Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

bambinkaa
2. okt 2011

@duratlicka tiez mi mala nalieha hlavickou na krcek, tiez som veeela lezala a napriek tomu som sa vzdy viac otvarala. Mas pravdu v tom, ze to lezanie nezabrani otvaraniu, ono ked sa raz zacne... to mi aj dr. povedal, ze nevrati sa to spat, ale da sa to trosku spomalit. Najhorsie, ze nemozme nic robit ani nikam chodit, len lezat zadkom hore, nohami hore a napriek tomu sa dalej otvarame. Akurat je to pomalsie, ale vela zien uz takto lezalo, ono to ubehne 🙂 Najkrajsie je, ked teraz mala spinka a vzdy sa derie hore a hore v postielke 🙂 ona sa vlastne tlaci hlavickou este stale 🙂 rano sa vzdy zobudi uuuuplne hore natlacena 😀

hviezda21
2. okt 2011

@bambinkaa , duratlicka
jeej jake ste zlate, dakujem za povzbudenie 🙂

zas som bola od 10-17 mimo domu, vela chodze a som uplne v pohode, je mi hrozne divne ze ziadne tlaky dole, ani krize nebolia........ drobcek dnes viac spinkal v brusku, akurat teraz mi vlni brusko ale na vecerne kopy sme zvyknuti od 5 mes. 😎 neviem co si priat viac, ci rychly porod alebo aby ho manzel stihol - cize to by muselo byt aspon na 1/2dna. som brutalne precitlivela posledny tyzden a pri myslienke ze nebude pri nas placem, no uz aj teraz 😢 on ma vsak utesuje ze to urcite stihne lebo sa tak s babatkom dohodol 😀 tak uvidime.....

mala som kolegynu, kt. prelezala 8mes., lekar skor neveril ze to udrzi ale bolo to vytuzene 2. babatko, dlho sa nedarilo a tusim rok predtym potratila. ukecala dokiho aj na domace lezanie a ta bola skutocne z toho celeho psychicky mimo- keby vsak sla do nemocky asi to to nezvladla. neviem uz ci mala krcok skrateny ale viem ze este k tomu mala padnutu maternicu, cize okrem wc a jedla ziadny pohyb, pomahala jej ale mama. jooj a este som zabudla ze ona zvracala pomaly cele tehu....... tak to ked som sa ja porovnavala s nou, booozinku, pohoda. a tiez potiahla do 38tt a je max stastna ze su vsetci 4 zdravi.

este raz vdaka za podporu a bude tak ako ma byt 😉

duratlicka
3. okt 2011

@hviezda21 Fu, tak to teda fakt neviem, ci by som zvladla. Mne bolo na umretie do 11. tyzdna, vtedy som aj olutovala, ze som nejake dieta chcela. Ale aby cloveku bolo zle od zaludka cele tehu, to je uz moc☹ Klobuk dole. Asi by to bolo moje prve a posledne baby😀
Ja som sa zase v noci zobudila na bolest na pravom boku. Ja neviem, ci tak rychlo prechladnem, ale mna kazdu chvilu zacne strasne boliet chrbat. Tak rozmyslam, ze si usijem taky ten tehotensky pas na krize. Lebo s maternicou to nesuviselo, brusko bolo pekne makke, tak asi som prechladla, ako som mala chvilku otvoreny balkon a blbe pyzamo.

duratlicka
3. okt 2011

@bambinkaa Uvidim, co mi doktor povie o dva tyzdne, ale ked mi netvrdne brusko, ani nemam taky tlak od tej hlavicky na krcek, tak normalne chodim po byte, uvarim a tak. Podla mna ide skor o to, neprecenit svoje sily a skutocne si lahnut, ked sa necitim dobre a to je tak obden. Ale urcite kebyze sa to s tym krckom zhorsuje, tak len lezim.

hviezda21
3. okt 2011

@duratlicka
Mozno je skoro hodnotit cele tehu, ale ak sa porovnavam s tou mojou kolegynou alebo inymi babami, bolo to v podstate velmi dobre. 1. trim. len bolesti hlavy a strasna unava, inak ziadne kompliakcie. 2. trim. som si skracovanie krcka z casti sposobila sama neprimeranou namahou, co budem vediet do buducna 😉 , ale neskor som aj plavat chodila pocas PN a prechadzky, dokonca let do Prahy a vsetko bolo ok. No a v 3. trim. mi konecne vybehlo brusko a az na bolesti chrbta brutalne, ktore sa dali prezit s cvicenim, tvrdou postelou a plavanim, to bolo cele ok. Obcas zaha, pichanie pod rebrami, vybehli krcove zily, ale to su klasicke tehu problemy, kt. sa daju zvladat pocuvanim a sledovanim vlastneho tela. myslim, ze to je na celom tehu najpodstatnejsie, uvedomit si, ze uz tu nejde o mna ale o komfort a zataz aj pre ten plod, co je v brusku. ja osobne to odhadujem na cca 40-50% zataz v porovnanim s beznym stavom, samozrejme ziadne extremy.

Chrbat si mohla nachladit ale moze to byt sposobene aj tlakom babatka a maternice, pripadne inych organov, kt. su uz dost stlacene v nasich bruskach. Ja som pred mesiacom sama z gauca/postele ani nevstala a to mohlo byt rano, obed vecer, take bolesti chrbta. aj som cvicila, aj lezala, aj suche teplo, aj panadol som si dala a nic. Mna v 11tt seklo v zahranici, neurolog povedal ze to bude neprimeranou zatazou (boli sme s manzelom behat 4km) a tlakom maternice na chrbticu- comu som neverila lebo v 11tt je to dole este nic v porovnani s 3. trim. a ja som v tom obdobi nemala navyse ani kg. Tiez ta moze chrbat boliet z vahy bruska a celkoveho vahoveho prirastku, pokial si viac nabrala. telo sice ma 9mes. na prisposobenie sa zataze ale nie kazde to zvlada. a ak ma niekto cely zivot 50-60kg a zrazu o polroka +10-15-20kg, je to vemi velky vahovy prirastok spolu s tlakmi maternice na vsetky organy v brusnej dutine.

ja som cele tehu cvicila take uvolnovacie cviky na chrtbat, hlavne spodny, na posilnenie panvoveho dna, tak 5x tyzdenne kazde rano 20-25min. popravde teraz uz asi mesiac flakam lebo sa citim relativne dobre a aj to brusko a 2,5-3kg babatko "trosku" vadia, ale uvazujem, ze pojdem tento tyzden este plavat, prekvit cele teho, uvolnit a natiahnut svalstvo, babatko ma tiez dost miesta v brusku vtedy. skus nieco z toho a uvidis ci nepomoze. a ten pas si tiez usi, poskodit nemoze.

a este jedna skusenost - ja ked som 1 den napr. varila, sla na nakup, do mesta, na navstevu a pod. dalsim som nerobila nic, hoci som nemala tlaky dole ale proste preventivne som si dala den off.

dianka3
4. okt 2011

@duratlicka Ahoj,no porodila som ho hned v prvy den zaciatok 36tt. Oni nevedia preco stale rodim predcasne,ale zrejme je to preto,ked som v minulosti potratila a museli ma vtedy cistit no a tym ze ma cistili,cize nasilu otvarali krcok, mi ho aj oslabili cize preto uz mam teraz problemy aten krcok je slaby stale ☹ To aj keby sla zena na utp tak uz ten krcok nebude nikdy ako predtym

duratlicka
6. okt 2011

@dianka3 Ak je to len krckom, preco Ti ho nezasiju alebo nedaju pesar? Nepytala si sa?

duratlicka
6. okt 2011

@hviezda21 Pises, ze v 2. trimestri sa Ti skracoval krcok, ze si bola PN a potom zrazu v 3. trimestri v pohode cvicis? To sa zastavilo to skracovanie alebo Ti ho zasili, ci ako tomu mam rozumiet? Lebo ja mam pocit,ze som skoncila v nemocke, lebo som to tiez prehnala s fyzickou a psychickou namahou a teraz, ked beriem lieky a setrim sa, myslim, ze mi vobec nic nie je🙂 Tak dufam, ze to tak aj vydrzi🙂

dianka3
6. okt 2011

@duratlicka Ale ba uz v 3 esiaci som chcela aby ma zasili, ale zevraj sa to uz nerobi 😒 ze uz ani nezasivaju ani nedavaju pesar, aj ked vedia ze maz rizikove tehu a uz sa ti to predtym stalo.
Aspon tu v Martine to nerobia,viem ze v Bojniciach to este robia ale uz neviem kde, proste to rusia,zeb´vraj to neni dobre ci ako a uz len v par nemockach ta zasiju a je ich malo ale neviem kde vsade 😖
Sak ked som bola na udrziavani s Matejkom tak tam prisla jedna maminka s Bojnic a bola zasita lebo cakala dvojicky a tak ju doktori zprdli jak male decko,koli tomu ze bola zasita.Ale ona chudatko prisla o obe babetka v 23tt 😢 😔 mala vela plodovej vody,nic s tym nerobili az kym na poslednu chvilu sa rozhodli ze uz nebudu cakat a odoberu jej vody plodovej ale na sale proste prask a praskla jej voda a bol koniec 😔 a este ju aj zdrbali ze naco jej sili krcok sak jej ho z toho tlaku mohlo roztrhnut a uz by nikdy nemala deti 😔 Svine hnusne necitlive

duratlicka
6. okt 2011

@dianka3 Podla mna je to odveci, pretoze u nas sa bezne zasivaju krcky, ak ide o nedostatocnost krcka. Uplne ine je to, ak su aj kontrakcie. Vtedy sa to nerobi, lebo by sa naozaj mohol poskodit. Pisalo sa o tom aj v Mama a ja zaciatkom roka. U mna to zvazovali, ale kedze ja som mala kontrakcie a uz bol dost neskory tyzden, tak mi to nerobili. A ako sa teraz citis? Vsetko ok? Celkom rychlo ten cas ide na to, ze som len doma. Neboj, vydrzime aspon do 37. tt🙂

dianka3
6. okt 2011

@duratlicka Aj podla mna 😒 nechapem preco to uz nechcu robit,pripadne ze uz to jej aj zakazne ,ale to neviem preco,opytam sa mojho znameho porodnika z nemocky ze preco to uz nerobia oki? 🙂
Inac podla mna robia len zle 😠 lebo v tej mamine ako pises som o tom presne citala aj ja a vtedy som bola maly tyzden tehu a tam bolo napisane ze kolko zenam to pomohlo a nie opak 😠 Co to ty doktori stale spekuluju,aby just chceli potraty abo predcasne porody nez aby sa snazili akokolvek zene pomoct.
A zasit ta mozu len do urciteho tyzdna sa mi zda ze len do 16 alebo tak nejak 😒
No vies co citim sa raz dobre raz horsie,je to individualne 😖 , vcera som bol v poradni a po dvoch tyzdnoch sa moj krcok nezmenil 🙂 co som rada,konecne potesujuca sprava tak ma doktor potesil a padol mi kamen zo srdca,cakal som ze mi povie ze som uz otvorena kedze ani moc nelezim a furt dakde musim chodit a vybavovat,vies som stastna lebo predchadzajucom tehu som uz v tomto tyzdni lezala v nemocke a bola otvorena na 4 cm. Ale zase sa nejdem radovat predcasne lebo viem,ze krcok sa moze behom chvilky otvorit do kadejakych rozmerov a to mi potvrdili aj skuseny dr z nemocnice a ja som toho sama dokazom.Behom hodinky som sa otvorila na 3,5 cize je to asi tak tesim sa z kazdeho dna ked prejde bez tazkosti.
A ty sa ako citis? Akomas skrateny ten krcok ty? ja na 1 cm A verim pevne v to ze obe vydrzime aj do termina 😵

hviezda21
6. okt 2011

@duratlicka
ano presne tak.
cca mesiac a pol lezania a 6xdenne MG zabralo.......uz po 2 ci 3tt od skracovania som bola na poradni a doktorka povedala ze sa to zastavilo ale nepustila ma ani na dovcu ani do prace, akurat mi dala vychadzky.

ked lezis na akejkolvek posteli skor ci neskor ta zacne boliet vsetko, hlavne chrbat. tak ja som po tych 2-3tt zacala cvicit, ale to neber tak ze skakat a neviem co robit. to bolo cvicenie na uvolnenie a natiahnutie celeho tela a hlavne spodneho chrbta a panv. dna. ked som citila akykolvek tlak ci nekomfort, prestala som. ja som to robila hned po prebudeni, velmi pomaly s hlbokym dychanim. niekto mi tvrdil ze je to tehu joga, niekto ze strecing. proste uvolnovacie cviky - vysli mi vtedy aj krcove zily a seklo ma v 11tt, cize pre mna je/bolo z tochto hladiska lezanie cely den nevhodne. neskor som chodila na tehu masaze chrbta, 2x tt plavat a ked budem este niekedy tehu, budem robit presne to iste - ak mi to bude robit dobre samozrejme.

mne sa stav tak upravil, ze teraz krcok drziiiii aj keby uz nemusel 😉 v auguste sme boli schopni sa prestahovat, cestovat cez pol EU, samozrejme ale s MG. stale ale po namahavejsom dni som si dala den nicnerobenia, preventivne. keby sa bolo byvalo cokolvek dialo, citila som sa zle, tlaky, kontrakcie a pod. vsetko by sme sme stopli. fakt sme sa riadili tym ako telo reagovalo a co zvladalo. ine ti neviem poradit. ak si ale nie si ista alebo sa bojis co ak.....nerob nic, kasli na vsetko, dolezita je aj tvoja pohoda a istota.

dianka3
6. okt 2011

@hviezda21 Ahoj ,aj ja berem magnesko 6 x denne, ba niekedy aj viac.Tiez sa mi to na 2 tyzdne zastavilo ze krcok je nezmeneny v takom stave akom bol pred dvoma tt. A dokedy si ho brala? a pomohlo ti to? v ktory tyzden si porodila?

duratlicka
6. okt 2011

@dianka3 Ja som od 26. tyzdna otvorena na spicku prsta, krcok 3,2cm. Ale ja som mala 3-4 min. kontrakcie, ked som prisla do nemocky, tak to vyzeralo dost zle. Ale nastastie ani mne sa to uz nezhorsuje a nemam ani stahy maternice, tak som rada. Len mala je hlavou natlacena az dole, tak sa snazim vela lezat a co najmenej chodit. Ale tiez nelezim stale. Ked ma zacne tlacit, tak si lahnem a tak🙂 Najdolezitejsie je asi pocuvat svoje telo a neprepinat sily🙂

duratlicka
6. okt 2011

@hviezda21 Presne tak si to aj myslim, ze najdolezitejsie je pocuvat svoje telo🙂 A mne to ta chrbtica tiez nezvlada stale lezat. Podla mna je to zabijak na psychiku, chrbticu a travenie. Tak to trosku striedam - pochodim, posedim a tak. Lebo keby som len lezala, tak ani v noci nezaspim. To by bolo na figu. Tiez som rozmyslala nad tymi dychovymi cviceniami, co mam v knizke. Do bazena sa uz neodvazim, lebo za jedno mam Streptococa a za druhe sa bojim este nejakej dalsej infekcie, to by bol konec.

hviezda21
6. okt 2011

@dianka3
ja som brala 6xdenne 500mg - ked sme sa stahovali, cestovali, resp. pri akomkolvek tlaku napr. v meste som si dala aj tabl. navyse, ale to som uz mala nakupene aj 250mg. do 4000-5000mg denne som to mala schvalene lekarom aj lekarnikom. zaroven MG nema negativny vplyv na babatko, takze som sa toho nebala. aj ked pokial som fakt nemusela, cez 6tabl. som nesla. alebo ak som si dala jeden den viac, dalsi som prelezala a dala si o 1-2tabl. menej.

som v 38tt, bohuzial este nerodime 😖 MG neberiem tyzden vobec a to beham po meste, robim, upratujem, dnes som vesala zaclony a umyvala okna 😀 pred 3tt som znizila davku na polovicu lebo vela bab tuto aj v clankoch sa pise, ze v 36tt najneskor je dobre vysadit uplne aby sa maternica zacala pripravovat na porod. moja sa zjavne nepripravuje, este som nemala ani jednu kontrakciu 😒 minulu sobotu som mala krcok skrateny na 1cm ale tuhy a zavrety, tak som zvedava co bude tuto sobotu na poradni 😵

hviezda21
6. okt 2011

@duratlicka
si v 30tt, babatko by bolo ok ak by sa aj teraz narodilo- my vieme ze sa nenarodi 😉 - to si musis hovorit stale a to sa docitas aj na nete. a necitat hlupe temy tu na MK a inde 🤐

rob len to co vam obom bude prijemne a co vam bude robit dobre, MG je v tomto uzasne, neboj sa ho. zjavne vies co mozes a co nie, tak len v tom pokracuj. uz len vydrzat do 36tt, to das urcite, a potom ti to moze byt cele uz jedno 😉

dianka3
8. okt 2011

@hviezda21 Tak ty si uz v peknom termine 😵 a magnezko uz neber vobec!!! Juuuuj to lekari vysadzuju uz v 35tt, lebo tym odalujes porod, to uz je potom zakazane brat 😕 to mi aj moj znami porodnik povedal, cize uz ho neber.
Ja mam krcok skrateny na 1cm ,no ale kedykolvek sa to moze zmenit,tomu never,zato ze je teraz zatvoreny neznamena ze to tak bude aj za pol hodinu.Ja som predchadzajuce tehu isla od doktora z poradni s tym ze som uplne zatvorena a vnoci ma chytili take kontrakcie ze ked som dosla na salu bola som 3,5 cm otvorena a to som bola len v 33 tt ☹ . No a kamoska takisto,od dokiho odchadzala dobre a kym prisla domov zacala uz rodit, vies krcok sa moze kedykolvek otvorit aj ked lezis a nic nerobis. A odvtedy mam ponaucenie.
Mne to brucho tvrdne,ale to sa natahuje a poom ma strasne boli pravy vajecnik silno, tak sa lakam aby to uz nebolo to ☹ este niesom za vodou ☹

jedna_iva
8. okt 2011

Ahojte ...mna dneska práve prepustili z nemocnice v Bánovciach a tam robia serkláž,čiže zašitie krčka maternice....mne ho nakoniec nerobili i ked ma moja gynekologička poslala práve tak kôli tomuto zákroku....Vonkajšiu bránku mam otvorenú na jeden prst a krčok skratený na 3.2mm a hlavne vnútorná bránka je zatial uzavretá...Doktorka mi tam vysvetlila,že tento zákrok sa robí najneskôr do 26 tt,a už potom nesôr je to riziko ako pre mna tak aj pre babatko..takže ma len pozorovali 5 dní a nakázali kludový režim nadalej....a ten pesar nedávajú už vobec,lebo že pri ňom sa vytvárali v pošve kadejaké bacile,takže to už úplne zakázali...aspoň takéto mám najčerstvejšie správy od lekárov..inak je to dobrá nemocnica tam aveľmi milý lekári...Prajem vám veľa šťastia do konca gravidity....

hviezda21
8. okt 2011

@dianka3
ja MG neberiem od 36tt a predtym nizsie davky len kvoli tomu, ze som bola na 2. konci SVK kde som rodit nechcela.

ja viem, ze sa stav moze zmenit kedykolvek ale ti vravim, ze teraz just drobec bude v bruchu. bola som teraz vecer este u mojho porodnika na kontrole a dufala som, kedze mam 3. den dole mierne tlaky, ze sa cosi posuva-otvara. stav ale nezmenený, o tyzden mam prist hned rano na jeho sluzbu a predpokladam, ze mi bude pichat vyvolavacku 😖 cize ine ako modlit sa aby sa to spustilo dovtedy same mi/nam neostava.....a kedze by sme to chceli mat cim skor za sebou a aj manzel potom nebude moct byt s nami, tak to isto nepojde ☹ muz sa zo mna smeje ze si aspon stihnem este umyt okna, kuchynu, policky, nakupit zasoby potravin a navarit do mrazaku 😅 drzim palce aby ste to este vy vydrzali tych par tt

dianka3
8. okt 2011

@hviezda21 Jaj tak, to bude asi tym ze je vonka take uprsane a chladne pocasie 😀 ani mne sa nechce ist von a nieto este takemu drobcovi 😀 to len koli tomu vies? 🙂 Keby bolo leto tak by si uz rodila 😀
Takze ty to chces stihnut kym je manzel doma? a co pracuje niekde mimo? 😕 a bude aj pri porode?
No hadam ja este aspon tie 2 tyzdne potiahnem a budem happy 😵 jak nikdo

dianka3
8. okt 2011

@jedna_iva Juuuj moja, drzkaj sa mi, viem co to je ja som a este tie muky prezivam doteraz, sa bojim predcasneho porodu.Minule tehu som skoncila v 32tt v nemocke s kontrakciami a uz som bola na 3,5cm otvorena, no nastastie to zastavili a zaciatkom 36tt som porodila. Joj moja pekna budem silno drzat palceky a dufam ze to obe potiahneme do terminu 😅

gabuci
9. okt 2011

@jedna_iva ako ja viem,aspon u nás doktori tak hovoria,serkláž sa robí do 28-ho týždna,voľakedy aj mna poslali do nemocnice kvôli tomu,lenže potom sa tak dohodli lekári,že radšej bude stačiť pesar.Síce je tomu už dosť rokov,ale robí sa to tak aj do dneska,v tej istej nemocnici aj teraz dávajú aj pesar.Dokonca som stretla aj také baby,ktoré boli po serkláži a nestačilo,dali aj pesar a kľudový režim.Ja osobné skusenosti mám veľmi dobré s pesarom,raz som to mala od 29-ho týždna,druhý raz od 30-ho týždna a nechytala som žiadne bacily,zápaly nič...krásne som vydržala a rodila som len v 40-om týždni.Takže ja tomu neverím,že ten pesar nemôže fungovať dobre a nie je hygienické.Dokonca mi to navrhla moja gynekologička,ona priamo robila v nemocnici,robila dosť serklážov a predsa mi to nechcela spraviť,Je dobrá odborníčka a veľa veľakrát robila operácie tiež a CR.Kto má problém má stále aj bacily aj výtoky,boli v nemocnici aj také ženy,ktoré furt niečo mali.Takže ked tvoj gynekolog ti dodporučuje len ležkať doma..tak fajn,posluchni a uvidíš vydržíš dosť...

jedna_iva
9. okt 2011

dianka3 dakujem veľmi krásne..dúfam a pevne verím,že to všetko nakoniec dobre dopadne a vydržíme čo najdlhšie....a aj si potom ležala do toho 36tt v nemocnici???

jedna_iva
9. okt 2011

gabuci hmmm..tak to bude asi ako v ktorej nemocnici,lebo v tejto mi vraveli všetci lekári takto..ale ved to je jedno hlavne že ti to pomohlo..ja sa budem modliť aby som vydržala aspoň do toho 36tt...

duratlicka
9. okt 2011

@jedna_iva Ahoj, tak to sme sa v tej nemocke minuli o par tyzdnov. Preco si lezala v BN, to nemate blizsiu nemocnicu z Handlovej? A inak si na tom este dobre, ja som si tam polezala dva tyzdne. A sme na tom pritom skoro rovnako, len ja som cca o tyzden a cosi popredu🙂 Na kontroly budes chodit uz tam alebo este k svojmu gynekologovi?

jedna_iva
9. okt 2011

duratlicka ...ahoj...mojej gynekologičky tam robí neter,tak začala svoje pacientky posielať tam...no so mnou tam nič nerobili iba mi merali srdiečko maleho a či mi netvrdne bruško..ani žiadne lieky mi nepodávali,tak na čo som sa tam mala zbytočne stresovať..aj tak som dosť vyplašená....Teba tiež nakoniec nezašívali???..Nie,nie viacej tam už nepojdem ležať...už na začiatku tehotenstva som ležala v ziary nad hronom a tam chcem ísť aj rodiť...banovce su dosť od ruky a ani ma tam nemôže prísť bárs kto pozrieť lebo je to dosť daleko...takže viac tam uz nejdem...a na kontroly budem zatial chodiť k svojej obvodnej tu v HA...odporučil to aj doktor...a ty sa ako cítiš???

jedna_iva
9. okt 2011

duratlicka ..neotvorilo mi tu stránku ževraj neexistuje,do ktorej si ma chcela pozvať.... 😢

duratlicka
9. okt 2011

@jedna_iva Ked chces nieco napisat niektorej z nas, daj pred jej meno @, inak ma to neupozorni, ze si pisala. Mna nezasivali, lebo to tiez uz vraj bolo neskoro, okrem toho som mala pravidelne kontrakcie, tak by to ani nebolo vhodne, lebo by sa mohol ten krcok poskodit. Mne dali lieky a zatial sa drzime 2v1. Ale ja si myslim, ze mne sa to cele pokazilo, lebo som sa prilis namahala v praci. Teraz ked oddychujem, je to v pohode.

jedna_iva
9. okt 2011

@duratlicka ok..dakujem za radu...a ja som ten zavináč vždy vymazala že to tam nemá byť.... 😀 takže ste teraz domka...a na kolko máš krčok skrátený??a len ležkáž???a ake lieky berieš teraz??ja mam od augusta 3krát denne magnezko a teraz mi dali niečo na železo,lebo že som chudokrvná..inak nič..zajtra idem na kontrolu k mojej lekárke,tak som zvedavá čo urobí..ale už nerada by som šla ležať do porodu..ja mávam depky z nemocníc... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre