Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pralinkaaa
12. okt 2009

čafte baby - vidím že ešte ste celé, a chorým prajem skoré vyliečenie, hádam je to iba jemné prechladnutie....ja som cez víkend bola jedeň deň v škole a další deň po nákupoch, tak ma to docela vyčerpalo. dnes osm zas maľovala zárubne, konečne som si to dokončila 🙂
všetky máte dokotorv, ja tento týždeň nič, až budúci štvrtok, tak mi kázal lekár min. týždeň...ale aj tak mi tam nič podľa mňa robiť nebudú, napr. prietoky som mala naposledy v nemocke hraničné hm.
čo sa to deje - rozvody? nepríjmené, dúfam, že nikdy nezažijem, stačili mi naši... 🤐

akurát mi došiel dnes fusak od Emitexu, nemáte ho niektorá - že ako sa to pripevňuje ku šport. kočíku potom....
aj tá fleec zavinovačka, tá vyzerá ešte teplejšie ako fusak 😀 objednala som šedo-ružovú a fusak čierno-žltý - na mužov názor..teraz rozmýšľam či som nemala dať na seba radšej 😀 ale už je to jedno.

bobacik_29
13. okt 2009

Bree ranko babenkydnes to mame riadnu zimu vonka bola som havka vencit a skoro som zamrzla 😀 pralnka hod do albumu fusacik a zavinovacku chcem vidiet zvedavos moja neopustaj ma...jahodka no ja hej co sa budem doma nudit ked nemusim tusim som lezat vbec nemusela ale co uz inak mne tie pretoky vobec nerobili ako je to mozne???

pralinkaaa
13. okt 2009

bobacik- asi ti tie prietoky robili a a ani neveiš...robí sa to na tom uzv v 30tt, ako neviem či potom sa to ešte má, niektoré baby vravia že im robia pravidelne na tej pôrodnickej poradni a niektoré nie...lebo sa to môže aj zmeniť, zhoršiť...tak neviem. a veru, ja už mám tiež ten pocit že som ani ležať nejak nemusela...bohvie že?
vonka je kosaaaaaa ja som tam ani nebola ale už aj včera bola.
nám dnes robia okná tak vymrzne celý byt, akurát mama kafre do toho 😠 klasika toto by si dala inak, iné a blabla nič sa jej nepáči...

ja tu albumik ani nemam, ale v tomto počasí si ho tuším aj zavediem 😀

zuzka279
13. okt 2009

Marcelka, nakukla som a vidím, že si ešte celá, tak sa drž. Nakuknem aj nabudúce. Rýchly a skorý pôrod Ti želám. Ja neako nestíham, tak len tak narýchlo. Ajoj 😉

marcela22
13. okt 2009

Bobacik veď práve aj pre nás to bol hrozný šok, boli manželia síce "len" 7 rokov ale nikto ani netušil že majú nejaké problémy a to chodia každý víkend k našim - na celý víkend a my sme s nimi tak každý druhý víkend...a zrazu bum a koniec. Tak ten šok sa fakt ťažko trávil 😝

Jahoda ďakujem už je mi celkom fajn. A už máš 38tt no páááni Tebe to tuším ubieha ešte rýchlejšie ako mne 😀 😀 😀 Ja už som dnes začala 39tt...ufuf 😅

Pralinka s fusakom neporadím...ale tie čierno-žlté sa mi strááášne páčia, sú super! A aj kombinácia šedá+ružová je vždy veľmi pekná takže myslím že si aj tak nič nepokazila 😉
Asi veľmi nepoteší ked sa mama toľko stará, čo? Ale neboj nič, veď ona odíde 😀 Hlavne že sa to páči a vyhovuje Vám 😉

Zuzi, ahooojky, dúfam, že si aj s dievčatami zdravá a že zvládate 😉 A Nelka už má mesiac, to letí 😕 Si zlatá že na mňa čakáš, už začínam mať pomaly výčitky že Ťa aj s Beruškou zbytočne naťahujem 😀 Ale snáááď už sa konečne zasa dozviem niečo nové v zajtrajšej poradni a pohne sa to trochu...asi vieš aké to je ku koncu, už ma tak hrozne hrozne hrozne bolí celý "spodok" že niekedy váham či už mi nevylieza hlavička 😅 A o nociach ani nehovorím 🙄
Ale veď potom sa aj tak nevyspím, tak to je jedno, nie? 😀 😀 😀
A veeeľmi pekne ďakujem za želanie, snáď budem mať pôrod aspoň ako Ty 😉

adka_8
13. okt 2009

Ahooooojte

marcela22 no ja som dnes bola na poradni,babätko bude väcsie,v utorok idem na predoperacne odbery a interne a 29.10. mam den D 🙂 Len skoda,ze moj mangel odchadza 26.10 ☹ ale nejak to zvladneme 😅 Uz som kludnejsia trosku,ale ked zacnem odpocitavat dni teraz,ako sa poznam zacne stres-vaha mi ostala,len sa ma pytal,ci drzim hladovku,ze som sla 3 kg dole 😀 -cize dokopy mam 12 kg navyse 😉

marcela22
13. okt 2009

Adka,jeee tak 29.10. budem držať palce z celej sily! To je asi zvláštny pocit vedieť kedy presne sa malinký narodí, však? Ale asi je to lepšie ako toto čakanie 😝 A nestresuj sa, práve naopak, užívaj si posledné týždne/dni tehotenstva a teš sa 😉 určite bude všetko v najlepšom poriadku! Manžel by asi nemohol nejakým spôsobom zostať doma, však? Veď on Vám to vynahradí keď sa vráti 😉
A aj ja chceeeeem schudnúúúúť 😀
A koľko malý asi váži? Povedali Ti?

adka_8
13. okt 2009

marcela22,je to fakt blby pocit,ked vies,ze co a kedy-cely den som taka vselijaka,ze to viem,take zvlastne stresujuce mravcenie mam-neviem to presne opisat.Nepovedal mi presne,kolko bude mat maly,len povedal,ze bude ovela väcsie,ked sa mi Adriánko narodil mal hlavicku nieco cez 9 a prisiel na svet 2 tyzdne skor od prveho terminu a tento fešáčik Damiánko uz dnes mal hlavicku 9,24 a prvy termin mam az 17.11. vies-to je podla mna dost daleko a teraz rastu nase mimca ako z vody z dna na den-pred 3 tyzdnami,ked som niesla matersku do prace,tak tam mi dal termin uz na 3.11. a dnes ,ked sme sa o tom bavili,tak mi povedal,ze 29.10. to bude a v utorok nech dojdem rano o 08:00 na odbery a interné.Manzel nemoze ostat,sam je z toho smutny,ale nic sa neda robita vies,co sa ma dnes spytal?Ze kedy budeme mat dievcatko? 😕 😨 Srandicky ho hned chytaju 😅 -strasne to s tymi nasimi chlapmi 😀 A co sa tyka schudnutia,ja som bola v poslednych tyzdnoch vo velkom strese,tak to tomu pripisujem,ale uz je vsetko o.k-NEVIEM CI CHCEM PRIST O TIE KOPANCE DO BRUSKA,CI SI OD TOHO ODVYKNEM 😝 😀

marcela22
13. okt 2009

Adka a koľko vážil Adriánko? Ja veru ani neviem koľko mala malá hlavičku...mne zatiaľ vychádza že toto bábo bude naopak menšie ako bola Sonynka, ale to záleží aj od toho či a koľko budem prenášať atď. Takže uvidíme...ale bola by som veeeľmi rada keby bolo menšie...
Manžel je teda riadny humorista, čo? 😀 No ale uvidíš, možno Ti tie kopance naozaj budú chýbať natoľko že to ani nebude tak dlho trvať 😉
Som rada že stres už pominul, hlavne že ste s malým obaja v poriadku a tie kilečká nejako "oželieš" že?🙂 Budeš mať menej roboty po pôrode 🙂
Inak tiež som si v prvom tehu myslela ako veľmi mi budú chýbať kopančeky keď porodím a nakoniec nastal taký chaos s malou že mi to veru ani nechýbalo 😅 tak nejak sme prešli zasa na iné krásne "chvíle"...

maminamajka
13. okt 2009

ahojte, marcela22 - môj malý má teraz hlavičku 9,4 čo mi doktor povedal, že je váha okolo 3200-3400g 🙂

adka_8
13. okt 2009

Ahojky,ja uz len tak rychlo-s Adriánkom ma strasili,ze aky bude velky,pretoze ja som mala vies tu gestozu a hrozne vela vody a nakoniec mal 52 cm a 3300g-ja si myslim,ze klasicke mimco-tak som zvedava,ze kolko bude mat Damiánko..... 😅 -tuto informaciu sme brali s rezervou s manzelom po predchadzajucom porode-tvoja mala kolko?A vies,co kila pojdu dole,ked pride ich cas,toto ma teraz asi trapi najmenej-VYTRASIEM POTOM NA MANGELOVI 😝 😀

maminamajka-ahoj-si 3 tyzdne predo mnou,nepamätas sa kolko mal hlavicku v 36 tt?Na tie kila,neviem,ci im mam verit,pretoze aj kamoska mala prve dieta 3100g a lekari jej povedali,ze bude trosicku väcsie a malá mala 4100 g-nevladala ju vytlacit,museli jej davat kyslik a malu potom ozivovali 2 minuty a 36 hod.bola v inkubatore kvoli tomu,ale ze vraj aj snuru mala obtocenu uz a mala 7 vnutornych a 22 vonkajsich stehov-ja si myslim,ze to nie je sranda rodit 4 kg deti normalne-na toto sa strasne hnevam na lekarov,ze ich nechavaju prakticky v ohrozeni zivota,co keby jej vybilo dych tak,zeby to zle dopadlo?Aky si mala prvy porod a kolko vazil malicky?

maminamajka
13. okt 2009

Adka 8 - pred tromi týždňami v 36tt mal 8,9cm - čiže okolo 2900g... tá váha to je len tak informatívne... prvý sa mi narodil v 38tt a mal 3150g, tiež mal byť akože veľký... a bol to mrňous... pôrod začal odtečením plodovej vody, dali mi vyvolávačku, lebo som sa neotvárala a o 3 a pol hodiny bol malý na svete... tentokrát ma strašia už od 36tt, že sa otváram a stále som 2 v 1... uvidíme dokedy 🙂

marcela22
13. okt 2009

Maminamajka, dakujem, už som trošku v obraze teda...tak to teraz asi máme aj my tak nejako, pred týždňom malo malé niečo vyše 3kg a až teraz ma trklo že veď mi to doktor meria v každej poradni... 😅 Len ja si vždy pamätám hlavne váhu, to ma zaujíma najviac 😅
A máš termín 3 dni predomnou tak

Adka Sonja mala 3800g keď sa narodila a bolo to na mňa veru dosť...tiež to trvalo a ani som ju nevytlačila nakoniec, vytiahli ju zvonom. Tak dúfam, že teraz bude bábo aspoň o trošku menšie. A šitie bolo tiež pekné... 😝

zajtra si rozhodne tú hlavičku všimnem!

rybka13
13. okt 2009

ahojte dievcata, dnes som bola v poradni a doktor mi povedal, ze mam makky krcok, som sa pytala ci sa otvaram a on ze nie, ale ze mam lezat, dokonca ma skoro nechal v nemocke. To znamena, ze sa mi krcok skracuje? Alebo je skratka len makky? Nejak tomu nerozumiem, ale pochopila som, ze mi hrozi predcasny porod. Konkretne mi napisal do spravy: vag krcok presiakly 2 cm pre spic prsta hlavicka balotuje nad vchodom panvovym...
?

diapozitiv01
14. okt 2009

Rybka,
krcok by nemal byt makky, teda cim viac sa blizi termin tym viac makkne,
Ja som bola do 30 t s krckom na 0,5 cm a otvorena na 2cm a hlavicka naliehala na krcok a supli ma hned do nemocky. Bola som tam 3 tyzdne na infuzakch a prisny kludovy rezim. Riziko predcasneho porodu. Aj tak sme to zvladli do konca 34tyzdna, pretoze mi odtiekla plodova voda.
Nam este davali kortikoidy na dozretie plucok, keby nahodou sa to pustilo. Tie sa ale davuju do 34t, potom uz nie.
Takze ak ta lekar nenechal v nemocke, tak dodrzuj jeho rady. Hlavne ten klud, same lezanie.
Ja ked som chodila mala som pocit ze mi Maximko vypadne 🙂 .

bobacik_29
14. okt 2009

rybka13 mne tiez hrozil predcasny porod lezala som poctivo do zaciatku 9 mesiaca to mas este mesiac lezania neboj ujde ako voda hlavne sa nestresuj ....ja uz makam ako diva a krcok mi ostal na dlzke 1,5 cm tusim som vobec nemusela lezat 😀 podla mna doktori zbytocne strasia ja som mala pocit ze dieta zo mna vypadne kym som lezat musela a teraz uz ten pocit vobec nemam skor mam pocit ze rodit ani nebudem 😀

adka_8
14. okt 2009

maminamajka-takze,ked to spravne chapem,moj maly by mal mat teoreticky nieco do 3400 g teraz,ze?Ja som sa zacala otvarat v 5 mesiaci,ale zvnutornej strany z pohladu babätka,ale nastastie to ostalo stat-tiez som sa uz bala,ze co a ako,ale ty s marcelou uz mate pekny tyzden-takze uz mozte v pohode.... 🙂

marcela22 😀 to bola riadna kocica-tak budem dufat spolu s tebou,aby bolo mimco mensie,aby to slo jedna radost teraz 😉

rybka13
14. okt 2009

diapozitiv, bobacik, dakujem, takze myslite ze to co tam doktor napisal, znamena, ze moj krcok ma 2 cm?
A to ked ho mam makky to je akoze este horsie ako keby som sa otvarala? Sorry za tolko mozno blbych otazok 😕
No kazdopadne som si povedala, ze budem 3 tyzdne do konca 35 tt poctivo lezat, potom ze 36tt tiez len tak opatrnejsie chodit po byte a potom od 37 tt uz hadam mozem naplno fungovat nie?

Myslim ze ma nenechal doki v nemocke len preto, lebo byvam par minut autom od nemocky, aj ked neviem, mozno by boli lepsie tie infuzky? Dal mi Magne B6, 8 tabliet denne, hovoril, ze v podstate take nieco by mi davali aj v nemocke..
Akurat od vcera citim ze sa mimino ovela viac hybe, skoro stale sa trepe, aj v noci viac. Tak som trocha vylakana, ze ci uz ked je tam dole niekde pri posve s hlavickou, ci tam ma dost miesta 😒 ci sa nemoze nejak zadusit alebo co ☹ mozno prehanam ale skratka ma napada vselico.. nevadi, ze tak nizko stravi (dufam) este niekolko tyzdnov? Ved pri normalnom priebehu by tam kleslo az nejak 2-3 tt pred porodom..
dakujem

rybka13
14. okt 2009

dievcata a tie prietoky mi kedy budu zase robit, robili mi to raz - koncom 29 tt
Som vcera dokimu v poradni hovorila ze ci ma nemoze pozriet na utz a on ze, ci neviem ze poistovna preplaca utz iba 3 x.. co ma dost stve, alebo akoze chodim priamo do nemocky do rizikovej poradne a to moj obvodny gynekolog ma zakazdym pozrel vzdy aj na utz 😠

bobacik_29
14. okt 2009

rybka mas divneho doktora mne robi sono vzdy ked idem na poradnu.....neboj babu sa nic nestane aj ked je nizsie nemoze sa zadusit ani nic take mne sa tiez mala stale hybe takze je to v pohode

pralinkaaa
14. okt 2009

rybka- kam chodíš ku lekárovi? to ti vážne povedal..ja som pár krát tiež bola v rizikovej v Ružinove, a po otázke či mi budú robiť ešte uzv povedal že nie ved mi robili v 30tt...divné 🙄
a neboj sa , dodržuj radšej ten kľud a ležanie a bude to OK...čo pozerám všetky baby tu mali riziko a nakoniec aké krásne týždne im stále svietia..
ja som bola v nemocke v 30tt na dva týždne a potom doma na začiatku som sa bála ako ty, čosi a už som uvažovala..to je skôr také že rozmýšľaš a tak, si naplašená ale je to podľa mňa normálne, bábo sa má hýbať a tiež už ku koncu tehu to nemusí byť príjemné. mňa včera tak pichalo v boku, bolelo, muž už namňa pozeral že ideme ku lekárke - ma strašil..a či už rodím 😀 ale tak to malá podľa mňa sa tam tak vyťahovala a na niečo mi tlačila nohami.
inak aj mne je divné že mne vôbec takto bábo nevážia, nepozerajú iba ma tam vždy pozrel zospodu,že či som zavretá. tak ja baby, vôbec neviem,koľko asi tak malá má... 😢 budúci týždeň až vo štvrtok mám poradnu, tak sa budem na to pýtať.....ale oni tam asi uzv nemajú v ambulancii.

ale vidím že váhy máte pekné, to budú samé kráásne bábatká.

maminamajka
14. okt 2009

Ja som otvorená už od 36tt, dr. ma strašil predčasným pôrodom a stále som 2v1... takže uvidíme, kedy nás to nakoniec chytí... 🙂

rybka13
14. okt 2009

Ja chodim do rizikovej amb na Antolskej v Blave, moj obvodny doktor ma vzdy palpacne pozrel, aj na utz a tu ma niekedy v poradni ani nevysetrili, este chvalabohu, ze ma vcera po 2 tyzdnoch pozrel, lebo inak by som nevedela, ze mam uplne makky krcok ☹
A utz maju jeden na 4 ambulancie a to ked som chcela nan ist, musela som sa objednat tyzden dopredu....

Takze ja neviem.. predpokladam, ze akoze najblizsi mi budu robit az ked pridem, ze rodim alebo ja fakt neviem ☹ A to ze kolko vazi male, tak to uz vobec netusim, ked mi robili ten posledny v 29 tt, tak mi ani nenatocili tu obrazovku aby som svoje miminko zazrela ☹
Chcela som si zazmluvnit jedneho doktora uz v 31 tt, aby ma sledoval stale jeden, ale povedal, ze to sa robi az v 35-36 tt..
Tak dufam,ze buduci tyzden mi tu zmluvu uz konecne da.. boze sak mu chcem platit, tak co riesi? a hlavne teda ja by som nebola vzdy u ineho v tej 'rizikovej poradni'

Dufam, ze vsetko dobre dopadne, a vydrzim aspon do toho 36 tt, drzim palce aj Vam dievcata, dakujem az povzbudenie

marcela22
14. okt 2009

Ahojte tak som zistila že poradňu mám až zajtra tak zatiaľ nemám nič nové... 😝 Ale nejako ma bolia kríže aj brucho, nedúfam však, že to niečo znamená.
Zajtra sa snád niečo dozviem 😀

Rybka neboj, v tejto téme nakoniec takmer všetky ešte aj prenášali. Mne doktor vždy hovoril že keď dôjdeme po 36tt tak bude dobre a už som 39tt a ešte nerodím 😉 Držím palce aby si aj Ty ešte dlllho behala s bruškom...no teda skôr polihovala 😀

jahoda
14. okt 2009

ahojte kocky...no, sme este v celku, to je dobre 🙂 ved uz len chvilku...
ja mam dnes taky nizky tlak ze az, neviem co sa deje 😠 hoci pri pocasi, ktore je dnes sa moc nedivim...zaludok mi tiez hapruje, ale to uz je asi klasika v tychto tyzdnoch...
dnes som bola na tej prednaske o epiduralke...no, nepresvedcili ma, len som sa este viac vystrasila ako som bola. ale keby nieco, tak to mam zaplatene...
rybka, chvilu si polezis a ani nevies ako a buudes v 38tt ako my 🙂 ja uz to lezanie neberiem tiez az tak vazne, uvidim, co mi zajtra povie lekarka uz na Antolskej. Inak, mne UTZ robila len na zaciatku (pri potvrdeni tehu, pri srdiecku a cca v 10tt) priamo v ambulancii, potom klasicky UTZ v 14, 21 a 32tt - naposledy som sice malu videla, ale kedze bola nizko, tak ju nevedela riadne odvazit, takze som fakt zvedava na zajtrajsie miery nasej princeznej...hoci im netreba verit stopercentne...

jankapo
14. okt 2009

ahoj babulky, vy ste stale pekne pokope? to je dobre, aspon sa tu podporite 😉
my uz ficite sami doma, celkom sa da
uz mam za sebou zapal prsnika, brutus teploty, uz je to ok, ale musela som ATB... 😖 no krute to bolo, nikomu neprajem
teraz pre zmenu teplotuje starsi maly, tak mame uplne veselo, zavreti doma cele dni, no dost o drzku pre nas vsektcyh, my sme take zadky neposedne... 😅
inak je ale Tomi zlaticko zatial, dufam ze sa nam nepokazi... 😵 klopi klop
kojime sa pekne, pribera este krajsie, budem zhanat novu chrbticu asi. 😝

myslim na vas, len casu je pomenej 🙂 ale nevadi, stastni sme velmi takto
tak vam babulky drzim palce, ze ked to uz konecne pride, nech to ide rychlo, hladko, v pohodke 😵
pa, moje

rybka13
14. okt 2009

dievcata, kiez by ste mali pravdu a vydrzala by som pekne do toho 38tt aspon 😉

teraz som chvilku chodila po byte a popichava ma tam dole 😖 som myslela ze po pekne odlezanom dni by to nemalo vadit 😠
No co, musim vydrzat do konca 35 tt aspon, aj keby som mala nevstat, to je 1.11, tak sa tesim, ze uz len polku mesiaca...

marcela22
14. okt 2009

jahoda, veď keby niečo tak ju máš dohodnutú a je fajn mať také "zadné dvierka"...
tiež som taký nízkotlakovec, večne sa mi hlava motá z toho, ale káva mi našťastie pomáha, pijem jednu každé ráno bez nej by som nevládala...a keď treba dám si aj poobede, ale pijem takú malú tak pohoda🙂

Jankapo ahooooj zrovna som dnes na Teba myslela, že ako sa asi máte! Tak som rada že už je to dobré, ten zápal musela byť teda hrozný, ale našťastie ste to zvládli a kojíte sa ´dalej...musíš skúšať všetky možné polohy na kojenie, uvidíš z čoho Ťa bude chrbát bolieť najmenej. ja sa chystám sledovať stránky www.kojeni.net ale teraz boli zavírované, keby si však mala problém, hocijaký čo s atýka kojenia, tak mi napíš a pošlem Ti mail priamo na tú babu čo má tie stránky, je laktačná poradkyňa a poznáme sa z diskusie ešte z čias čo som čakala malú a písavame si o všetkom možnom...takže keby náááhodou niečo stačí mi písnuť 😉 Ale verím že to nebudeš potrebovať!!!
Tak sa držte a hlavne veľa zdravíčka Vám želám, aby ste už mali chvílku aj "pokoj" 😉

Rybka to ubehne, neboj! Uži si to, po pôrode si dllllho neoddýchneš 😀

bobacik_29
15. okt 2009

Caute babenky tak ja mam uz po kontrole otvorena som na 2cm tak hadam kazdu chvilu sa to spusti...konecne sa to pohlo potom napiste ako ste dopadli po kontrolkach 😀

pralinkaaa
15. okt 2009

ahojte holky,
to je vonka krásne čo? ja som od rána behala, no skoro som umrzla..keď sa niečo s..e..tak poriadne! Včera sme mali s mužíčkom sťastie a behalli na poslednú chvíľku kupovať kachličky čo nám doma nečakane odpadli a čo sa nestane, narazila do náš taká ženská....skoro ma porazilo keď som to videla! našťastie sa nič teda nestalo, mňa odllifrovali do nemocnice, kde mi ukazovalo pravidel. kontrakcie ale pustili ma domof...ja nič som necítila, ani necítim, iba také to tvrdnutie a vyťahovanie malej. a muž nič, iba auto nemáme 😢 teraz keď ho budeme najviac potrebovať! jaaaaaj to je život 😠

jankapo - gratulujem ku maličkému, a prajem nech ste štaaaaaastníí stále a už žiadne komplikácie.
Bobačik - tak ty už ideš pomaly na to? no otvorená ešte nejakú dobu môžeš pobudnúť 🙂 ale teda, hlavne nech je to rýchlo a pohodovo 😉

Marcelka - čo bolo na poradni?

Rybka neboj, ubehne to ako voda a budeš mať 38tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre