Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
7. máj 2009

slavicek, krcok mas ok, neboj sa...
pajinka, pokial ma otvorenu vonkajsiu branku na spicku prsta, je to ok. krcok ma totiz vonkajsiu a vnutornu branku...okrem toho, krcok sa nemusi uplne skratit aby sa zacal otvarat.
dalej nestras baby, babatka je schopne prezitia od 27.tt...specializovanie kliniky zachrania aj ovela mensie babatka...
plucka sice nie su dozrete ale dozreju v inkubatore...v 34tt uz dozreju plucka, babatko sa ale donosene poklada od 37tt, kedy uz nehrozia ziadne ine komplikacie

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=37 (mrkni si aj ostatne tyzdne)

a vy, ostatne babulky nevesajte hlavu...ja som mala krcok od 20tt (prve tehu) biedny (cca 1,5cm, polomakky) a rodila som na termin...prelezane 3 mesiace, pesar, ale najma viera, ze vsetko dobre dopadne...nechcela by som si to zopakovat, aj ked par dni nicnerobenia v posteli by tentokrat dobre padlo... 😉
urcite donosite a ak by aj nie uuuplne do terminu, babatka budu krasne a zdrave 😵 😵 😵

pointka
7. máj 2009

pajinka, aj mne doki vravela ze pluca dozrievaju ukoncenym 34tt, aj som to tak citala na nete.

pajinka23
7. máj 2009

janka ja tu nikoho nestresujem a poriadne si precitaj co som napisala 😠 😠 😠 pluca babetku dozrievaju do 37tt to znamena od 34tt do 37tt nie u kazdeho dietatka je to rovnake..a len si napisala to iste co ja 😠 😠 ja som nikde nepisala o tom kedy je babo prezitiaschopne ale o tom kedy sa povazuje tehu za donosene a do ktoreho tt zreju plucka 😒 😒 😒 teda do 37tt nie presne v 37tt takze nabuduce lepsie citat 😨 ja som nie nadarmo navstevovala predporodne kurzy a citala odbornu literaturu,t.z knihy a nie stranky na internete lebo tam najdes na kazdej stranke nieco uplne ine......a estektomu mam vela info od mojho dokiho pretoze mi hrozil v 32tt predcasny porod preto som sa o takychto info rozpravala aj y dokim 😉 😉

dianka3
7. máj 2009

pointka,no mouno fakt dozrievaju plucka do 37tt ale babo by uz vedelo dychat samo zaciatkom 35tt. lebo aj mne tak doki vravel. no ale kto sa ma v tom vyznat 😖 🤐

pajinka,ale babo by uz vedelo samo dychat nie? ci sa musim este stale bat? co myslis? 😕

pointka
8. máj 2009

dianka, vobec sa ty neboj. Ak by si isla naaaaahodou rodit, pichli by ti ten sulfaktan apodrzali ti porod chvilku (aspon par dni) a babo by urcite dychalo uz same, ak by aj nemalo este uuuplne dovyvijane plucka.

jankapo
8. máj 2009

pajinka,klidek pianko, nikto tu nechcel vyvolat konflikt, oki? nebudem sa obhajovat, lebo toto by bola hra o slovicka a o to mi voobec neslo. Ja som si svoje prezila dost, odlezala dost, aj nemocnice, aj citala som, aj pytala sa. Vies, ono cele tehotenstvo a porod je velka zahada, tak sa tu zbytocne budeme natahovat o tabulkach ako sa ma co vyvijat, ked sa jednoducho nemusi...Aj ked vsetko vyzera ok, moze sa to kazdou minutkou zmenit a zas ked vsetci lamu nad tebou palice, tak bude vsetko ok.
Verim ze u vsetkych co su v tejto teme bude platit to druhe. Len ten citi s vami, kto to prezil, tak ver, ze ja nic zle nechcela povedat.

slavkicek
8. máj 2009

baby dik 🙂 len ja som si tu znacku v tehu knizke vsimla az doma 😒 a najblizsiu poradnu mam az 1. juna 😉

paji, netusim...toto mi povedal doky 😒

dianka3
8. máj 2009

pointka avoj no ja som sa stredu pytala dokiho-porodnika u nas v nemocke ze tie kortikoidy sa pichaju len do 34tt a potom uz nie,takze keby sme sli nedajboze rodit uz by nam to nepichli---- takze asi vedia preco 😉
juuuj a ako sa citis? a ozaj nevies co je s petkou 😕 ????

pointka
8. máj 2009

ja sa citim dobre, uz som doma. petka je este v nemocke, ona sa urcite dnes ozve.

pajinka23
8. máj 2009

janka ved je ok 🙂 🙂 🙂 ja tiez vravim ze tehotenstvo je jedna velika zahada 😒 😒 😲 😲 sto ludi ma sto roznych nazorou 😉 😉 a ty si preco bola v nemocke???mala si nejake konplikacie v tehu??? 😨

pajinka23
8. máj 2009

dianka ty nemaj strach ako sme tu uz rozoberali temu plucka,,,ak ti doki povedal ze by babo bolo ok tak ma pravdu 🙂 🙂 🙂 🙂 a ak by sa mu nahodou nieco nevidelo urcite by ti pichol tu injekciu na dozretie pluc aj po 34tt,,ale myslim si ze si uz za vodou 🙂 🙂 🙂 🙂 ved o chvilku mas 36tt a to je supejjjjj 😀 😀 😀 😀

petkaerdal
8. máj 2009

ahojte kocky,
ozyvam sa vzdy tak poobede,lebo doobeda tu mam navstevy 😉

Dianka,plucka su uz na konci 34tt uplne vyvinute,ty si uz za vodou,nemas sa coho bat,co by som dala ja za aspon 34tt

noo,dneska mi povedali,ze sa mam troska prejst po nemocke,aby videli,co to so mnou spravi a ked to bude ok,mozno pojdem cez vikend domov,dufam,ze sa mi to nezhorsi a ze ma neklamu,strasne rada by som aspon na jeden tt sla,ved sa sem este vratim potom...tak mi drzte palce

dianka3
8. máj 2009

petka avoj 😉

no vies ako mi vcera doki povedal ze niektore deticky sa narodia v 35tt a su ok ale su aj deticky co sa narodia v 35tt abo aj 36 a vyzaduju si inkubator a kyslik ☹
takze mi povedal ze sa nemozem nato spoliehat,ze ani ja ani nik iny nevie ako je natom moje babo ci by to zvladlo abo nie 😔
tak musim este vydrzat ale neviem ci vydrzim uz sa tak cudne zacinam citit 😒
no hadam bude krcok drzat moja,aby si fakt sla domkou budem drzat paluchy 😉

pajinka no 36tt mi zacina az v stredu co je este pekne daleko snad vydrzim 😒

petkaerdal
8. máj 2009

ale niekedy dr. vedia aj strasit,plucka dozrievaju do 34tt ,preto potom uz injekcie na dozretie netreba,aj mne tu povedali,ze ich cielom je ma udrzat do 34tt,potom je to uz ok
ty sa uz vobec nemusis nicoho obavat,ty uz si za vodou Dianka,tebe uz nic nehrozi,ja ked vydrzim este 2tt,budem v klude a uz stresovat nebudem,v 35tt nieje na to dovod
kamoska rodila dvojcata v 35tt a neboli vobec v inkubarote

pheva
8. máj 2009

Ahoj Dianka

Na tvoje dievcatko som sa pytala preto pretoze moj maly chlapcek sa tiez narodil v 24tt ale bohuzial ho zabili kontrakcie pri porode. Preto som chcela vediet ako sa dari tvojmu dievcatku.

dianka3
8. máj 2009

petka no hadam ano ale ajtak cem aspon tie 3tt vydraz a ty tiiez ne mojka? 😒
juuuj ja cem aby sme porodili obe v termine,to by bol najkrajsie 🙂 a ako ti je peti? si sa uz presla? co na to doktori? no a tej tvojej kamoske ked sa narodili dvojicky a oni vedeli uz same dychat? 😕 kedy potom isli domkou? aj mne doki z nemocky povedal ze tie kortikoidy sa pichaju len do 34tt. tebe preistotu pichli?

pheva avoj

ako ho mohli zabit kontrakcie? to nie ved preco sa to neda co sa stalo? ☹
no mne mala sa drzi ale je to zle bo ma 2 rocky a nevie este ani sediet ani nic.len stale lezi a nikto nevie povedat co bude do buducna ci nebude postihnuta 😔

pheva
8. máj 2009

Dianka mala som totiz zasity krcok maternice teda serklaz a nevedeli sa rozhodnut ci mi ju maju prestrihnut alebo este cakat a tak cakali.... a maly chcel uz von. No a potom uz asi nemal silu a boj vzdal.... 😔

Neboj tvoja malicka to zvladne a teraz bude mat braceka tak bude motivovana aby ho dobehla.

dianka3
8. máj 2009

pheva, 😢 tak to mi je velmi velmi luto moja 😔 sprosty doktori 😠
preco to spravili? jooj preco sa to muselo stat?............... 😔
no dufam ze uz druhy bracek sa podari,a vydrzime do terminu

petkaerdal
9. máj 2009

ahojte
Dianka,ano vedeli uz dychat,boli v nemocke normalne par dni,tusim 8 alebo 10 a sli domov

mne uz pichli pre istotu,ked som tu minule lezala tie kortikoidy,ked som bola v 28tt,teraz uz nebolo treba

dneska som 4 den bez infuzii a liekov a drzim sa statocne,maternica je v kludne,tie menstruacne bolesti nemam,dufam,ze ani nepridu a ja sa dostanem na par dni este domov,velmi by som chcela a hadam nejako aj vydrzim do toho aspon 34tt,to je taky moj ciel,ale rada by som aj viac
a uz mi povolili troska prechadzku po nemocke,aby videli,co ta maternica potom

a ty ako Dianka,ako sa citis???

petkaerdal
9. máj 2009

ahojte,
tak mna uz pustili,som domka,comu sa velmi tesim,ale mam aj taky strach,ze niesom pod dozorom
vo stvrtok idem na kontrolu,tak hadam tam zase neostanem 😀 ,musim to nejako potiahnut par dni

dianka3
9. máj 2009

petka, no super 🙂 ze ta pustili,konecne doma co? a teraz uz budes chodit na kontroly do nemocky? 😕
ja mavam uzt take aj pichanie z dola alebo take cudna tupsia bolest dufam ze sa neblizi porod 😕
ale asi sa mi skracuje zas ten krcok

beruska113
9. máj 2009

No Dianka super, ze ta pustili. Ja som sa tiez nevedela dockat a ked ma pustili, tak som mala zmiesane pocity, aj som sa bala. Ale zatial OK, uvidime v stredu na poradni co mi povedia. 🙂
Tak si uzivaj domov 😅

dianka3
9. máj 2009

beruska ale ja som nebola v nemocke 😅 to petka bola .

petkaerdal
9. máj 2009

Dianka,no do nemocky,ja som tam celel tehu chodila,ale teraz idem o 5 dni ,ale mala by som aj k mojmu,ak dovtedy neostanem zase tam...
som rada,ze som doa,zatial sa drzim a lezim poctivo cely den

zuzka279
9. máj 2009

Peťka, to je super, že si už doma 🙂 Aspon psychicky sa človeka lepšie cíti

Ja som dnes dosť behala a už to cítim. ☹ Neaká som neposlušná 🤐

Dianka, už máš zachvíľku koniec tehu, bože ako to uteká. To len ja tu mám ešte dosť pred sebou 😒

dianka3
9. máj 2009

petka,ved aj vtedy si lezala a skratil sa ti krcok preco? 😕
no a ked budes v 35tt budes aj behat uz?
ja moc nelezim,vcera sme s mouzom upratovali a aj som prala cely den no dnes som zehlila a aj v tescku sme boli na nakupe,no tak hadam to nevadi,bojim sa este teraz rodit lebo ma moj doki vystrasil 😒

zuzka,no mam este pred sebou 3tt do prveho terminu tak hadam to zvladnem a aj vsetky baby co sme tu to hadam zvladneme 😉

beruska113
10. máj 2009

Dianka, PEtka vidite, som tu par dni nebola a uz sa mi mena pletu. Jasne ze som chcela napisat Petke ze je super, ze je doma 😀
Zuzka a uz si objednana v Hlohovci. A kociky si pozerala na tych strankach? Zuzka neboj, ja som sem zacala chodi ked som bola v 24 tt a uz som skoro v 31.tt. Akurat vcera som rozmylsala, ako to strasne leti a ze o chvilu uz bude po brusku, aj mi bude smutnoCele tehu ide nejak rychlo. Ale na maleho sa tesim, stale kopka, uz skusil aj do rebier. 😅
Ja tiez uz dost beham, jasne ze sa setrim, ale niekedy mi staci hodinka v obchodoch a boli ma brucho, inokedy cely den upratujeme a nic. To je individualne, aj ten krcok asi. Ved vidis, Petka poctivo lezala a ako sa jej skratil. Ja uz to beriem tak, ze co sa ma stat, stane sa.

Baby peknu nedelu. papa 🙂

petkaerdal
10. máj 2009

Ahojte kocky
Zuzka,beruska dik 😉 ,naozaj som rada,ze som doma,zatial sa drzim a iba lezim a lezim,ako v nemocke cely den

Dianka,ja som vtedy moc nelezala,ja som bola len doma,ale som varila,prala..vsetko co doma treba,ale teraz uz len lezim,ozaj,uz dostavam vsetko do postele presne,ako v nemocke
a skratil sa mi preto,lebo som mala tie menstruacne bolesti,co boli vlastne kontrakcie a tie mi ho skracovali,teraz ich uz nemam,dufam,ze ani par dni nebudem,mam strach,aby sa to nevratilo..ked sa mi vratia,mam hned bezat do nemocnice

petkaerdal
10. máj 2009

beruska,praveze ,ako pisem vyssie,poctivo som nelezala vtedy,aj sme malovali,aj som upratovala,len som bola doma 😅 a vypomstilo sa mi to

inak si predstavte,ze ja som v 33tt a kopanec do rebier som este nedostala ani raz 😀

tiez prajem peknu nedelu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre