Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
13. apr 2009

Beruška, obert bol jeden čas primár, ale potom si otvoril ambulanciu na Kmeťkovej, tak musel nechať primariát. Doobeda je v nemocnici a potom ordinuje.
A máš aj skrátený krčok? Ak áno čo Ti povedali? Aj si sa otvrárala?
Ja bývam v Janíkovciach. A ty?

dianka3
13. apr 2009

petkaerdal avoj, no to akoze ja nevytlacam si nic s prs len ked sa kupem tak si ich normanle musim umyvat.
coo? to akoze nemozem si hladkat brusko? 😕 ved mne povedali ze je to blbost 😖 tak teraz co a ako ja si ho hladkam ked ma kopka a aj moj muz mi ho hladka,to sa nemoze? ved vsetky mamicky to robia ty nie? 😨

petkaerdal
13. apr 2009

Dianka,ved aj ja ho hladkam,to sa neda hladkat...ale zevraj by sa nemalo ,niektorym kockam to povedali lekari...lebo tym sa nejak vyvolava porod...

dufam,ze to z tych prs co vytecie je normalne...mna uz porazi z toho strachu 😖

dianka3
13. apr 2009

petkaerdal avoj moja neboj nic to co ti vyteka je normalne o to sa neboj,ono to prestane-je to vplivom hormonov bo sa pomali pripravuje tvoje telo na porod.ja sa skor bojim aby som predcasne neporodila,zda sa mi ze mi kleslo trochu brusko dole je to zle?

dupinka
13. apr 2009

Tie, ktore beriete Magnezium (Magne B6): mam uz len 2 tabletky v baleni, mam prikaz od dokyho brat 4x denne. No a na poradnu idem az vo stvrtok, tak sa minaju zasoby. Mam si este kupovat jedno balenie (50tabliet) alebo uz tie dve dobrat a viac nebrat?
Niektori mi radia, ze uz by som mala pomaly vysadit, ak nechcem rodit s vyvolavackou. Hm???

zuzka279
13. apr 2009

Dupinka, ja si myslím, že stačí dobrať tie 2 tabletky.Ja som ho brala aj v prvom tehotenstve, ale tiež som ho cca mesiac pred pôrodom vysadila.

petkaerdal
13. apr 2009

😉 Dianka,potesila si ma teda,ze je to normalne,uz som sa bala,ze je to znak bliziaceho sa porodu...

to sa ti len zda,urcite ti nekleslo,asi len maly je trosku dole...neboj

petkaerdal
13. apr 2009

Dianka,vidim,ze si uz aj temu zalozila o hladkani 😀

dianka3
13. apr 2009

petkaerdal
😀 ano vies musela som som strasne v neistote a som zvedava co nato ine baby ake s tym maju skusenosti.
Inac ufff, ja sa bojim ale niekedy mam taky cudn pocit z dola ako keby sa mi tam clapkal kapor 😕 aj ty take mavas? juuuuj ja musim ist stredu k dokimu bo odpadnem od strachu

petkaerdal
14. apr 2009

ahoj Dianka 😉
tak take pocity,akoby sa mi clapkal kapor dole,to nemam...

zajtra ides? ved to je uz raz dva,neboj,vsetko bude dobre 😉

beruska113
14. apr 2009

Zuzka 279,
ja som z Maleho Lapasa, ale iba 6 mesiacov, dovtedy z NR. Tak Oberta som v nemocke nevidela. Krcok mam skrateny na 1,5 cm a otvorena som od 22 tt na 1 prst. V nemocnici mi kazal Mlyncek lezat, mat trochu vylozene nohy (to mi nekazali, ani ked som tam lezala). No a moj doktro mi povedal, ze mam aj chodit, mam sa prechadzat a tak. Tak uz neviem. Ale z celeho dna tak cca. 3 hodinky dokopy prechodim. Ved by som uz mala prelezaniny, to sa neda tolko lezat. Aj navarim, trosku upracem, ale neumyvam dlazky, nevysavam- nic tazsie nerobim. Pijem magnezium 3krat denne. Tak som zvedava, co mi zajtra povie. A ty si ako na tom? 🙂

Dupinka,
ja by som zatial nebrala a uvudis, co ti doki povie. Alebo pridi si par zobrat, ja mam zasoby na neviem kolko 😅

Petka,
tak mozno skusim. Mne nie je luto tych penazi za ohrievacku, ale ja neznasam zbytocnosti v dome a potom vsetko vyhadzujem, ale snad to nie je zbytocnost, ked tvoja segra to tak chvali.

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dupinka
14. apr 2009

ahojte!

Beruska, doberiem to magne, co mam, v podstate ak by sa zacalo nieco dramaticke diat, tak snad do stvrtkovej porady to nenaberie rychly spad. No a potom uvidime, co povie doky...

Dianka dnes ides k lekarovi? Tak potom napis, co a ako si dopadla.

Ja chodim na prechadzky, ak sa citim fajn. Nie vysokohorske tury, ale prejdeme sa, ked nevladzem, oddychnem si. Ved treba mat aj trochu kondicku na porod. 😉

pajinka23
14. apr 2009

babule to otom hladkani bjuska ma celkom fajn pobavilo 🙂 🙂 🙂 🙂 vobec to nema vplyv na porod 🙂 🙂 🙂 to by ste si museli bjusko masirovat aspon dve hodiny vkuse a aj to pochzbujem 🙂 🙂 🙂 nestresujte 🙂

dianka3
14. apr 2009

petkaerdal avoj moja,nie k dokimu mam ist az 28 lenze ja to doftedy nevydrzim! musi ma pozriet z dola lebo sa zblaznim,uz sa mi kadejake blbe sny snivaju 😅

dupinka,no k dokimu mam ist 28 ale nevydrzim to,musim ist zajtra aby som vedela nacom som

dupinka
14. apr 2009

hm, do 28 je daleko.... radsej tam zajst skor a uistit sa, ze je vsetko v poriadku, ako trapit seba a babatko neistotou. Uvidis, vsetko bude ok. 😉

petkaerdal
14. apr 2009

Dianka,ved si vysie pisala nieco,ze v stredu ides..kam ides potom zajtra?

neboj,dobre to bude 😉

zuzka279
14. apr 2009

Beruška, ja idem 27.4 do poradne, zatiaľ ležím, beriem magne B6, ale dnes som menej ležala lebo mi nemal kto byť pri malej a nebola v škôlke a už cítim kríže. Ak by sa to zhoršilo, mám prísť aj skôr. Viem, že mám krčok 2,5 a či sa otváram, pravdu povediac ani neviem, lebo ako mi povedal o krčku, prestala som vnímať. Už som ležala aj pri Emke v nemocnici, tak mi až zle ostalo, či tam zase nepôjdem. Ale teraz už ležím. Je doma aj muž a došla aj moja mamka a zajtra už bude aj Emka v škôlke, tak zase budem len ležať 😒
Ale našťastie som si vymyslela leháro aj na dvore, kde mám vyššie nohy, takže pomaly chytám aj bronz 🙂
Dnes keď som volala so sestričkou, tak povedala, že je to lepšie ako byť stále zavretá vnútri a človeka to aj z psychickej stránky ukludní viac ako 4 steny 😉

dianka3
14. apr 2009

petkaerdal
avoj no ved ja som ti pisala ze doki ma najblizsie dal do poradne az 28 a ja sa dovtedy asi zblaznim,tak radsej pojdem zajtra a aspon uvydim na com som,lebo to je hrozne 😅

dupinka no ved to uvydim ci pojdem zajtra abo stvrtok k dokimu lebo zajra toho este mam vela a teraz boli sviatky tak tam urcite bude kopec zien 😖

dupinka
14. apr 2009

oki, dianka, tak potom napis, co a ako....

beruska113
14. apr 2009

Zuzka279,
my sme sa v novembri sťahovali, tak mam na terase tiež leháro, mám tam plážové lehátko, sme špecial kvoli mne kupili. Je to tam super, ako na dovolenke. Len tam moc nie som ked je moc teplo, ani pre babo to nie je dobre, aj sa bojim, aby sa mi nespravili pigmentove skvrny. To by si nemala dobre, keby musis do nemocky kvoli Emke. Inak krasne meno, ja som chcela dat Emku keby je to dievca, ale muz vyberal pre dievku a on vybral Tereza. Ale na nu si bude musiet este pockat. 😅 Tak ale 2,5 cm nie je take zle a ked budes lezat, urcite to bude OK. Ja som dnes tiez nelezala, som zehlila, upratovala, umyvala sedacku (mame bielu kozenu, uz vidim ako ju maly bude spinit), chcela som to tu dat do poriadku, ak by mi zajtra povedal nejaku zlu spravu. Ale myslim pozitivne, to len podvedomie sa obcas ozve a naplasi ma.
Super, ze ti doma pomahaju. Mne bola mama raz upratat so segrou a to je vsetko. Ono sa tazko veri, ze mi nieco je, ked vyzeram OK. Ale ved sa pomaly pomotam a spravim.
ZAjtra dam vediet co nove. papa 🙂

petkaerdal
14. apr 2009

aha tak som pozabudla Dianka..,tak daj vediet ,co a ako...ja by som mala tiez ist tento tyzden,ale neviem kedy sa vytrepem

zuzka279
14. apr 2009

Beruška, tak sa zajtra drž a daj vedieť. Chystáš sa aj na 3D sono? Veľa šťastia 😉

dianka3
14. apr 2009

petkaerdal okis moja bud zajtra abo stvrtok pojdem hrozne sa bojim ☹ lebo sa tak cudne citim.moj muz vravi aby som na to nemysela a nebala sa zevraj si to mozem privolat je to pravda?

dupinka oki moja dam urcite vediet-no co si mysis ak by sa mi to zhorsilo mam ist do nemocky? 😒 ?

petkaerdal
15. apr 2009

Dianka,asi na tom nieco pravdy bude,ja som sa prestala sledovat a normalne sa citim lepsie,treba sa na ten strach vykaslat a pojde nam aj cas rychlejsie a budeme sa citit fajn...co sa ma stat sa stane a my to neodvratime,tak skusme na to nemysliet,mne sa to dari od vcera 😀 skus nemysliet ani ty,ok?

pointka
15. apr 2009

petka, zobrala si si moje slova k srdcu? 🙂

petkaerdal
15. apr 2009

no zobrala,proste som sa na to poi vykaslala,oddychujem ale väcsinou na posteli,pomotkam sa troska po byte aj ,vcera som navarila,nerobim nic tazke,ale uz na ten krcok nemyslim...kaslem nan 😀 😀 😀

pointka
15. apr 2009

nemysli, tak je to lepsie, stres nie je dobry priatel

dupinka
15. apr 2009

Ahojte!

pointka, tak mne sa tiez uspesne dari nemysliet na to.... Proste som si po 34tt povedala, ze ked nieco, babatko je v podstate za vodou, tak co. A od dnes to mame presne za mesiac. 😉

petkaerdal
15. apr 2009

no ved som prestala,to bolo na zblaznenie a nic to neprinieslo,cely den v strachu,kaslem na to a hotovo..
uz mam trojku pri mene 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre