Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
6. apr 2009

ahojte 😉
beruska,nedrzim dietu ani ja este vobec,dneska som uz co to sladke zjedla 😅 😅

ale schudnut by som mohla,uz som pribrala dost,lebo mi velmi chuti papat,nieco cez 13kg uz mam hore 😅
vy ste kolko baby doteraz pribrali?

ja uz kocik domka mam,my sme nasli super akciu,tak sme nevahali a vyber kocikov pre dvojicky je ovala tazsi,vam sa bude lahko vyberat 😉

beruska som zo susedneho mesta inak,od To 😉 v Nr.som byvala pol roka 😉

petkaerdal
6. apr 2009

pistek dik 😉
musim verit,ved nic ine neostava,len by som chcela vediet,ze preco sa mi ten krcok skratil,ci pre tu infekciu ja neviem,doteraz som nemala nikdy problem,ta neistota ma znervoznuje ☹

tebe sa to uz krati 😉 😉

simona25
6. apr 2009

ahojte buduce mamicky, chcem sa len opytat co to znamena: otvorena na spicku prsta, hrdlo 2cm,, ja vobec neviem co to je , som v 22tt len mi kazal lekar lezat ja sa tak bojim lebo na kontrolu idem az o tyzden, lezat sa neda chodim aj do prace aj doma treba nieco urobit akurat mam bolesti v oblasti podbruska take krce skoro 4 dni neviem ci to s tym suvisi

pajinka23
6. apr 2009

simonka,tak sa nechaj vypisat na pn,lebo nechcem strasit ale to ze sa otvaras nieje vobec dobre ☹ ☹ treba hlavne lezat,hore nozky 🙂 🙂 brat mg a hlavne klud 🙂 🙂 A to ta doki neposlal do nemocky??? 😲 😲

simona25
6. apr 2009

vraj to este nie je take vazne ze som otvorena len trosku tak uz neviem ci to brat vazne alebo nie

pistek24
6. apr 2009

petkaerdal nemyslim ze to moze byt infekciou lebo ja som nemala a tiez sa skracuje skor si myslim ze je to vahou miminka u mna asi pomohlo aj to ze som robila vela a stale som stala a u teba to uz je vaha sama o sebe 🙂

petkaerdal
6. apr 2009

simnonka,som prekvapena z pristupu tvojho lekara,ja som bola v pondelok na uzv a krcok sa mi skratil a nebola som vobec otvorena a nechali ma lezat v nemocke a napichli hned silne magnezium..
ja byt tebou letim do nemocky a urcite nepracujem,to uz vobec nie

pistek24
6. apr 2009

simona musis lezat a odychovat praca nieje zajac neujde a bolesti v podbrusku v takom tyzdni urcite nieje dobre znamenie takze nohy hore a lez 🙂

petkaerdal
6. apr 2009

pistek,tiez si myslim,ze aj ta vaha robi svoje...ale ja som predtym vobec neporacovala,bola uz predtym takmer stale doma,preto sa bojim ovela viac,ze ani lezanie nepomoze 😔

pistek24
6. apr 2009

petkaerdal pomoze urcite a poviem ti ze keby sa dalo tak ti pridam niejaky ten tyzden s mojho aby si bola kludnejsia aj ked sama sa neviem dockat 🙂

dupinka
6. apr 2009

baby, nepodcenujte to. Nechajte sa vypisat na PNku, pekne podlozit nohy a oddychovat. A na tvrdnutie bruska Magnezium. 😉 No a podla moznosti sa nestresovat.

pajinka23
6. apr 2009

simonka tak to mas dakeho drbnuteho dokiho 🙂 🙂 🙂 si taras v kritickom tt a podla mna je to dost skoro ze sa otvaras ☹ ☹ skus sa snim o tom porozpravat ked pojdes na kontrolu 😉 😉 ja som na pn od 15tt lebo som mala od zaciatku bolesti, 🙂 🙂 doma je fajn oddychnes si a marodka je dobre platena...neboj vsetko bude oki kuki 😀 😀 daj vediet akosi dopadla 😨

petkaerdal
6. apr 2009

pistek,take 2tt mi daj,to budem ako-tak spokojna 😉

som doma cele dni,ale napr.obed a ranajky si robim,ale neupratujem...myslis,ze to staci,alebo ani varit by som nemala?

dupinka
6. apr 2009

ja mam od 30tt krckok skrateny na 1cm, neotvaram sa... Tiez mi doky nariadil kludovy rezim, ale doma sa riadne pomotam po byte, co-to porobim, podla toho, ako sa citim. Tzn. aj navarim, ozehlim (predtym v stoji, teraz len po sediacky a mensie kopky), aj podlahu zotriem ked je treba. Ale ked sa necitim dobre, tak ani nahodou!!
Zase nemoze telo uplne zleniviet, lebo potom nebude kondicka pri porode.
tot´moj nazor.

petkaerdal
6. apr 2009

dupinka,takze sa to zo skratenym da vydrzat par tt,ale dolezite je,aby sa neotvoril,vsak?
a preco sa potom zacne skracovat,co je pricinou,nevies mi vysvetlit?

tak ja neupratujem vobec zatial,neumyvam,aj ked ma to velmi laka,lebo sa nemozem na bordel pozerat,z lezania mi je uz zle a to lezim len par dni 😖 ,ale musim pockat aspon do tej kontroly

ja mam krcok 26mm zkratil sa zo 46mm 😖
3x denne beriem magnezium

beruska113
6. apr 2009

Petkaerdal, ja tiez jem vsetko, mozno ma ale 15.4.na kontrole nastrasia. Ved uvidim. Ja som pribrala asi 12kg a to mam termin az po tebe a mam len jedno babo. Tak neboj. A teraz kde byvas? Ja som uz teraz tiez 7 km od NR v MAlom Lapasi. JA tiez verim, ale neupratujem, dam prat, ozehlim a to je vsetko. Ale niekedy sa mi zda, ze som cely den vobec nelezala. Nerviem co robim. Ani priPC by sme nemali sediet, vraj je to horsia poloha, ako ked chodime.

Simona 25, to je fakt divny doktor (aj ked aj o mojom uz pochybujem, ale ten ma aspon hned poslal do nemocnice). Urcite sa pytaj na PN. JA som v tom tyzdni ako si Ty 22 mala krcok 1,5 cm a odtvorena na 1 prst a v nemocnici ma chcel drzat do 30 tt. Ale nechcem ta naúplasit, ale nepodcenuj to.

Dupinka ja tiez robim podla toho, ako sa citim, ved nebudeme vladat ani rodit, take budeme lenive 😅

petkaerdal
6. apr 2009

beruska,ja mam NB na kolenach a som tak v polosede,myslis,ze aj to je zla poloha? lebo na ten krcok si niekedy tlacim,teda ja ho citim niekedy,ze zaboli,citis ho aj ty??? teraz som troska pobehala po byte a mala som brucho take tvrdsie,ja neviem,ci to ked mi baby nejak dole spradnu alebo je tvrde 😔 uz sa moc pozorujem a preto sa bojim
ja byvam teraz mimo SK,v At
tak 12kg je tak normal,co som citala a papas nejako viacej ,ci normalne,ako predtym??? lebo ja papam viacej ,ako predtym

pointka
6. apr 2009

Simonka, mne v 24tt zistili jemne otvoreny krcok na spicku prsta a branku 2,5 cm a hned v ten den som isla este do nemocnice a o dva dni ma zasili, stravila som tam na infuzkach 2 tyzdne.

petkaerdal
6. apr 2009

poi 😉

dianka3
6. apr 2009

petkaerdal avoj moja,
Ale mne sa take malicke babiky aj zapacili,vyzeraju inaksie ale su krasne.pametam si aj na jedneho ocina co tam bol pozriet svoje babo,lebo jeho zena rodila cisarskym a tiez v mala len 25tt. chudak tak tam stal a bezmocne sa nanho pozeral,bal sa ho dotknut,no ja siom to uz nevydrzala a tak som sa k nemu prihovorila a povedala mu nech ho pohladka ze mu urobi len dobre.vyrozpravala som mu svoj bôl a povedala som mu nech sa netrapi,ze ma nadherne babo.oni vyzeraju ako malinky anjelickovia. teraz sa mi taketo deticky strasne pacia,niekedy by mozno aj mna tak chytali za srdce.
inac dnes som bola na sone a malicky je uz dole hlavickou a ma tam zatial dostatok plod.vody. no uvydim co mi povie moj doki idem stredu k nemu

petkaerdal
6. apr 2009

ahoj Dianka 😉
tak maly je uz dole hlavickou? 😉 a inak vsetko v poriadku? co krcok?

mne prisli dneska vysledky z tych testov,tie leukozyty mam v moci,to ta infekcia 😖 ale ved uz sa liecim
a ten cukor,co ti ja viem 😕 ,podla toho,co je na papieri ,tak to mam v norme,asi tu maju ine merania alebo co,dufam,ze to teda bude dobre 😉 uvidim,co na to gyn.

tak ja viem,ze keby som videla ja moje babetinka take jemnucke a krehucke,tiez by sa mi pacili,ved by boli moje...ale my porodime pekne az neskor obe,vsak? 😉 😉

dost babätiek to aj nezvladne vsak,ked sa narodia tak skoro,ako tvoja dcerka? tam je sanca mala,ci nie?

dianka3
6. apr 2009

petkaerdal ahojky moja, 🙂
no neviem co krcok bo k mojmu dokimu idem az stredu tak uvydim.nemyslis ze je este skoro nato aby bol dole hlavickou? bojim sa aby sa v poslednej chvile zas neotocil ritkou 😀 lebo to by bolo zle 😖 no a ten krcok bojim sa 😕 dufam ze sa mi neskratil.aj ja mam ten zapal a tiez sa liecim no dufam ze obe budeme v poriadku.a ty kedy ides ku dokimu?
Ja pevne verim ze porodime az v termine nase male babiky a ze budu ok zdravucke silnucke a zive.Ved uz zachvilu sa dockame no nie? Dufam ze to nasi drobci este u nas vydrzia a ze sa nebudu pytat skôr 😵

petkaerdal
7. apr 2009

Dianka achoj 😉
prave som pozerala,kedy ma ord.hodiny ten moj gynekolog,tak idem k nemu zajtra poobede,velmi sa bojim 😔
tak obe pojdeme zajtra 😅

dneska som mala take priblble sny,som z toho tak mimo,sa mi snivalo,ze som bola uz otvorena na 2 prsty a ze som sla rodit,mam z toho celeho riadnu depku 😔 😔 😔 ale zajtra sa uz aspon ukaze,co a ako a uvidime,co dalej

tak budem pevne verit s tebou,ze porodime v temine nase babiky 😉 😉 😉 tak verme!!! 😉 😉 😉

ty ides rano?

pointka
7. apr 2009

petka, to su len sny 🙂 ja som mala take tiez neboj..
drzim palce k lekarom, ja idem zajtra na ten cukor ☹

petkaerdal
7. apr 2009

ahoj poi,
ja idem zajtra ku gynek.,tak som zvedava,nech uz aspon viem,co sa deje,nech sa deje cokolvek 😅

prave som na teba myslela,chcela som ti pisat,ze ako si riesila tie depkove stavy,lebo mna ide porazit uz 😠 ta neistota a strach...

petkaerdal
7. apr 2009

a tebe drzim palce na ten cukor,budes to mat ok,neboj...a ta voda sladka je chutnaaa 😀 😀 😀

pointka
7. apr 2009

petka, potrebujes oporu, naozaj, to ma nejak drzalo, aj som vela plakala a uz som dost hadzala flintu do zita, bola som velmi pesimisticka, aj som sa zmierovala s tym, ze to zle dopadne, ale musela som sa z toho dostat, lebo som vedela, ze to nie je pre babo ani pre mna dobre.

ja som dnes tiez nervozna, lebo ma tam dole, akoby medzi nohami picha ☹

pointka
7. apr 2009

ja viem, bola som pocas stimulky na tych testoch uz 🙂

petkaerdal
7. apr 2009

tak sa teraz vieme pochopit,je to hrozny pocit,stale na to myslim,cele dni,cele hodiny,ze co sa mi dole deje...
nech je uz zajtra,nech uz viem,na com com...lebo ma fakt porazi 😔

aj mna niekedy tak dole picha,mne to pripada,ze ma to picha krcok,tebe nie? ked stojim to citim

pointka
7. apr 2009

mne to robi aj ked sedim, nie v kuse, raz zacas. ked ja neviem co picha, ja tam mam tie stehy, tak sa bojim, aby sa nezarezavali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre