
21. aug 2009

ved ma byt po kom leniva 😀

nostek
21. aug 2009

susisus, ja mam skrateny krcok na 24mm, ale nastastie sa neotvaram. ale berem speci lieky na stlmenie kontrakcii + magnezko. bola som aj v nemocke a teraz som uz nastastie doma. lekarka mi min piatok povedala, ze snad vydrzime do 36tt. a to musim stale lezat. a ja mam pocit ze urcite... ked budem v tvojom tt tehotenstva, budem vysmiata. podla mna to este aspon 2t potiahnes, nic neboj...
majka, chapem, ak je mimi uz take ako novorodenec, musi to byt narocne... drzim palce, nech je to tak ako si ty prajes 😉

maja177
21. aug 2009

nostek, neboj nic, vydrzite, vsetky krckove holky tu este aj prenasali 😀 😀 😀

nostek
21. aug 2009

maji, aj ja tomu verim. len u mna su dost caste kontrakcie, co vraj nie je nic pozitivne... ale ja verim, pozitivne myslim, takze to bude vsetko v naj poriadku 😉

maja177
22. aug 2009

nostek, ja som mala kontrakcie uz v 27 tt, dali mi gvajacuran, magnezko, lezala som a vidis, teraz sa malej nechce von 🙂

olalka
22. aug 2009

baby, ja uz mam krcok nulovy, vcera ma poslali do nemocky, otvorena na spic prsta, hlavicka nalieha. vsetko ma boli, uz ledva chodim 😒 , vyzera to uz na spadnutie, zacali ma znovu dopovat magnezkom, chcu ma udrzat do utorka, prip. stvrtka na sekciu. ja mam inak prvy termin 4.9. takze by to bolo len nieco vyse tyzdna skor, vraj to bude dost velke babo, tak som zvedava

maja177
22. aug 2009

olalka, drzim palec 🙂

nanika11
22. aug 2009

olalka, tiež ti držím palce, ja som prvé rodila 3 týždne pred termínom, dievčatko, keď je bábo v poriadku, a pýta sa tak je to ok. drž sa! 🙂

olalka
22. aug 2009

dakujem 🙂 hadam to nejako zvladneme, uz by som to chcela mat za sebou, ne bavi ma to tu 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre