Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
7. júl 2009

Majakuk, tak Ti držím palce, nech všetko dobre dopadne a nech si Ťa tam dlho nenechajú. 🙂

Martinkaa, ani nevieš ako som śťastná, že ste OK. Aj ty si dôkazom, že aj keď sa detičky narodia predčastne, môžu byť v poriadku. Niekedy keď budeš mať čas, ozvi sa nám ako sa Vám darí. Prajem Vám hlavne veľa zdravia, šťastia a aby ste si čím skôr našli spoločný systém.Všetko dobré 🙂 😉 🙂 😉 😵

Beruška, ty si ešte celá? 😉

beruska113
7. júl 2009

Majakuk,
drzim moc palce, uvidis, ze este nekoniec budes nadavat ako ja, ze babu sa nechce ist von a Ty mas toho uz dost. A v nemocnici to nie je take hrozne, aspon ja som to tak nevnimala, ani som si nepoplakala, ved ked ta nic neboli a je to pre Tvoje babo, tak je to v pohode. Ber to ako ja ako letny all inclusive pobyt v nemocke. Uz to niekedy sice islo na nervy, hlavne doktori- co doktor to nazor, ale dalo sa.

Maartinkaa,
drzim palceky, urcite su to mali bojovnici a budu sa mat dobre aj nadalej. Daj potom vediet, ak si najdes chvilku cas, co mate nove
🙂

Som celááááááááááááááá,
ziadne recepty na vyhnanie babatka nezabrali. Drzi sa zubami nechtami a ma nas proste na haku. Je to dravec a tvrdohlavec po tatovi. Ale urcite ma moc lubi, ked nechce ist odo mna ani na krok. No a cez brusko pocul, ze mam na tmavo prefarbene vlasy a ni je to nic moc, tak ma radsej nechce ani vidiet 😝 Typicky chlap.

adusaa
7. júl 2009

martinka, gratulujem ku dvojcatkam. davajte na seba pozor, nech je vsetko v poriadku a nech ste uz doma.

majkakuk to ma mrzi s tou nemocnicou, nedavno som aj ja lezala koli tomu v nemocnici. Po piatich dnoch ma pre istotu podsili. tiez som bola v 29 tt. teba nebudu podsivat?

deina2005
7. júl 2009

co to znamena ak zena ma krcok CS6?

deborah1
7. júl 2009

Deina,to je cervikálne skóre,ako sa krčok skracuje ,tak sa čísluje od 0 tuším po 9,najvyššie je,keď ša blíži pôrod.Ale dôležité je,či je bránka uzavretá alebo otvorená.Ja som mala v 28tt CS4,bránku uzavretú,doktor povedal,že sa môže stať,že skôr porodím,ale nenariadil mi žieden kľudový režim,No ja som sa dobre vystrašila,tak som sa aj snažila šetriť a tiež som si všeličo hľadala o CS,a teraz v 32tt som mala CS5,bránka uzavretá a keď som sa ho pýtala,povedal,že mi nehrozí predčasný pôrod,bol úplne kľudný.Inak,v tehu knižke je ku každému týždňu napísaná maximálna tolerancia,u mňa v 32tt je CS6-viacrodička /prvorodička CS5/,ty máš v 36tt ako viacrodička maxim.tolerancia CS8,takže v pohode 😎 😉 Ja som sa nedávno pýtala aj v poradni Mama a ja,a tam ten doktor nejak neuznáva CS,lebo vraj ako sa to dá prstami zmerať ?😕 😅 Aj ja si to myslím,že to je len približne.

lucyy01
7. júl 2009

deina cervix score je suhrn viacerych ukazovatelov a aj podla mna je to dost neobjektivne meranie. keby si isla k trom doktorom, tak je sanca, ze kazdy ti povie inu hodnotu 😅 dolezitejsie je zmeranie krcka ultrazvukom, ci je otvoreny alebo nie atd.

zuzka279
8. júl 2009

Ahojte. CS je podľa mňa veľmi skresľujúce, pretože ako píše lucyy01, tak každý doktor má svoje skúsenosti a podľa toho dáva CS. Ja som mala v 30tt stále CS3, pritom od 19tt, som mala skrátený krčok. Ale našťastie som sa neotvárala.

Beruška už je 23 hodín čo si tu nebola. Malého si uprosila a už si maminka? 😉

meza
8. júl 2009

ahojte tak ja mam cs 8 a otvorena som na tri prsty a tiez mi nepovedal aby som lezala a este k tej osmicke mam b tak to naozaj neviem co znamena 😉

sue250
8. júl 2009

caute baby ako to tu pisete sto doktorov sto nazorov, ja mam kludovy rezim od marca nic nerobim len lezim, ziadne nakupy, ziadne chodenie, ziadne varenie nic a predsa sa mi skratil krcok, podsili ma a trosku mam vnutornu branku otvorenu uz som sa zmierila ze mozno budem rodit skor, kamoske sa teraz narodilo babo v 8m 2,3 kg vsetko ok, dnes uz existuju sposoby aby babo bolo ok. Strach je vzdy ale ten ziadna znas nijako neovplyvni, vy to mate zapar ale ja som este len v 25t v pondelok idem na kontrolu a ten strach co prezivam v kabinke je desny, musim povedat ze ked som presla do 7m tak neviem ci si to namyslam ale prestalo tvrdnut brucho raz dotyzna ma zabolia krize raz v podbrusku predtym to bolo horsie tak uvidime ci je to ok, len dufam ze zospodu je to ok)) babatko je take hyperaktivne ze uz ma boli brucho od kopancov 😉 som zvedava co to bude v 8mesiaci

deborah1
8. júl 2009

Meza,veď ty už pomaly by si mohla ísť aj na to 😉 ,ešte to dotiahni aspoň do 38tt.
Sue,to s tým strachom v kabínke ,presne ťa chápem.Aj ja vždy tŕpnem,aby ma nenechal v nemocnicnici a tak.Napr.mňa 1.krát pozeral /"na koze"/ asi v 22tt,tak som mala nervy.lebo som mala všelijaké divné pocity v bruchu,nevedela som,či mi netvrdne a pod.,potom to skracovanie krčka.Raz som sa v kabínke,keď som čakala na sono, od nervov skoro pok.. 😅 .A minule v poradni doktor kamsi súrne musel "odbehnúť",a ja som zrovna bola v kabínke,čakala som tam asi pol hodinu,rozmýšľala som,čo všetko mi môže povedať,predstavovala som si pôrod,predýchavala som to tam,a ešte k tomu taký dusný vzduch. 😖

beruska113
8. júl 2009

Zdravim vospolok,

Zuzi, maleho som neukecala. Vykaslal sa na nas. To bude iny flegmos 😖 😅 Akurat som dnes bola na rizikovej poradni v nemocke, vraj to vobec nevyzera na porod, nalez rovnaky ako v 21 tt, na spic prsta otvorena a krcok 1,5-2cm. Vcera som uz aj okopavala zahradu a polievala s konvou a nic. Bubulinko kope do rebier, natahuje sa cez cele brucho, dobre mu je tam. No a doki ma dorazil, ze 18.7. je moj prvy termin a druhy 25.7.Som sa ho rovno spytala, ci si robi srandu. Takze ak dovtedy nic, az potom to budeme riesit.No sila. Ozaj a nevies nic o Dianke3? Ci sa tu niekde ukaze.

zuzka279
8. júl 2009

Beruška a kto robí v nemocke poradňu? Stále Mesároš? Tak pekne. Teraz môžeš ešte čakať. Normálne som myslela, že už si niekde na pôrodnicu. Dávala som Ti čas do večera. Keby si sa neozvala, hneď Ti píšem na mobil. 😉 O Dianke neviem nič , ani o Peťke. Naposledy písala Peťka asi pred 2 týždňami ale tá má toho pri dvoch deťúrencoch asi dosť.

zuzka279
8. júl 2009

Beruš, pozri si Diankin album, má tam malého pofoteného. Zlatučký je. 🙂

sue250
8. júl 2009

baby a v ktorom tyzdni sa dianke narodil syn?

meza
8. júl 2009

deborah,ved v piatok mi naskoci 38,tak som zvedava ako zajtra dopadnem v poradni a co mki povie lekar 😉

zuzka279
8. júl 2009

Sue, neviem v koľkom bola Dianka týždni, ale asi viac ako v 32. Už si to nepamätám

marcela22
8. júl 2009

Ahojte babule, nejako nemáme nič nové, do poradne idem až o dva týždne, tak málo píšem🙂 Dnes sme boli malej kúpiť postel a ešte jednu skriňu do spálne - postel dodajú až skoro o dva mesiace lebo majú vo výrobe všade dovolenky a tak:( Ale skriňu potrebujeme už nutne lebo nemám kde odkladať veci pre bábenko tak ešte nič nechystám. Ale keď už to bude nachystané tak budem oveľa kľudnejšia🙂

Sue myslím že Dianka bola v 35-36tt lebo tak má fotky ešte z 34+niečo a s bruškom... ale malý je zlatučkýýýý🙂

Zuzi ako sa cítiš, stále je Ti zle? Bola si na nejakom tom vyšetrení? Ja pôjdem 29.7. na cukrovku a interné vôbec sa neteším, tam je to na pol dňa minule som sa vybavila až o pol druhej a to som tam bola od siedmej rána:( Tak paráda:(

Beruska, malý určite čaká na 10.7. to m narodeninky moja dcérka a je to krásny dátum 😀 Nebojkaj čoskoro sa uuuurčite dočkáš!🙂

Jee a ešte sme dnes boli u architekta kvôli plánom na náš domček tak už sa konečne začne niečo "hýbať"...

zuzka279
8. júl 2009

Marcelka, niekedy mi je super, niekedy na nič. Ako kedy. 😒
Takže idete stavať domček? Super nápad. My prerábame starší a je to horšie 100x ako stavať. Teraz cez víkend ideme začať komplet celé poschodie. Takže bude to hotová sodoma gomora, hlavne keď je aj malá doma, že neni v škôlke.

Ja idem na kontrolu 16.7. Uvidím čo bude nové.

majula28
9. júl 2009

zdravím vás babuľky, my to máme už za sebou... 😀 6.7. o 4.30 som porodila tak dlho očakávaného synčeka... 🙂 pôrod bol superrýchly, 3.15 odtekanie plodovej vody, začínajúce bolesti každé 4 minúty 3.50 príchod do pôrodnice (vyšetrenie, CTG,...) asi 4.10 rýchly prevoz na sálu, pár zatlačení a 4.30 bol malý na svete 🙂 bez klystýru 😀 no môžem si sťažovať?
Držím Vám palčeky a želám Vám aby ste aj vy mali taký rýchly pôrod ako ja 😀 keď sme si už v tehu niečo vytrpeli, tak aspoň ten pôrod nech je rýchly... 😀
Ahojte a keďže už nebudem prispievať mojimi skúsenosťami ohľadom skracovania krčka tak vás sem tam prečítam ako ste dopadli ak mi to môj synček dovolí... 🙂 ešte raz držte sa a ahóooóójte 🙂

marcela22
9. júl 2009

Majuli, až mi slzičky vyskočili to je krááásne! Srdečne blahoželám a želám Vám obom veľa zdravíčka a aby ste sa mali spolu nááádherne! V koľkom týždni si vlastne porodila? ja som takto pred dvomi rokmi už rodila a to sa malá narodila až 10.7. o 14.29.hod. takže superrýchli pôrod mi nič nehovorí hihi🙂 Ale dúúúúfam že tento druhý sa bude podobať na ten Tvoj 😉 A napíš občas ako sa máte, O.K.?

Zuzi, to je pravda že prerábať je oveľa horšie ako stavať nový dom, je to piplačka. Ale nakoniec to bude tiež super, uvidíš 😉 A už tam budete bývať štyria🙂

majula28
9. júl 2009

marcela díky, termín som mala mať 14.7. čiže 39 tt

jankapo
9. júl 2009

Martinkaaaaa!!!!!!!

Majulaaaaaa!!!!!!!!

Gratulujem k bobacikom malinkatym 😵 😵 😵 Nech ste rychlo domka spolu, to je kraaasa. 🙂
Maji, porod neskutocny. Tisko zavidime. (Marcelka, neboj nic, povedz si ze u teba to uz len kratsie a lepsie moze byt. 😀 )

Beruska, od teba potrebujeme teraz kazdodenne strcune hlasenie stavu, oki? Lebo potom nevieme na com si. A strasne sa uz tesime na Lukaska.

Ja som tu nejak par dni nebola, trosku mam gulas v tom co sa popisalo.My mame kontrolu niekedy buduci tyzden, fuh, moj kludovy rezim je zredukovany na nocne spanie hore nohami. Tak sa bojim. Ale ako Sue, pisala, cim dalej tym lepsie sa citim, uz ani brusko netrvdne po veceroch.
Joj, az na tie nocne krce. 😖

Drzte sa krcky!

Ozaj, ELIA sa dlho neozvala,neviete co s nou? 😒

beruska113
9. júl 2009

Majula,

no k takemu porodu niec co dodat. Tisko zavidim. Ale aj ja som si taky vysnivala. Mne sa vzdy snivalo, ze do 2 hodin sa narodi. 😀 Tak sa snazim vsugerovat si to. K Simonkovi srdecne blahozelam Krasne meno.. NEch sa vam dari. A v akej teme ta teraz najdeme?

Zuzka, Jankapo,

strucne sa vam dnes hlasim. Som este cela, len som od rada varila pre 5 chlopakov, zacali tahat konecne farebne fasadu. Ale mam dost, az teraz som sa zastavila, nohy mam ako bambusy. Idem sa vystriet. Zuzi na rizikovej je stale MEsaros, nema chyba, stale sa smejeme. KEby mi je pri porode, tak som spokojna.

Marcelka,

tak stavbu domu pri 2 malych deturencoch nezavidim. Drzim palce, ale urcite to stoji za to, aj ked niekedy ma chyti kriza, ze sme mohli zostat v byte a pochodit svet, nesetrit... ale to je len obcas.

IDem si lahnut, maly kope do rebier 😖 😅

jamily
9. júl 2009

Ahojte, vyberali vam niektorej stehy po cerklazi? Mne ich maju zajtra, a neviem co ma caka. Ako to prebieha?
Vraj sa to robi ambulantne, a ide to dost rychlo, ale aj tak. Ma s tym niektora z vas skusenosti?

mischelin
9. júl 2009

Meza, preco si cakala ze ti lekar bude kazat lezat? ved si v 38. tyzdni a to uz mas vyhrate 🙂 ja som bola v poradni vcera a to nemam ukonceny este 37. tyzden a povedal, ze je vyhra ze sme sa dostali az sem a ze lezat uz vobec nemusim, ze mimco sa moze narodit 🙂 pred 2 tyzdnami, ked ma prepustali z nemocky, som bola na 2 cm otvorena a krcok 2 cm a dnes ho uz mam takmer spotrebovany 🙂 takze miminko sa blizi a nikto uz z toho vedu nerobi 😉 tak sa tesme, ze to pride 😉

andrejusa
9. júl 2009

Ahojte... možno má niekto rovnaký "problém" ako ja... pred 10 rokmi mi brali krčok maternice (konizácia), ale hneď mi urobili plastiku. Teraz mám 30 rokov a som v 7t. Počula som, že niektoré baby, ktoré majú niečo s krčkom sú na rizikovom. Myslíte že keďže ja mám tú plastiku, mňa sa to netýka? nejak som sa na to ešte dr. neopýtala. 😕

zuzka279
10. júl 2009

Majula28, tak teda už to máš aj ty za sebou. Gratulujem! Prajem hlavne veľa zdravíčka. Super pôrod. Taký som mala aj ja pri Emke. Mohol by sa zopakovať 🙂
Ja som sa včera večer modlila, aby som do rána neporodila, lebo začala som baliť veci, keďže chystáme ešte prerábku / dúfam, že dôležité veci stihneme do pôrodu - malo by sa/, celý deň som bola s Emkou a ešte + varenie a žehlenie a zaváranie. Som rada, že som dnes celá 🙂
Beruška, keď nebudeš na pôrod tak myslieť ani sa nenazdáš a bude tu. Pri Emke sme išli večer od svokry a mužová babka nám popriala pokojnú noc. A svokra hneď akú pokojnú, veď nech už idú. A ani vo sne by mi nenapadlo, že do rána bude malá na svete. 😀
Janka a ty čo? Ešte máš doma mamku? Pomáha Ti? Veď už aj Tebe svieti 29tt, takže už máš 3/4 "cesty" za sebou.
Až teraz mi dochádza ako ten čas letí. Ja som sem začala písať, keď som bola v cca 20tt. Bože, veď to je neskutočné. 😀 😝

tlenka
10. júl 2009

ahojte... chcem sa vas opytat, ako zistim, ze mam skrateny krcok maternice, a ci sa neotvaram? od stredy mi nejak tvrdne brusko a dost tlaci nadol... a nahmatala som si zospodu nieco, aj pozrela zrkadielkom zospodu... doktor ma dovolenku a v utorok dojde, mam ist k nemu na opätovne krvne testy, lebo som mala velmi malo zeleza a beriem tabletky.. mozete mi nejako poradit?

adusaa
10. júl 2009

Jamily, neboj sa nič. Robi sa to ambulantne, trošičku pocítiš tlak, odstrihne ti steh a je to. Veľmi rýchlo to prebehlo. Tiež som sa bala, ale nič to nieje 😉

adusaa
10. júl 2009

andrejusa, podla mna budes chodit na poradnu castejsie a budes neskor aj na rizikovom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre