Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

slavnaolah
6. aug 2016

@ewka1 mne doktorka lezat doslova neprikazala, iba ze sa mam viac setrit a nedvyhat nic tazke co myslela najma syna a ziadne vylety a behanie po vonku. Tak radsej ked sa da lezim aby som to nepodcenila. Postel by som si rada zdvyhla ale nam sa to neda lebo tam mame ulozny priestor a postel by to nezvladla. Musim vymysliet nieco pod matrac na rost, len matrac je dost pruzny a makksi. Teraz budem u nasich tak hadam tam sa mi to s postelou podari ju podlozit.

slavnaolah
6. aug 2016

Mate niektora tvrdnutie brucha ked stavate z postele? Inak tvrdnutie brucha nemavam iba ked robim tento pohyb. Mala som to uz aj pri prvom tehu.

kvietok173
6. aug 2016

@slavnaolah ako vstávať z postele? Musíš sa dať nabok spustiť nohy z postele a tak posadiť podopieranim ruky a zo sedu vstať.

slavnaolah
6. aug 2016

@kvietok173 ved tak aj pomaly vstavam ale aj napriek tomu mi stvrdne.

kvietok173
6. aug 2016

@slavnaolah ked iba vtedy nevadi. Pri skracovani krcka je dolezite tvrdnutie bruskaa treba si vsimat ako casto a pri kazdej komtrole u dr ktore by mali byt castejsie cca kazde 2 tt nakolko si rizikova pacientka by ti mal robit vyter ci nemas infekciu. Akykolvek iny ako biely vytok je zle. Preventivne ak aj nemas nic si mozes davat odspodu 2 x do tyzdna odspodu probiotika ktore ti budu upravovat respektive posilnovat dobru floru ako prevencia proti mykoze ktora je na 70 % spustacom skracovania krcka a predcasnych porordov a vtedy nepomoze ani lezanie. A co sa tyka podolozenia staci vankus pod panvu aj hoc kde budes lezat trebars cez den v obyvke na gauci a lebo panvu musi mat vyssie aby ti plod netlacil na krcok a potom nech ti vasi popodkladaju nozky vankusmi hoc aj v tej vyske ako panvu to uz jej jedno ale panva oproti brusku musi byt vyssie. Vela statsia 🙂

slavnaolah
6. aug 2016

@kvietok173 dakujem za radu. Este sa opytam ake probiotika si myslala, napis znacku ak sa da pripadne do spravy.

lenki7
15. okt 2016

Ahojte. Máte nejaké akusenosti s pesarom v tehotenstve? Založili mi ho pred týždňom (28tt) pre skrátený krcok A faktže som tretorodicka. Pred tým som mala caste tvrdnutie brucha ale hlavne pichanie v krčku. Po tom ako mi ho založili, pichanie úplne prestalo. Dokina to vysvetlila, že keďže dieťa už nenalieha priamo na krcok ale na pesar tak tie pichania ustúpili. Pesar krasne drzal a vyformival krcok. Avšak od včera mam zase vytrvale pichanie a pobolievanie. Mate s tym skúsenosť? Mohlo sa stať že ten pesar sa akoby trochu zosuchol A tlak sa opäť vyvíja na krcok? Díky.

tomasko27
16. okt 2016

@lenki7 Ahoj.Neviem ci ti poradim,lebo som ho nemala ale ja myslim ze je to mozne.Treba asi skocit k dr.To pichanie poznam,mala mi tiez tlacila ale potom vybehla hore,no som asi tyzden doma len lezala a chodila len na wc.

kormelia11
23. okt 2016

@lenki7 a na kolko si mala skrateny krvok ak sa smiem spytat bola si aj otvorena?

lenki7
23. okt 2016

@kormelia11 1lmala som len skrátený krcok na 1.5 cm otvorená nie som len na špic prsta. Dali mi ho najmä preto že som tretorodicka.

hviezda21
25. okt 2016

Ahojte baby.viete o nejakom stere z krčka ktorý potvrdí že vám hrozí predčasný pôrod? Mne ho ponúkla dr. za 30e co sa mi zdá dosť vela-inak koncim 26tt, kŕčom mäkký, hrdlo 2cm. Tretorodičia. Nariadený kludovy režim+mg. Mám sa rozhodnúť do kontroly o 2tt. Čítam googlim ale nič také som nenasla......

monika1791
25. okt 2016

@hviezda21 Tak o tom počujem prvý krát 😲

hviezda21
14. nov 2016

Ak by niekoho zaujimalo ako zistit riziko predcasneho porodu tu je studia v slovencine. Podla vsetkeho sa ster kt. Mi ponukla moja dr. Robi v gynekologickych ambul. rizikovej tehotnosti pripadne sa na to informujte aj u svojho gynekologa +plus pridavam foto z cennika u mojej dr. kde je presny popis toho co sa skuma /stoji to 30e/

https://www.google.sk/url?sa=t&source=web&rct=j...

lily311
20. nov 2016

Baby, prosím Vás je v poriadku, keď mám v 18+4 tt dĺžku krčka maternice 3 cm? Nemerali mi ho však ulzrazvukom, len paplačne, prstom. Pri prvom tehu sa mi začal skracovať od 18 tt, dr. sa nevyjadril, či je to ok, alebo nie. Len mám napísané, že krčok je ms a dĺžka 3 cm.

monika1791
20. nov 2016

@lily311 Ak ti nič nepovedal tak by to malo byť asi OK nie?Ja som v tom týždni mala 4cm.A netvrdne ti moc brucho?

19lucka90
21. nov 2016

@lily311 ja som dostala kludovy rezim a magnezium a mala sa narodila dlho po termíne 🙂

lily311
21. nov 2016

@monika1791 Tvrdne, ale nie moc, cca tak do 8 - 10 x za deň. Ale mám 4-ročného chlapca a prerábame dom, tak veľmi sa mi nedá ležať, preto potrebujem vedieť, či sú 3 cm ešte ok.

lily311
21. nov 2016

@19lucka90 a tiež si mala v 19 tt krčok 3 cm palpačne?

19lucka90
21. nov 2016

@lily311 v 20 tt. 2,5 cm

monika1791
21. nov 2016

@lily311 No ja som mala v 32tt krčok 2,6cm a to že je už hranične a ležala som týžden v nemocnici a taktiež doma som stale ležala a malý sa narodil o 15dní skôr.

19lucka90
21. nov 2016

@lily311 mna nemocnica minula.ale ako pise
@monika1791 nohy hore. Mala som postel podlozenu az do 37 tt

vianocnydarcek7
23. nov 2016

Ja som lezala 4 mesiace. Z toho 5 a pol tyzdna v nemocke. 4 mesiace pohyb len na wecko, sprcha a doktor. Museli ma zasivat.

gabika2015
23. nov 2016

@vianocnydarcek7 aj mna zasivali v 21.tt. Tebe kedy vybrali stehy, kolko pred terminom? Trosku sa toho bojim, ci to nebude boliet 😒

sten
23. nov 2016

@gabika2015 steh sa vybera ambulantne okolo 37 tyzdna, je to trosku neprijemne, ale neboli to (ako ked ti vyberaju steh niekde inde, ked ti nieco sili)
pri prvom tehotenstve som rovno zostala v nemocnici a po tyzdni som rodila a pri druhom som isla domov a za tyzden pri kontrole mi zistil, ze uz mozme ist tiez rodit.
rychle a pohodove porody, lebo krcok sa rychlo otvoril aj sam.

gabika2015
23. nov 2016

@sten super, dakujem pekne za info, velmi si ma potesila 🙂

vianocnydarcek7
23. nov 2016

@gabika2015 mne vyberali stehy (mala som 2) 8 dni pred terminom. Bol to pondelok a v stredu vecer som rodila. Ked mi ich tahali tak som citila len taku krcovitu bolest ako pri menstruacii. Z ambulancie som isla este na pásy a potom domov . Porod rychli. O osmej vecer som dostala kontrakcie. Do porodnice sme prisli 20:30 a maly bol na svete 23:25 🙂 Zajtra ma drobec 3 mesiace 😊.

gabika2015
23. nov 2016

@vianocnydarcek7 wow!!! tak taketo dobre spravy mam rada 🙂 kiezby som to mala tak rychlo za sebou. Gratulujem 🙂 a dakujem za odpoved 🙂

xxxena
25. nov 2016

Ahojte baby ,prosím vas môj dr.mi.zistil ze som.bola.v pondelok otvorena na spicku prsta.a vcera som bola zase a tam zistil ze som.otvorena na.pol.prsta a krcok.ma 2,5cm. Mam kludovy režim a prist zase v pondelok. Pri pripadnych bolestiach mam zajist na pohotovost.
Poradte ako vydrzat 2v1co najdlhsie. Kludovy rezim dodrzujem naozaj len wc a sem tam si zobrat pit a jest ak nie je partner doma .

marinka70
25. nov 2016

Xxxena ja by som ti radila lezat panvou hore...teda akoby dole hlavou...ja som tak lezala od 26tt a pomohlo..porodila som 6d po termine..drzim palce 😉

xxxena
25. nov 2016

Dakujem lezim hore panvou.a hybem sa minimalne. Na takomto vankusi lezim.Aj tebe sa otvaral krcok? Lezala si uz az do porodu?musela siaj do nemocnice?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre