Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

19lucka90
22. jan 2016

@marinka70 @tomasko27 baby ako ste na tom ?

marinka70
23. jan 2016

@19lucka90 ahoj tak mna vcera prepustili..s tym ze je to zatial stabilizovane...a ze do konca 37tt mam este lezat a davat si magnezko....takze som aspon rada ze som doma 🙂 vy ako?

slunce3
23. jan 2016

@marinka70 koľko magnezka ti kazali si dávať? A aké más? Mne jak Dr. Na to nič nepovedala dávam si magne b6 2x 2 denne zatiaľ a šumivé ale to je nič to je len 200vka,tak hádam do dalsej poradne to bude rovnaké,nech sa to aspoň nehorsi, hádam to bude OK. Ešte mám viac než polku tehu pred sebou, neviem ci nezmením gyndu,sa mi zdá že to flaka aj keď v prvom tehu bola uolne v pohode.. Držím palce. Už to si skoro v cieli, to bude v poriadku. 😘

tomasko27
23. jan 2016

@marinka70
@19lucka90 Ahojte.Som doma,vcera ma pustili.Krcok som mala 3,89 takze to v pohode.Mame 1080g,ale v poondelok idem na sono 3D tak uvidim co povie dr,a stale mi hovoria ze asi dievca no tak neviem .

marinka70
23. jan 2016

@slunce3 no ja mam magnezko to modre galvex...a mam ho jest 4x1 ...dufam ze vydrzime co najviac....zatiak ma krpec 2332g takze musi este dorast... 🙂 ja tiez roznyslam nad zmenou gyndy.. .ale az po porode....teraz to uz vydrzim....a ty si v kt tt a aky mas krcok?

slunce3
23. jan 2016

@marinka70 v 17 TT... Koľko mibnepovedala len ze je,, trochu skrátený,, a CS skore mi napísala 3.... Že mám sa šetriť ale že 9 h stojím a chodím hore dole v robote nijak nekomentovala len ze nemám dvíhať ťažké to som ani oredtym nerobila lebo na mnabked sa človek pozrie tak ma len lutuju 😂 mám 160 cm a pred tehu 49 kg.... A aj tak obmedzenie do 6 kg...

19lucka90
23. jan 2016

@marinka70 ja som doma. krcok mam skrateny ale neviem na kolko. Knizke mam len hrdlo 1 cm ale ze je zatvoreny tak nemusim ist do nemocky. kontrolu mam 5.2.

19lucka90
23. jan 2016

@marinka70 ja som doma. krcok mam skrateny ale neviem na kolko. Knizke mam len hrdlo 1 cm ale ze je zatvoreny tak nemusim ist do nemocky. kontrolu mam 5.2.

curlynka
23. jan 2016

@slunce3 s CS 3 ta nenechala doma??? nechapem...ja som mala v 19 tt CS 3 a hned PN a zrusena svadobna cesta.

slunce3
23. jan 2016

@curlynka tiež minje to.divne,ešte k tomu pri malej som odnprvejnporadne v pôrodnici aj ostala tam s tlakom a o 2 t. Púšťali vodu pre preeklampsiu.... No neviem, čo si mám o tom mysliet.

araik
23. jan 2016

@slunce3 mna nechala moja doma uz len ked mi zacalo tvrdnut brucho a krcok sa mi skratil zo 4,3 na 4,1na dalsej kontrole o 5 dni som mala uz len 3.5 a to som bola doma a brala magnezium galvex 500 4x denne 2 tbl. Teraz beriem 3x denne 2 tbl. Na dalsiu kontrolu idem 1.2. tak som straaasne zvedava a zabija ma to cakanie...

slunce3
23. jan 2016

@araik nemám tvrdnutie,ní má nič nebolí, som hyperaktivna a cítim sa netehotne. Proste klasika... Akurát k tomu dodala, že nemám byť v sexe taká aktívna... trubka,jak keby som 6x denne.... No neviem, ale ďalšiu mám až 23.2. Čo tatobposledna bola 5.1.... Tak uvidím čo povie resp. Nepovie.... Ju kopnem do hlavy na tej koze,keď bude mať zasa blbé reči a žiadne k veci...

araik
23. jan 2016

@slunce3 aj ja som sa tiez citila netehotne, normalne chodila do roboty az do 20 tt. kym to nezacalo... Teraz sa uz skor citim ako hypochonder 😀..23.2? To je nejaka dlha doba...nie 23.1.?

slunce3
24. jan 2016

@araik február..... Dobre vidíš,sťahovala sa, teraz ma volni ešte jej tam dorabaju voľačo...

araik
24. jan 2016

@slunce3 ved to su dva mesiace nie?...ja ked som bola v 16tt tak na dalsej som bola o mesiac, ked som bola v 20tt. ..a prenatalny skrining ti uz robili? No neviem, ja na tvojom mieste by som u nej uz asi nebola...

monikk1901
25. jan 2016

@19lucka90 ja mam tiez hrdlo uz len 1,5 cm a otvorena som na volny prst :(

ccaro
27. jan 2016

Baby,chcem vas povzbudit.Ja som od 27.tyzdna lezala v nemocke s krckom skratenym na 0,5cm. Mala som prisny kludovy rezim v polihe hore nohy a zadok, dostavaka som salbutamol, gynipral a porodila som 36+6 (tyzden po vysadeni liekov). Takze treba vydrzat a ked sa nieco nepozdava sup-sup k lekarovi. Jedna pozutivna vec z celeho, ze porod bol ozaj bleskovy ;)

ccaro
27. jan 2016

Aby som nezabudla, este k tomu skratenemu krcku, ten moj sa vyrazne otvaral zvnutra, cca na 4 cm som bola otvorena cely cas. Takze hlavu hore a lrn pekne lezte.

19lucka90
27. jan 2016

@monikk1901 po poslednej poradni uz len 1 cm..uvidme 5.2. Na poradni.

monikk1901
27. jan 2016

@19lucka90 ja som bola na poradni v pondelok a stav bol rovnaky ale ani doktor nie je optimista ze to dlho udrzim...povedal ze aspon do 10.2....uz teraz je to riadna zataz mne sa tam dve babatka tlacia...tak mech nam to dobre dopadne...ty uz mas aspon 36 tt to je take optimistickejsie

monikk1901
27. jan 2016

@ccaro ja som tiez lezala v nemocnici 2 tyzdne dozadu cele 2 tyzdne od 29 tt....tiez som mala kludovy rezim magneziove infuzie, salbutamol, isoptin ale nohy mi do hora nedali hoci vsade pocuvam ze treba mat nohy dohora

slunce3
27. jan 2016

@araik hej to mi robila

ccaro
27. jan 2016

@monikk1901 To sa dava preto,aby Ti babatka netlacili na krcok, aby sa Ti neotvaral.Ale aki pozeram, uz si celkivo v dobrom tyzdni. Lezala tam so mnou jedna baba s dvojickami a ona porodila 33+3, este jej stihli dat dexamed infuzky, a nakoniec aj babatka mali cez dve kila,vedeli same papat a dychat,tak ani uch neprevazali nikde.

19lucka90
27. jan 2016

@monikk1901 no pekne..tak budes mat dvojicky? Ja taham uz 15tt na posteli s nohami hore.

zlaticko118
27. jan 2016

Tak ja mam 31tt a krcom sa mi od minuleho tyzdna skratil o 1cm. Takze z 2,9 na 1,5cm. Krcok je ale tuhy a neotvara sa, tak zatial nastastie nemusim byt hospitalizovana. Rovnako kludovy rezim a magnezium 3x2 (sestricka to nazvala konskou davkou :D) + nejake lieky na uvolnenie svalstva. Tak snad vydrzime, kedze boubelka ma zatial iba 1300g.

monikk1901
27. jan 2016

@19lucka90 ano dvojicky len keby este zostali chvilku vo vnutri bolo by lepsie....tak to uz riadne dlho takto fungujes....ja som az do konca roka robila a potom som skoncila v nemocnici a odvtedy uz vacsinou len lezim, za kazdy dalsi den som vdacna...a ako hore mas tie nohy? Odkedy som doma tiez si ich vykladam hore...len ma prekvapilo ze ani na poradni ani v nemocnici mi o nicom takom nepovedali....a ty sa inak aj otvaras ci len ten krcok sa ti skracuje?

19lucka90
27. jan 2016

@monikk1901 ja mam podlozenu postel. A msm kupeny taky skolioticky klin.ten mi prenasaju ked som inde nez v izbe. zatial je zatvoreny.len makne a skracuje sa

monikk1901
27. jan 2016

@19lucka90 tak aspon to mas dobre, ze sa neotvaras...lebo ja sa aj otvaram :( tak nech to vydrzime co najdlhsie 🙂

lafamme
28. jan 2016

dievčatá, ja Vám závidím, ž to máte za pár 😉 ja som bola v nemocke u druhého v 29.tt , týždeň a potom dva, krček okolo 1cm, otvárala som sa, tvrdnutie každých 20 minút, na monitore nič nevideli, tak ma po 34.poslali domov,,keď som pri porode bola na monitore, kontrakcie žiadne, a a ja otvorená na 8cm, doktorovi takmer oči vybehli, ale z tých liekov mi malý nešiel von, takže po mne skákali, teraz so v 17tt., krčok 1,5cm, myslím, že zatvorený, tak som doma..

19lucka90
1. feb 2016

@marinka70
@monikk1901
@tomasko27 no co baby drzite sa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre