Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

miskaklei
21. nov 2009

Vdaka.teraz som 26.tyzden.

ciefulik
21. nov 2009

luci - to skrac a otvaranie moze boliet, ved aj pri porode - to je ta bolest na zaciatku...no niekoho nic nebolelo a skratil 😅 baby hovorili v nemocnici

lucinka1104
21. nov 2009

natalia ja mam také bolesti každý deň od 17 tt 😝

gerci90
22. nov 2009

awojte babule...nikdy som si nemyslela že aj ja sa dostanem do tejto temi..a že potrebujem vašu pomoc....v 31tt sa mi z nicoho nic zacal skracovat krčok o 1.5cm---nesjkor som už bola otvorena na špicku prsta---dali mi magnezium a berem ho tak 2 krat za den---kludiový režim a pod.....neviete mi poradit nejake fajn radi a co to vlastne znaci že na spicku prstu otvorena::::??mam s toho chaos a dost strach,,ak mate skusenosti prosim poradte---dakujem

janula.k
22. nov 2009

Gerci, podla mna mozes brat aj viac tabliet toho Magne B6, ja som brala aj 6 za den, teraz som uz znizila. A hlavne vela lezat, oddychovat, nenamahat sa. Ja si myslim, ze na spicku prsta otvorena, nie je az take hrozne, ked budes v klude, tak to dotiahnes do terminu, neboj 😉

lucinka1104
22. nov 2009

gerci aj som an špičku prsta otvorená už teraz neboj 😉

janula.k
22. nov 2009

Lucinka teba mozu este zasit nie? Tusim do 24tt sa da.

allinka79
22. nov 2009

gerci, nemaj strach, lezkaj a oddychuj. Mne na to dosli v 29 tt,18 DNI SOM LEZALA V NEMOCNBICI A UZ NEJAKE 2 TYýDNE lezim poctivo doma... mam magnezko 4x denne...
a krcok jeskratwny, priechodny na spicku prsta a kiym nie je branka otvorena, tak je dobre... je nas takych vela

bobacik_29
22. nov 2009

gerci90 nestresuj ja som bola od 30tyzdna na tom rovnako lezala som poctivo do ukonceneho 35 tyzdna potom som zacala robit vsetko okna umyvat drevo kalat a este aj garnizu som si opravila cely byt poriadila a rodila som den po termine

allinka79
23. nov 2009

bobacik, to fakt? ako velmi si bola otvorena? ti lekar dovolil chodit?

bobacik_29
23. nov 2009

allinka79 ale kdeze doktor dovolil az o tyzden heh ale ja som chcela rodit skor preto som sa odvazila ale aj tak sa mi to nepodarilo 😀

allinka79
23. nov 2009

hmm... a ako velmi si bola skratena a otvorena?
tiez rozmyslam ze po ukoncenom 36 zacnem chodit, ale skor sabojim... ci nemusim?

bobacik_29
24. nov 2009

no ja som mala krcok 1 cm a otvorena som bola na spicku prsta.... myslim si ze ked sa ma spustit porod tak sa spusti aj ked lezis moja kamoska tiez musela lezat a nakoniec prenasala vyse tyzdna a to ona vobec nelezala kedze ma doma rocne dieta tak sa jej nedalo

garicka
24. nov 2009

ahoj bobacik

ako sa máte s malinkou? my sme prišli po 2 týždnoch na JISke domov z nemocky, už sme doma týždeň. ale miško nechce sať, tak mu mliečko odsávam lebo v nemocke ho naučili na veľký cumeľ. vám sa darí? my sme si ešte s manželom nezvykli na ten miškov režim, ale pomaličky to snád pôjde 😉

fide
24. nov 2009

Ahojte žienky ja sa do toho tiež moc nerozumiem, ale môžem povedať , že cele tehotenstvo beriem magnezium postupne mi aj davky zvyšili a kludovy rezim ...a k tomu este neprijemne bolave kontrakcie ...teraz som v 38 + nejake drobne som otvorena na 2 prsty bábo je úplne zosadnute v panve a žiadne kontrakcie. Už týždeň robím všetko možne aby sme mohli rodiť a nič... termín máme 6.12 ale podľa toho ako sa cítim nebudem rodiť ani na nový rok 🙂 takže si myslim, že je to individuálne. Môže sa stať , že takto otvorena budem naozaj ešte 2 týždne? alebo mam nádej že to príde ešte do konca týždňa? má s tym niekto skúsenosti ?

allinka79
24. nov 2009

bobacik, to vazne zasnem... ono citim ze ked lezim, tak mala nenalieha dole na krcokna je vyssie... ale tiez rozmyslam nad tym, ci budem prenasat alebo nie. Ale mam to riskovat a chodit uz teraz v 35tt? A co pravidelne tvrdnutie bruska k tomu? Ci myslis, ze to nijako neovplyvnujeM Viem, ze lekari povedia vselico, ale mamickyasi predsa len lepsie vedia, co a ako... oni su tehotne, nie chlapi...

allinka79
24. nov 2009

fide a co tak skusit vysadit magnezko? Nepomohlo by to? fakt neviem, zatial som v riziku...

fide
24. nov 2009

Alinka79 ja som ho uz vysadila hadam pred 3 tyzdnami... 😠

allinka79
25. nov 2009

fuha... tak neviem. Zo aby som ho vysadila uz aj ja, ked chcem rodit v termine, co? 🙂

bobacik_29
25. nov 2009

garicka a preco ste boli na jiske???my mame rusno mala stale vrieska ide ma z toho porazit nestiham nic robit iba ju varujem ja ju uz dokrmujem mam malo mlieka ale ti poviem takto zle dieta som hadam este nemala ona ked ti zacne revat tak to je daco strasne az vankus driape moj chlap je z toho v strese ani na ruky ju nechce 😀
allinka79 ja som magnezko ani nemala predpisane sama som si ho davala ale iba obcas potom som ho uplne vysadila mne mala tiez dole strasne naliehala ale ked uz som mohla chodit tak prestalo aj brucho tvrdnut aj naliehanie skoncilo 😀 pockaj s behanim kym ukoncis 35 tyzden potom uz v pohode mozes

allinka79
26. nov 2009

bobacik dakujem. 🙂 idem hned v pondelok k lekarovi - uvidim, co mi povie... Ale akonahledlhsie stojim, brucho sa mi hybe, aj ked mam pocit, ze dole nie je... ze sa mi dvihla vyssie... ale je to asi len pocit. Od ukonceneho 36tt chcem uz hlavne chodit a menej lezat, uvidim ci to posuniem. Ale pohyb mi chyba, ver...

fide
26. nov 2009

alinka79 od ukonceneho 36 mozes bespecne robit cokolvek ....ja som uz chcela rodit vtedy ....vzdy mi hovorili ze budem predcasne ...a aha ...sice si poriadne nemozem sadnut , tlaci ma tam nieco ale lekarka mi povedala ze je to normalne ked babo nalieha ....pohyb je ale potrebný aby sme vladali porodit tie nase slniecka...

allinka79
27. nov 2009

fide, ukonceny 36tt je o 9 dni... no ved uvidim, ze co... uz sa to blizi a tebe tiez to pride, neboj 🙂 ozaj, prve mimco?

jahoda
27. nov 2009

caute baby, vidim, ze tu to zije 🙂 ako sa mate? my v pohode celkom, Miska je uzasnaaaaaaaaaaa....ked je napapana 🙂 ja som po porode prekonala trombozu...vrazila sa mi do nohy, ale uz je to lepsie, uz aj chodim... 🙄 tak snad to bude v pohode uz...

allinka79
27. nov 2009

jahoda - trombozu??? z coho, ak smiem vediet?

katka22r
27. nov 2009

baby ako sa u vas prejavoval´skrateny krcok maternice alebo predcasne otvaranie?

allinka79
27. nov 2009

katka, to zisti gynek. na prehliadke... nemas to ty ako zistit

garonka
27. nov 2009

Katka nerob paniku 😉 to sa neda len tak zistiť to vie len gynekolog ak ťa vyšetrí zospodu 😉

allinka79
27. nov 2009

katka, ako ta to napadlo? prip. kuk do tehotenskej knizky...

katka22r
27. nov 2009

ale babenky v noci som citila take pichanie ani nie pod bruskom ale skor na vagine...no vo vagine tak som si tak pomyslela pri precitani prispevkov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre