Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
29. jún 2008

lebo moj doktor je 5 tyzdnov prec a zda sa mi ze v 8.mesiaci ked mam skrateny a otvoreny krcok by ma mal nekto vidiet 😔

uz mi z lezania zacina presibavat, planujem zacat normalne fungovat ked zacnem 36 tt, neni to skoro?

geegee
29. jún 2008

aktak, aj ja cakam na 36tt, resp. na koniec 36tt 😀

Mna nikto nepozeral tiez uz mesiac, ale som spokojna...aj tak mi moj Dr. krcok meria malokedy...vacsinou palpacne len 😠 Aspon ma nikto neplasi...a viac by som asi nelezala - aj ked tie 3 hodky denne nie su bohviekolko, viem 😔 Ale uz sa dycha lahsie, vzhladom k tyzdnu v ktorom sme, vsak? Ked si predstavim taky, cojaviem, 23tt, to boli strachy 🙂

aktak
29. jún 2008

ano, teraz to uz neni take kriticke ale aj tak, citila by som sa previnilo keby som nelezala a neco by sa stalo, ale vzdy je neco co treba vybavit, zrovna teraz objednavame nejake veci ktore s terminom nepockaju a musime to obehat 😒

geegee
5. júl 2008

Moj momentalny stav: krcok 23mm ☹ V piatok ma chceli nechat na 5dni v nemocnici, ale dnes ma Matusko narodeninovu osLavu, tak aspon dirigujem z postele. Mam lieky proti kontrakciam 3x denne, tak hadam do pondelkovej kOntroly sa nieco zlepsi. Duf

geegee
5. júl 2008

Moj momentalny stav: krcok 23mm ☹ V piatok ma chceli nechat na 5dni v nemocnici, ale dnes ma Matusko narodeninovu osLavu, tak aspon dirigujem z postele. Mam lieky proti kontrakciam 3x denne, tak hadam do pondelkovej kOntroly sa nieco zlepsi. Dufam, ved vstavam len jest a na wecko
😔

aktak
5. júl 2008

geegee ale ved to neni take zle na 35 tt alebo ano?
aspon ta nekto videl, kto vie kolko bude mat moj krcok po 5 tyzdnoch bez kontroly 🙄

martamarta
5. júl 2008

Geegee,tomu vôbec nerozumie,mne doktor povedal,že krčok mám skrátený na 2-2,5 cm,ale uzavretý a vysoko a vôbec nemusím ležať ani nič. Prečo je to zlé?

geegee
6. júl 2008

martamarta, ja sa uz aj otvaram - na prst, vonkajsia branka uz tiez nie je ako by mala byt a babo je velmi nizko.

martamarta
7. júl 2008

Aha,chápem,čiže nie je rozhodujúce len to,že krčok máme rovnako dlhý. No,inak mne tvrdne bruško v jednom kuse celé dni,ale ležať nemám šancu pri malej,tak asi aj z toho sa to skracuje. ☹

aktak
13. júl 2008

ako sa maju vase krcky? moj zjavne dobre kedze este drzime pokope comu sa velmi tesim, snivala som o konci 8.mesiaca a som rada ze sme sa k nemu dopracovali 🙂 onedlho asi zacnem pracovat na tom aby sme neprenasali nakoniec 😀

vy ako? 😉

juzinka
13. júl 2008

Ahojte kočky aj ja čakám na koniec 8 mesiaca ako na spasenie. Už byť tam 😒

elize
13. júl 2008

no babulky, ja som lezala aj zasita som bola a aj tak sa drobec narodil v 32tt 🤐 ale nechcem vas strasit, je to velmi individualne. Jedna tehulka co so mnou lezala v nemocnici stale pobehovala (mala 2 male deti) a este ej prenasla 😉

geegee
14. júl 2008

Ahojte, hlasim sa po tyzdni v nemocnici. Mala som 18mm krcok a vnutornu branku velku ako vrata , za 5 dni sa ta branka zavreLa a krCok bol 20mm, no nedelu som bola uz otvorena na 3, a krcok ma len 1cm. Tak ma pustili domov ze to by som tam musela lezat az do porodu - jednoducho sa to uz vraj nenapravi. NaVyse mi zistili streptokoka,takze este budu komplikacie při porode...
Teraz lezim doma, o maleho sa stara muz. Bolo to strasne - ten tyzden bez Matka...neviem dokedy budem doma, tak som vdacna za kazdu chviku s nim. Akurat manzel aj s jeho mamou maju nazor, ze potrebujem klud, tak ze maleho vezme k sebe svokra kde sa vyspi. Nepocuvaju ma ani jeden, ze klud neznamena prazdny dom ☹

aktak
14. júl 2008

geegee s tou svokrou to mam rovnako, nekedy ani maleho nepusti ku mne mi dat usu ze nech ma necha odychovat 😠 ona to nemysli zle len si neuvedomuje ze ma to vytaca
to ma mrzi ze si tak na tom a ze si bola v nemocke, kto vie ci aj ja by som uz nebola ale kedze ma nikto nevidel uz dlho tak ma tam ani nemal kto poslat 😕
drzte sa

aktak
23. júl 2008

tak ze krcok uz nemam ziadny, otvaranie mi radsej asi ani nespominal ale ze mozem porodit hocikedy tak som zvedava 😀

som nesmierne stasna ze sme to doteraz vydrzali, drzim palce vsetkym tehulkam co maju podobne problemy s krckami, vydrzte bude dobre 😉

stokodej
21. aug 2008

Zdravím, manželka leží od 19tt v nemocnici na tvrdnutie bruška, dostáva magneziové infúzie, pol plegomazínu a dodržiava kľudový režim pri poslednej kontrole v 20 tt mala krčok 43mm, tuhý a zavretý teraz je v 22tt a doktor ju vyšetroval a povedal že sa jej skracuje krčok či je môže nasadiť pesar. Neviete mi poradiť aké s tým máte skúsenosti alebo nebude potom pesar dráždiť krčok a nebude to znova viac tvrdnúť? Bojíme sa lebo minulý rok sme prišli o dvojičky v 20tt 😒 ďakujem a prajem všetkým aby došli do 40tt 😉

pensadorcallisto
21. aug 2008

Stokodej, ja osobne s tymto nemam ziadne skusenosti, ale ked si v tejto teme prejdes na 1.stranku, tak tam o tom diskutovali...

pensadorcallisto
23. aug 2008

Ahojky...
Chcela by som vediet, ci sa da na 3D/4D UVZ vidiet, ci sa skracuje krcok maternice alebo nie.

levik82
23. aug 2008

Myslim ze to sa da vidiet iba na vaginalnom ultrazvuku - tym sa to meria.

sirinka
23. aug 2008

pensadorcallisto nie, to sa vysetruje vaginalnym USG...

suziad
30. aug 2008

Ahojte ja sa kvam pridam, teraz som v 31tt a 4d, minuly tyzden na poradni mi doki povedal ze som otvorena na tesny prst a krcok je polomeky presiaknuty, Neviem co si mam o tom myslet, ci je to zle alebo v pohode. 😖 , Bojim sa predcasneho porodu.

sirinka
30. aug 2008

suziad no nie je to v pohode, asi by si mala mat klud a nohy vylozene...

kikatn
30. aug 2008

ahojte,ako vidim uz sa do tejto temy nepisalo.snad mi niekto z vas aj odpise.mam za sebou dve neuspesne tehotenstva,obe sa skoncili v 22tt ako neskory potrat ☹ od lekara mi bolo povedane tolko,ze krcok neplni svoju funkciu,pretoze sa uplne rozpusti,ale ja pri tom nepocitujem ziadne bolesti az ked sa mi spusti samotny porod.pri dalsom tehotenstve ma maju najneskor v 16tt podsit.je tu niektora z vas,kt mala podobny problem ako ja a uspesne donosila babatko?naozaj dokaze ten steh pomoct?dakujem

blovitc120
31. aug 2008

Suzia, vôbec to nie je v pohode a ja sa čudujem, že ti dr. nič nepovedal, lebo podľa mňa by si mala byť ak nie v nemocnici, isto aspoň doma a nepohnúť sa z postele. Moja dr. by ťa rovno poslala do nemocnice, nech rozhodnú, čo s tebou.
Kikatn, ja síce nie som lekár, ale myslím, že keby ťa hospitalizovali, v nemocnici by si mohla vydržať do toho aspoň 34tt a to sú už relatívne zrelé deti. Nechápem, keď máš tento problém, prečo si doma a čaká sa, kedy potratíš.

kikatn
31. aug 2008

blovitc120,tak to ani ja neviem,preco to zacali riesit az ked sa to stalo druhykrat.prvykrat to brali ako nahodu a az teraz to ako tak zacali riesit.ale aj tak vdaka za nazor.

blovitc120
31. aug 2008

Podľa mňa ťa mali pozorne sledovať, keď sa to prvýkrát stalo. Pri ďalšom tehotenstve na tom rozhodne trvaj, nech ťa od začiatku sledujú v nemocnici, alebo sa s nimi dohodni ešte pred tým.

skalnicka
2. sep 2008

ahojte kukulienky tehulienky..aj ja sa teda pridam..uz dlhsie citam prispevky potichucky, ale tentokrat napisem aj ja 🙂 . Som v 30 tt, s krckom mam problem uz 3 tyzdne, skratil sa na 31 mm, zatial drzi a snad sa to zhorsovat nebude...treba sa len setrit - ja som na PN, pekne mi to lezie na nervy, ale co by som pre chrobacika neurobila, ze? v nedelu som si privrela prst do dveri tak nestastne, ze som musela na pohotovost, myslela som, ze odpadnem od bolesti, maly sa mrvil, bala som sa este aj onho, no hroza...nastastie som palec nezlomila, i ked ta ukrutanska bolest, no neviem neviem, snad to malemu neuskodilo, fakt to bolo strasne, obzvlast ak som nechcela analgetika, dala som si len homeopatikum na bolest hlavy a to je ako cukrik...zajtra kontrola, uvidime, co krcok na tolko adrenalinu...drzte sa!

emjee
25. sep 2008

tynushqa • 33tt • Dnes o 15:24
Ahojte baby,
som zúfala, teda ustráchaná...
Akurát som prišla z poradne a doktorka mi povedala ze mám skrátený kŕčok... chcela že by som šla do nemocnice, ale povedala že ešte mám prísť budúci týždeň, že keď to bude horšie tak pôjdem do nemocnice až potom.
Máte niektorá s týmto skúsenosť? porodili ste skôr alebo ste to vydržali? je nejaká šanca že by sa mi to upravilo?
Prepáčte za veľa možno nezmyselných otázok ale chápte ma som prvorodička a o svoje mimi sa bojím lebo vraj je nebezpečné porodiť v 8. mesiaci a to tiež neviem prečo... Ďakujeeeem

jankapo • 1d • Dnes o 15:32
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tynush...je tu o tom cela tema, tak kuk....neboj sa ty nic, takych nas bolo a potom ne a ne porodit....
chce to pokoj jak psychicky tak fyzicky....uvidis, vsetko bude ok

shela • 1d, 15tt • Dnes o 15:37
tynushqa..neboj sa nic...vsetko bude OK len sa setri , vela oddychuj s vylozenymi nohami..a v 8 mesiaci babatku sa formuju , dozrievaju pluca tak preto je to nebezpecne ...ale s tym si uz lekari vedia dat rady...kazdy parny mesiac je rizikovejsi ako ten neparny

jajka.20 • Dnes o 18:25
tynush.....tak s tým som mala probleem aj ja ..asi pred týždnom ma prepustili z nemocnice ležala som tam 2 týždne a nijako sa to neupravilo...a asi sa ani neupravi...teraz musim tiež ležať(ale som aspoň doma) s vyloženými nohami ...som tiež v 8 mesiaci a som prvorodička, takže viem ako sa cíítiš..hrozne som sabála..no všetci ma ukľudňujú, že to bude dobre...tak treba pozitívne myslieť(hoci je to ťažké)

jankapo • 1d • Dnes o 18:56
babulky, ten krcok sa uz neda do povodneho stavu...uz len to treba udrzat tak ako je- ako to treba robit, to by vam mal vysvetlit lekar- ale vseobecne plati, co najviac lezat a najlepsie sposobom ze nohy vyssie ako zbytok tela, jednoducho podlozit postel knihami, doskami...ani sedenie sa neodporuca, proste treba obmedzit tlak na krcok
ja som spravu o skratenom krcku obdrzala v 5.mesiaci, tak si predstavte ten pocit... poctivym lezanim sa uz krcok neskratil, proste az do porodu sa stav nezmenil, chce to len trpezlivost a pomoc rodiny, lebo sak neda sa aj varit, aj lezat
hlavne ziadna panika, ste blizsie k babatku ako dalej, tych par tyzdnov vam ubehne...pekne oddychujte, zasluzite si a uz dlho si tolko nepolenosite ako teraz-
ak chcete viac info- piste kludne IP

sirinka
25. sep 2008

tynushqa mne sa zacal skracovat v 30tt, v 32tt som sa zacala otvarat a spontanne som porodila v 37tt. 8. mesiac je mytus, nie je najnebezpecnejsi, ide o rozhranie 34 - 35tt kedy dozrievaju pluca. vtedy je na lekraoch, ci sa rozhodnu a stihnu podat lieky na rychlejsie dozretie pluc babatka, zavisi aj od velkosti a zrelosti....
nasa bola zdrava a krasna ako keby sa narodila na 40tt. tak drzim palce

tynushqa
26. sep 2008

jaj babule estee ze vas tu mam...by som sa vystresovala k smrti 😀 tak ja uz som oddnes na materskej a iba lezim a nudim sa...este ze mam notebook a net bo to uz by som naozaj nemala co robit...no musim to ete par tyzdnov vydrzat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre