Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
24. jún 2009

Cafte, som po poradni, nacakala som sa... 😝 No nalez o tom istom ako pred 6tt....a povedala ze je to zle... 😕 Tak ja nechapem, vtedy to potom bolo ake??? 😅 No ale to stale vravela aj pri Matulkovi a donosili sme sa. Tak dufam v podobny priebeh. 😉 Lezim len preto ze sa mi nechce nic robit. 😀 A ani vycitky pri tom nemam. Kontrola o 3 tyzdne, tak pohoda, neznasam ten stres pred...Joj,a kamoska mi dnes rodi. 😵 Vyvolavacka. Tak snad to pojde rychlo.

juliankaaa
24. jún 2009

baby ked ani jedna ho neuzivate, tak ani ja, od dnes som ho vysadila 😀

sue250
24. jún 2009

janka a aky mas nalez? ja mam tiez stresy na tyzden idem k dokinu uz teraz mi je zle. co zas povie ale ty si aspon v 7m ale ja... dnes ma boli v podbrusku skor vajecniky a je mi horuco. ) kazde 2 tt na kontrolu odsedim 2hodiny ale co neurobime pre babo.
inak baby ja som v 23t a maternicu mam tak ako mam byt ale dieta kope nejak dole nemam ho nizko toho sa bojim necitim pohyby pri pupku ale pod

maartinkaa
24. jún 2009

ahojte devy, ja som bola vcera na kontrole a CS uz nie je 0, ale 1 😠 potom ma bolela cela noha a aj krize a musela som si poplakat a brucho mi tvrdne niekedy kazde dve minuty ☹

a ten guajaran som brala v predchadzajucich tehotenstvach, ono je to skor liek ktory predpisuje psychiater pacientom na ukludnenie 😀 a pouziva sa aj v gynekologii,ale len v zavaznejsich pripadoch na uvolnenie a ukludnenie

dalliah
24. jún 2009

maartinkaa ahojcek matka, este si tu?

majula28
24. jún 2009

čaute babky ja som tiež po poradni krček asi 0,5 cm otvorená 2-3 cm, takže nález v mojom tt v norme, a ešte dokonca môže byť aj .ex 😀 čo vy nato? Ja tomu už nechápem...ževraj aspoň sa mi urýchli pôrod... 😀 😀 😀

jankapo a ako to myslela, že je to zlé? Veď si zašitá... 😲

kolka1
24. jún 2009

Majula znamena to, ze uz sa to blizi? 😉.

Gratulujem k vysledkom. Viete mi prosim poradit, ze v aky je optimalny krcek v 33tt, resp. aky je zly?

zuzka279
24. jún 2009

Ahojte, aj ja som po poradni. Krčok mám 3 cm a CS takisto 3. Hrdlo zatvorené. Zodpovedáme 30tt. Od začiatku som mala cca 1 týždeň posun. Takže kontrola v norme 🙂 Ale musela som si teraz na chvíľu ľahnúť, lebo ma bolia lonové kosti. ☹ A dal mi 2 termíny nástupu na MD. Vraj sociálna poisťovňa musí schváliť kedy môžem. Či 6 alebo 8 týždňov pred termínom. Počuli ste o tom, že to musím zistiť na sociálke? Pri Emke som to nezisťovala

celin
24. jún 2009

Ja som dostala nastup na MD 6 tyzdnov pred terminom. Aj na socialke ked som sa pytala tak mi povedali ze nastup je 6 tyzdnov pred termnom.

elia
24. jún 2009

to ste dnes vsetky boli v poradni? 🙂

mne tiez dokina este v tehu s luckou predpisala guajacuran ale nebrala som ho. na nete som sa docitala ze sa pred 15 rokmi domnievali ze kedze okrem ineho uvolnuje svalstvo, ze moze priaznivo posobit aj na svalstvo maternice a teda proti tvrdnutiu brucha. no ale rokmi sa vraj zistilo ze na svalstvo maternice nema nijaky vplyv, ale napriek tomu to este starsi gyncovia stale zo zvyku predpisuju. v kazdom pripade vraj neublizi, a posobi aspon proti stresu.

zuzka - ja viem ze babeny co boli pred materskou PN ze musia ist na matersku uz 8 tyzdnov pred tehu, lebo inak by socialka o 2 tyzdne platila dlhsie PN-ku (vyska davok PN-ky je zhruba taka ista ako materska, takze ked nastupis skor na matersku, tak sa ti aj skor skonci, a potom je uz len rodicovsky prispevok). ale to by mal vediet gynco, moj to asi nevedel, lebo ja som isla normalne 6 tyzdnov pred ocakavanim terminom na matersku. neviem ci potom moj gynco mal z toho problemy... ale to som sa dozvedela az dodatocne, ked vsetky baby z mojho terminu co boli PN isli na matersku skor ako ja, a pisali ze im to gyncovia takto vysvetlili

majula28
24. jún 2009

zuzka tebe sa tuším tiež ten krčok naťahuje 😀 😀

majula28
24. jún 2009

elia ja som tiež bola na PN 5 mesiacov a na materskú ma doki dal iba 6 týždňov pred termínom, lebo že by mu to sociálka nezobrala... 😒 takže neviem od čoho to závisí... 😒 ale aspoň budem o dva týždne dlhšie na materskej 😀 😀 😀

majula28
25. jún 2009

babulky kde ste, nejako táto téma zaniká. ☹ Jáááj, vy už asi máte novú tému, Zväčšovanie krčka maternice 😀 hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

juliankaaa
26. jún 2009

Ja som tiez na PN od 3.mesiaca a na matersku ma doktorka vypisala 6 tyzdnov pred terminom. Sice este budem musiet ist k nej pretoze mi socialka vratila matersku, pretoze mi tam zabudla napisat predpokladany termin 🙄
A co je s mojim krckom, zistim az o tyzden, rast uz nemusi, ale nech sa ani neskracuje!
😠 aspon zatial 😅
Inak vysadila som si uz vsetky tabletky 😵

mmm30
26. jún 2009

Tak pridavam sa aj ja, krcok skrateny na 2 cm, otvorena na 2 cm, 5 tyzdnov v nemocnici kludovy rezim a od vcera kludovy rezim doma. nic nerobenie, len lezat, lezat, lezat...oplati sa to. ja som si uz hlavicku pohmatom brucha citila tesne nad lonovou kostou a lteraz je miminko uz posunute vyssie, preto ma aj domov pustili. dufam, ze to este dako dobojujeme🙂ale moj nalez v 30 tt bol velmi zly, aj teraz je, ale hovoria, ze kazdy den je dobry a najhorsie mame za sebou 🙂

adusaa
26. jún 2009

julianka! nadalej ber guajacuran. davaju ho kazdej pacientke ktora skonci na rizikovom trikrat denne - je to na upokojenie, vitaminky nejake su v tom, je to dobre na tehotenstvo. popri tom aj davali magne b6 rano a vecer, takze nevysadzuj, doktori na rizikovom vedia co maju davat. 😉

jankapo
27. jún 2009

Baby, ta vy kde ste???
Nikto nelezi??? 😲
To je co za moralku a zodpovednost, haaaaaaaaaa? 😀
Aj ja chcem mat najhorsie za sebou!!! Fnuk!!!

zuzka279
28. jún 2009

Ahojte kočky. Neako sa nám nechce písať, to bude tým počasím. 😉

Janka, ja naozaj už málo ležím. Včera som bola dokonca u nás na hodovej zábave. 😀 Ale pri všetkej počestnosti.

adusaa
28. jún 2009

ahojte! ja som doma. to je hic vonku, otrasneeee a u nas doma je dusno.
asi je vsetko vonku, ja svedomito oddychujem a lezim ako len mozem.
vecer idem so syncekom na chvilku na kolotoce 😉

martina46
28. jún 2009

ahojte, chcela by som sa opytat, ci nemate niektora taku dobru skusenost a to, ze pri prvom tehu skracovanie krcka a hroziaci predcasny porod a pri druhom vsetko ok.
ked som chodila do rizikovej poradne, opytala som sa dr, ci hrozi, ze to bude tak aj pri druhom tehu, povedal, ze ano.
preto sa pytam. na povzbudenie.... mala len nedavno zacala chodit a dost ju vlacim, no a asi som tehu a uz na to musim mysliet ☹

marcela22
28. jún 2009

Martinka, hlavne sa nestresuj popredu aby si si to zlými myšlienkami "neprivolala". Ja som mala prvé tehotenstvo bezproblémové, takže Ti neporadím, až teraz mám problémy. Ale myslím si, že máš asi tak šancu 50 na 50, že to bude O.K. resp. že to O.K. nebude, tak ako asi všetky tehotné, či už mali problémy v niektorom tehu alebo nie. Tiež som otehotnela keď mala malá niečo nad rok a pol a nosila som ju osotšesť, odkedy však mám problémy zistila som, že sa to dá aj bez toho. Napr. sme dali dole "bočnicu" z postielky a vlieza si tam sama, prebalujem ju na posteli na podložke-vylezie si tam sama, kúpe ju manžel, do stoličky aj kočíka si vlieza sama, držím ju len za ruky, k umývadlu sme jej spravili schodíky, po schodoch chodí za ruku,...je veľa možností ako si uľahčiť každodennú starostlivosť o dieťa ale kým nemusíš tak Ti to ani nenapadne🙂 Myslím si, že u mňa sa začali problémy (najmä s krčkom, s placentou by som asi veľa nenarobila) práve kvôli tomu že som malú hrozne veľa dvíhala a nosila už aj počas tehu. Tak ak môžeš, začni si postupne uľahčovať každodenné činnosti už "preventívne" 😉 Držím palčeky aby bolo všetko v poriadku a mohla si si užiť bezproblémové tehotenstvo.

marcela22
28. jún 2009

A ešte som hccela všetky Vás pozdraviť, dávno som nepísala, ale polepším sa🙂 Keď sa dá a je niekto s malou, tak ležím a tak sa mi zle píše, tak Vás väčšinou iba čítam 😅 Vo štvrtok pôjdem do poradne, neviem či sa mám báť alebo tešiť, uvidíme, ako dopadnem...dúfam, že už nebude nič "zhoršené" lebo zatiaľ v každej jednej poradni bolo niečo horšie ako predtým...

maja177
28. jún 2009

baby, a to dokedy treba takto lezat? do konca? ved to porodim potom dakedy na vianoce :D

marcela22
28. jún 2009

Maja my sa tuším prenasledujeme 😀 😀 😀 myslím že treba ležať do doby kým je dieťatko ako-tak donosené. Väčšina žien už okolo 36-38tt toľko neleží, aspoň čo som zatiaľ "pozbierala skúsenosti"🙂 Ale všetko záleží aj od toho ako je to zlé a aké máš problémy, či si krvácala alebo krvácaš...asi Ti na to najlepšie odpovie Tvoj lekár 😉

adusaa
28. jún 2009

martinka, ja som tiez nebola vynimka. prve tehu podsita a teraz znova 😒

ale moja mam prve tehu podsita, druhe tehu bez podsitia 😉 nič sa neboooj. ak budes musiet byt podsita, tak budes. ved to nieje nic hrozne a mas aspon ako taku poistku 🙂 . a uz vies isto ze si tehu? gratulujem 😀 😉

adusaa
28. jún 2009

dievky, mali by ste mat kludovy pokoj. dva tyzdne pred terminom porodu daju dole steh a fungujete normalne. mne dokonca po serklazi porod vyvolavali 😕 a to mi hrozil predcasny porod - nie porod ale potrat v siestom mesiaci... ☹ ale nakoniec vsetko dobre dopadlo. no len dufam, ze mi znova nebudu vyvolavat porod!!! pre istotu si robim test na epidural. ako vy a epidural?

maja177
28. jún 2009

marcela, vsimla som si 😀 😀 ja som si povedala ze okolo 37 tt zacnem chodit, ved chodim aj teraz trosku po dvore a tak, doktor povedal ze max desat minut... ze to nemam prehanat. nekrvacala som ani som nemala bolesti, len mi brucho tvrdlo a to uz preslo uplne...

zuzka279
28. jún 2009

Maja a ty máš aké CS a krčok? Lebo ja mám CS3 a krčok 3 cm a doktor mi povedal, že nemusím stále ležať, môžem fungovať ale dávať si pozor.

Martina46, ja som mala rizikové aj prvé tehu a to som strávila od 27tt v nemocke. Asi 3tt. Potom som doma ležala do 37tt a nakoniec som 4 dni prenášala.

Marcelka, naozaj si tu dlho nebola, ale poznám to. Poležiačky sa blbo píše.

Ozaj kočky, pozdravuje Vás Beruška. Ešte stále je v nemocke ☹ Majú jej robiť neaké vyšetrenie ohľadom tlaku.

maja177
28. jún 2009

zuzka, no CS som mala najprv 2, potom po dvoch tyzdnoch na kontrole mi napisal ze CS 2+. co to znamena netusim, a krcok neviem aky mam to som sa tam nedocitala ale je tam daco pisane ze 1,5 - 2 cm, tak neviem asi to je ono, totiz po mojom doktorovi sa da len tazko nieco precitat 😀

zuzka279
28. jún 2009

Tak potom máš asi ten krčok 1.5 až 2cm, takže ešte viac lež, ale podľa mňa to nie je až také hrozné. Ja som cca v 31 tt a mám krčok 3 cm. Bola som teraz v stredu na kontrole a o ležaní nepadlo ani slovo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre