Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

maja177
16. sep 2009

caute baby
no uz som doma z poradne. teda poviem vam... 😔 skoro som sa tam posr... od strachu 😔 povedala som doktorovi, nech mi spravi toho hamiltona, najskor namietal, ale potom, ze sa na to pozrieme. no a povedal mi, ze mala je moc vysoko, ze keby mi to spravi, tak by mohla umret. ze by mi praskla voda, a bol by tam velky prud, kedze ta hlavicka nie je dole a nic by to tam netesnilo, a ten prud by so sebou strhol aj pupocnik aj vsetko a do troch minut by bolo po malej 😢 😢 😢 ze utesenie jak hovado. a najlepsie na tom vsetkom je, ze v polke augusta mi povedal, ze mala je natlacena dole a uz uz pojde von. daval mi tyzden, dva, no preslo uz odvtedy viac ako mesiac, a zrazu nie je mala natlacena dole, ale je moc vysoko?? no nejde mi to do hlavy 😒 takze, do buduceho tyzdna, ked neklesne, idem cisarskym. a to sa mozem aj na hlavu postavit, oni si urcili datum 25teho, tak to bude vtedy. inac, zatial vsetko v poriadku. aspon ze tak, ale vystrasil ma nahovado.
a este som sa stazovala, ze sa mi strasne kruti v hlave, zmeral mi tlak a tam ze 140/100 a povedal, ze to mam teraz vysoky len preto, ze som prave prisla. sak ale ja ho mam vysoky furt, do slaka 😠 😠 ved sa bojim vyjst z domu, ze dakde kvacnem. no, asi si myslel, ze si vymyslam. parada, ze? po porode menim doktora, jednoznacne 😠

janula.k
16. sep 2009

Majka a kam chodis k dr? Do Piestan? Co keby si skusila inu nemocnicu? Len nech sa na teba pozru..napr. v Trnave..ja tam chodim..ako mna by take nieco tiez dost vystrasilo, zvlast ked uz si po termine a oni si davaju este nacas...

maja177
16. sep 2009

janula, hej do piestan. a ja som rada, ze sa mam ako dostat vobec do tych piestan, ja som totiz sama, bez chlapa a byvam len s mamou, a ta chodi do roboty. takze zhanat odvoz doktorovi, dva krat do tyzdna, niekedy tri, da zabrat, neviem este, kto by ma vozieval do trnavy. asi tak.

marielik78
16. sep 2009

Maji, no to ti verim, ze ta vydesil... Uff... Ja tiez nechapem, ako to, ze mala bola natlacena velmi dole a zrazu nie je... A to ti budu rovno potom robit sekciu? Nie vyvolavacku daju? Aj to je divne... Ti lekari su vsade ini... ☹

Ja mam malu velmi dlho a velmi nizko, ale ja to aj paradne citim. Neviem, ci tam aj rucky este dokaze narvat, ale uplne dole obcas citim aj take jemne pohyby a to asi nevrti tak hlavinou...

Ach, som sa tesila, ze prides s hamiltonom... Dokelu ☹

jahoda
16. sep 2009

fuha...maji, "super" doktro teda...divne, ze je mala zrazu hore, to som nevedela, ze vobec ide...drzim palce, mozno sa malicka rozhodne predsa len do 25teho vykuknut sama...
marielik, ja som vcera myslela, ze mala "vypadne"....ruckami bola natlacena neviemkde...ze sa tam este zmesti...nastastie dnes je lepsie. Ty si ale uz 38tt, to je super 🙂

maja177
16. sep 2009

ved aj ja citim malu hrozne nizko, ved chodim jak kacica, cele ma to tam dole tlaci ☹

marielik, vyvolavacku nemozu dat, lebo nie je klesnuta. aj keby ma rovno chytia bolesti dnes v noci, musia ma rozrezat ☹

adka_8
16. sep 2009

janula k.-ahoj,ja viem o com hovoris,lebo mne to zistil tiez okolo 26 t.t,ale ja som mala-aj mam priznaky take,ze som sa nemohla postavit,hrozne bolesti v lonovej kosti a ked sa mi podarilo postavit,tak mi okamzite stiahlo stehna a kolena k sebe a hned ma prehlo dopredu,tiez som bola z toho vyjavena,lebo v prvom tehotenstve som ani netusila,ze som tehotna,len brusko rastlo a toto mi dava riadne zaberat-tie bolesti mam do dnes,len sa mi zmiernili,odkedy beriem magne 3xdenne-bolí to,ale da sa to vydrzat.KLekar mi povedal,ze sa to zacalo otvarat zvnutornej strany,tak vela oddychovat-na kontroly som chodila kazdy tyzden-chvalabohu to ostalo stat-teraz chodim kazde dva tyzdne-bolesti mam asi 2x denne take silnejsie,ale vraj to uz ani inak nebude,lebo maly mi strasne tlaci aj na mechur ,aj na creva-vsade-asi sa mu tam paci,ale ja chodim na wc s pocitom,ze ma az picha dole,co mam taky plny mechur a pritom len cvrknem a velmi to je neprijemne ☹

marielik78
16. sep 2009

Maji, to je fakt cudne, citis ju nizko, bola nizko a zrazu nie je ☹ To mi nejde do hlavy, mne keby teraz povedali, ze mala je vysoko, asi ich dokopem na tej koze... A neverila by som tomu, co potom citime dole?

No nech je ako chce, nech sa rozhodne malicka sama... A uz, hned a nie 24. vecer 😀

garicka
16. sep 2009

majka
nechápem prečo lekári neriešia pôrod keď je žena už 2-3 dni po termíne, ale nechajú ju ešte trápiť 2 týždne.... moja kamarátka bola tiež taký prípad ako ty a chodila k dr. v Trebišove, ale keď mi vravela ten ich prístup že ani utz jej nerobili ledva že ju prezreli, tak som sa až zhrozila lebo mi to pripadalo ako za komunizmu... keď nedáš tak nedostaneš.... mne sa to zdá čudné, keďže starostlivosť o mňa keď som tehu je hádam aj 100krát lepšia ako bola o ňu.... však keď sa potom malý narodil tak vážil 4,15 a lekári skonštatovali že už prenášala.... a to rodila bez epidurálky 8 hodín...

majka drž sa.... 😉

maja177
16. sep 2009

garicka vidis, kludne ma nechaju prenasat 18 dni, sak co 😢
zajtra idem do nemocnice, nech ma vysetria tam, lebo ten moj doktor mi povie na kazdej poradni inac, raz je dole, potom hore, velice skrateny krcok, v nemocnici mi povedali, ze krcok je v poriadku, tak neviem ani na com com 😠

marcela22
16. sep 2009

Maji to je teda fakt na prd prístup! Sa nestačím diviť...podľa mňa sa doktorovi do toho nechcelo tak povedal že je malá nízko. A tiež sa mi nezdá že keby Ti aj hneď začal pôrod tak musíš na cisarák, lebo malá je vysoko...veď ona by pri pôrode aj tak klesla dole do panvy, nie??? myslím že Ťa zbytočne straší, nechápem ho, ako keby si toho nemala ja tak už dosť. Vidno že je to chlap 😠

maja177
16. sep 2009

podla mna on sam nevie ...

marcela22
16. sep 2009

Maji tiež si myslím že je trošku mimo 😠 Ale hlavne že je malinká v poriadku a vieš že neskôr než toho 25 to už proste nebude...slabá útecha, ja viem 😔 Ale ani cisarák by nebol taká zlá možnosť, najmä ak sa splní to čo odhadovali - teda že malinká bude väčšie bábo...nepýtala si sa dnes na odhad hmotnosti?

maja177
16. sep 2009

marcelka, ja sa ho uz radsej nepytam na nic, dnes mi povie tak, a zajtra inak... 😖

beruska113
17. sep 2009

majka ja ked som videla, že si písala v noci, tak reku a už je to tu, odchádza rodiť a lúči sa s nami. Juj, verím, že je to na nervy, ale neboj, už len týžde§, ale verím, že amlinká si to ešte skor rozmyslí. drž sa 😉

maja177
17. sep 2009

beruska, to ja mavam take noci... kazde dve hodiny som hore, obcas sa podari byt hore aj celu noc 😔 nemozem spavat, neviem z akeho dovodu 😔

garicka
17. sep 2009

ahojte dievčatá,

tak ja už doma z utz a krčok zasa skrátený z 29,4 mm na 25mm a to len za týždeň 😢 😢 😢 .Dr. na utz mi pvoedala že mám prísť v pondelok zasa na kontorlný utz a keď nebude dobrý tak ostávam v nemocke..... som z toho veľmi nešťastná, ani nie z tej nemocky, ale z toho krčka, ja chcem drobca donosiť, sakra!!!

ale som sa v duchu smiala, lebo keď ma prezerala Dr. ultrazvukom zospodu tak ako ho tam natáčala, tak sa to malému asi nepáčilo, lebo začal kopkať a robiť kotrmelce niekde hore v bruchu. mu zasiahla do jeho teritória asi 😀 😀 😀

marielik78
17. sep 2009

Maji, sa mi tuto noc snivalo, ze uz si rodila a mas malicku pri sebe!!!!!!!! Tak dufam, ze sa ten sen splni... Ako mala som verila, ze sny zo stredy na stvrtok sa plnia... tak ktovie 😀

Garicka, neboj, maleho donosis!!! Ja som mala mensi krcok v tvojom tt, horekovali nado mnou a som tu, cela a mam pocit, ze ani rodit nejdem tak lahko 😀 Mysli hlavne ty pozitivne, to je velmi dolezite, lekari vedia s clovekom narobit pekne zmatky a stresy. Drzim palce 🙂

zuzka279
17. sep 2009

Garička, neboj, keďže si v tejto téme, tak bábo donosíš, ešte aj prenášať budeš 😉

maja177
17. sep 2009

nazdar krasky,
no v pondelok sa mam prijst objednat na hospitalizaciu, spravia mi kompletne vysetrenia a vyzera to na ten cisarsky, lebo mala je moc vysoko. tak nech je uz ako chce, len nech uz ide, toto bude asi najdlhsi tyzden v mojom zivote 😒 ale tesim sa, ze uz to nepotrva dlho 🙂

marielik, radsej nech ma nic nechyta do rana, lebo aj tak by ma museli rozrezat, tak radsej nech idem do nemocky v klude a nie v bolestiach 😉

jankapo
17. sep 2009

Majka, tak konecne nieco pozitivne... 😵
Cisarak je ok, kamoska bola minuly tyzden a uz su domka, vsetko super, aj mliecko rozbehnute, aj ona v pohode.Takze niet co riesit.

Ja som dnes bola na poradni, ze vyberieme pesar, ale ked ma vysetrila,ze nechame este do pondelka, aby som sa nerozpadla cez vikend ked tu nebude. 😒 Ale to aj minule vravela, ze vyberieme a rodime a prd. Ale dobre, este daco doma porobim. 🙂 Tak asi tolko.

Garicka neboj, 25mm je este mooooc dobreee...podla mna. Nenechaj sa vystresovat. Bude to ok, ako pise zuzka, nie take pripady tu boli a rodili v termine. 😉 Ale drzat palce budeme urcite.

garicka
17. sep 2009

diky baby za povzbudenie, som si dnes aj poplakala že dokedy budem celá až muž na mňa pozeral.... možno je to aj tým upršaným počasím....

neviete mi ešte poradiť v tomto?
na utz mi ešte našli toto:

dilatácia v oblasti vnútornej bránky 3,8 mm. baby neviete či je to OK, alebo nie? mi to Dr. na utz nevysvetlila a ja neschopná otázok som sa jej nespýtala na vysvetlenie

mimkaa10
17. sep 2009

garičkaten nález znamená, že si prestupná pre 3,8mm (špička prsta), neboj sa, rovnako som na tom bola v 28tt ako ty. 😉

marcela22
17. sep 2009

Garicka držím palce aby si sa nemocnici vyhla a aby to už bolo O.K. A malý sa teda statočne bránil, čo? 😀

Maji tak super konečne sa niečo "deje" a nenechávajú Ta len tak čakať! Tak už aby bol pondelok a aby Ťa konečne prestali "odsúvať" na inokedy...tam už niečo vymyslia, uvidíš 😉
A ja by som sa z cisaráku vytešovala jak malá 😔

Janka a nenaštvalo Ťa že to takto posúva? Ja som totiž dosť netrpezlivá a keď mi doktor povie že nabudúce "už niečo" a potom to odsunie tak mám na to nervy, lebo som predtým zbytočne nervózna a nabudúce musím byť znova...keď som bola v pôrodnici s malou, tak jednu z vedľajšej izby tak odsúvali na vyvolanie pôrodu skoro týždeň, každý deň jej povedali že už na druhý vyvolajú a potom sa zasa nič nedialo...mne povedali jeden deň že na druhý vyvoláme a celú noc som nespala a bála sa a tak...takže keby to odložili tak ich asi nakopem 😅
No ale to bol len príbeh na vysvetlenie že v čom som netrpezlivá 😀
U Teba to pôjde asi riadne rýchlo, keď to drží len pesar 😉

Dnes porodila jedna známa svoje druhé dieťatko a malá bola na svete 17 minút po pustení vody...aj ja chceeeeem 😀

garicka
17. sep 2009

mimkaa

joj jak ťa mám teraz rada, si ma trošku potešila, lebo by som si nad tým lámala hlavu až do zajtra obeda.... a prestupná neznamená že sa otváram? je to pre mňa nové, tak sorry ak vyzerám ako neznalá.... 😨

baby tak pekne sa pozerá na vaše týždne v tehu.... 🙂

mimkaa10
17. sep 2009

garička 😀
si pootvorená pre špičku prsta (presne tak, ako som bola aj ja - až pred dvoma týždňami sa mi to zväčšilo na brutálny 1 cm)

garicka
17. sep 2009

mimkaaaa

ja sa fakt cítim jak taký ťuťko, mám pocit že tu len zbytočne otravujem. 😝 už aby bol december...

mimkaa10
17. sep 2009

garička vôbec sa tak nemusíš cítiť, pred pár týždňami som na tom bola rovnako vedomostne ako ty, človek sa bojí, je to úplne prirodzené. Všetko bude v poriadku, hlavu hore 😉

marielik78
17. sep 2009

Babenky, tak sa hlasim po kontrole 🙂

Este potom cakam, ze Nostek napise, ako dopadla...

My to mame vraj na spadnutie, stale na nejake dva prsty (aj ked to hovori tak, ze ked chcem, dam dva prsty)... Ledva som na tom stole vydrzala, ako ma uz dva tyzdne to vysetrovanie a stlacanie podbruska boli ☹ Malicka napikovana hrozne dole, prietoky este okay, aj vody dost. Ale vraj by sme to nemuseli vydrzat uz ani tyzden, ze sa uvidi... A ked nie, v piatok idem na kontrolu a vraj sa mozeme dohodnut an prepichnuti vody, ked budem chciet, lebo mala je pripravena a hned by sa rozbehla porodna cinnost...

No ja neviem, dost sa bojim toho prepichnutia... na druhej strane by som uz chcela mat malu vonku... Aspon mam chrobaka v hlave na par dni 😀

nostek
17. sep 2009

ahojte. tak som tu. ako dnesok je fakt vynimocny. ale k veci. po neskutocne dlhom cakani nas lekarka zobrala dnu a opytala sa ma, ze co tam robim. ja som nechapala, ze co sa deje. ze kazala v nemocke, aby ma uz prebrali do porodu oni. ten fesi z nemocnice si to asi nestihol precitat alebo co?! no ked som tam uz bola, urobila mi ozvi a pozrela plodovku a vsetko OK a mala je nizsie ako minule. no a rozluckove skonstatovanie znelo, ze mam od zajtra prestat brat lieky a cakat. mozno to pojde velmi rychlo a mozno sa s malou este budem trosku uzivat 2v1. ale vraj deticky, co su v takom strese ako nasa malinka (koli kontrakciam) byvaju odolnejsie a pripravenejsie na porod ako tie, na ktore to pride ako blesk z jasneho neba.
tak som sama zvedava, ale mam pocit, ze prenasat nebudem

inak sme sa dostali do zapchy, kde sme stvrdli 1 a pol hodiny, zvycajne cesta trva pol hodky, tak si viete asi predstavit ako mi bolo. vsetko ma ukrutne bolelo, az mi bolo miestami do placu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre