Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lavinis
7. aug 2015

My sme to dali do zaciatku 35tt Maly sa narodil v utorok, po tom, co mi odisla voda Bol nozkami dole takze sekciou v lokalnej anesteze. Je malicky 2150g ale zdravy a uz sme doma 🙂

lucatko1987
7. aug 2015

@lavinis gratulujeeeem 🙂 35tt je uz super tyzden ;)

lavinis
7. aug 2015

@lucatko1987 dakujem 🙂

lucita1505
7. aug 2015

@lavinis gratulujemm 🙂

monkabs
7. aug 2015

@lavinis Gratulujeeem. Držte sa

curlynka
11. aug 2015

Ahojte baby, ja som boa na poradni a v 19 tyzdni mi robil cervikometriu...krcok skrateny na 2, 6 cm ...pricom ma nic nebolelo....teraz stresujem, v sobotu mame svadbu...doktor nakazal klud, tak lezim....povolil len svadbu....omotvarani nuc nevravel, ale v knizke mam CS-3

lucita1505
11. aug 2015

@curlynka mne to zistili v 16 tt...takze hlavne lezat...

iluviel
11. aug 2015

@curlynka Zlatko neber to ako strasenie, ale v 19tt mat CS3 nie je veru idealne. Setri sa ako len najviac vies!!

curlynka
11. aug 2015

@iluviel no ved cely cas oddychujem.....snad to uz take zle nebude......som pozitivna....

magoma
12. aug 2015

@curlynka mas aj bolesti?

curlynka
12. aug 2015

@magoma take pichanie...po tyzdni krcok 3,22 cm...uzavrety bez dilatacie.....lepsie

curlynka
12. aug 2015

@lucita1505 a o kolko bol skateny??? Aj si sa otvarala?

lucita1505
12. aug 2015

Ja mam krcok skrateny na 0,5cm a to uz 4 tyzdne a otvorena na spicku vonkajsia branka..celkovy podla sona vsak mam 47 mm ale mam nakazane len lezat

magoma
12. aug 2015

@curlynka ja mam krcok 1 cm uz od 16 tt, teraz som v 27 tt. Zatial sa chvalabohu neotvaram.. Lezim a som na pn uz 10 tyzdnov. Ja som tiez citila na zaciatku pichanie, neskor to vsak preslo ako sa mi brusko zvacsovalo.

magoma
12. aug 2015

@lucita1505 a v kolkatom tyzdni si teraz?

luciferkax
12. aug 2015

@iluviel. Mna s CS3nechali lezat v nemocke..

Radsej sa setri a.na svadbe ani tanec!!!

lucita1505
12. aug 2015

@magoma tak dnes 24+5 ale sestricka dnes na poradni zapisala 23+6 tak ani srnka netusi presne...

afrika
21. aug 2015

ahojte 🙂 dnes som bola na poradni (24 tt) a dr mi pri vaginálnom UTZ (kontrola krčka a placenty) zistil, že mám pootvorenú vnútornú bránku.. krčok má 3,5 cm (pred mesiacom mal 4,5 cm). Nariadil maximálny kľudový režim, magnézko. ste na tom niekto podobne? hlavne s tým otváraním? mám doma 14mesačného synčeka, viete si predstaviť ten maximálny kľudový režim :( prvé tehu bolo celé rizikové, úplne som ho preležala od 5 tt do 34 tt. v tomto tehu som mala placentu preaviu totalis, no tá sa už posunula k zadnej stene..

drobec336
21. aug 2015

@afrika ja mam od 21 tt vnutornu branku na spic prsta a krcok som mala 2,9 cm a zmaknuty, ked som dodrziavala klud. rezim krcok sa upravil na 3,8 cm, takze myslim, ze to nemas az tak zle, dolezite je, aby babo este nan netlacilo

lucita1505
21. aug 2015

@drobec336 mozem sa spytat ci ti od 21 tt tvrdlo aj brusko?ja uz mam strach chodit aj na wc a do sprchy...v pondelok ideme na cukor snad to krcok a branka zvladnu...

drobec336
22. aug 2015

@lucita1505 jasne tvrdlo,preto som skoncila v nemocnici na infuziach a brala som of vtedy magnezium 6x denne a v 33 Tt mi doktor povedal,ze mam uz dozretu placentu a na nete som nasla,ze to sposobuje horcik,ktory sa v nej uklada.

lucita1505
22. aug 2015

@drobec336 dakujem..mne tvrdne len spodna cast..neviem co to znamena ale cele nestvrdne...nemocnicu nechcem vidiet ani na obrazku tam mi pichali len magnezko a gujaracujan ci co to je... 🙂

lenulienka86
22. aug 2015

Dievky... ja som rodila 17h. Ne a ne sa otvorit. Sice krcok sa mi neskracoval.. resp nikdy mi ho nevysetrovali. Az den pred porodom ked som dosla v 39tt ze krvacam ako menzes. Strcili do mna prsty, nic nenahmatala tak potiahla brucho smerom dolu. Hnusne bolave vysetrenie. A ze na 1prst otvorena. O den na to mi odisla voda a na dalsi den vyvolavali porod lebo ani po 12h kontrakcii po odtoku vody som nebola otvorena. Iba na 2cm. No a to mi brucho tvrdlo tisickrat denne. S tvrdnutim si hlavu nelamte. Ma to takmer kazda. Len ked vam babo tlaci hlavku do porodneho kanala.. ja som si subjektivne tiez vzdy myslela ze po wc mu utieram hlavicku. Ale realita na porodnej sale bola ina. Ten 1cm bol pre mna ako meter. Vobec neklesalo dolu.

kefrinky
22. aug 2015

Ja po vcerajsej kontrole mam 1,8 cm... ☹ hadam to aspon do 36 tt vydrzim....och och....

afrika
22. aug 2015

@lucita1505 ty máš otvorenú vonkajšiu bránku? vnútornú nee? a krčok máš skrátený? mne včera dr povedal, že sa mi začína otvárať vnútorná bránka, krčok sa skrátil za mesiac o 1 cm..

lucita1505
24. aug 2015

@afrika ano vonkajsiu mam otvorenu..vnutorne som uzavreta skrateny krcok na 0.5 PALPACNE posledne vysetrenie sonom somlala 47mm...ale bola so mnou v nemocke jedna co lezala od 26tt s takou diagnozou ako ty a rodila v termine 3000 g chlapca takze sa da a nedavala si hore nohy ani ja nelezim tak lezim ze hlava nizsie...tak mi vraveli aj v nemocke ze ked mam nohy hore ze to je velmi neprirodzene...aj som sa zle citila

afrika
24. aug 2015

@lucita1505 ďakujem ti moc. mne krčok - dĺžku a uzavrete kontroloval sonom.. snažím sa čo najviac oddychovať, cítim sa našťastie dobre.. držkaj sa, nech to obe čo najdlhšie vydržíme 🙂 🙂

afrika
24. aug 2015

@lucita1505 dĺžku krčka mám 35 mm

lucita1505
24. aug 2015

@afrika celkom dobra...dokym nemas 25 mm je to okej

lucita1505
24. aug 2015

@afrika dakujem pekne drzim palce aj vam...hlavne oddychuj ja sa tiez snazim baby sice este nemam ale vies ako to je na dedine v dome...este dobre ze nasi byvaju hned vedla...neupratujem nevarim iba lezim a liecim zaludok s tym je najviac roboty haha..netravi ked len lezime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre