Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucytao
21. aug 2011

@fatia
@fatia ahoj no to mam radost tak budeme mat obe dievcatka uz sme 24tt +1d ale zase lezime v nemocke na magneziu a trochu sme spinili tak nam pridali ascorutin tak nam nam drz palceky nech to zvladneme pa davajte na seba pozor

fatia
22. aug 2011

@lucytao ahoj. To ma mrzi, že ste zase v nemocnici. To si velmi nelezala, ked sa ti pohorsilo ☹ preco spinis, povedali ti? to kvoli spineniu lezis? a bolo mi divne, ze nejako nepises. Hlavne oddychuj a davajte si na seba pozor.

lucytao
24. aug 2011

@fatia už sme dnes doma relatívne ok no ja mám problem aj s krvou tak to spinenie mohlo byť z toho alebo bo vysetrení ako sa máte vy???? držte sa mysli na nás aby sme to zvládli ešte 14tt pred nami 🙂 ale musíme to zvladnuť mala je ok

fatia
24. aug 2011

@lucytao to je super,ze ste uz doma.Este dobre, ze to nebolo nic vazne. Davajte si na seba pozor, urcite to zvladnete do konca o tom nepochybuj. My sa mame ok, lezim minimalne,v podstate len vtedy, ak citim, ze mi tvrdne brusko. Musim sa naucit viac oddychovat 😉 Ale uz nemame vela pred sebou 🙂 Tak sa drzte a opatrujte sa

glee
13. sep 2011

Ahojte mam od vcera zavedeny pesar, lezala som 5 dni v nemocke pre krce v podbrusku. Dnes vacsinu dna lezim, uzivam magnezko, napriek tomu mi tvrdne brusko ☹ Som len v 27tt, tak mam velky strach z predcasneho porodu. Byva pesar ucinny?

cakaja
14. sep 2011

Ahojte kočky, mám taký problém, že ma dosť bolí spodok aj v klude aj pri chodzi, taky neprijemny tlak, môže to byť skracovanie krčka? vôbec nekrvácam, nešpiním, len výtok ale to mám celé tehu. Na poradnu mám ísť až o 2 týždne... inak už viac ako týždeň v kuse kašlem, napadlo ma či to nemožem mať aj z toho,lebo mi to začalo až vtedy... aj brucho ma bolelo z toho kaslania, to uz teraz neboli ale ten spodok o to viac... poraďte mi čo mám robiť .Ďakujem 🙂

tinki
14. sep 2011

@cakaja ahoj, ak nemáš bolesti ako pred menštruáciou, ak nekrvácaš, tak kľudne počkaj do poradne. Aj keby sa ti skracoval krčok, tak sa neboj, tie dva týždne sa šetri, nedvíhaj nič ťažké...viacej spi. Ak by sa bolesť zhoršovala alebo ak by si špinila, tak choď hneď za doktorom. Ja som zo skrátených krčkom ešte dva dni preniesla. 😉 A to pri oboch dcérach.

slniecko510
14. sep 2011

Ahojte dievcata,mne sa krcok skracuje od 23tt,dali mi pesar , ale vraj branku mam uz otvorenu na 1cm.Mate s tym niektory skusenosti? Som len 30tt a bojim sa.

cakaja
14. sep 2011

@tinki Ďakujem za radu, nie nemam take bolesti ani nekrvacam, ale ja este chodim do prace, mam sedave zamestnanie, no ja sa nejako setrit ani neviem, pridem domov a stale upratujem a tak furt nieco robim... no musim si dat pohov. Dufam, ze je babatko v poriadku a nemoze sa mu nic stat?

tinki
14. sep 2011

@cakaja nie..nesmieš myslieť na zlé veci..väčšinou ak sa niečo deje, tak je špinenie alebo krvácanie..Ja viem, my ženy musíme stále niečo robiť. Ale už sa zamysli nad sebou 😠 a kašli na poriadok. Veď len dva týždne.. 😉 😵 Ale aj keby si krvácala tak to nemusí byť zlé. Ja som aj krvácala aj špinila a tiež som sa strašne bála...chvalabohu, dievky mám zdravé..Takže mysli pozitívne!!!!!!!!!!!
Pozri si aj na tomto linku, možno ti niečo pomôže...

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory...

cakaja
14. sep 2011

@tinki no to sme my ženy, stresujeme ked nas len nieco zaboli, pichne, ... mas pravdu treba si odpočinuť a mylsiet pozitivne, ved pokial nekrvacam alebo nespinim tak by to nemalo byť nic zle. O dva tyždne budem mudrejsia ked o tom poviem lekarke v poradni, a mozno to dovtedy prejde, ze je to fakt len z toho kasla. Díky za povzbudivé slová ! 🙂

duratlicka
21. sep 2011

Ahojte, tak sa mi za 14 dni v nemocnici podarilo precitat vsetkych 142 stran a velmi ma potesili. Ked to totiz zhrniem, tak 99% zien, ktore sem pisali, donosili babatka do terminu, mnohe dokonca prenasali a krcky a mohli skracovat kolko chceli🙂 Je to uzasna sprava🙂 Takze sa vobec nebojte. Tie, ktorym sa krcek skracuje bez toho, aby to citili, ho maju nedostatocny a na to staci serklaz alebo pesar. Tie ktore maju aj kontrakcie resp. tvrdnutie bruska si to odlezia (ako ja). A niektorym sa krcok vobec neskracuje a maternica tvrdne ako besna, s tym sa neda nic robit. Tak vam aj sebe prajem, aby sme doplnili statistiku o dalsie donosene babatka🙂 A prijemny kludovy rezim, snad sa nezblaznim😀

duratlicka
21. sep 2011

@lucytao Ahojcek, pozeram, ze mas v brusku o tyzden starsie babatko a podobne problemy🙂 Verim, ze sa nam tych drobcekov podari udrzat az do decembra🙂 Staci do 37.tt.

lucytao
21. sep 2011

@duratlicka si zlatá tiež verím, že to zvládneme prajem ti veľa šťastíčka a zdravíčka tebe aj tomu malému šťastíčku v brušku 🙂 Držte sa 😉

duratlicka
22. sep 2011

@glee Ahoj Glee, z toho co som tu spatne citala, tak rovnako ucinny ako zasitie. Neboj vsetko bude ok.

duratlicka
22. sep 2011

@glee Este jedna otazocka - To si musela mat aj skrateny krcok, ked Ti dali ten pesar, inak by to nemalo vyznam. Aku Ti namerali dlzku? Mne palpacne 2cm, sonom 3,2cm, branka na spicku prsta. Keby sa to nezastavilo, asi by ma nechali v nemocke az do porodu.

gabuci
22. sep 2011

@duratlicka ja si myslím tiež,že je to rovnako účinný,mna ked poslali do nemocnice,pýtala som sa či mi idú robiť serkláž,a ked ma tam dostali,už potom to nechceli.Takže mi dali len ten pesar.Pri druhom tehotenstve už ked mi doktorka hovorila,že zas je tu ten problém s tým krčkom,hned som hovorila,a dalo by sa zas pesar?Dalo sa,veľmi mi to pomohlo.Bolesti bruška ja som nemávala,ale za to tvrdnutie hej,lieky pomohli a ležať s vyloženými nohami.Pri prvom aj ja som bola mimo,ked mi hovorila doktorka ,že je problém,ale sestrička bola taká milá,vedela ma ukludniť,treba počuvať doktorku,čím viac oddychovať a predsa tá kaša nikdy sa neje taká horúca aká sa uvarí.

pointka
22. sep 2011

@gabuci Mozem sa ta spytat na ten pesar, na to zavadzanie a dlzku pobytu v nemocnici? Ja som pri prvom mala serklaz a teraz mi ho chce zase Dr spravit. Pytala som sa jej na pesar, ten hned odmietla s tym, ze pesar do tehotnej zeny nepatri, lenze ja uz mam panicky strach z nemocnice a aj toho sitia. V prvom tehu som lezala dokopy asi 4 mesiace v nemocnici, vtedy mi to az tak nevadilo, iba ku koncu, teraz mam uplne iny zivot, ineho partnera a uz nechcem byt v nemocnici tak vela ☹ ja viem, je to pre dieta, ale chcela by som to obmedzit na minimum. Viem, ze pri serklazi tam nebudem menej ako 2 tyzdne a uz z toho mam stres a hlavne aj z tej "operacie", kedze mi to asi ani nebude robit moja lekarka a tam mam stres, lebo inemu nedoverujem a bojim sa aby nieco "nepokaslali". Neviem, preco je tak zasadne proti pesaru, radsej by som volila ten, pokial teda ma rovnaku ucinnost ako serklaz. V prvom tehu som po serklazi malu donosila do konca a chodila som cely cas do prace.

gazovicka
23. sep 2011

ahojte babule.... ja sa pripajam k tejto teme... v knizke mam napisane CS 4, CK 24 mm... doktor mi povedal, ze sa mi skracuje krcok, mam vraj co najviac lezat... aka je toto hodnota? je to este relativne v poho alebo nie? problem je v tom, ze mame rozbombardovany byt, prerabame spalnu ... myslite, ze mozem obcas nieco pripravit na jedlo a obcas nieco lahsie spravit? nic tazke nechcem dvihat ani stale stat na nohach, ale neda mi to v tomto "bordeli" len lezat ... 😒

lucy56
23. sep 2011

ja len prispejem mojou skusenostou, krcok sa mi zasal skracovat okolo 20tt,co je velmi skor, mala som kludovy rezim,ktory to pozastavil, stale sme mali vsetko zakazane, hrozil predcasny porod, potom som sa od 30tt otvorila na spicku prsta a teraz v 38tt nie a nie sa krcok otvorit naplno,kedy by uz mohol maly aj ist von, tak ten blby krcok drzi ako slak a nepomaha ani telesna namaha, a to mam diagnozy ze nesmiem prenasat, takze by som to nebrala az tak zle ohladom krcka, vacsina zien donosi v pohode do terminu a aj prenasaju, je sice fakt ze su baby ktore to maju tazsie a musia byt hospitalizovane
@gazovicka no si uz v dost vysokom termine takze kludne mozes robit po troche zo vsetkeho, lebo sa ti zas moze stat ze sa to zastavi a potom sa neotvoris ku koncu,ja to robim tak ze makam jak predtym a ked mi tvrdne brucho tak si lahnem

gazovicka
23. sep 2011

@lucy56 dakujem, potesila si ma.... budem hrozne rada, ak si budem moct spravit urcite veci sama... ved to poznas, najlepsie si clovek spravi sam tie osobne veci ako ukladanie do skrin a tak....

lucy56
23. sep 2011

@gazovicka neni zac, ja som tiez vzdy robila vsetko co sa domacnosti tykalo, ved nikto to za mna neurobi, len si treba castejsie oddychnut

dianka3
23. sep 2011

Ahojte babule, zial aj ja mam ten isty problem som len 32 tt a krcok mam uz skrateny na ani nie cm ☹ dr mi prikazal stale uz len lezat,lenze sa to neda ked uz mam dve deti a cela domacnost je namne.Dr by ma najradsej poslal do nemocky tak neviem, pretoze aj predchadzajuce tehu som uz v 33 tt bola otvorena na 3,5 cm a dostala aj kontrakcie,no sice mi to chvalabohu zastavili a cely cas som uz prelezala v nemocke no zaciatkom 36tt som porodila. A teraz sa bojim,pretoze u viacrodiciek sa krcky otvaraju rychlejsie a skor nez u prvorodiciek ☹

dianka3
23. sep 2011

@gazovicka inac ty sa uz nemusis bat nicoho lebo aj keby sa tvoje dietatko teraz narodilo je uz uplne zdrave 🙂 cize si uz za vodou, dietatku sa vyvijaju plucka do 34tt a ty si uz 35 cize uz sa neboj a kludne rob co si robila.moji drobci sa narodiloi v 36tt a boli v poriadku len vahovo boli mensi ale inac zdrave ako buk.

gazovicka
23. sep 2011

@dianka3 dakujem, som rada.... doktor povedal, ze musim vydrzat este 2 tyzdne ... nafasovala som duphaston a guajacuran...

dianka3
23. sep 2011

@gazovicka duphaston? naco ved to sa dava do prveho trimestra aby si neporodila a ten guajacuran je naco? 😕

reisi
23. sep 2011

Tiez som mala pri oboch tehu podobne problemy, pri oboch sa mi krcok zacala skracovat v 20 tt a postupne i otvarat. V prvom tehu som mala serklaz a lezala som par mesiacov v nemocnici. V druhom tehu mi uz neodporucali ani serklaz ani pesar, ze je to skor na skodu ako uzitok ( konzultovala som nezavisle s tromi Dr.)
Dokonca nalez v druhom tehu bol horsi ako v prvom i tak som v druhom lezala doma! Nemocnica len na par dni tri-krat. Obe deti sa mi narodili v 38tt, ale lezala som skoro non-stop. Pri prvom sa to dalo lebo som mala starost sama o seba, v druhom tehu som musela mat pani na vypomoc kedze bolo nutne sa starat o dceru a domacnost a muz chodil domov z prace az vecer. Ale dalo sa i ked to bolo dost tazke. Drzim palce!!!!

Guajacuran je laicky povedane oblbovak.

gazovicka
23. sep 2011

@dianka3 duphaston je na udrzanie tehu.. a guajacuran na uvolnenie svalov a stahov...

dianka3
23. sep 2011

@gazovicka no ved ano ale len v prvom trimestri, nie uz v tretom 🙂

gazovicka
23. sep 2011

@dianka3 viem, ze sa dava v prvom, ale ked mi ho teraz dal, tak asi vie co robi... ci? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre