Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lenulienka86
2. jún 2015

Dievcata, ja som bola vcera na morfologickom usg v 30tt nie u svojho lekara ale inde. A ten mi povedal, ze uz je babo dost velke zodpoveda 32+1 a teda zhora uz nemoze pomerat krcok. Povedal ze hadam ok lebo ze hlavka je tam, kde ma byt. Ze zatial neklesla uplne dolu. Mam si ziadat vaginalne zmerat krcok, ci uspokojit sa s tym kde lezi hlavicka?

sardinka333
2. jún 2015

@lenulienka86 po 30tt sa krčok prirodzene mení, skracuje a postupne mäkne. samozrejme je to individuálne, .podla mna sa v tom už velmi vrtaš, ale to je aj tým že chodíš ,,tolkým,, lekarom, každý ti povie niečo a si neistá...(moj nazor, nič v zlom )
Ved v knižke máš napísaný stav krčka...ale ak by ťa to upokojilo tak si to zmerať daj ale podla mna vidíš čiernu bodku na bielom papieri...dieťatko prospieva, krasne sa ti uložilo hlavičkou dole a ma ešte čas ,,klesnuť,, do porodných ciest. Zdá sa, že všetko ide tak ako má, keby si doktor nebol niečím istý snad by sám inicioval dalšie vyšetrenia, ale asi to také horuce nebude.

bosorka0312
4. jún 2015

ahojte,ja sa chcem spytat či daktorej z Vas predpisal gynekolog SALBUTAMOL pri skracovani krčku a tvrdnuti brucha,pls o rady,lebo na letaku su akesi blbosti...Vdaka

palcullka
4. jún 2015

@bosorka0312 mne to lekar sice nepredpisal, berim duphaston ... ale davali mi to v nemocnici pred dvoma rokmi ked som tam lezala s malym. A co je vlastne v tom letaku ze sa ti to nezda?

bosorka0312
4. jún 2015

@palcullka že to je na priedušky a podobne veci a je tam aj pisane že to nesmu brat tehotne a ženy ktorym hrozi potrat a potom je tam pisane že tehotne by sa mali radit s lekarom,och šak som s toho jelen,ale ja len či to beru aj tehotne...

palcullka
4. jún 2015

@bosorka0312 tak to je fakt divny popis. Mne k tomu duphastonu este doktor predpisal aj guaracujan - a ten je proti stresu, treme ... a ked som to davali v lekarni manzelovi tak mu vraveli ze je to taky oblbovak a ze by sa ani auto.po nom nemalo soferovat a pod. A je tam pisane ze nevhodne v tehotenstbe - tak tentoiem zatial neberiem .... ako neviem ci s tymi liekmi maju doktori nejake super skusenosti ked to tak prepisuje aj ked podla popisu su to uplne mimo lieky.

drobec336
5. jún 2015

tak babulky mne sa krcok upravil pomaly na povodnu velkost, ma 39 mm, cize kludovy rezim pomaha 🙂

lele7
5. jún 2015

Jeej @drobec336 výborne, tak zase zlepšenie, teším sa 🙂 Naozaj to lezanie pomáha 🙂 A máš stále kludovy režim a lieky alebo už netreba?

lele7
5. jún 2015

@palcullka mne tiež ten guajacuran predpísal jeden lekár na pohotovosti k duphastonu ešte na začiatku tehu, keď som bola so spinenim... Ani som si to nevybrala, absolútne som nepochopila, prečo by som mala jesť oblbovaky. Fakt niekedy divne veci predpisuju niektorí...

drobec336
5. jún 2015

@lele7 viac menej mam stale kludovy, jedine co akurat navarim a manzel upratuje. Lieky mi nechal 2x duphaston a 6x magnezko. Ja som skusila minule zaexperimentovat a davala som si magnezko 4x za den ale mala som pocit tvrdnutia, tak som sa vratila k tym siestim tabletam

lele7
5. jún 2015

@drobec336 aj mne nechali napriek zlepšeniu stále kludovy a aj lieky, ale nejak mi to už ani nevadí, však už len pár týždňov.. a cez deň už aj posedim trosku, ale stále sa nijako nenamaham. Kontrolu mám teraz až o tri týždne, tak uvidíme, čo potom..

drobec336
5. jún 2015

@lele7 no ja mam az o mesiac a to bude glukoza 🙂

lele7
5. jún 2015

@drobec336 ja už mám glukozu za sebou, pred týždňom som bola

lavinis
5. jún 2015

mňa lekárka nová vystrašila, že ho môžem mať oslabený kôli konizácii pred 2 rokmi (aj keď lekár, čo mi ju robil, môj gyndoš na Slovensku kôli tomu vôbec nestresoval)...tak mi nasadila Duphaston a ešte progesterón a tiež kľudový režim. Ale na pohmat v 26tt zatvorený a na sone bol skrátený 8mm pod normu, čiže 3,2 cm, čo mi kamoška doktorka povedala, že všetko nad 2,5 cm je v pohode....tak som zvedavá, čo mi na to doktorka povie, hlavne, či tie lieky musím brať.

bosorka0312
5. jún 2015

@palcullka ja som volala mojmu dr.ten nezdvihal tak som sa bola pytat v lekarni a oni mi to vysvetlili,takže v pohode...

palcullka
5. jún 2015

@bosorka0312 a co ti povedali?

sardinka333
6. jún 2015

@lavinis myslím, že ťa vystrašila uplne zbytočne. Konizácia je naozaj ,,riziková,, a može sposobiť problémy ale pri tvojom super náleze....sa musím pousmiať, nie v zlom samozrejme. Kamoška ti dobre povedala, 32mm je super nalez, zatvorená.

lavinis
6. jún 2015

@sardinka333 taky myslím, no veď uvidím, čo mi povie dnes, som v zahraničí,t ak neviem, či tu to inak berú, ale rada by som sa vyhla tomu,a by som brala lieky, ak nemusím.

bosorka0312
6. jún 2015

@palcullka no že to sa dava aj v nemocniciach na utišenie predčasnych kontrakcii takže je ten liek aj na moje problemy....tak sa mi "ulavilo"ze to nie je hlupost uživat,aj ked mi to nieje pochuti brat lieky...

magoma
6. jún 2015

Vcera som bola u jedneho lekara, na take celkove vysetrenie. Videli sme babatko,. Ohladom krcka maternice mi povedal ze meria 5,2 cm. Cize je v poriadku, tak ako ma byt. Neviem ako mi to pozeral ten moj lekar, ktory mi tvrdil , ze krcok ma ani nie 1cm. Hned ma dal na PN a nariadil kludovy rezim a lezanie. Viete mi prosim vysvetlit, ako sa toto moze stat? Teraz neviem co , ci si mam od neho vziat karru k nejakemu inemu doktorovi alebo mam zostat u nho a nechat si to nejak vysvetlit...

sardinka333
7. jún 2015

@magoma vyšetrovanie ,,pohmatom,, može byť vraj nepresné, to prístrojové je presnejšie. Asi by som mu to povedala, že máš aj ,,dobrý nález,, a čo on na to, lebo zbytočne ležať na PNke ked možno ani nemusíš - mna by piclo.

magoma
7. jún 2015

@sardinka333 idem k nemu az 30. Juna. A zrejme si vypytam aj kartu a pojdem inemu doktorovi.

lenulienka86
11. jún 2015

Ahojte baby 🙂 tak my dnes zaciname 32tt. Chvala panu bohu, krcok 3cm a aj nadalej plati ze chodit, nelezat ale ziaden sport. Ja uz som si doma prichystala veci do kufrika, ze keby si ma nechali v nemocnici aby ma muz nebalil. Naozaj som sla s tym, ze isto budem otvorena aspon na 4prsty 🙂 moja naivita. Vsetko zavrete. Ale zacinam mat fakt obavy z porodu, kedze uz par noci som prekonala take bolesti akoby ma trhali odspodu a vstavanie z postele takmer s placom. Tak som zvedava, co to bude, ked to naozaj pride. Uf uf

palcullka
11. jún 2015

Ahojte dievcata. Tak som dnes bola na poradni po dvoch tyzdnoch a krcok sa mi opat skratil. Z 33mm na 28mm. Tak ale stale pokracujeme v kludovom rezime a uzivam lieky. No uvidime ako sa vyvinie 🙂

lele7
11. jún 2015

@palcullka hmm ako to, čo si menej lezala? ale zase stále si v norme, je to nad 2,5cm, takze aj keď trochu menej a stále kludovy, tak to nie je katastrofa 🙂 ja idem na kontrolu o týždeň a pol, ale rozmyslam, že zbehnem aj skôr, lebo sa mi zdá, že mi nejak viac tvrdne bruško od včera..

palcullka
11. jún 2015

@lele7 no praveze o nic menej ako predtym co sa tyka lezania. Dokonca som zacala brat aj ten guaracujan ze pre istotu nech sa ten stav fakt nezhorsi. No tak uvidime.

lele7
12. jún 2015

@palcullka hmm zvláštne..ale neboj, aj tak je to stále fajn 🙂 zvladneme 🙂

lankas
16. jún 2015

Ahojte baby.dnes mi doktor meral krcok a mam ho len 3cm som v 24 tyzdni,uz som 2 tyzdne na pnke dovod bola najskor nizko polozena placenta,mala som kludovy rezim s vychadzkami.Teraz mi zakazal uz aj vychadzky a za 10 dni mam kontrolu ak to nebude ok idem do nemocnice.Velmi sa bojim ☹

palcullka
16. jún 2015

@lankas drzime palce nech je vsetko ok. Ono s tym krckom je to take vselijake ze lekari su asi neni velmi ujednoteni v nazore bo sa niekde mozes docitat ze vsetko nad 2,5cm je ok a netreba teda dodrziavat ziadny priany kludovy rezim. A niektori doktori su asi viac opatrni nez ini 🙂 tak pevne verim ze vsetko bude ok a nebude sa dalej skracovat 🙂

lele7
16. jún 2015

@lankas neboj, hlavne lez, ak sa ti da cely deň s vyvysenou panvou, pomáha to. Aj keď si myslím, že 3 cm je v pohode, mne povedali že norma je do 2,5cm. Zrovna včera som bola na meraní, mám 3,05 cm a nikto ma do nemocnice zatiaľ neposlal. Nestresovat, oddychovať, nenamahat sa 🙂 Nejako to zvladneme 🙂 Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre