Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

anjelicek30
9. nov 2012

@nika5214 hej, tvrdne, ale nie kazdy den, na to mi doki kazal brat magnezko a ked som bola teraz na kontrole, tak ma poslal do nemocnice na vysetrenie a ten pan doktor mi dal este guajacuran, ale len jednu tabletku na noc.

nika5214
9. nov 2012

a to je aka tabletka na co ja som len magnezium užvala 3krat za den

anjelicek30
9. nov 2012

@aduskatt fuuuu, v nemocnici od 20 tt? Mas moj obdiv 😀 jeeej, tak taky rychly porod si prajem aj ja 😀

anjelicek30
9. nov 2012

@nika5214 tiez na uvolnenie svaloveho napatia a dava sa aj pri uzkosti a nervozite. Nie som moc nadsena tym, ze sa napchavam takymito tabletkami, ale tak doki vie co robi

nika5214
9. nov 2012

@anjelicek30 a aka je to tabletka na co sa uživa na to tvrdnutie ja som len magnezium 3krat denne si davala

nika5214
9. nov 2012

@anjelicek30 aha tak lepsie že je clovek doma sice leži ako v nemocnici bit

aduskatt
9. nov 2012

@anjelicek30 no, nie je co obdivovat, ked treba, tak si nevyberies, ked si zodpovedna🙂 akurat teda som si nastahovala pol bytu na izbu, som mala lepsie vybavenie ako sestricky, xixi...chodili ku mne na telku, som si taku prenosnu priniesla, ale to az po tom, co som si tam doneisla radio a rychlovarnu kanvicu.teda nechala som si doniest🙂)

anjelicek30
9. nov 2012

@aduskatt ja viem, ze si nevyberies, len to muselo byt aj na psychiku, je to pomerne dlhy cas
Hehe, no pekne, ale aspon si mala moznost spoznat sa viac so sestrickami a doktormi, co nie je zas na skodu 😀

babajaga
9. nov 2012

@aduskatt ahoj,tiez som lezala od 20 tt do porodu,38 tt,isla som sa zblaznit...ale potom som bola rada,ze som donosila...

kyblik4586
9. nov 2012

ahojte prepáčte chcem sa nieco opytat. lezim v nemocnici,lebo som sa zacala otvarat v 35. tt a yacal sa mi skracovat krcok co mam robit velmi sa bojim

julietta246
9. nov 2012

@kyblik4586 aj mne sa zacal skracovat krcok predcasne a mesiac som stravila v posteli. potom ale sa vsetko samo od seba vratilo do normalu a porodila som v termine ;)

aduskatt
9. nov 2012

@anjelicek30 no, jednu sestricku som pripravila na skusku z chemie, xixi.ale bolo to na nervy, 27 bab sa mi vystriedalo na izbe....kazda tak na dva dni a sup ho rodit.

aduskatt
9. nov 2012

@babajaga ja som isla 35+nieco.ale tiez som bola rada, ze som neporodila v tom 20tom

aduskatt
9. nov 2012

@kyblik4586 no co mas robit? nic🙂) lezat, uzivat magnezium a cakat na porod🙂 nemaj strach, 35 je uz v pohode🙂

kyblik4586
9. nov 2012

ano doktorka mi povedala, ze musim vydrzat este tyzden

anjelicek30
9. nov 2012

@kyblik4586 hlavne sa neboj, mysli na to, ze babatko v brusku este vydrzi 😀
Mne sa krcok zacal skracovat pred troma tyzdnami, teraz ho mam len 22 mm a to som len v 33 tyzdni. Tak poctivo lezim od vcera, nepripustam si nic zle, myslim pozitivne a basta 😀

kyblik4586
10. nov 2012

dakujem za podporu

korenackova
21. nov 2012

ahojte baby ja by by som sa chcela spytat ja som 28 tyzdni a som otvorena na 2,5 ..bojim sa ze sa otvorim viacej a neveim co mozem robit nieco alebo len stale lezat uz som bola na vyse tyzdna v nemocnici a vratit sa tam nechcem ..poradte mi niekto :/ sakujem

anjelicek30
23. nov 2012

Tak ja pridavam nove info, nepomohlo lezanie doma s vyvysenou postelou, na kontrole ma lekar hned poslal na prijem, krcok 25 az 30 mm, bez vezikulizacie. Lezala som do vcera s nadejou, ze ma pustia domov, co mi aj cely tyzden slubovali, pchali do mna barsjake lieky na udrzanie, zacali tie lieky postupne znizovat az ich vysadili. Pri kontrole mi doktor povedal, ze domov nejdem, krcok spotrebovany, teraz neviem ci uplne alebo na 1 cm, otvorena na spic prsta. Tak nastal plac, ( zubami nechtami som sa branila nemocnici, pre mna to tu je jak za trest), opatovne zavedenie vsetkych liekov, dokonca 2-nasobnu davku. Povedali mi, ze mam vydrzat do ukonceneho 36 tyzdna. Tak ja pevne verim, ze ma potom pustia domov a aspon 2 tyzdne malicka este ostane v brusku, nech mozem pripravit este nejake veci pre nu a troska si uzit predvianocnu atmosferu 😀 som na nervy z toho, ze musim byt v nemocnici, ratam kazdy den. Ach jo

gabuci
26. nov 2012

@aduskatt ja som hovorila to isté,obidve pôrody som mala rýchle,ľahké,vrátilo sa mi to tiež,čo som preležala v nemocnici prvýkrát od 28 tt a druhýkrát od 30 tt len s tým rozdielom že doma. 😉 Každé zle je na niečo dobré.Bez srandy poviem ti,že som sa tešila,že som vydržala,že som nemala predčasná pôrody.

aduskatt
26. nov 2012

@gabuci tak ja som mala predcasny, ale maly bol uplne v pohode🙂

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz emoticon
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

korenackova
7. dec 2012

baby poradi ni niektora dnes som bola na sone a pytovedala mi ze dieta je o mesiac vecie a termin porodu napisala nieco ako terminus icertus co to znamena

nicky07
7. dec 2012

@korenackova mne tiež vychadzalo pri prvom dieťati že je väčšie zhruba o jeden mesiac. Kedže mi ale sedeli týždne tehotenstva na základe usg v 12tt tak sa neuvažovalo že by som teda mohla byť tehotná už o tie 4 tt dlhsie. Malá sa narodila 2 dni po termine a to že bola o mesiac väčšia podla usg bolo v skutocnosti že bola pekná bambuľka lebo vážila takmer 4kg.

korenackova
9. dec 2012

@nicky07 fu no tak to ma caka potom velky kus :D ak to budem mat aj ja tak len ja som chodila takej doktorke ze co mi dopisala aj knizku totalne ..a v nemocnici ked som na rizikovom lezala tak sa v nenj voooooobec nevedeli vymotat ..napisala mi asi 4 terminy porodu ..ako reku super :D a sak uvidim ..mozno pockame do noveho roku :D ak nas to nechyti skorej ...ale mam z toho trocha strach ..prvy porod neveim co ma caka ... :( no

doda67
25. jan 2013

baby neviete mi povedat mala som dnes tlak vysoky a poedal dokto zee zozbiera mi moc spravi laboratorny odpich co to znamena ??pojdem cisarskmrodila niektora bojnicach z takyto problemom?

scarlet
28. jan 2013

Je tu nejaká tehuľka, ktorá má v 23. tt skrátený krčok na 1 cm?

akova
28. jan 2013

@scarlet ja som mala v 26tt krčok skráteny na 0,5 cm... nemohol ho doktor už vôbec nahmatať... ležala som na rizikovom cca 2 tyždne a potom až do porodu doma. Aj to len kôli štrajku lekárov, inak by som bola v nemocnici až do porodu/ Maly dostal injekcie na podporu vývoja plúc/. Brala som Gynipral potom konské dávky magnézia... ja som mala aj nízko placentu, nakoniec som išla tyžden pred termínom na cisársky... držim palce aby všetko dobre dopadlo. Si v nemocnici alebo doma?

akova
28. jan 2013

@scarlet a mne sa krčok potom už vôbec neskracoval, stále som bola na tom rovnako...

zuzu101
28. jan 2013

@scarlet ja som sa z dnešnej poradne vrátila s verdiktom - kŕčok 2cm, ale ja som po dvoch konizáciach.odporučila mi cerkláž, zajtra idem za mojím pôrodníkom, tak uvidím, čo mi na to povie.pred mesiacom vravel, že ak mám kŕčok tuhý a uzavretý, tak je to v poriadku, že to chce len kľudový režim, ale pri mojom zbojníkovi sa to nedá.A v nemocke skončiť nechcem, stačilo mi pri prvom synčekovi - takmer celé tehu na infúzkach v nemocke 😝 .
U teba navrhli nejaké riešenie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre