Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pralinkaaa
27. sep 2009

bobacik - po ležiačky sa dá žehliť? zíííram ty si šikula

bobacik_29
27. sep 2009

pralinkaaa no tak male veci sa daju 😀 po leziacky sa daju aj zemiaky skrabat som nedavno zistila he he

garicka
27. sep 2009

baby ja tiež zisťujem že sa dá robiť viac vecí poležiačky 😀 . sme proste šikulky 😉

pralinkaaa
27. sep 2009

no mne to nejak nejde, teda snažm sa tiež, ale napr. žehlenie si neviem predstaviť 🙂
ale napr. som sa naučila poležiačky obedovať xexe a tiež som šupala minule jablka.

u nas su teraz hody - a ani tam nemôžem ísť ☹

garicka
27. sep 2009

ja žehliť nebudem len ak to bude výsostne súrne, ak už nebudeme mať čo na seba.... 😀 už si chystám kôpku na žehlenie... a triedim na súrne, normálne a má čas o 3 mesiace.... 😝

marcela22
27. sep 2009

Ahojte, tak to ja mám už požehlené snáď všetko (vlastne dúfam) lebo toho bolo nekonečne veľa! A zistila som že mám pre malinké nachystané 9 diek takže snáď nezmrzneme 😀
Mimochodom ja už od prvého tehtenstva žehlím posediačky, vždy lepšie ako v stoji 😉
Včera som večer len nakukla ale nevládala som písať, som nejaká ubolená a smutná...

Bobacik, to o čom som Ti písala sa ešte stále tak nejako "rieši" a už som z toho psychicky unavená a zničená...ale už si na to trošku zvykám, no.... 😖
A čo spravíme s tým dátumom? 😉 Už mi vyhovuje aj toho 19.10. 😀

pralinkaaa
27. sep 2009

ja obyčajne nezvyknem žehlievať...to iba keď sa mi chce. ale doma možno asi budem 🙂
9 diek pre bábatko? vav, tak to asi nezmrzne. ja mám iba jednu....aj to počúvam muža furt, že už nič nepotrebujeme, že všetko máme a pritom on ani nevie čo máme pre malú a čo nie 🙂

marcela22
27. sep 2009

Pralinka aj môj manžel vždy tvrdí že všetko máme a až kým niečo nechýba jemu tak je úplne spokojný 😀
Tie deky sa mi tak nejako nazberali už pri malej, niečo sa kúpilo, niečo sme dostali...teraz máme len jednu novú v podstate, to kúpila moja mama takú zavinovaciu. Ale ak to bude chlapček niektoré asi nepoužijeme 😉
A fusak máš kúpený? Mne vraj požičia kamarátka taký ten hrubší a mám aj dva tenšie+ešte zavinovačku do autosedačky a som z nej taká hotová ž budem používať asi hlavne tú 🙂

garicka
27. sep 2009

pralinkaaa
čím ďalej tým viac sa presviedčam že všetci chlapi sú rovnakí 😀 to akoby si o mojom hovorila...

akurát som sa dozvedela termíny prednášok, možno sa dostavím koncom novembra aspoň na 2 prednášky... ak to vyjde. ale inak to nevidím ružové lebo sa začína na druhý tt a tam sú 2 predmety a koncom okt. je jeden a začiatkom novembra ďalšie 2.... len akurát koncom nov. máme ešte tie 2 ďalšie predmety, tak možno tam nabehnem...

bobacik_29
27. sep 2009

Baby pisete jak dracice 😀
marcela22 ty mas tolko diek??hod zo dve ja mam iba dve fnuk inak ten datum ze 19-teho no neviem neviem vcera som mala makaci den heh neviem ci tolko vydrzim 😝 ....tak este sa to iba riesi???mozno sa to este zvrtne ku tomu lepsiemu vsak uvidime 😀 garicka mas to skvele vymyslene s tym zehlenim sikovnica si 😀 aspon som sa zasmiala trosku

garicka
27. sep 2009

😉 bobačik a tak je to aj s oknami nielen so žehlením, zatiahnem žalúzie a budú čisté.... aspoň môj tak hovorí že načo ich umývať keď aj tak hneď zaprší a už sú špinavé 😠

marcela
a čo s toľkými dekami budete robiť? ja ešte nemám ani jednu... aj keď mala som odloženú jednu bielu s myškami, ale baby ja neviem kam som ju založila a bola to obrovská deka 😵

bobacik_29
27. sep 2009

garicka ty si moj clovek 😀 ja som okno pred vianocami posledne umyla heh iba v kuchyni som musela umyvat tie vidno od cesty 😀 ostatne idu narad iba teraz kym porodim nech to je

pralinkaaa
27. sep 2009

marcelka - no fusak mám aj so zavinovačkou objednaný Emitex, ale to vybavuje môj manžel lebo som to objednávala v Prahe - bolo to výhodnejšie - a tam býva jeho bratranec...takže vieš, ešte som sa toho furt nedočkala ..
tak hádam malá nezamrzne, ale dobre sa mi n akupovalo cez internet a na mimibazare, tak sa nebojím ak niečo bude chýbať, dokúpim ľahkko pár klikmi a príde. ja mám prvé tak moc neviem,čo všetko treba a čo nie..

pralinkaaa
27. sep 2009

garicka ja tiež moc nestíham prednášky, teraz som bola na 2 - viac menej som iba zistila čo treba aké seminárky spraviť a aká bude skúška a ostatné už nestíham asi..jedine po pôrode, to neviem,č i sa bude dať.
ale sme my ženy šikovnice, nejak to zmákneme nie? 🙂

garicka
27. sep 2009

jasne že to stihneme a budeme promovať s drobcom v náručí, asi to bude najkrajší darček....

pralinkaaa
27. sep 2009

baby máte alebo ste používali babyšatku?

jahoda
27. sep 2009

joj, to ste tu zas popismenkovali🙂 vidim, ze ste doooost dobre, ze zvladate zehlenie veciciek...ja este veru neviem, ako porobim...a okna tiez umyjem asi az ked mala bude vonku. Teraz sme v byte bez dveri, v utorok pridu dat nove...celkom fun, najma ked mi povie muz, ze si mam na tom wcku konecne tie dvere zavriet 😀 vcera som tomu lezaniu moc nedala...aj mi vecer dost tvrdlo brusko..vam netvrdne, ci to neriesite? ja som uz z toho magor 😖 ci sa toho mam alebo nemam bat...

marcela22
27. sep 2009

Bobacik, neopováš sa predbehnúť 😠 Teraz si ľahni a lež až kým neporodím, jasné? 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Teda šetri sa trochu!!! 😉

Inak ako píšete o Vašim manželoch tak to si hovorím "to iba ja mám doma takého pomocníka"??? Samozrejem má kopec chýb a niekedy proste musí spraviť to "svoje" skôr než to čo treba naozaj, ale inak mi pomáha veľmi. Až na umývanie riadu, inak aj variť mi pomáhal keď bolo najhoršie a malú si brával čo najviac von a tak...no nič, musím si ho asi viac odmeňovať nejako, ja som to už brala ako samozrejmosť skoro... 😕

Garicka to teda netuším čo s toľkými dekami ale keď už sú tak sa sná´d nejako využijú. Keby som ich mala kupovať tak rozhodne kúpim oveľa oveľa menej 😉

Pralinka, tú zavinovačku do sedačky mám aj ja od Emitexu, ale z druhej ruky, tiež z mimibazaru 🙂 Aj ja rada nakupujem cez net je to super. A babyšatka by mi mala prísť tento týždeň, dlho som sa rozhodovala a nakoniec som si vybrala Šanami - Orange. Som zvedavá aká bude a čo mi v nej bábo bude chcieť byť 😝 A tiež či ma to bude baviť, ale keď už mám doma malú, tak minimálne na nosenie po schodoch atď ju využijem...

pralinkaaa
27. sep 2009

marcelka ja sa v tých šatkách nevyznám práve preto som sa pýtala, či neveite poradiť aká je dobrá...je ich veľa..a popravde ani neviem,aký je v nich rozdiel. ale rada by som malú nosila...
a teiž sú aj nosítka a babyvaky - to je zas niečo iné - aký je v tom rozdiel?

kde si kúpila šatku?

pralinkaaa
27. sep 2009

inak mna dnes bruško nejak neposlúcha, celýd eň je také divnejšie, neviem či tvrdne alebo sa malá toľko naťahuje...divné. ale radšej to už neriešim, treba veriť, že to bude OK až do termínu 🙂

garicka
27. sep 2009

mám pocit že dnes sa každý na koníku sťažuje na brušká že nepočúvajú... asi to bude tou nedeľou...

pralinkaaa
27. sep 2009

fakt? tak to dúfam,...neviem čo sa deje, nikdy takéto nebolo. ale ho mám tvrdšie furt, možno malá narástla a už sa tam nezmestí 🙂 ani neviem, koľko už váži....
a teba poslúcha?

garicka
27. sep 2009

no dnes práveže nie, lebo kopká tam kde by nemal.... do močového mechúra a strašne ma to pichá akoby mi tam pichali s ihlou a bojím sa že či mi netlačí veľmi aj na krčok. zajtra idem na utz s krčkom a pravdepodobne ma nechajú v nemocke na 10 dní. lebo v piatok na poradni mi doki povedal že by som mala ísť radšej do nemocnice, takže zajtra okrem utz aj vyšetrenie ma čaká....

pralinkaaa
27. sep 2009

garicka ozaj, tak to ti držím palce zajtra, nech to dopadne najlepšie. inak tebe stále merajú ten krčok sonom? mne ho merali tiež v nemocnici, ale teraz už nie..teda som bola na poradni iba raz odkedy ma pustilil. ale aj som rada, tom eranie ma dosť stresovalo.
mne sa zasa akoby tam dole v podbrušku posuvala hlavou alebo čo, také som nemávala.

garicka
27. sep 2009

hej robia mi utz zospodu a mišiakovi sa to veľmi nepáči, potom začne kopkať 😀 ja len dúfam že toľko utz mu nepoškodí... však chodím tak raz do týždňa....

pralinkaaa
27. sep 2009

mne to pripadá že odkedy ma pustili - 08/09 tak už "kašlú" na to aj kontrolu mám až 05/10 teraz, že akože to nechávajú tak....koľko vydržíme. ale mne napr. aj vraveli, že radšej do toho "nešťúrať stále"
ale zistila som, že čo lekár to svoj názor často iný

garicka
27. sep 2009

ja teraz na poradňu už chodím každé 2 tt.... ale ten utz by som si tiež radšej odpustila.... ale keď to nevedie inak zistiť, snáď by to až tak často nerobili keby to škodilo drobcovi...

pralinkaaa
27. sep 2009

no ja tiež každé 2tt vlastne. ale to sono mi nerobil. tak už dúfam ani nebude...a malinkému to neškodí, neboj 🙂
ja som inak aj predtým chodila takej lekárke, čo ani sono nemala. tak mne na to vlastne prišli náhodne.
teraz chodím do nemocnice do ambulancie rizikovýchl...

marcela22
27. sep 2009

Pralinka mne ju posiela jedna známa, u nich otvorili nový obchod s takýmito vecami a mali tam zľavy, tak ma vyšla na 41€ aj s poštovným. Najlepšie je vybrať si šatku zo 100% bavlny, to je asi základ. Potom už sa stačí orientovať dĺžkou šatky-záleží či si vysoká a štíhla alebo menšia a plnšia...no a samozrejme je dôležitá aj cena,lebo mnohé stoja dosť veľa. No a ešte záleží na tom ako dlho chceš nosiť-pre novorodenca je ideálna elastická šatka, ktorá dieťatko pekne obopne a nemusíš ju uväzovať tak dokonale. Lenže tie majú nosnosť väčšinou len do 9kg. Potom by si si musela kúpiť druhú, alebo manducu...keby si chcela teda ďalej nosiť.
Babyvaky sú trošku podobné, ale nevýhodou je že sú len na jedno rameno a určite oveľa viac zaťažujú chrbát a nevydržím ho nosiť tak dlho. Klokanku neodporúčam, tie vraj nie sú pre bábo zdravé a vhodné...ja som ju teda pri malej mala, ale bola v nej len párkrát a to aj preto že mi tá klokanka bola nepohodlná...takže tú by som asi vypustila...

Aj ja mám zajtra poradňu, som zvedavá ako krček postúpil, ešte sa mi nechce rodiť 😝 aj keď o sa mi nebude chcieť nikdy 😅 ale malinké už by som veľmi chcela mať pri sebe, aj keď si to nijako neviem predstaviť... 😖

pralinkaaa
27. sep 2009

jej dík marcelka za info - tá šatka je asi naj, no to by som sa mala aj ja po nejakej rozhliadnuť..len tiež sa mi to zdá dosť drahé! jedno nosítko mám, ale to som počula vraj nie je moc dobré na klbiky. a nemáš link na ten obchod?
tak vy máte všetky zajtra poradne, ja až budúci pondelok, tak vám baby zajtra držím palce, dajte vedieť! ja keď som tam naposledy šla, som bola pototo od strachu, že či dačo...aj buduce budem.
dobrú nocku!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre