Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

nostek
23. aug 2009

majka, tak to si ma potesila. ja som lezala do 27tt v nemocke na infuzii Ginipral a este nejake lieky. teraz som uz doma. ale min tyzden mi zas predpisala lekarka Gynipral, ale nastastie v tabletach, takze som mohla ostat doma. K tomu mam Buscopn, Utrogestan cipok a magnesko. ALe ja som vo Svajci, takze neviem ci sa take medikamenty pouzivaju aj na SK. v utorok mam kontrolu, tak sa ozvem co a ako.
a obalka, drzkaj sa ... 😉

afrika
23. aug 2009

ahojte, ja síce k Vám ešte nepatrím, ale chcela by som poradiť. som 7 deň po IUI a krčok mám tvrdý a dosť vysoko. pri dvoch posledných insemináciach som ho vždy mala dole a tvrdý. znamená to, že to opäť nevyšlo? aký má byť v tehu? tehu som už bola, ale žiaľ MA a toto si fakt nepamätám. ďakujem moc

susisus
23. aug 2009

Baby dakujem, fakt ste ma ukludnili, uz som totalne stresovala ! 😨 🙂

majka - ja budem len rada, ked bude aj moja lenivec, nech tam len pekne pribera... a necha ma este sa vyspat par tyzdnov 😀

nostek - drz sa! nech len pekne este caka, to by ste velmi skoro rodili, pekne jej vysvetli ako je v brusku najlepsie, aj ja mojej stale dohovaram 😉

maja177
23. aug 2009

susisus, ja sa nevyspim tak ci tak, spavam v noci nejake styri hodinky, mala strasne kope a neda sa mi spat...a cez den zasa nezaspim, lebo je hrozne horko, tak chodim jak matoha 😝

susisus
23. aug 2009

Moja tiez kope v noci, ale ma taky svoj cas, od desiatej do polnoci, dve hodky robi kotrmelce a vystrkuje nozky a ritku, ale potom zaspi a mozem aj ja, do kedy chcem, len na zachod vstavam aj 5x 😠
No ale kto vie, co bude o tyzden 😀
A tie horucavy su fakt hroza... Dnes je konecne chladnejsie 🙂

maja177
23. aug 2009

dnes je paradne pocasie, fuci vietor a mne je naramne fajin, ani sa nepotim 😝
no moja nespi asi nikdy :D ona je v klude len ked chodim, asi ju to uspava, ale akonahle si sadnem konecna 😀 v noci aj ja chodim furt curat 😠

adusaa
23. aug 2009

majka, ty už máš dolu steh? mne ho dávajú dole v utorok. zajtra si už chystám tašku. malá je vraj veľmi nízko a predpokladá sa, že porod bude ešte pred predpokladaným termínom 9.9 - 12.9.
U nás dnes pršalo celý deň, fajne! Konečne som sa aj ja cítila super 😉

maja177
23. aug 2009

adusa, mna nezasivali 😉 ja mam malu velmi nizko uz dva tyzdne, uz som aj otvorena a neviem co a furt sa nic nedeje 😀

marcela22
23. aug 2009

Ahojte vidím že nie som sama kto ocenil ochladenie 😀 Už som skapínala v tých teplách, ledva som dýchala...do toho ešte môj supiš nízky tlak, no paráda, fantasticky mi bolo 😝
Dnes ma nejako podozrivo bolí v krížoch a prechádza to do brucha, ako pri MS ale bolí to tak nejako vkuse, najmä tie kríže, takže kontrakcie to asi nebudú. Skôr som možno prechladla alebo mi zasa niečo pricvaklo nerv 😒

Maji Ty sa snáď toho pôrodu ani nedočkáš 😅 Malá Ťa ale naťahuje, čo? Pravá baba, nechá na seba čakať, ale pripomína sa stále 😀 Už máš nachystané úplne všetko??? Možno Ti ešte dáva na niečo čas 😉

Ktovie či nám Zuzka ešte drží, ale asi by Beruška písala keby nie...baby Vy ma teda riadne "plašíte" všetky nie a nie porodiť (teda tie čo už máte "načase" ) to mi tak trošku vnucuje myšlienku, že aj mňa bude drobec naťahovať 😝 A ja neceeeeeeeem ☹ 😅
Ale zasa nechcem porodiť ani teraz, 38tt by bol úplne ideálny! Že, Maji? 😉 🙂

maja177
24. aug 2009

marcelka, no 38 tt by mi vyhovoval, ale uz som ho premeskala 😀 ta moja mala je urcite leniva a tvrdohlava po mne, aj ja mam vecne na vsetko cas 😀 dnes mame poradnu, teda, ak ovsem vstanem, 😀 tak som zvedava co nove 🙂 nachystane uz je komplet vsetko, uz len babo nam tu chyba 🙂

zuzka279
24. aug 2009

Ahojte. Ja som stále "celá". Takže tak. Ale podľa sona mám termín až okolo 5.9. Uvidíme. Idem, ozvem sa, lebo ešte prerábame. Pa 😉

bobacik_29
24. aug 2009

Ahojte som tu nová ... do teraz som Vás iba čítala tiež mám krčok skrátený na 1,5 cm a som na špičku otvorená aj výsledky genet. testov som mala zlé

nostek
24. aug 2009

ahoj bobacik. a beres nejake magnezium alebo nejake lieky? drzim ti palce.

kocky, ja mam zajtra kontrolu, tak na mna myslite... 😉

deborah1
24. aug 2009

Babky,zajtra frčím do Topolčian,na príjem 😅 ,konečne som sa niekde dopracovala k epidurálke,kde o ňu nemusím prosiť.Dovtedy snáď neporodím a tam ma snáď nenechajú čakať,kým to samé začne,jaj,je to o nervy,ale už to chcem mať aj za sebou a byť s bábatkom doma.

habibi78
24. aug 2009

debo, drz sa..... 😵

maja177
25. aug 2009

dborah, drzim palec 🙂

miroslava89
25. aug 2009

ahojte, ja stale akosi nakukujem ci nieco nove sa neudialo nove maminky a podobne🙂 ale ako pozeram vsetky pekne 2v1🙂 drzte sa takto co najdlhsie🙂 aspon ozaj do toho 38tt🙂

majka teba mala tak pekne natahuje 😅 nakoniec by bolo ozaj zaujimave keby sa narodila az po termine 🙂

bobacik_29
25. aug 2009

Nostek kdeze nedal mi praveze vobec nic co mi je divne ked tu vsetky daco berete...inak ja som mala pri vsetkych detoch tento problem a vsetky som pekne donosila....len teraz nemozem tak poctivo lezat kedze uz mam deti ale dufam ze sa nic nestane a dako to dobacujem 😅

bobacik_29
25. aug 2009

a dufam ze kontrolka ti dobre dopadne 😅 nostek potom daj vediet

nostek
25. aug 2009

kocky, ja len na rychlo. nemam najlepsie spravy. musim zas do nemocnice. krcok sa skratil na 1,8mm, nie som otvorena, ale je makky a tenky. k tomu kontrakcie ( ale tie su v norme). mala pribrala ma cca 1700g a vyzera, ze je vsetko OK. a to je najdolezitejsie. je mi smutno, ze tam musim ist, ale teraz su dolezitejsie veci a to je nase babatko.
ja som vecny optimista, ale myslim, ze sa z nemocky nedostanem skor, ako sa mala narodi...
drzkajte nam palce, aby sme vydrzali co najdlhsie 2v1.

maja177
25. aug 2009

nostek, ujujuj, dufam, ze to vsetko dobre dopadne, myslim na vas a drzim palec 🙂

deborah1
25. aug 2009

Tak ja som doma.Prišla som do Topolčianskej nemocnice s taškami,a doktor mi na prehliadke povedal,že to sa mi tam vôbec neoplatí ostať,že to vôbec nie je na pôrod,bábatko je dosť vysoko a nie je to zrelé/asi pôrod.cesty/ 🙄 Ja už teda ozaj neviem,štvrorodička,za týždeň termín,CS8-9,na prst otvorená-a vraj to vyzerá aj na ptenášanie! 😲
Tak vidíš noštek,človak nikdy nevie,pekne to dotiahneš do pôrodu,neboj 😉

marielik78
25. aug 2009

Ahojte babulky, dlho som vas nebola kuk 😖

A vidim, ze Majka je stale tu 2v1 🙂 Malej sa nechce, to je strasne, ja ti tak verim, ze uz by si tak velmi chcela... Snad sa skoro umudri...

Bubacik, neboj, ako pises, vsetky si donosila a mala si to podobne... Takze to bude aj teraz tak 🙂

Ja som otvorena na prst a kratky krcok uz zopar tyzdnov a stale sa drzime, aj bez liekov, teda magnezko neratam 🙂 Aj tak ho poctivo neberiem a uz sa chystam o par dni vysadit uplne.

Podla mojej minulotyzdnovej kontroly, ktoru som absolvovala u zastupujucej lekarky a to bola teda riadna tava uz od dveri (sa ma pytala, ked som jej povedala vahu, ze ci to uz je teda 10 kg alebo 9 kg (pritom tam mala vychodziu vahu, potom sa isla hadat, ze mi nesedi termin porodu a sedi jednoznacne, ved ja som si ho nevymyslela a ona ma zacala presviedcat, ze som si nahlasila zly den menstrucie - fuuha, ja som z nej fakt nemohla, ved kto si to lepsie pamata (a znaci) ak nie JA!...)... Pozrela ma, nic mi nepovedala, neukazala malu, monitor, nic... Iba zhodnotila, ze je vsetko super a ked som ju videla pisat do knizky, ze krcok 38 mm, tak som ozvala, ze ako je to mozne, ked som uz od 24 tt ostro sledovana a ze v 32 tt bol iba 1,5 cm a ja otvorena... A ta doktorka povedala, ze to nevie, lebo vraj je vsetko okay...
No uznajte, mne to nedalo a isla som k dalsiemu lekarovi (k mojej, zial, idem az buduci piatok), stalo ma to 40 EUR, ale pekne ma vysetril, pokecali sme a stale plati, ze sme otvorene na 1 prst a krcok 1,5 cm, co je vsak este horsie, ze mala tlaci enormne dole hlavickou - na vypadnutie (ale to tiez uz veeeelmi dlhe tyzdne, ibaze teraz je uz poriadne tazka - 2500 g cca.).
Ale mali by sme to vydrzat do 36/37 tt a ktovie, mozno do konca 🙂

Mozno dopadneme ako Majka a malej sa nebude chciet, ale to budem asi aj po schodoch skakat, nech ma to uz konecne chyti 😀

adusaa
25. aug 2009

ahojte. hlasim sa z poradne.

dnes mi davali dole steh. otrasne. no ale nebudem rozpisovat ako mi striedali klieste a prehadzovali si lampu, lebo sa tam nemohli dostat...

ceresnicka na torte mam zle prietoky, nenechali si ma tam na pozorovani lebo nie je miesto!!! 😢

a este jedna ceresnicka - sestricka dala niekomu inemu moj obal na tehotensky preukaz v ktorom som mala karticku poistenca, predoperacne vysetrenia na epiduralku a malej fotku. otrasne preotrasne!

az o tyzden mam ist na kontrolu. na to, ze mam zle prietoky je to dlha doba, nemyslite? takze dnes mam "super den" hlavne ze romky na rizikovom zaberaju miesto, vykuruju zobaky kazdu hodinu pred nemocnicou, hlavne ze sa tam najedia zadarmo a maju sprchu, umyvadlo a splachovaci zachod. na ukor nas zodpovednych matiek. 😠 😠 😠

bobacik_29
25. aug 2009

marielik78 ja asi odpadnem to co bola za inteligentna doktorka????

maja177
25. aug 2009

same krasne spravy... 😒
marielik, to mas tak...kazdy doktor to vidi inac a kazdy ti povie inac...mne kazal moj doktor lezat, vraj krcok skrateny, v nemocnici som mala krcok 1.5 cm a isla som este k jednemu doktorovi a ten mi ho odmeral na 3.5 cm a vraj je to dobra kravina aby som lezala, tak teraz si vyber... 😠

marielik78
25. aug 2009

Adusa, mna porazi, to si bola v ktorej nemocke??? Desi ma, ze mas zle prietoky a nechaju ta len tak ist, co je to za zdravotnictvo???

Bobacik, no krava nebeska to bola...

Majka, nemozes mat krcok u jedneho kratucky a u druheho o 2 cm (ja 2,3) dlhsi, zakonite je proste jeden z lekarov neschopny... Ja som to nenechala tak, chcela som poznat pravdu - ktora z lekarok (moja ci zastupujuca) je mimo a nastastie, moja doktorka je ta spravna (mi odlahlo, lebo si ju chcem zazmluvnit), kedze mi jej teorie potvrdil aj dalsi lekar - naj v Ruzinove 🙂 O lezani ale nehovoril nic, to ja viem, ze jedni kazu lezat, druhi nie - ja aj tak nelezim vobec... Je to pre pokoj ich duse, nie nase predlzenie tehotenstva, nema to udajne vobec vplyv...

marielik78
25. aug 2009

a pisem vam hned aj spravicku od Nostek z nemocky 🙂

Mala lepsie vysledky nez u svojej Dr. dnes cez den, nasadili jej kortokoidy na plucka malej a lieky. Ak lieky zaberu, mozno ju pustia domov 🙂

maja177
25. aug 2009

marielik, ja viem, ze nemoze byt u kazdeho iny, ale ja som bola u troch lekarov a kazdy inac mi povedal...tak teraz komu verit?!

lienocka7
25. aug 2009

ahojte. chcela by som sa k vám pridať 😉
maji ty si už aspoň v termíne, no ja som mala pred týždňom krčok 0,5cm, tvrdnutie bruška ale žiadne bolesti. Kážu mi ležať aby sme to ešte udržali. ale ako dlho neviem ☹
Nemáte niekto skúsenosť? môže byť tvrdnutie aj bez nejakých bolesti?
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre