Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sandrika
31. mar 2008

geegee, ale veď 3,5 cm je v pohode nie?

geegee
1. apr 2008

sandrika, asi ano, ale vraj sa to posudzuje spolu s tym, ze sa mi otvara ta vnutorna branka. Babo je velmi nizko, a na ten zmaknuuty otvarajuci sa krcok este viac tlaci...ale cakam na zajtrajsie sono a verim, ze to bude lepsie 🙂

aktak
1. apr 2008

geegee mozno spomenul tu nemocnicu prave kvoli tomu otvaraniu, pri prvom si nemala nic s krckom?

mirka8429
1. apr 2008

janka no hej..uz len cakam kedy to namna pride 🙂

sandrika
1. apr 2008

mne sa otvárala veľmi preto som bola v nemocke

aktak
1. apr 2008

je este neco cim sa da krcku pomoct? nejake cvicenie vnutornych svalov alebo tak, alebo fakt len lezanie?

sandrika
1. apr 2008

lažať ale fakt z s riadnym vankúšom dod zadkom od zadkusmerom k nohám by sio mala myť všetko vyvýšené nech tidrobec netlačí na krčok

mirka8429
1. apr 2008

ajtak...asi len lezanie...ja som len lezala....a v nemocke infuzky

tribitka
1. apr 2008

aktak, ja som ležala takmer 7 mesiacov v nemocke, nonstop infúzky, doteraz mám zničené žily, megadávky magnézia, ležanie hore nohami, pokoj a pozitívny prístup.... 😉
môj krčok mal už od 15 tt len 1 cm a vydržal..... 😵
cvičiť sa ani len nepokúšaj, nesmieš ho namáhať, ašte viac to môžeš pokaziť....

mirka8429
1. apr 2008

tribit..ja ta tak obdivujem...ja som lezala 2 tyzdne a som mala dost...a infuzky..moje zily by to nevydrzali..mne davali len tyzden..lebo mne kazda zila praskla..nemali mi kam pichat..hehe

sandrika
1. apr 2008

tribitka a rodila si v 40 tt?

jankapo
1. apr 2008

sandri, tribitka rodila v 32tt....ale dovodom jej predcasneho porodu bolo nieco ine nakoniec, nie krcok.... 😉

sandrika
1. apr 2008

aha diky jani

dididi30
1. apr 2008

jankapo....fiha?? v 32tt rodila?? hm to ako keby som ja za dva tyzdne....no ale sak malinka je zlatunka, ako anielik a ona to dobehne, tribi drzim palceky 😉

fabiana
1. apr 2008

Ako sa dá zistiť skracovanie krčka? Cíti sa pri tom tehuľka inak alebo len vyšetrením u lekára? 😅

dididi30
1. apr 2008

a preco sa vravi,ze v siedmom mesiaci je lepsie porodit ako v osmom?? 😕

dididi30
1. apr 2008

fabi tak to by som aj ja rada vedela 🙂

fabiana
1. apr 2008

Hádam nám to niekto prezradí... 😉 Dúfam, že bude všetko v poriadku... Ja stále tŕpnem u dokiny, či je krčok v poriadku, lebo občas sa malý tak naťahuje, že mám pocit, že vyletí von... 😅
Vraj je v siedmom mesiaci lepšie rodiť kvôli pľúckam, že sa lepšie prispôsobia alebo čo...lebo tuším sa vtedy začína tvoriť ten surfaktant, neviem, či som to správne napísala, ktorý je dôležitý pre správny vývoj pľúc, to je taký olejček, ktorý pomáha pľúcam dýchať a nezliepať sa, viem, že sa potom podávajú steroidy, aby sa pľúcka rýchlejšie vyvíjali... no napísala som to tak laicky.

dididi30
1. apr 2008

fabi...mna dokina nekontroluje zo spodu vobec a tak len dufam,ze to dotiahnem aspon do 36tt 😀
dobre si to napisala, dik za vysvetlenie 😀 , nieco take som uz pocula....no tak sa len drzkajme 😀

tribitka
1. apr 2008

didi, dakujeme... 😵
no, my sme rodili v 32 tt, z ničoho nič sa u mna prejavil help syndrom..... 😠

mirka8429
1. apr 2008

fabiana no..ja som ani nevedela ze sa mi skracuje krcok..ale teraz ked som sa zacala otvarat tak pocitujem pichanie v posve a az tak ako ta prepichne do podbruska...ze vraj aj ine zeny citili to pichanie...tak asi tak..ale ja som na zaciatku nic necitila ze nieje daco ako ma byt..az ked mi lekar povedal...

didus ja idem v piatok k dokimu...ja uz take bolesti mam..vsetko ma boli a aj zle mi byva...a zaha neskutocne pali...och...

dididi30
1. apr 2008

jaj tak tribi? tak to potom hej...ja mam tiez tlak kadejaky, tak tiez sa troska bojim , inak moc mam ok a vsetko okolo toho len ten tlak, ale sleduju ma, aspon nieco....este ,ze je ta medicina taka vyspela a pomozu, to ma tak trocha utesuje a som rada, ze stretnem take silne zeny ako ty,aspon viem,ze to nieje ziadna tragedia a zivot bezi dalej 😉

mirka8429
1. apr 2008

didus mne uz 2 tyzden nekontrolovali moc ani tlak 😖

dididi30
1. apr 2008

to vazne? teda mna tu budu kazdy tyzden od osmeho mesiaca...a pridu ku mne domov, parada, to je veget 😀 a po porode kazdy den 2 tyzdne, aj mi to pojde na nervy 😒

tribitka
1. apr 2008

didi, ja som mala celé tehu nízký tlak.... neviem čo sa mu stalo, že tak nenormálne vyskočil....
neboj to zvládneš lavou zadnou.... 😉

jankapo, tebe to tiež už letííííííííííííííííííí 😵

mirka8429
1. apr 2008

didi kôli vyokemu tlaku?no to ti je fakt dobre ked pridu oni 😀 ..mne je dnes tak cudne..nechapem...fnuuk asi si musim lahnut sak aj na zaludok tlaci...a na vsetko mozne kam sa len tlacit da....tak paaa 😅

dididi30
1. apr 2008

no ano moja, lebo moze to viest ke premlapsii alebo az do help sindromu a to uz moze ohrozit zenu aj dieta 😒
miri uz chod rodit 😀 😀

dididi30
1. apr 2008

tribitka,ja mam pocit, ze sa to stane skor tym co maju nizky, ja tomu fakt nerozumiem.....ono asi je to preto,ze ten nizky je ok a vysoky je viac sledovany, tak davaju na to pozor......ja neviem....jasne zvladnem, sak uz len 2 mesiaciky aj nieco , hoci by mi stacilo aj do 36 🙂

aktak
1. apr 2008

no tak ja lezim ale nie vzdy mam neco pod zadkom, tak sa asi musim polepsit 😔

jankapo
1. apr 2008

tribitka, veru leti nam to.... 😵 ale vies ako to je....cim som blizsie k cielu tym viac to chcem dohnat az do terminu... 😵
didi, vies ono to je tak...nestacilo.... 🙂 vies, ono papierovo bude dietatko predcasniatko, nikto sa nebude pytat ci 2 tyzdne ci 2 mesiace, musis absolvovat strasne vela kontrolnych vysetreni a tak...viem si predstavit aj inak straveny cas s babatkom ako kadekde v cakarnach...tak aj ked som uz v tom 35tt, chcem to o to viac dotiahnut az do 38...ale ja som tiez pred tymi 10 tyzdnami inak hovorila.... 😉 skromnejsia som bola... 😝
babule, sklzli sme z temy, admini nas dodrbu.... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre