Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

curlynka
20. okt 2015

@lucita1505 este si v nemocke? Či ta pustili už domov?

lucita1505
20. okt 2015

@curlynka stále som V nemocke...Už 2 mesiac...prišla som 2.9 A snáď má pustia 31.10....Aby som bola aspoň V tom 36 tt

curlynka
20. okt 2015

@lucita1505 UFF, no asponze teda drobca udrzali. A stale len lezis? Krcok je v akom stave?

lucita1505
20. okt 2015

@curlynka Udržali ☺☺☺mám dopichany zadok cez 100 injekcii S magnéziom som už dostala takže je to sila....☺☺☺naposledy pred týždňom čo ma vyšetrovali tak som mala hrdlo takmer spotrebované mäkkE vonkajšia bránka na prst vnútorna na špičku 😕😕😕😕A V nemockE sa len leží ale tak pri jedle sedím aj každý deň sprcha A 100 cikat hahha

curlynka
20. okt 2015

@lucita1505 no drzte sa🙂 uz vydrzte aspon 3 tyzdne, potom nech ide von :D

lucita1505
20. okt 2015

@curlynka Ďakujem pekne...😊Koľko Pán Boh dá toľko vydrží môj poklad ešte V brušku 😉😉😉

curlynka
20. okt 2015

@lucita1505 presne tak.... My mame este par tyzdnov, tak dufam, ze krcok este vydrzi...

lucatko1987
27. okt 2015

Juj tesim sa baby, ze ste to takto krasne potiahli, akoby vcera som si s Vami pisala a to bolo uz pred dvoma mesiacmi 😱😳 A akoby som sem ja prvy krat pisala a to bolo v marci..tak drzim prsty, nech uz tie vase poklady vydrzia a nech ani neprenasate, lebo aj to je na nevydrzanie 👍

lucita1505
27. okt 2015

Otvorena som už na 2 cm 😦😦😦aj vnútorné aj Z vonku a stale tvrdne aj 30x za den...mam pocit že mi vypadne...Už sa bojím ísť aj na wccccc..ctg zatiaľ žiadne silné kontrakcie

curlynka
27. okt 2015

@lucatko1987 dakujeme, no zatial sa drzime...uvidime. o 2 tyzdne poradnujem, tak hadam neskoncim v nemocke.Brusko tvrdne, ale vraj pokial to neboli tak to neva.....ach no tak dufam....
@lucita1505 drzim palce.....na 2 cm mozes byt otvorena aj do 40tt... a btw, kamoska pred mesiacom porodila v 35 tt a maly mal 2550 g, vsetko oki...po 10 dnoch boli doma......Takze hlavne pozitivne....

janikajanka
27. okt 2015

Ahojte baby, chcela by som vas poprosit o radu. Som v 21 tt, krcok mam 34 mm ale vraj je maksi. Bola som v nemocnici so zapalom moc. Ciest, lekari to pripisovali zapalu a dnes som bola u mojho gynekologa a on to vobec neriesi, riesi len ze dlzka je v poriadku. TK som z toho zmatena, mam setriaci rezim, magnezium a utrogestan. Dakujem za vase skusenosti.

curlynka
27. okt 2015

@janikajanka no vysetril ta, tak asi vie co povedal... Hranicny krcok je pod 2,5 cm... Skus viac oddychovat a lezat a on sa trosku natiahne. Mozno bol ozaj skrateny zapalom.

monkabs
28. okt 2015

Žienky, tak mňa po dlhých troch mesiacoch v nemocnici pustili v piatok konečne domov. Môj nález, keď ma prijímali, bol na 25tt dosť zlý, hrozil predčasný pôrod. Otvorená na jeden prst, krčok skrátený na 0,5 cm a bruško mi neustále tvrdlo. Mala som prísny kľudový režim (ležanie dole hlavou, návštevy obmedzené a chôdza len na WC, sprchu, jedlo a vizitu). Brala som (a ešte aj beriem) magnerot 2 tabletky 3x denne, každé 4 hodiny salbutamol a keď bolo treba aj infúzie do žily. Dnes sme začali 37tt a nález je taký istý, ako pred tromi mesiacmi. Ja dúfam, že s malým to ešte pár týždňov vydržíme 🙂 Takže @janikajanka a ostatné, len nezúfajte, dodržujte prísny kludový režim a hlavne sa nepoddávajte zlým myšlienkam. 85% úspechu je psychika Držte sa.

janikajanka
29. okt 2015

@monkabs dakujem, drzim palce... ja poctivo lezim, pohyb len na wc, sprchu, jedlo a kontrolu lekarovi kde parkujem auto skoro v ambulancii.... ty uz to das mas to za par🙂

janikajanka
29. okt 2015

@monkabs prosim ta to ako si lezala dolu hlavou?

19lucka90
29. okt 2015

@janikajanka ja som mala tiez na poslednej poradni maksi krcok..dali.mi magnrzium.kludovy rezim a kontrolu o mesiac zr potom sa uvidi.tak dufam ze to bude v pohode.kamaratke sa to upravilo

janikajanka
29. okt 2015

@19lucka90 a dlzku krcka mas aku? Si na pn? J ted poctivo lezim, tiez mam magnezium a utrogestan, tK hadam to bude v poriadku. Drzim palce

tomasko27
29. okt 2015

Ahojte, vcera som bola u dr. a mam ze: Hrdlo zachov. von. br. pre spic ( nie je to hodne na 17 tt?)Dakujem.

19lucka90
29. okt 2015

@janikajanka dlzku mi nemerala iba hmatom pozerals. Uzavrels to tsk ze troska skrateny a zmaknuty.zatisl nastastie zatvorrny. Nepracujem cize pn nebola potrebna.aj ja lezim.semtam sa pomotam po dome. Terax som dost porusils rezim.musela som na kontroly kedze este k tomu vsetkemu mam trombofiliu. Inak som na posteli. Muz mi vypodlozil postel a este som si kupila polohovaci skolioticky klin a to mi prrnasaju ked lezim nspr. V kuchyni

19lucka90
29. okt 2015

@19lucka90 ja mam duphaston od zaciatku a magnerot 2x1 tbl

monkabs
29. okt 2015

@janikajanka U nás v nemocnici ťa dajú ležať dole hlavou automaticky, keď ti tvrdne bruško. To kvôli tlakom - aby bábo nenaliehalo veľmi na krčok (čo v mojom prípade bolo opodstatnené). A vyzeralo to zaujímavo. Zadné nohy postele podložili takými kolami, čiže nohy vyššie ako hlava 🙂 Mne celá tá kúra očividne zabrala.

curlynka
29. okt 2015

@19lucka90 no podla mna hmatom palpacne je vzdy menej presne ako sonom. Neviem preco ti nespravila cervikometriu.. Ja mam nohy vyssie od 19 tt, z 2,6 cm narastol na 3,8 cm.... Bol stlaceny, ale nikdy sa uz nezvacsil na povodny.... Aj v 29 tt mal 3,1 tak uvidime.... Kludovy rezim pomoze, ja sa pohybujem po dome normalne..... Inak lezim....magnerot mam 3x1 tlb a brusko tvrdne 3-5 krat denne

curlynka
29. okt 2015

@tomasko27 mne branky nikdy nespominal, iba minule, ze vnutorna je nastastie uzavreta.... Takze si PN?

janikajanka
29. okt 2015

@19lucka90 dakujem a drzim palce

janikajanka
29. okt 2015

@monkabs no musim si aj doma vymysliet nejake podlozenie

tomasko27
29. okt 2015

@curlynka Ja nepracujem ale dr mi od 11 tt hovori ze keby som pracovala tak ma necha pn.Ja som od 9tt mala vytok taky ruzovy ale uz to preslo, a od 12 tt si picham fraxiparin takze tak a mam kludovy rezim.

citronik16
7. nov 2015

Ahojte dievčatá, som v 30 tt. a tiež mám problémy s krčkom, mám ho mäkký a skrátený a som otvorená na 1 prst. Ležím v nemocnici a okrem chodenia na WC a jedenia nič nerobím. Dávajú mi magnézium a duphaston a okrem toho tu so mnou nič nerobia. Hovoríte že psychika je dôležitá ale v nemocnici je pre mňa zložité byť v pohode a myslieť pozitívne. Dá sa to nejako zastaviť aby sa neskracoval a neotvárala som sa??

lucita1505
9. nov 2015

@citronik16 ja som lezala v nemocke od 2.9 az dodnes.....takze 2 mesiace v nemocke...vsetko je o psychike...casto som sa modlila aby som to dotiahla do ukonceneho 36 tt co sa mi aj podarilo...vela pevnych nervov zelaaam a moja rada klud a pevna vola a optimisticke myslenie, pozor na zapchy tie ma trapili cely pobyt kedze aj to zelezo do mna museli pchat a obmedzeny pohyb ...zvladnete to... 🙂 🙂 🙂 🙂

monkabs
9. nov 2015

@lucita1505 Súhlasím s Tebou. Ja som v nemocnici ležala od 25tt - tri mesiace a tiež som sa modlila, aby sme udržali aspoň do 36tt a zajtra začíname už 39tt. 🙂

lucita1505
10. nov 2015

@monkabs Chcem sa spytat ci este stale beries magnezko a ci poctivo lezis aj doma...ci si po prichode z nemocnice zacala normalne zit teda chodit..hheheeh 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre