Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

shaarka
17. apr 2010

pimpulienka, mna tiez len palpacne vysetrovala - ako inak sa to este robi? 😅

denisocka
17. apr 2010

Da sa aj vag.ultrazvukom ako teraz mne merala krcok a ci je z vnutra zavrety a ma tvar T

denisocka
17. apr 2010

A este sa da zrkadlami

shaarka
18. apr 2010

skor by som povedala, ze kombinovanou metodou, lebo napr. taku tuhost ani UZV ani zrkadlo neurci 😀

sylwi23
18. apr 2010

Zdravím ja už som sem písala a ešte nemám v určitých veciach uplne jasno. V piatok som bola u lekárky a povedala, že som začiatok 25.th a krčok 3cm čo ej hraničné a pri 2cm už rizikové na nemocnicu tak som zlakla a od piatku ležim nohy hore a priatel upratuje.Ja varim ciastone zehlim a potom si zeas lahnem sem tam odbehnem......Najhoršie je, že neviem do akej miery mám čo robiť. Iba ležať v kuse mi pride prehnané, ale neviem či môžem ísť nakupovať a jazdiť autom? Niektore hovoria v pohode chod aj na jógu a ine nie len lež..Takže ja už neviem čo môžem a čo nie. A v pondelok mi mal začať prípravny kurz je to cca 30.min autom rozmýšlam, že to preložim do 30th a ak sa to nezlepši ale zhorši tak kašlem aj na kurz. Ak sa to zlepší tak sa prihlasím na maj. Terním mám 5.august a nechcem riskovať 25.th 3cm nie je dobre ale je to aj zle? Ako to vlastne je s tými cm.... Mám v tom zmätok. O kolko to mám horšie ako normál? Mám ísť teraz na ten kurz alebo sa mám odhlásiť? Je to predsa len cestovanie sem a tam a plus sedite tam 2hod. Neviem na koľko je to vážne tie 3cm su asi alarmujúce na oddych a každy Vám povie niečo iné. Ja sa ridaim heslom radšej prehnanne opatrna na začiatku aby babo zostalo vo vnútri čo najdlhšie.čo myslíte vy s tým kurzom? Prosim o radu a ďakujem a inak v utorok idem zas lekarke tak uvidime.....sylwi,diky

monkula
18. apr 2010

Ahoj Silwi..
ja som pri oboch tehotenstvách mala tento problém, aj som skončila v nemocnici a dcérka sa aj skôr narodila..
Len lež... mne lekárka pomaly aj WC zakazovala, a sedieť ej ešte horšie než stáť, to som niekde čítala...
Tie čísla už si nepam§tám, len viem, že ja som napríklad dcérku ož od siedmeho mesiaca mala zostúpenúa lekárka jej pri vyšetrovaní vždy cítila hlavičku...

sylwi23
18. apr 2010

Aha a dik za radu a na kolkatom tyzdni sa ti dcerka narodila? Co by si mi odporúčala? ja tiež neviem ako je to presne s tými čislami a cm ....

sylwi23
18. apr 2010

Ak by mi niekdo vedel poradit na môj prvy príspevok a ujasnit tie cm, budem rada,diky

lusa889
18. apr 2010

sylwi, ja som mala tento problem tiez,, krcom sa mi skratil najprv na 2,5 a o dva dni na 2 cm, lekarka ma vypisala, na kludovy rezim, ziadne prechadzky, max. na balkon na pol hodku si lahnut inak ziadna namaha. Doma som sa snazila co najviac lezat, teda taky pololah mi odporucila, sediet nemas, to je zle, to ti bude akurat babo tlacit na krcom, a lezanie na chrbte sa tiez moc neodporuca aby ti nedoslo zle, takze ten pololah. Ale zas som neprehanala, obcas som nieco urobila, ranajky, nieco navarila, ale ziadna gymnastika ani nic podobne. Ten kurz by som ti odporucala presunut na neskor, najprv nech sa ti krcok upravi a potom mozes fungovat normal. Co sa tych cm tyka, jedna porodna asistentky myslim vravela je krcom na priemerne okolo tych 3-4 cm, u kazdeho je individualne.
Takze oddychuj, len naozaj ziadne prechadzky ani nic podoble, pretoze pokial sedis, stojis je na krcom vyvijany staticky tlak co jej nepomoze, len sa moze opat skratit.
Drzim palce u lekarky v utorok, nech je to ok a si v poriadku 🙂

sylwi23
18. apr 2010

Dakujem moc moc za odpoved. No mne lekarka povedala, ze je to dolna hranicna linia a ked to bude menej tak to nebude dobre teraz mam vykricnik a tiez to nie je idealne. Dnes som sa docitala pocas toho co si napisala ze nad 3 je to ok ta 3 je hranicna a 2,5 nie je dobre. Budem sa snazit lezat mam nohy na vankusoch a pod panvou vankuse v noci tiezde nohy hore. Inak ak som tam dole vlhka a mam vytoky skor take biele a niekedy citim tu vlhkost dost a inokedy skoro vôbec je to normalne? Niekedy sa uz bojim a chodia mi strasidla ze odteka plodova voda viem, z eje to hovadina len mam tieto dni take tachsie lebo doteraz som bola na to uplne ok este aj na zahrade som si robkala veci a zrazu lezim a potom ked sa zacnem sledovat tak to je katastrofa. Snazim sa byt kludna nemam strach len ked zacitim niaky sebamensi tlak alebo nieo tam dole hned sa kontrlojujem. Dakujem a kurzy zacnem robit s jogou az ked to bude fakt mimo rizika tak som to aj citila. Dakujem a verim ze vsetko bude utorok ok aj ked za tych par dni sa toho asi vela nezmeni a ak dufam ze nie k horsiemu citim ze to bude ok musi lebo ja som bojovnik a budem verit a verit. A ja inak varim a sem tam chodim je to v pohode? diky moc, sorry za chyby akurat sa dost ponahlam lebo ma caka telefonat a pisem tu poleziacky dost blbo sa mi takto pise, heh

shaarka
19. apr 2010

sylwi,
iste sa treba setrit a co najmenej tlacit na ten krcok. ale zaroven je treba si zachovat psychicku pohodu, a teda aj navarit, aj si rozhybat kosti a mat fajn myslienky. strasidla obmedzit na minimum 😉 biely nezapachajuci vytok (mal by takmer "vonat" kyslasto) je v tehu normalny, chrani vnutorne prostredie proti infekciam 😉 plodovka vyzera uplne inak a citis to ako keby si sa pocikala, nielen si cvrkla 😀 😀
s tym dvihanim noh v noci by som to neprehanala, lebo ta z toho bude boliet akurat tak chrbat a velmi sa nevyspis. ak nemas akutny stav, tak staci ten kludovy rezim cez den 😉

sylwi23
19. apr 2010

Ok diky no ja to tak aj robim idem navarit a potom si lahnem alebo idem zehlit chvilu a potom si lahnem na moje vankusiky na sedacke. Citam, som na pc a akurat neviem ci je vhodne chodit autom a na nakupy samozrejme v sprievode lebo to nechcem tahat v rukach. No a sem tam opalovanie na zahradke 😉 A tak dnik ubehne aj s tym lezanim. Zajtra idem lekarke tak uvidim co mi povie aj ked za tych par dni no neviem. No a ten pripravny kurz si chcem dat na maj nech sa teraz nemusim trepat autom sem a tam a radsej oddychovat do toho 30th a ak sa to zlepsi potom ist aj na kurz. Povedala som si, ze teraz radsej prehnane sa o seba starat tieto dva tyzdne a uvidim co povie lekarka mozno sa to zlepsi lebo doteraaz som sa moc nesetrila nevedla som o tom. Tak diky moc a pekny dnik prajem.a diky za radu s tou plodovou vodou mam tie vytoky presne jak to pises takze uz mam istotu, ze je to ok 😉

lusa889
19. apr 2010

sylwi, na ten vytok si daj intimku, je to niekedy neprijemne hlavne ked je taky intenzivnejsie, Co sa tyka, ja jazdenia autom a nakupom by som bola radsej opatrna a este vyckala, Ja som na odporucanie lekarky 2 tyzdne nevytiahla patku z domu, ale oplatilo sa, na kontrolo bola aj lekarka spokojna ako sa vsetko pekne upravilo.
Pekny dnik aj tebe a drz sa 🙂

sylwi23
19. apr 2010

No to si davam bez nej ani na krok. Ale ked idem k lekarovi tak cesta trva tak 30.min a niak sa tam musim dopravit a podla mna je uz jedno ci ja idem autom alebo ma niekdo vezie lebo sedim rovnako. No uvidim co povie zajtra. Zajtra sme mali ist aj na veceru so znamymi takze ani do restauracie nemôzem? ☹ no hlavne nech je vsetko ok

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cucorieda45
21. apr 2010

Ahojte dievcata, prosim poradte mi...dnes som bola 1x na poradni na Kramaroch v ambul. pre tehotne mesiac pred porodom....a zaroven na monitore...lekarka mi nic nepovedala, len ze v piatok mam prist zas na premeranie tlaku a tiez sa objednat na monitor...do tehotenskej knizky mi napisala C/2. Ako mam chapat to C/2???? Viete mi prosim poradit???? Dakujem vam velmi pekne...

denisocka
21. apr 2010

možno ako cervikalne skore 2

cucorieda45
21. apr 2010

No ale zabudla som napisat, ze moja sukromna gynekologicka ku ktorej som chodila pocas tehotenstva mi na poslednej prehliadke napisala do knizky, ze CS: 1,1,1,1,1,1, no a dnes mi pani doktorka napisala na Kramaroch C/2 hm a včul som z toho jelen 😀 😀 😀 No nic, asi bude najlepie sa opytat, ved tam idem v piatok...ale vdaka Denisocka za odpoved...

denisocka
21. apr 2010

no v piatok budeš mať možno CS 6 😅 😀

cucorieda45
21. apr 2010

No ale nie je to tak, ze sa to zratava...cize ked mam CS: 1,1,1,1,1,1 tak mam dokopy CS 6???????

denisocka
21. apr 2010

Ja neviem xixi,tak zlozito to tvoja dokyna pise,ze mala dat a navod na riesenie tej rovnice

ikika
23. apr 2010

Caute baby, od ktoreho tt vam vysetrovali krcok maternice?
Alebo celkovo, ako prebiehala vasa poradna? Pozera vas zospodu pri kazdej navsteve? 😕

zuzanockamt
23. apr 2010

baby, mam otazku ... bola som minuly piatok v nemocke kvoli kontrakciam a napisali mi do spravy, ze dlzka hrdla je 2,5 cm a krcok uzavrety ... je to OK, ci nie? ... zatial som do 6.5.doma a dokina ma uz vcera na kontrole ani nepozerala

denisocka
23. apr 2010

Cau zuzi,ja mam 4,3 a teraz cakam v poradni , ja lezim bo mam CS 2

zuzanockamt
23. apr 2010

denisocka ... tak to asi nie je moc dobre tych mojich 2,5 cm, ked ty mas az 4,3 a si uz 25 tt ... ale lekari mi nic nevraveli ... tak ja neviem

denisocka
23. apr 2010

Tak ver doktorovi.mna zas vystrasila tak,ze amen

denisocka
23. apr 2010

Tak stav nastastie nezmeneny.CS 1-2,VOnk.branka otvorena pre spicku prsta a vnutorna zavreta,krcok rovnako dlhy.uf.ale furt lezat

zuzanockamt
23. apr 2010

denisocka ... tak aspon mozes byt pokojna zase ... ja idem na kontrolu az 6.5., tak dufam, ze ma lekarka aj vysetri

denisocka
23. apr 2010

no už sme doma z poradne ,
. tak došli sme na poradnu a dokyna akurat rodila .... ked dorodila bolo 17.15 a mna nato poslala na "pásy" tak som prve 10 min ležala a nič to neukazovalo a dalšie 15 min už išlo -našťastie bez kontrakcií . tak ma vzala zas na cervikometriu - usgčkom - cervix ako naposledy dlhý,vnutorne zavrety, a pri vag.vyšetrení vonk. branka pre špičku prsta a krčok jemne zmäknutý - CS 1-2 .
vravela že je to dobre - že sa to nezhoršilo,ale akože to nieje dobre 😅 . stale mam ležať,tak akože na WC a do kuchyne možem 😀 a že nemam dvihať ťažke. tak jej vravím,že jedinu vec ktoru dviham je hrniec zo sporaka do chladničky a naopak a že ani sex nemam,nech si o mne nemysli že mam vytoky z nejakeho harašenia. tak mi vravela,že ešte jedna kontrola o týžden a až to bude OK,tak už dame poradne každe 2týž. a že musime vydržať aspon do 36tt. tak jej vravím,že v 36tt ešte idem na svadbu,ale na druhy den pridem 😀 😀 😀

vickygreg
28. apr 2010

Dievčence, ja som dnes prišla z poradne uplakana a zaroven vystrasena. Tiež mam skrateny krcok a nariadeny kludovy rezim. Do dnesneho dna som normalne fungovala praca, domacnost a kopec inych veci som stihala. A v piatok sme mali ist do Senca na vikend od nas je to asi tak 400km takze cesta riadne dlha.... Som trosku dost zaskocena a neviem ako sa rozhodnut ,,ist alebo neist,,. Lekar sa vyjadril ze mi to zakazat nemoze, ale urcite mi to nedoporucuje. Co vy na to? 😨 😨 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre