Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

anjelicek178
12. okt 2011

MARINANO-NO DUFAM,ZE ANO...LEBO MALA JE STRASNE ZIVA.........A MUSIM JU ESTE NIEKEDY AJ NOSIT,LEBO AZ TERAZ ZACINA CHODIT.....MA 12KG......AJ SOM JU KOJILA,ALE SOM PRESTALA...........JAK SOM ODISLA DO NEMOCNICE..........DUFAM,ZE JE TO FAJN TERAZ........NA BUDUCI TYZDEN IDEM DO PORADNE UZ SA NEVIEM DOCKAT....INAK DAKUJEM VELMI PEKNE...ZA PODPORU.............AJ TAK STRACH STALE OSTAVA ☹ NEMOZEM SI POMOCT...........ODIDE KED BUDE PO VSETKOM

dianka3
12. okt 2011

@anjelicek178 Vetsinou to v nemockach beru na lahku vahu 🙄 teda ako kde. Ani ma nestras ja nechcem cisarsky 😢 Magnezium vobec neublizi babetku 🙂 o to sa nemusis bat ,mne moj znami porodnik vravel ze ho mozem aj 12 tabliet zjest ked chcem 😀 a nic sa mu nestane.Je to dobre na ten krcok,tak ho stale hltam a dokonca som ho pri kazdom babu papala a deti su zdrave 🙂 a co budes mat? chlapceka ci dievcatko?

dianka3
12. okt 2011

@anjelicek178 ci to nebolo prave to kojenie co ti tak rozpustilo krcok, co ja viem u nas lekari prisne zakazuju kojit uz od prvej chvilky ked zistis ze si tehotna, lebo tym ze kojis sposobujes stahy maternice cize je tam riziko predcasneho porodu.Na tvojom mieste by som uz nekojila 😕 uz si v 6 mesiaci, uz radsej nekoj

duratlicka
13. okt 2011

Ahojte, tak sa tesim, dnes na kontrole vsetko v poriadku, nasa mala je uz celkom buco 1844g, co je o tyzden viac, ale podla ostatnych "rozmerov" to tak priblizne vychadza na 30+6, takze termin zostava 16.12. a uz buduci piatok idem na MD, konecne "sloboda pohybu", jupííí Snad ma dovtedy prejde aj ta nadcha a kasel, ak nie, skoncim v pondelok na ATB. Ako sa mate vy?

@anjelicek178 Zasada modreho konika, nepis velkymi pismenami, zle sa to cita🙂 A neboj, urcite vedia, co robia, ked Ta pustili z nemocky, lebo oni len tak lahko nikoho nepustia, ja som si polezala 2 tyzdne a to som sa pytala stale domov. Len prosim Ta malu nenatahuj, lebo kamoska tak porodila v 30.tt, co tiez vlacila kocik a natahovala mladsiu dceru.

anjelicek178
13. okt 2011

duratlicka -dakujem..........nema kto pomoct......a babo ako...tvojej kamosky?

anjelicek178
13. okt 2011

dianka3-dakujem ...uz nekojim...........ale to sa vola tandemove kojenie........keby tak potratim hned v prvych mesiacoch,ale radsej som prestala.od kedy som sa dostala do nemocnici

anjelicek178
13. okt 2011

dianka3 -nestrasim ani nechcem 🙂 dakujem🙂este neviem,lebo sa nechce ukazat...teraz problemy s tym ultrazvukom 3D v Kosiciach ☹

hviezda21
13. okt 2011

@dianka3
pekny vecer, pozri ty si uz matka 2 deti, ak mas pocit ze ten kokos potrebujes resp. ho chces, tak si to proste kup. nestoji to zas stovky alebo tisice E a ty budes spokojna ze mas co si chcela.

a este aby som ta upokojila - volala mi dnes znama=kmotra mojho porodnika - odrodil jej 2 synov, oboch bohuzial na cisarsky, aj ked neplanovane bola rezana. povedala ze po prvom si myslela, ze uz nikdy viac a dnes mi povedala, ze by sla aj na treti 😀 lekar nikdy nevie ako sa porod moze skomplikovat a radsej jeden rez ako vas oboch vytrapit a ohrozit. dokonca jeho vlastna zena sa 10h trapila lebo chcela normalne rodit a nakoniec cisar a priskrtene dieta pupoc. snurou. 😨 tak sa len malickej prihovaraj aby sa otocila a ked na nie, urobia co musia.

ja som sa dnes trosku ukludnila po jej telefonate (bola som predtym za jej mamkou sa radit) a bude ako ma byt. rozhodnem sa vtedy ked budem musiet, verim ze s manzelom a verim ze spravne. no a zvysok je uz v rukach toho nad nami.

dianka3
13. okt 2011

@hviezda21 No pockaj, ja nechcem kokos 😀 ja som len chcela perinku s vystuzou na chrbatik a nemusi tam byt kokos.Ale sak este uvydim co a jak.
No to mi je luto, ale ano sekcia ten kdo to musi mat nevyhnutne tak to jasne ze sa neda nic robit,ale pokila sa da tak ja budem stat za svojim a porodit normalne, nechcem sa zobudit a o nicom nevediet, chapes to je nadherny pocit ak pocujes dieta plakat a vies ze si to sama zvladla bez skalpela.Uz jej hovorim aby sa aj otocila,tak hadam ze sa stane zazrak 😒 uz ma ani tak netrapi ci porodim predcsne ale ako porodim a ci mala bude v poriadku.Boze nikdy som nemusela riesit polohu KP , dokonca som ani nevedela ze tak to je.Moji chalani boli uz otoceny obaja od 29tt dole hlavickami.Cize o kp sa mi nikdy ani len nesnivalo ☹
Tak co som urobila zle? ze sa neotocila? je to mojou vinou? alebo ako? 😕 som z toho nestastna a prikladam si to za vinu 😔 Cize ty nemas este isty cisarak ci ano?

hviezda21
14. okt 2011

@anjelicek178
magnezka sa neboj, ja som brala 6x500mg denne, ked som citila tlaky aj 8. su baby tu co brali 12 denne a mam to od lekarnika aj lekara potvrdene. MG neskodi, len ho potom cca mesiac pred terminom budes musiet vysadit uplne. ja som ho vysadila v 36tt ale aj to uz neskoro bolo asi, moja maternica nerobi nic, mozno budeme aj prenasat.......podobny problem mala aj znama. a hlavne p r i s n y kludovy rezim aspon niekolko dni/tyzdnov.

hviezda21
14. okt 2011

@dianka3
neviem co je to plakat na maminkinom nahom brusku 😵 velmi po tom tuzim, my cakame vymodlene prve. velmi tuzim aj potom aby sme to zazili spolu s manzelom.......ale je stav aky je a hoci sa poskladam/zblaznim/vyrevem a neviem co este urobim, zmenit to nie je len v mojich silach. Preto pre nas je najdolezitejsie neohrozit babatko nijako a ani seba - cize ak lekari usudia ze to inak nepojde, ratam aj s cisarom. Boze ved nebudem ani prva ani posledna a viem ze oni ma rezat nebudu kym to fakt nebude nevyhnutne. Nas drobcek bol tiez dole hlavou este pred 2tt tak snad bude aj teraz. Nebud k o z a a neobvinuj sa z takej blbosti ako je KP, v zivote som nepocula aby zato mohla matka a ta som citala o tom aj lekarske studie.

Inak nemam indikacie na cisarak ale ked nedelu pichne vyvolavacku, nebudem sa otvarat, podla mna im ine neostane urobit. Tuto nedelu sa uvidi co s nami bude, takze uz ine ako viera ze to bude dobre nam neostava. iste veci v zivote musis proste prijat a spracovat.

Dnes prosim davaj na seba pozor, radsej nechaj veci aj na zajtra/pondelok.

duratlicka
14. okt 2011

@anjelicek178 Kamoskine babo malo krvacanie do mozgu a az casom sa uvidi, ake nasledky to bude mat. Zatial to vyzera v pohode. Preto Ti vravim, ze Ti nestoji za to sa s malou nadrapovat, to radsej zavolaj mame alebo svokre, ak sa da.

duratlicka
14. okt 2011

Magnezko sa moze aj 8x denne, ale bez B6, nie Magne B6. Lebo B6 sa moze len 10mg za den. Tak nech si kupi nejake ciste magnezko trebars sumive.

anjelicek178
15. okt 2011

@duratlicka -moja mama uz nevladze.....a svokra no k tej sa nevyjadrujem....ziadna pomoc.........musim sa trapit sama ☹

duratlicka
16. okt 2011

@hviezda21 Ahoj hviezdicka, dufam, ze uz mas v naruci svoje babatko🙂 Daj vediet, aky bol porod. Drzim palce a prajem, aby ste boli aj s babatkom zdravi🙂

duratlicka
16. okt 2011

@dianka3 Ahoj Dianocka, tak ako? Inac, to ze je mala KP este neznamena, ze musis rodit cisarskym. Take babatka sa daju porodit aj prirodzene. Ci tak Ti povedal lekar?

dianka3
16. okt 2011

@duratlicka Avojky moja, no zatial drzim pokope,tak hadam este tyzden vydrzim a budem happy 😵 😵 😵
Nie nepovedal mi ani moj doki ani doki zo sona ze musim rodit cisarskym,povedali ze nevidia dovod, ale ked citam tak deticky ktore sa rodia KP su pridusene,ozivovane a vyklbene nozicky ☹ mam strach.
A ty ako sa mas ? ako sa citis?Malinka pocuva?

duratlicka
18. okt 2011

@dianka3 Ahojcek, vcera som bola na teste na cukrovku (zabudli na mna), nastastie vsetko v poriadku, ale dalo mi to zabrat, motat sa 3 hod po meste. Ta mala ma tak strasne tlaci, ked co i len trosku chodim alebo viac sedim☹ Darmo budem od piatka na materskej, ked aj tak nemozem skoro nic robit, skoda. Tebe sa to pekne krati, zachvilku budes malinku drzat v naruci🙂

dianka3
18. okt 2011

@duratlicka Och to az teraz? to sa robi najneskor do 25-26tt. Tak to co robili ked na teba zabudli? 😠 zevraj potom to sa uz nerobi,ze je neskoro.Si to dokimu mohla pripomenut.No aj mna moja tlaci och ked sedim v buse tak pod pravou lopatkou ma tak picha jak co a normalne ma pri oblickach a ta boles vystreluje az do celeho chrbta az do noh.Normalne je to bolestive ako keby ta prud kopol 😖 No ano krati, ale som stale len na zaciatku 36tt a ked uz budem aspon v 37+1 tt tak to uz budem stastna ako blcha 😵 lebo viem ze uz 37tt sa nerata ako predcasne narodene babo a mozno uz bude konecne spolu somnou na izbe 🙂 a nie na iske v inkubatori.
A ty sa kao citis?Malicka poslucha? krcok drzi? bodaj by si uz bola taky tyzden co ja...

hviezda21
19. okt 2011

@duratlicka
mame 3190g a 49cm, volame sa Filipko a pokrceni v bruchu nie sme od nedele 21.50h. mami sa vytrapila 10h s 2 vyvolavackami ale to je na dlho.....sme zdravi a stastni a dakujeme za podporu vsetkym.

nikita308
20. okt 2011

@hviezda21 ja sem síce neprispievam, ale mám podobné problémy, ale aj tak vám obom želám veľa zdravíčka a gratulujem k Filipkovi... 😵

gabuci
20. okt 2011

@hviezda21 ja som brala celé tehu 2x1 tabletku Magne B6 až do pôrodu,nemala som s pôrodom problémy.O 3/4 na 5 poobede som išla do nemocnice a malá sa mi narodila o 19:10.Takže ako som mala príjem,trvalo to od toho času len 2 hodiny a 25 minút.Ešte aj v to ráno som si dala Magne B6.Ináč mi tie tabletky pomohli,aby som vydržala do 40-ho týždna.

gabuci
20. okt 2011

@dianka3 mne tak povedali ked ja som mala ten test,že sa to robí medzi 24-28-im týždnom.V prvom tehotensve mi to robili ked som mala 28tt,pri druhom 25tt.Aj to mi robila moja doktorka len preto v tom týždni,lebo odchádzala na dovolenku.

duratlicka
20. okt 2011

@hviezda21 Tesim sa s Tebou a prajem hlavne vela zdravia🙂 Ked si trosku vydychnes, napis viac ohladom porodu a tiez ako sa obaja mate🙂

duratlicka
20. okt 2011

@gabuci , @dianka3 Viem, ze sa to zvykne robit skor, ale ked som bola v nemocnici ich to nenapadlo a ja som myslela, ze sa to mozno zistovalo aj nejako inak z krvi alebo co. Kazdopadne je to ok a to je fajn🙂

dianka3
20. okt 2011

@duratlicka chvalabohu aspon 🙂 a co ako sa ma malinka ? pocuva? 🙂

duratlicka
24. okt 2011

@dianka3 Ahojcek, dufam, ze si este "kinderko"😀 My sa mame celkom fajn, uz sa od piatka "vencime", lebo som konecne na MD a zatial nam to nejako neskodi. Snazim sa setrit sa. Vo stvrtok idem na kontrolu, tak snad ten krcok poslusne drzi🙂 Od buduceho tyzdna budem bez liekov, tak uvidime, co to spravi. Dufam, ze neskoncim az do porodu v nemocnici.

dianka3
24. okt 2011

@duratlicka 😀 ano este som kinderko 😀 Juj tak sa vencite akurat ked je take blbe pocasie 😒 a co bjusko rastie? 🙂 Ja som bola dneska na pasoch a dopadli dobre,mna uiz ale tak strasne boli chrbat a niekedy ma tak strasne pichne v oblicke az ta bolest vystreli do nohy a vtedy zkameniem 😒 je to neprijemne a bolave, vypadam vtedy ako by som mala kontrakcie. A ake lieky este beries? ja este douzivam magnesko co mam a koncim.No a mne ten krcok uz nepozera.Naposledy mi ho pozrel v 34tt a dost. A ked som chcela aby mi ho kukol pred tyzdnom,povedal ze to uz nema zmysel. 😒 Ale asi drzi ked drzim aj ja 🙂 Juuj som zvedava ako dopadnes,daj vediet oki? A nakolko ho mas skrateny? 😕 ozaj a my sme stale poloha KP ☹ do kelu som z toho na nervy, lebo sa bojim ze bude cisarak. Ja idem do poradne zajtra

hviezda21
27. okt 2011

@nikita308 dakujeme 😉

duratlicka
28. okt 2011

@dianka3 Ahoj Dianocka, tak si to uspesne zvladla do 38.tt? Tesim sa s Tebou, uz ziadny inkubator🙂 Dufam, ze si este neporodila.? I ked aj keby ano, tak je to uz super🙂 Daj vediet, ked bude mala princezna na svete🙂 Hlavne nech ste zdrave🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre