Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pajinka23
19. mar 2009

Jaaaj ale aj tak mam strach je to moje prve babetko ☹ ☹ ☹ nech je este v bjusku aspon mesiac 😅 😅

susik77
19. mar 2009

neboj, ze vraj od 35.tt porod je uz celkom v poho. ani 34.tt nie je az tak hrozny, akurat by bolo mimco v inkubatore par tyzdnov.drzim palce 😉

pajinka23
19. mar 2009

suzik dakujem hnet sa citim o trosku lepsejsie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sirinka
19. mar 2009

pajinka nestresuj...lez, pi magnezko a citaj nieco zaujimave alebo pozeraj telku...krcek 2-3 znamena, ze uz je pomerne spotrebovany, ale este stale to nie je take zle...ja som pri prvom tehu bola v 34tt uz na 2 cm otvorena a porodila som az v 37tt...to uz som chodila vyse tyzdna otvorena na 4 cm...
pokial budes vklude a nemas kontrakcie, tvrdnutie bruska, tak to kludne mozes dotiahnut az do terminu...ale toto stresovanie sa na konikovi ti moc nepomoze 😉

janula13
19. mar 2009

ahojte tak sa pripajam do debaty, ak mozem, citala som si trosku dozadu a musim povedat babule ze aj mna ste povzbudili a ani ste o mne nevedeli, tak dakujem...ja som bola v stredu na poradni, prehmatala ma a ze si mam ist polezat do nemocky, z coho ja osobne mam des, ale teraz ked vas tu citam a vidim cim ste niektore presli a ako uspesne dobojovali, tak som si poedala, ze aj ja musim, nijaka sebalutost, len snaha vydrzat 😀 budem si vas citat castejsie..ja neviem co ma caka, nepovedala nic, naposledy som mala krcok 2,5 ako som vylustila v knizke, ale teraz netusim co sa deje..v sobotu idem do nemocky, chce ma este pozriet, tak som zvedava, drzte palceky 😀
pointka ty si v nemocke???a kde, ci sa tam nestretneme 😉 nech tam mam partacku ked uz nic ine, pamätas si ma?
tak drzim palce vsetkym mamulam, nedajme sa 😉

dianka3
22. mar 2009

habibi, no teraz som v 28tt.ale mala by som lezat lenze musim aj varit kedze mam muza a aj dieta.no a uz nechcem predcasne porodit ako moju dcerku ktoru som v 24tt porodila a dotersaz ma vela este pred sebou

pointka
22. mar 2009

janula pamatam si na teba jasne 🙂
uz som doma, nie som v nemocke, v utorok ma pustili, zasivali ma, potom ma bolelo brusko, teraz som uz relativne v pohode, tak som doma a uz vegetim, som na PN az do materskej, ta by mala byt niekedy uz od 26.4. kedze som na rizikovom. Janula drz sa a daj vediet, ako si dopadla.

quetka
22. mar 2009

Ahojte baby, vela z vas tu pisete hodnoty krcku na kolko ho mate skrateny. No ta hodnota vsak neni smerodajna nato aby ste hned panikarili. Ja som pri prvom tehu sa tiez kvoli tomu krcku nastresovala a lezala som aj 2x v nemocke najpr okolo 20tt a potom okolo 31tt. Nastastie mam krsneho gynekologa hoci uz na dochodku, ale konzultovala som s nim o tom dost cast nakolko mi v nemocke alebo moj rizikovy lekar toho vela nepovedal. Je velmi idividualne u kazdej zeny aky ten krcok je, nie len co sa tyka rozmeru, ale tavaru, klemby, vplne krcku....etc a samozrejme ci ste prvorodicka. Je tam strasne vela faktorou ktore ten krcok ovplivnuje a na zaklade toho sa pise aj cervikalne skore do knizky. Takze baby hlavne sa neorientujte na cisla. Npr. teraz pri druhom tehu som okolo 32tt mala krcok na 2.5 cm vyplneny tuhy, klamby zatvorene, takze sa nic nedialo a ako na druhorodicku ten krcok splnal to co mal, coz to pri prvom som mala okolo toho isteho tyzda krcok okolo 2.6 a lezala som v nemocke lebo dalsie veci to nesplnalo. Inac fungujem teraz normalne, som teraz okolo 36-37tt a este som si doma aj okna poumyvala a malujeme a prerabame byt. no fyzicky som dost vytazena, na poslednej kontrole mi lekar povedal krcok je ok, ale babo sa uz posuva dolu, tak uz ziadne namahy a cakat na porod 🙂
Takze, hlavne sa nestresujete kvoli cislam, a nemysliet na to!!! Oddychujte vankusik pod panvu pri lezani, to mne velmi pomaha ked ma male kope, a vsetko bude ok.
drzim vsetkym palce 🙂

pajinka23
22. mar 2009

takze to yena nejde hned rodit ked sa jej skracuje krcok????? 😒 😒 😒 Hmmmm??? 🙂

pajinka23
22. mar 2009

kedy posiela lekar do nemocky????

beruska113
22. mar 2009

Ahojte baby. 🙂 Prave som si precitala zopar stran a zistila som, ze nes je naozaj dost s podobnymi problemami. Ja som v 23 tt a uz ma prekvapilo dost veci: pozitivne testy AFP, teraz skratenie krcka na 1,5 cm a dorazilo ma, ze som otvorena na 1 prst. Aj som si polezala v nemocnici. Uz som doma na PN. Aj ked v podvedomi sa bojim, Lukasko je moj vytuzeny anjelik, tak som si povedala, ze sa narodi najskor v 35 tt a bude zdravy. Tak to musim nejak zvladnut. 🙂 Drzme si palce. Mam na vas jednu otazku: ako casto chodievate k doktorovi kvoli krcku alebo pre otvaranie? Mne nepovedal ziadnu extra starostlivost, stale mam chodit cca. raz za mesiac. Nie som hypochonder, ale sa mi to zda nejake divne.

dupinka
22. mar 2009

beruska, ja teraz chodim kazde 2 tyzdne. Jednak kvoli krcku, a my sme uz aj trochu dalej - 32+2 tt.
Drzim palce!

dianka3
22. mar 2009

beruska v ktorom si presne tt? ja som v 28tt a tiez sa mi skracuje.lenze ja som uz 3krat potratila a ja vzdy ked idem tak mu poviem nechsa pozrie ci sa mi skracuje

traktor
23. mar 2009

ahoj , ja chodim na kontrolu krcka kazde 2 tyzdne, zatial je vsetko ok, takze vlastne chodim preventivne, pretoze ma v predchadzajucich tehotenstvach museli zasit. tak dufam , ze toto tehu dokoncim bez serklaze.

jankaw
23. mar 2009

Ahojte, ja som v 21 tt a asi dva tyzdne mi tvrdne brucho, ked som bola pred par dnami v poradni tak som to povedala, doktor mi predpisal magnezium a ze mi bude viac pozorovat krcok maternice ci sa neskracuje, lebo pred par rokmi som mala operovanu displaziu krcka maternice tak ze mi z neho trosku zrezali a vtedy je vetsie riziko skracovania a otvarania sa, ale na dalsiu poradnu ma objednal zase az o mesiac...... tak som s toho trochu nervozna ci ma nemohol aj skor, ved co ked sa nieco stane a pride sa na to neskoro......

traktor
23. mar 2009

ahoj, to ze ti tvrdne brusko nemusi este nic zle - myslim v tvojom tt znamenat- aj mne tvrdne, nie stale , ale ze to je preto ze babo ma este vela miesta a ked sa niekde viac zaprie - napr. zadockom tak mi to citime ako tvrdnutie. mala som to pri vsetkych detoch. a co sa tyka krcka, tak ja chodim kazde 2 tyzdne preventivne naprehliadku, doktor ma normalne pozriezo spoduci je vsetko ok. naposledy sa pozrel aj sondou - ultrazvukom- a nastastie je vsetko ok.teraz idem zas vo stvrtok a na pisane mam, ze zas ma bude pozerat sondou.

iku
23. mar 2009

Beruška,ja som v 37tt a,som po konizácii a tiež chodím na kontroly len raz mesačne.Asi si vpodstate ok, tak nnieje treba chodit častejšie.Niektoré baby sú otvorené aj skôr a neotvárajú sa dalej.

dupinka
23. mar 2009

nie je to len o skracovani, ale tiez o tom, ci sa krcok otvara alebo nie, aka je jeho klenba..... preto treba doverovat lekarom. Ved urcite ste si vybrali dobrych odbornikov, tak nepanikarte. Lebo stres a nervozita neprispievaju k dobremu zdrav. stavu a pohode.

dianka3
23. mar 2009

traktor ahoj,takze vravis ze je to normalne ked ti tvrdne brusko bo aj mne niekedy tvrdne brusko mozno raz abo dvakrat do dna,ako kedy.dr mi povedal ze sa mi zas skratil krcok maternice ale nehovoril nic o tom aby som lezala hore nohami.proste len odychovat neamahat sa a klud.tak neviem staci mi aj lezat bez hore vylozenymi nohami? bo ma z toho boli cele telo. no a je to narmalne ked niekedy ma pobolieva v podbrusku ako na menstruaciu? abo niekedy ma z dole picha.newiem myslite si ze je to normalne abo mam letiek k dokimu
😖

beruska113
23. mar 2009

Cauko baby. Normalne ma to tu zacalo bavit, same dobre rady a povzbudenie 🙂 Som v 24tt.Ja som uplne v pohode, nestresujem z toho, len je to moje prve babo, tak je to na mna vela noviniek naraz. Aj tvrdnutie, bolenie brucha... NIekedy si myslim ze ma uz boli a potom zistim, ze ma iba tlacia nohavice 😅 Aspon sa zasmejem sama na sebe. Jedine nad cim rozmyslam su doktori. Jeden den mi povedali, ze si v nemocnici polezim tak do 30 tt a na druhy den ma pustili domov. Ze mam lezat, nohy mat trochu hore. A den na to mi moj doktor dal vychadzky na 6 h denne, ze sa musim prechdzat, nemam stale lezat. Uz sa v nich nevyznam.

beruska113
23. mar 2009

Ozaj a zajtra ideme na 4D ci kolko D je to sono. Uz sa moc tesim, len skoda, ze este nebude mat otvrene ocka. Teraz ma este napadlo, jedna baba (uz neviem meno) tu pisala o tej kamoske, co sa chvalila, ze ona je OK. Kasli na to, urcite nie sme nejake neschopne nosit babo. Ja si niekedy pripadam ako stacionarny inkubator, ktoreho ulohou je vynosit babo, bola som nestastna, ze nestihnem ist na nakupy kocika, nebudem sa prechadzat s bruskom... Ale to nie je vsetko a urcite to vsetko stoji za to a o nic neprideme 😅

traktor
23. mar 2009

dianka, podla mna je to v pohode, hlavne , ze citis pohyby - to je velmi dolezite. ako som upisala, aj mne tvrddne brusko - pri vsetkych detoch mi tvrdlo - , niekedy sa mi ani dychat neda, ale ako povedaldoky jeto normalne, babo sa otaca. co sa tyka krcka, takja som vsetko robila tak ako bezne, chodila som aj na prechadzky - ale nie ziadne tury- , a nohy som si vykladala, len pri telke. ono keby ti niecovazne hrozilo tak ta nenechajudoma ale si v nemocke -ja som bola pri prvej dcere celych 9 mesiacou. ono je to fakt o tom setrit sa, a byt v pohode, a hlavne sa vela nepozorovat, lebo by sa clovek potom s toho zblaznil. a to pichaniea rozne tlacenie je tiez v norme pretoze tak ako rastie babo , tak sa ti roztahuje maternica...tak sa drz, ved uz to mame za par 😀

dianka3
23. mar 2009

traktor , aj ty mavas take bolesti ako na menstruaciu,? A to pichanie zdola ako v posve tak niekdo vravi ze je to zle , a tam moze byt zapal , tak ja neviem .Aj ty to mavas? Alebo nie? Ja sa bojim aby som nechitila zase nejaku infekciu n ale nemozem chciet aby mi stle bral kultivaciu a ozaj moze sa pit teraz urologicky caj?Dufam ze to dotiahneme az dokonca aby sa nam drobci nepitali skor von 🙂

traktor
24. mar 2009

ahoj aj ja mavam take bolesti , nie je to stale len obcas. ak by si mala nejaku infekciu tak by sa to prejavilo vytokom...ale pokial chodis pravidelne do poradne myslim , ze by to tvoj doky spozoroval a zachytil. treba sa len setrit a uvidis , zer vsetko bude ok.a
j ja som spociatku - ked som tu na modrom koniku - citala ake ma ktora problemy, hned pozerala na seba, ze ach boze ved to mam aj ja, ale postupne nato musis prestat reagovat, lebo kazda sme ina ... a niekedy ani nie je ziadny problem, len sa velmi pozorujeme. ale to je pochopitelne ved sa bojime o nase poklady. ja uz si teraz nic nepripustam, hovorim si s usmevom ved ja som v pohode a mi to zvladneme bez problemou. inac sa ani neda, ved clovek by sa stoho zblaznil. tak sa drz a uzivaj si tehu 😀

dianka3
27. mar 2009

awoj,no praveze ja mam taky cudny vytok.preto sa bojim bohuzial sa sa pozorujem kedze som mala 3 potraty a uz prirovnavam tie a tie bolesti.je to tazke.som len v 29tt a citala som ze babo je este hrozne chuducke a malicke v tomto tt a ze keby sa narodilo hrozilo by mu krvacanie do mozgu.Cize sa bojim aby som neporodila teraz a ani potom.chcela by som az v tom 38tt.aspon. fuu ked to je tazko 😖

sirinka
27. mar 2009

dianka a bola si u dr na ten vyter?

ja som bola vcera na poradni a dobre spravy su, ze stav krcka sa nezmenil od minula...tak snad to dotiahneme do konca 🙂

pajinka23
27. mar 2009

ahojjte zienky 🙂 🙂 🙂 sme boli na kontrole a je vsetko ok 🙂 🙂

dianka3
27. mar 2009

sirinka ahoj,to je skvele ze vsetko je ok.ja idem az v pondelok.som zvedava co mi povie.hrozne sa bojim lebo teraz som mala vela vybavovaciek a priznam sa moc som nelezala.dufam ze aj kultivacia bude ok.inac mavam taky riedky vytok kalnej bielej farby je to normale? 😖
Joj babiky tak vam zavidim ze ste ok bambulky,len sa drzkajte a hladkajte vasich drobcekov

dupinka
28. mar 2009

ciao!

dianka, aj ja mam taky vytok. Minuly tyzden na poradni mi doky povedal, ze je to v norme, sliznica je viac prekrvena, tak preto. Vhodne je davat si intimku alebo slipovu vlozku.
Ja idem na poradnu teraz v utorok, tiez som zvedava, aky je stav, lebo mam pocit, akoby som mala vsetko opuchnute a kludovy rezim dodrziavat je pre mna riadny zaberak. Ked dlho sedim alebo lezim, je mi tazko...

dianka3
28. mar 2009

dupinka,ahoj.no dufam ze je to v norme ja idem k dokimu pondelok a som velmi zvedava bo naposledy som mala krcok cca na 2cm.dufam ze sa mi neskratil ☹ lebo som moc nelezala.Strasn e sa bojim!Ty to uz mas super vydim ze si uz v 34tt ja som len v 29tt. Takze mam toho este pred sebou 😖 ale ty uz mas pomaly termin sak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre