Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

mharia
1. nov 2010

@mentolka28 aha a ked aj ma ten krcok 2cm tak co to znamena,ze sa otvaram? no ja si tiez myslim ze keby to bolo take zle tak ma doou urcite nepusti...len dufam ze ked pojdem najblizsie na kontrolu tak ma tam neposle 😒 ale aj tak dakujem 🙂

mharia
1. nov 2010

@marika1977 heheh takze bude dievcatko?? nevadi hlavne ze je zdravucke 🙂 a to stou placentou....neviem co to znamena,ale kedze ma mala pekne 2kg tak bude vsetko ok neboj..drzim palce nech to dobre dopadne 🙂 potom aj vediet ako si dopadla 😉

mentolka28
5. nov 2010

@mharia ahoj, to ci sa otvaras alebo nie sa musis spytat lekara. to ze sa krcok skracuje neznamena ze si uz otvorena. normalne ma krcok 3,5-4cm, postupne sa skracuje.
fakt by si sa mala lekara opytat na vsetko, lebo zbytocne ta to stresuje.
ozvi sa potom ako si dopadla.

cinamon7
5. nov 2010

@mharia aj ja ho mam na 2cm ale vraj sa neotvaram, tak dufam ze dobre 🙂

mharia
6. nov 2010

baby dakujem vam ,naozaj 😀 na kotrolu idem v stredu tak sa ho popitam ze co a ako to somnou je..lebo som z toho trosku zmetena 😒 potom neviem ani v noci spavat lebo stale nad tym rozmyslam....este raz dakujem.. 😉

elik81
7. nov 2010

Ahojte, ja mam doporuceny kludovy rezim od 24tt, ten som prilis nedodrziavala - mam doma 1,5 rocne sidlo 🙂 . No a od 27 tt som zacala pocitovat vyraznejsie bolesti v podbrusku a aj tvrdnutie. No a doktorka mi na kontrole oznamila, ze sa mi o nieco skratil krcok maternice (nenapisala o kolko) a ze uz je to na take celodenne lezanie. Nastastie maly je este dost vysoko, netlaci sa mi na krcok a ani som sa zatial neotvarala. Ale uz poctivo lezim. Inac sa ani neda, ak dlhsie chodim alebo sedim, tak ma zacne pobolievat v podbrusku. Manzel sa stara o maleho cez vikend a babka k nam dochadza cez tyzden. Chcela by som vydrzat do 36tt. To je take moje zbozne prianie. Lebo prvy syn sa narodil v 34tt, proste som zacala trosilinku spinit v nedelu vecer, v pondelok som bola otvorena na 1,5 cm a v utorok rano sa uz narodil.

cloviecka
7. nov 2010

elik, a ako to zvladol syncek v tom 34tt?

elik81
7. nov 2010

No 4 dni bol na JISke na Antolskej, nevedeli co spustilo porod, ci nahodou nejaka infekcia. Ta sa ale nakoniec nepotvrdila, tak ho potom previezli na 6.poschodie na oddelenie pre nedonosene deti, tam bol este tyzden v inkubatore, potom tri dni v postielke a potom som k nemu konecne nastupila na oddelenie aj ja. Prepustili nas po tyzdni, teda tri tyzdne po jeho narodeni.
Preto sa obavam predcasneho porodu, nie je to prijemny pocit, opustat porodnicu bez babatka. Nastastie nemame zatial ziadne vazne komplikacie ani nasledky.

stonozka33
8. nov 2010

ahojde baby chcela by som sa spitat ci nevadi ze vobec necitim ziedne tvrdnutie bucha ani bolesti aj ked mam cs 7 a doktor povedal ze uz mozem kazdu chvylu ist aj ked termin mam az 25.11.akurat citim dost tlak zo spodu hlavne ked beham citim ze je dost nizko ale to tvrdnute nemam vobec

feb13
8. nov 2010

@stonozka33 Moja kamaratka tiez nemala tvrdnutie vobec a normalne porodila v termine. Podla mna to nevadi.

stonozka33
8. nov 2010

@feb13 no hadam to bude v pohode

mafynka
10. nov 2010

ahojte, ja mam krcok skrateny na 19mm... ideme do nemky,, neviete,co bude nasledovat? co nas caka??

elik81
13. nov 2010

@mafynka uz ti asi neskoro odpovedam....no ale predpokladam ze budes v nemocke lezat, brat magnezium, prip. magneziove infuzky. a mali by ta dosledne sledovat....mozno dostanes aj inekcie aby sa malemu rychlejsie vyvinuli plucka...drzim palce aby ste este dlho ostali 2v1

veronka18
14. nov 2010

ahojte,ja som v 31tt a tiez mi doktor povedal,ze mam skrateny krcok,mavam aj bolesti a beriem magnezium,dufam ze to tam mala vydrzi aspon do toho 38 tyzdna,lezim s nohami hore tak dufam ze sa to nebude zhorsovat.

daniela1512
4. dec 2010

ahojte. ja som 21tt a ze som sa zacala otvarat tak ma lekarka poslala do nemocnice a poslali ma domov a nariadili kludovi rezim .. v lek. sprave mam napisane cervix 3cm a vnut.branka 0,7mm - lekar mi povedal ze pri viac rodicke je to norma a ze sa mam snazit zmiernit tempo.. beriem magnezium .. chcela by som vediet naco sluzi to magnezium ????
preto tu aj pisem lebo sama neviem co je lepsie lebo moja lekarka by mi hned zaviedla pesar a z nemocnice ma poslali domov ze je to norma a nieje potrebne sitie tak neviem kde je pravda : 😒 😒 ci by bol lepsie nieco urobit alebo nie ????

susan65
8. dec 2010

@daniela1512 mne začali podobné problémy v 20tt, skracoval sa mi krčok maternice a mala som nízko placentu, mala som nariadený kľudový režim s vyloženými nohami /pod matracom som mala naskladané vankúše/, brala som tiež magné B6. Doktor mi hrozil nemocnicou i predčasným pôrodom, dnes mám 6 dní do termínu a bambule sa ešte na svet nechce...

daniela1512
11. dec 2010

@susan65 dakujem za odpoved ... ja mam tiez kludovy rezim ale mne nespomynali nic take ze vylozene nohy ..
a to si v kuse lezala alebo si chodila sa obcas prejst vonku tak na chvilocku ????

susan65
11. dec 2010

@daniela1512 väčšinu dňa som ležala, bolo to v lete a bolo to strašné..., samozrejme chodila som aj von, ale žiadne dlhé prechádzky...

hedka17
19. dec 2010

Ahojte babenky som trochu zmatena, pred 2 tyzdnami som bola v nemocnici(kvoli bolestiam) tak ma tam nechali tyzden na pozorovani, pri vysetreni utz. mi povedal dr.,ze mam krcok skrateny na 31mm. Ked ma pustili domov cely tyzden do dalsej poradni som lezala. Na poradni ma dr. pozrela palpacne aj utz. a povedala,ze krcok je uplne v poriadku a meria 45mm merala to pre istotu 2x, ze nemusim cely den lezat keby si nebola ista mi to nehovori. A teraz neviem co robit, moja dr. je dobra gynekologicka a preto neviem ci ten dr. co mi robil vysetrenie, to zle premeral.... neviem

nicky655
12. jan 2011

ahojte

mozem sa spytat: neviete nahodou niektora, ci skracovanie krcka maternice pocas tehotenstva nejako ovplyvnuje porod? dakujem za odpoved

bambola
17. jan 2011

@nicky655 no moze sa ti skratit natolko, ze predcasne porodis 🙂

nicky655
17. jan 2011

@bambola aha,no myslela som to tak, ze ci to nahodou nejde rychlejise.kedze krcok uz je vlastne ciastocne skrateny

sue250
17. jan 2011

baby mala niektora s tym skusenost, pri prvom dietati som bola podsita lebo mi hrozil potrat o nieco sa mi skratil krcok a kedze som predtym potratila v 25tt tak ma podsili a ak by som planovala druhe tiez budem musiet byt podsita, nezdeformuje sa krcok po prestrihnuti cerklage?

bambola
17. jan 2011

@nicky655 akoze rychlejsi porod? ci predcasny porod?
mna strasili predcasnym porodom a skratenym krckom uz od 20tt a musela som lezat aby mi dieta nenaliehalo na krcok. nakoniec som pporodila v 38tt a to mi posledny mesiac hovorili, ze uz to bude kazdu chvilku.porodnicka by tyzden pred porodom stavila svoju vyplatu, ze porodim do vecera 😀 a nakoniec mi teda este aj vyvolavali 😉

bambola
17. jan 2011

@nicky655 na samotny porod to podla mna vplyv nema

geegee
17. jan 2011

@nicky655 ano, podla mojich skusenosti skracovanie krcka maternice sposobuje rychlejsi porod a menej bolestive otvaranie. Ja som pri oboch detoch vzdy po pol roku prelezala a prvy porod trval od prepichnutia vody 1hodinu 15 minut, a druhy od samovolneho odtecenia vody hodinu. Samotna doba tlacenia bola prvykrat priblizne 12 minut. Druhykrat necelych 5 🙂 Smiala som sa, ze to trapenie pocas tehotenstva mi deti vynahradili paradnymi porodmi 🙂

sue250
18. jan 2011

geegee suhlasim ja som bez bolesti bola otvorena na 6cm a to som chcela cisarsky tak mi povedali ci som sibnuta ze uz mam pol porodu zasebou prepichli vodu a dali vyvolavacku a do 2h som porodila akurat to tlacenie uz nebola sranda lebo ja uz som necitila kontrakcie a bola to fuska ale sestricky pomahali ako sa dalo 😉

bambola
20. jan 2011

@geegee
@sue250 no neviem ci je to samotny skratenym toho krcka, ale tak potom aj moj porod prebiehal velmi podobne, za dve hodiny od prepichnutia som mala porodene, tlacila som asi 15minut 🙂

sue250
20. jan 2011

bambola ak tak ratam aj a som tlacila cca 15min 😉

reisi
22. jan 2011

Ahojte, tiez mam tento problem a v oboch tehu. V prvom sa mi zacal skracovat presne tak isto ako teraz a v 21 tt som mala serklaz, ktora mi vsak extra nepomohla, stehy povolili a dva mesiace(7 a 8) som stravila v nemocnici.
Teraz tiez lezim, zatial len par dni. Serklaz mi uz robit nebudu, vraj tento zakrok nie je mudre robit, tak neviem ci mi daju pesar a ci uz len lezat budem.Tak som sa nadejala , ze tentoraz krcok bude viac posluchat. Doma som sa setrila a lezala kazde poobedie aspon dve-tri hodky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre