Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
17. apr 2009

fatulda a boli aj teba uz cely clovek? mna kazda zmena polohy dost neprijemne boli,ked sa mi male potom nejako upracu,je to zase ok,ale ta zmena..juuj a niekedy ked vystrcia obe naraz chrbatiky,mam pocit,ze ma roztrha 😅 😅 😅
a ty lezis cely den??? alebo nieco aj porobis doma???
ja sa troska pomotam po byte,ale väcsinou som v posteli
a ty lezis celkom alebo si tak v polosede??? lebo ja som len tak v polosede a NB na kolenach
kolko si pribrala doteraz???
pekne brusko mas inak 😉 😉 😉

tolko otazok,ze 😀

fatulda
17. apr 2009

Ahoj petkaerdal 🙂 ,

ja v podstate este od lekara nemam prikaz lezat - len ma objednal na dalsiu kontrolu skor, ale ja ked som si precitala to CS v tehotenskej knizke, tak mi az zle ostalo..tak sa snazim lezat, ale veru cely den nelezim, aj si nieco porobim a tiez pisem diplomovku v takom polosede..nb na kolenach (akurat koncim skolu, tak sa aspon nenudim, mam toho dost)..No ja mam posledne dni zase nejake tlaky zospodu, normalne ma bolia tie kosti, ako ked sedis dlho na bicykli, tak neviem co si mam o tom mysliet ☹ . V pondelok mam poradnu, tak sa hrozne bojim co mi povie, ale som uz na vsetko pripravena, aj na nemocnicu, aj ked dufam, ze nebudem musiet ist.
Ja som otehotnela prirodzene, v podstate na prvy krat, co sme to skusili..a este k tomu dvojicky 😲 , to bol pre mna obrovsky sok, v rodine ziadne nemame., ale teraz sa velmi tesime, len nech vydrzia v brusku este tych 10tyzdnov.ja som doteraz pribrala asi cca 11 kil..

a co tvoje kocky, ako su ulozene? ja mam jedno zadockom a druhe priecne, takze zatial to tiez vyzera na cisarsky, aj ked je to este skoro, ved sa mozu este pretocit 😉 a ides rodit v AT?

petkaerdal
17. apr 2009

ahoj fatulda
prirodzene? to gratulujem 😉 my sme sa natrapili,nase deticky su vymodlene,3 roky nam to trvalo 😔 ,ale uz je to za nami a sme stastniiii,mame ich cez ivf

ani ja som nedostala priamo prikaz,ze mam lezat,ale do nemocky nechcem,stacilo mi 3 dni,tak si davam pozor,doma ale pre istotu nerobim nic,nechcem to podcenit,nechcem lezat mesiac v nemocke,takze kaslem radsej na to a po kontrole uvidim,ako sa moj krcok chova,ja ho mäkky nemam,len sa skratil..ale to mozno aj tym,lebo sa mi vsetko dole roztahuje,baby maju malo miesta,tak sa uz pomalicky skracuje,ale je zatvoreny nastastie

to co ta boli,to je normalne,vela kociek to ma,bolia ta tie lonove kosti,to sa ti dole vsetko roztahuje,takze pohoda,je to nomalne 😉

ja som pribrala asi 15kg,ale prezieram sa moc 😅 a uz sa nevazim,lebo to nechcem vediet

ja idem na kontrolu dalsi tt,tak som zvedava co a ako u mna

ano ja budem rodit tu v AT

ja mam kocky ulozene jednu v pravo a jednu vlavo,naposledy boli obe dole hlavkou,ale este sa tocia mam pocit

fatulda
17. apr 2009

Jasne, urcite je lepsie lezat, ako nieco riskovat, ved aj ja sa preto snazim, zase vela toho nenarobim 😉 Petkaerdel, gratulujem k vymodlenym detickam, zachvilu budes mat doma rovno dve 😉 Tak si drzme palce na kontroly, nech je vsetko ok, tak velmi dufam..inak mne sa tam tiez krutia ako dive niekedy, normalne diso niekedy 😀

A s tymi lonovymi kostami si ma potesila, lebo uz som nevedela, co sa deje, ci neotvaram alebo co 😒

Citala som niektore predchadzajuce prispevky a chcela by som este napisat Dianke - velmi velmi ti drzim palce, aby ti toto tehotenstvo vyslo, uz si na dobrej ceste, uvidis, vsetko bude ok a zachvilu budes mat doma krasne zdrave babo 😉

petkaerdal
17. apr 2009

to disko mam aj ja niekedy,niekedy len tak jemne kopkaju,ale niekedy az moc 😀 😀 😀
prave teraz zase stikutaju..uz tvoje maju stikutku? mne to zacalo asi pred tt a uz maju kazdy den,v tom 30tt to nejak zacina

a dakujem za gratulaciu 😉

urcite su to tie lonove kosti,lebo to tak kocky pisu..v tychto tt kazdu nieco boli a cakaj ze kazdym tt to bude horsie a horsie,ja mam kazdy tt nieco nove,najnovsie mam hnusne suchu pokozku a hlavne ruky ,ktore ma az palia,tak cakaj aj to 😅

dianka3
17. apr 2009

petka no malinka sa vola Sofia,a takze sa nemusim bat varavis ano? 😖 lebo sestrica ma strasila ze ak by som este schudla tak je to zle,ale objednala som sa na sono do heliosu 29 tak som zvedava co mi tam povedia a popytam sa ja na vahu malinkeho

dupinka no dakujem,takze je malicky velky?poa teba? no a ta baba o si ju vydea v poradni tak vravis ze nemala brucho? 😲 a bola v takom tt ako ja?

dupinka
17. apr 2009

dianka, to ty mas oproti tej babe doslova velke brucho. Ona vyzerala ako ja niekedy v polovici tehu.. Fakt velmi male brusko ma a pritom viem, ze urcite je 32tt, lebo sme sa uz viackrat v poradni u dokyho stretli.

neboj, vsetko dobre dopadne.... Snaz sa nestresovat a nemysliet na to, aby si nechudla ale naopak, pribrala trosku. 😉

petkaerdal
17. apr 2009

Dianka,pekne meno 😉
a ozaj sa nemusis bat,vela kociek schudne,jedna kocka je v 30tt a este nepribrala ani kilo,len chudne a mala ma vahu krasnu,mala si ma odkial zobrat,neboj,urcite nejake zasoby mas na sebe 😉

kvapka101
17. apr 2009

Viete mi niekto povedat kolko je cs maximalne pred porodom dakujem 🙂

zuzka279
17. apr 2009

Petkaerdal, zmenila si foto? 🙂 😉 😀

fatulda
17. apr 2009

Dianka, nemusis sa bat, babatko si berie ziviny, aj ked ty nepriberas (tiez som pocula o kockach, ktore najskor chudli a nakoniec len par kilo pribrali )hlavne sa snaz nestresovat, lebo je mozne, ze aj z toho stresu chudnes 😒

Kvapka101 - ja mam v teh.knizke napisane max CS 9 pri 38tt, viac bohuzial neviem

Petkaerdel - mne sa zdalo asi pred 2 dnami, ze ma jedna stikutku, ale odvtedy sa to neopakovalo..ale bolo to velmi mile 🙂

kvapka101
17. apr 2009

Fatulda dakujem 😉 Ja mam dnes termin a mam cs 10 ,takze asi pojdes skor ako ja... 😀

fatulda
17. apr 2009

Nie nie, ja som to tak nemyslela, ze mam 9, este to tak 😲 , ja mam este vela casu...ale v knizke je pri tyzdni 38 napisane max CS 8-9, pri kazdom tyzdni je uvedene nejake maximalne skore. A drzim palce 😉

zuzka279
17. apr 2009

Ako je rozdelené CS? Ja mám krčok 2,5 cm a len 20tt.To je aké CS?

petkaerdal
17. apr 2009

Zuzka ano zmenila hihi,nudim sa vies 😀

tak ani ja neviem,co je to to CS,mne vzdy povie len mm...
zuzka,ty ho mas hranicny...ja som mala na zaciatku 46mm,potom 26mm,to ma hned nechali v nemocke na infuziach a po tyzdni som mala 34mm..odvtedy neviem,ale dufam,ze sa drzi ten moj

dianka3
17. apr 2009

dupinka avoj uff tak to je potom oki,no na poradnu idem az 28 tak som zvedava ze ci dovtedy priberiem,ozaj a kavu mozem sem tam pit? nesodi to malemu? 😕 inac juj ale ti je moja uz si v 37tt to uz sa pripravujes co? ozaj a uz chodis na pasy? a odktoreho tt sa chodi na pasy?

petka,dakujem som chcela dat bud sofia alebo sandra ale nakoniec je sofia 😅 no teraz som chcela dat dievcatku aurelia alebo naomi. no a pre chlapceka????? este stale neviem 😖 😀

fatulda och dakujem ste ma potesili a ty si kolko doteraz pribrala? inac aj tebe gratulujem k dvojcatkam 🙂 a ty mas ake meno pre tvoje kocky?

petkaerdal
17. apr 2009

Dianka,no co som ja pocula,tak kava by sa v tehu nemala ,ale zase viem,ze na nizky tlak ju babam nariadili,tak si vyber 😅 😅
Naomi sa mi velmi paci,pre chlapca netusim,ja som nemala ani jedno meno pre chlapca pripravene

bejbypd
17. apr 2009

dianka idem ta upokojit ja som za cele tehotenstvo pribrala iba 6,5kg a z toho mala mala tri kilka...a brusko ako ty som nemala ani ked som rodit isla takze sa nemusis bat 😉

dianka3
17. apr 2009

petka no este presne na 100% neviem ci to bude chlapcek,bo nam to povedal doki ked som bola v 22tt.a suseda ma tak pomiatla tym ze to mohla byt pupocnikova snura ze teraz ked pojdem toho 29 tak sa popytam este raz ze co to bude.fakt ta moja suseda co je tiez tehu mi dala chrobaka do hlavy 🤐 😖
a fakt pre chlapceka nemam 😵 co mam robit? 😝

bejbypd dakujem moja 🙂 si ma upokojila dik 🙂 a to fakt mala tri kila ked sa narodila? vav 🙂 a urcite par dni si nadobudla spet svoju vahu sak? a brusko si mozno nemala preo lebo si bola prvorodicka,ani ja som nemala brucho ked som predcasne rodila v 24tt.vobec a par hodin po pôrode som sa zmestila do svojich normalnych rifiel. nikdo nevedel ze som vobec bola tehu a ked nam malu dali po 7 mesiacov domov si mysleli ludia ze je adoptovana 🙄 no chapes?

petkaerdal
18. apr 2009

ahojte 😉
Dianka,no suseda mala pravdu,lebo v tom 22tt to mohla byt aj snura,vtedy ani mne nepovedali ,ze 100%,ale mne odvtedy povedali uz 3x,ze to budu baby....tebe odvtedy nerobili uzv??? 😕 mne robia kazdu kontrolu

dianka3
18. apr 2009

petka avoj,nie mne moj doki nerobi ultrazvuk ☹ iba sa a opyta ako sa mam a povie mi co dalej a pozrie ma od spodu,a sono vobec nie ☹ on nas zeny len posiela na velke sono a to v tom 12tt potom v tom 18tt a to posledne co sa robi v 30tt. on ajtak ma taku malicku obrazovku a ani ziadnym zenam co tam chodia a co su tehu nerobi sono -no iba ak krvacaju alebo spinia,vtedy aj mna kukol. ale aspon je vetsia sanca je ze moje babo nebude nijak poskodene tym ultrazvukom. 🙂
ale co som sa do heliosu objednala teraz 29 tak ho uvydim. ale inac nam vtedy doki povedal ze je to na 100% chlapec bo to pekne vydel,tak neviem 😒

petkaerdal
18. apr 2009

avojky Dianka 😉
tak to som prekvapena,mna vzdy tiez pozeraju zo spodu,aky mam krcok,ale vzdy aj male mi kuknu a meraju vzdy velkost hlavicky a stehennej kosti,ci male spravne rastu...to robia kazde 2tt,ako tam chodim...
no na 100% ked to povedal,tak asi si je isty,ale mne ked to povedali v tom 20tt,povedali,ze to tak vyzera,ze baby,ze neskor to bude lepsie rozoznat..

nakupujes uz aj vybavicku modru? 😀

dianka3
18. apr 2009

petka jajoj 🙂
no ale som si ista ja na 100% lebo ked kukam na svoje foto a foto mojej kamosky-ona caka tiez chlapceka tak mi mame take do spica bruska 😀 a tie maminky co cakaju dievcatka maju gulate bruska,no ja pri malej si uz nepametam lebo som mala male brusko ked som rodila 😔 ved vies nebolo to ani namne vydiet ze som tehu v takom skorom tt. no a pri malej ked som ju cakala som mala ine chute-prve tri mesiace som nemohla cokoladu ani vydiet a pri mojom drobcekovi sa jej neviem dojest 😀

petkaerdal
18. apr 2009

Dianka a veris na take reci? niesu to len take babske povery s tym brusko?
ja mam inak tiez gulate 😀 😀 😀
no to ti verim,ze pri Sofinke si to nemohla ani vidno,ved si bola vtedy v 24tt 😔

ako travite vikend???

ja som bola dneska po dlhom case vonku na nakup,ale bolo mi tam zle,skoro som sa dovracala na tom slnku a ledva som domov dosla ,taka som bola unavena a to sme boli len v 2 obchodoch,uz nevydrzim nic,ledva chodim 😖

dianka3
18. apr 2009

Petka 🙂
no ci verim ?ako kedy 😀 ale tak o tom tvare bruska je to vzdy iste 😀 no vydis ty ho mas gulate a ja spicate 😀 😀 😀 ale tak travime ho doma lebo vonku bolo kadeako,no ja som varila a teraz ma priserne boli chrbat 😵 jaaau strasne ma boli ten chrbat bo som dnes robila rezne a polievku aby som mala zajtra pokoj.
no a moj muz ma nevie dobre pomasirovat lebo on strasne silno masiruje az to boli a nevie inak 😀 ako chlapy

a to preco ti bolo zle bolelo ta nieco?a si bola sama? a kde v obchodoch si bola?

petkaerdal
18. apr 2009

ahoj Dianka,nebola som sama,boli sme spolu autom,lebo to je dalej troska
ziaden velky nakup,len potraviny a v baumaxe sme boli a potom v CA drahy si bol kuknut nejake tricko a sli sme domov,ale tak ma to unavilo,ze az...
zle mi bolo z toho slnka,prislo mi tak na vracanie 😖

Dianka kolko mas rokov,ked vyzeras taka mladà? 😉 ja budem mat za par dni 27 😝

dianka3
18. apr 2009

Petka 🙂
no co myslis nakolko vypadam?..... 😝 ale nie mam 21 je to zle? 😕 ze uz druhe babatko?
no vies mi sme tuzili teraz po babatku lebo ja mam dvojrohu maternicu a cca po 28rokoch sa mi moze uplne zdeformovat a potom nemusim vynosit babo vôbec 😔 aj moja krsna ma tiez dvojrrohu maternicu a ona bola prvy krat tehotna ked mala 27 a potratila v 7 mesiaci chlapceka 😔 potom ked mala asi 35 rokov cakala dvojicky ktore tiez najprv jedno a potom druhe odumrelo v 5 mesiaci ☹ 😢 koli tej maternici lebo uz nebola taka ako by mala byt 😔

petkaerdal
19. apr 2009

Dianka 😕 😕 😕 😀 😀 😀
ty si aka mladucha 😀 😀 😀
no mladucka si,na to ze mas uz domka jednu dietatko,,hihi....ale ked to mas tak s tou maternicou,tak to chapem,radsej deti teraz,ako nikdy potom 😔
a kedy si sa vydavala? lebo ja teraz pred 5 mesiacmi 😀

krsna to mala veru tazke ,tak ani nema deticky?

dianka3
19. apr 2009

Petka 🙂
No ja som sa vydavala minule leto-presne 16 augusta no a mesiac po svadbe som otehotnela 😵 a pritom sme to vôbec neplanovali.Proste stalo sa to Boh nam poslal darcek z nebicka 🙂 takze teraz to bude rok 😀
No a ty si myslis ze ked mam 21 tak som este mlada na deti? vies no ja sa nato citim,ved pozri ak by som sa necitila tak by sme sa ani o to nesnazili 😝
no ked som potratila tak bola zomnou jedna na izbe co uz isla rodit mala tesne pred 16-tkou cize este mala 15 rokov a jej frajer nemal sotva ani 17 🙄 tak potom ako? a inac obaja su biely.
No a moja krsna nema ziadne deticky 😔 iba nevlastne lebo sa druhykrat vydala a krsny mal uz 3 deti.Krsnin prvy manzel zomrel na rakovinu a s nim cakala prvy krat babo ktore potratiala ☹ a potom s tym druhym cakala dvojicky o ktore tiez prisla ☹ 😢

petkaerdal
19. apr 2009

nie Dianka prosim ta,ja som to tak nemyslela a ani som to tak nenapisala,len som myslela alebo cakala,ze mas viac,ked uz mas jedno dietatko doma,ale tym som nemyslela,ze si na deti mlada,to nie 😝 😝 typovala som ti nejako tak,ako ja mam...
tak ty si tiez neni dlho vydata 🙂

my sme sa brat nechceli,teda ja som sa vobec nechcela vydavat,nebolo to pre mna nejak dolezite,ale ako som ostala tehu planovane po 3 rokoch a sli sme vybavit poistovnu tu v At,tak sme zistili,ze sa zmenili zakony a na to,aby som tu mohla mat poistovnu atd.je treba sobasny list,tak sme potom rychlo zbuchali svadby...ale teraz,ked som si svadbu prezila,tak som aj rada,ze sme ju mali,lebo je to predsa taky iny pocit a aj tie svadby som si uzila a prezila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre