Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lenkaaa
22. dec 2008

baby,mne prave lekar vobec nepovedal ze mam lezat. Nepovedal nic, len nech este beriem magnezium, aby mi tak netvrdlo brucho. Az tuto na diskusii ma napadlo,ze ci nemam lezat.... ale myslim, ze asi nie inak by mi to lekar povedal, ze? k tomu som uz v 35tt, tak i keby som sa otvarala, tak to este snad 2 tyzdne vydrzi... co myslite?

zuxana
22. dec 2008

petinka11... mas pravdu, netreba sa hned vystrasit... 😵
lenkaaa...ani mne nekazali lezat... dali mi magnezium .. no a 35 tt je ok... uz je baby pripravene na svet, jasne ze by bolo lepsie keby vydrzalo este par tyzdnov, ale z toho najhorsieho je vonku... a tych par tyzdnov ubehne ako voda... takze pohodicka... sme na tom rovnako... 🙂
macabi... no mas pravdu uz sa neviem dockat 😉 ... a co u teba? ako ti prospieva kludovy rezim? ma to urcite svoje vyhody, nielen kvoli krcku, aj baby ma viac pohodicky v brusku ;)

petinka11
22. dec 2008

lenkaaa,kludovy rezim v klude dodrziavaj pri telke vyloz nohy a tak ale inak myslim ze co prist ma to pride a ked budes cely den v posteli len sa unudis!!!!!tak v pohode vsetko ako pred tym,a uvidis ze ta este raz napadne ako by si to aspon o tyzden skratila

macabi
2. jan 2009

Ahojky zuxana, tak ako ešte si celá? 🙂 ja idem na kontrolu 14.1.09, tak pevne verím, že bude všetko ok... 🙂 Inak všetko dobré do nového roka a hlavne zdravé bábätko... 😀

zuxana
3. jan 2009

Ahoj Macabi... aj Vam prajem len to naj naj!!! 😉
Vcera som mala kontrolu vsetko okej... doktorka povedala, ze babo uz je pripravene na svet v startovacej polohe... takze uz by mohlo prist kazdym dnom na svet... my sme pripraveni ( dufam 🙂 ) ... ale do terminu su este 3 tyzdne... som zvedava ci nas prekvapi skor... hovorila, ze by to mohol byt aj rychly porod kvoli krcku, kedze bol dlho skrateny a tym padom aj zmäknuty... dufam, ze ma pravdu... Tak dufam, ze aj u teba bude vsetko v pohodicke, ale urcite, ked nemas ziadne problemy a bolesti... 🙂 Vidis, odkedy ti to zistili preslo uz par tyzdnov... ale ten cas leti...

macabi
3. jan 2009

Ahojky zuxana, tak to máš fakt za pár...ako sa hovorí...držím Vám mocno palce, aby všetko prebehlo hladko... 😉 to máš teda pravdu, že ten čas letííííííí.... 🙂 ja som zvedavá, čo mi povedia ohľadom pôrodu, lebo mám na prednej stene dolného segmentu myóm veľký tak cca 6x5 cm, no ak sa nezväčšil a neviem, či nebude zavadzať pri pôrode...ak hej, tak pôjdem asi cisárskym...no a ak sa pán docent rozhodne, že mi ho aj vyberie, tak to na tuti pôjdem cisárskym...no ale som zvedavá... 🙂 tak si držme palce... 😀 a hádam, sa ozveš, ke´d bábo príde na svet... 😉

janina77
6. jan 2009

ahojte baby,
ja som len v 15.tt, a doky mi povedal, ze mam trosku skrateny krcok. Mam maleho drobca, ktory este nechodi a zakazal mi ho dvihat. Citim obcas tlaky v podbrusku. No, keby som bola prvy krat tehotna, tak z toho paniku nerobim, ale prvy syn sa mi narodil v 24.tt kvoli infekcii, a teraz mi tvrdia, ze to mohlo byt ze som tu infekciu dostala kvoli skracovaniu a otvaraniu krcka ☹. Tak som z toho vystrasena.
Mali ste niekto skusenosti so skracovanim a staranim sa pri tom o dietatko?

janajanajana
7. jan 2009

Viete mi niekto presne vysvetlit co znamena to CS? Som v 29tt a dnes na poradni mi lekar napisal do preukazu CS3 a ked som sa pytala, ci sa nemam zacat setrit, tak povedal, ze krcok je v poriadku, ze nevidi ziaden problem. To CS 3 som si vsimla v knizke az doma, vobec tomu nerozumiem. 😒

ditka1
8. jan 2009

neviem to presne ale to CS by mal byt stav krcka v cm.Len neviem ci je to otvaranie alebo dlzka krcka,ale ak by bolo nieco zle urcite ti nepovie,ze ziaden problem.pa

zuxana
16. jan 2009

Ahoj Macabi... ako si dopadla na kontrole? Co robi krcok? a co kvoli tomu myomu? Snad vsetko okis...
Mne uz ani krcok posledny krat nepozrela... ze ked toma prist tak to pride, babo ma uz okolo 3400 g... tak cakame 😉

zuxana
16. jan 2009

no vidim, ze to tu ten modry konik troska prehana... ja som dnes 38tt + 4 dni... a "on" ukazuje 40 tt ... ;)

macabi
16. jan 2009

Ahoj zuxana, tak bola som akurát v stredu na kontrole, všetko v poriadku...🙂 krčok neštrajkuje...: 🙂 malá má už 2 kilá, ale trápi nás tehu cukrovka....teraz držím diétu a glukózu v krvi mám 7,7 a vraj má byť 7,5...tak ma straší tá doktorka inzulínom.... ☹ a som schudla 1 kilo... ☹ už som bola za pánom docentom Rusňákom, tak už si ma objednal na poradňu, že spolu teda odrodíme...🙂 aspoň dúfam...že nebude mať nejakú inú naliehavú robotu... 😉 je hrozne milý a vždy idem taká spokojná z jeho ambulancie...no a čo sa týkamyómu, tak uvidíme, možno mi ho vyberú hneď pri pôrode, ale to by som musela rodiť sekciou, alebo porodím normálne a potom budú riešiť vybratie... 🙂

tak držím ti veľmi palce, nech ti pôrod prebehne v úplnej pohodičke... 😉

zuxana
22. jan 2009

Hello, hello... moja kontrola je tiez ok... odkedy mi zistila, ze ho mam okolo 2 cm, sa mi krcok vobec nezmenil... dokonca ani teraz, keby sa uz aj pomalicky mohol... mam par dni do terminu a Dok. mi povedala, ze to vyzera, ze sa babo narodi az po termine, kedze je este vsetko uzavrete... no najprv sa clovek strachuje aby sa babo nenarodilo v 23 tt a nakoniec mi budu mozno aj porod vyvolavat, ked sa krcku nebude chciet dalej skracovat.. to je teda diagnoza... clovek nikdy nevie... ale opatrnosti nie je nikdy dost...
Macabi, no ta curkovka je otrava, hlavne ta dieta.. ale snad to uz dobojujes do konca bez inzulinu.. este take 3 tyzdne a moze babatko prist... ;) ja dufam, ze sa uz najblizsie ozvem ako mamina ;)

caruzo19
22. jan 2009

janajanajana,cs je cervikalne skore rodi sa ked je cs 10,je tam 5 bodov(vpravo hore v knizke nad tym cs je taka tabulka),z ktoreho kazdy bod(dlzka,dilatacia.......) je obodovana od 0 do 2,ked je vsetko 2,ide sa rodit 🙂

ale nie to som chcela.kocky,neviete mi poradit,existuje nejaka tabulka(link na nu) kedy ma mat krcok kolko cm? mam opacny problem,zrejme sa tomu nasmu mrnousovi nechce na svet a bude vacsia,tak by som chcela vediet ci je tych mojich 3,5cm akurat,alebo by aj mensi ten krcok uz mal byt

macabi
22. jan 2009

ahoj zuxana...chi...no to máš pravdu...sa vystresujeme a nakoniec bude treba pôrod vyvolávať...🙂 si sa dlho neozvala, som si myslela, že miminko je už na svete.... 🙂 no bola som v utorok na kontrole a glukózu som stiahla na 5,5...juuuu...sa tešííím... 🙂 takže žiadny inzulín... 🙂 ale ani by som neverila, že mi bude sladké tak chýbať, ako mi chýba... 😔 🙂

zuxana
23. jan 2009

macabi... no aspon tolko nepriberies 😵 ... ja som sa v poslednych 2-3 tyzdnoch tak rozbehla so sladkym... ako maniacka... a to som do zaciatku 3. trimestra ani na sladke nepomylsela.. no co zvalim to na tie blaznive hormony... ale o to tazsie bude tie "sladke" kila zase zhadzovat... 😠

caruzo19... tabulku nemam... ale myslim, ze 3,5 je ok... skracovat by sa mal az par dni pred porodom... podla mojej dok... ja uz mam dlho ca. 2 -2,4 cm... a 2 dni do terminu... uvidime... snad sa skrati uz coskoro... 😉 ale tazko povedat... u niekoho sa skracuje par dni u niekoho par hodin... 😵 ale ty mas este par tyzdnov... tak by som sa tym moc netrapila...

macabi
23. jan 2009

zuxana...no veď, celkovo som mala na sebe 9 kíl a jedno som zhodila vplyvom tej diéty... 🙂

zuxana
23. jan 2009

no ja mam 2x tolko... sa radsej ani nechvalim 🙄

macabi
23. jan 2009

zuxana, to neva, hlavne že máš všetko ok... 🙂 ja som sa bála, že priberiem veľa a vidíš, ešte aj diétu musím držať... 😀

zuxana
23. jan 2009

ja som sa bala... a aj som 😎 ... asi to bude tym kludovym rezimom... ale hlavne, nech su babatka zdrave... 😵 ja sa uz neveim dockat... 🙂

zuxana
28. jan 2009

som sa dlhsie neozvala... mam 3 dni po termine, ale som predsa len este 2 v 1 ... krcok je "zaseknuty" na 2 cm ako v oktobri... no som zvedava ako sa rozhodne buduci tyzden, ked sa to nerozbehne same od seba... ☹

macabi
29. jan 2009

ahoj zuxana... 🙂 no fíha, ešte sa miminku nechce von????? 😀 tak to ti verím, že sa nevieš dočkať...a nebudú ti pôrod vyvolávať? či to nechajú na prírodu? to je ale fakt sranda...krčok sa skráti a potom, keď už sa má otvoriť, tak ani za toho... 😨 no, ale každopádne, držím mocno palce, aby si už šla... 🙂 a hlavne, ozvi sa... 😉

traktor
29. jan 2009

ahoj ,aj mne sa skracoval krcok v predchadzajucich tehotenstvach a moj doktor mi urobil serklaz - to ta uspiaa okolo krckaurobia uzlik, a asi 5 dni si polezis v nemocnici, odstrania ti to potom asi 2 tyzdne pred porodom v ambulancii a vobec to neboli, ja som to absolvovala uz 3 krat. musis si davat pozor, nedvihat nic tazke - ja viem je to tazke ked mas male dieta- aj ja som mala a bolo mi s toho do placu ked som ho nemohla dvihat, ale doktor hovoril ze pri skratenomkrcku je velke riziko potratu..a sa cudujem ze ti doktor nenavrhol tu serklaz je topredsa istejsie

zuxana
31. jan 2009

no veru sa mu nechce... ja sa uz asi ani nedockam... 😉 ale nie... dnes som bola zas ena kontrole... vsetko okis... ctg, pohyby, prietoky... este to nechali na "prirodu" a ak sa nic nepohne, mam v utorok prist na vyvolavanie, som zvedava co ten moj "krcok" na to... 😵 Takze uz to mam len za par... 🙂 Snad sa najblizsie uz ozvem ako mamina..

macabi
31. jan 2009

ahoj zuxana...tak hádam mu tam začne byť konečne tesno... 😉 tak sa drž a ozvi sa... 🙂

kesinka
21. feb 2009

Ahojte tehulky, prosim Vas, neviete mi, ako obyc cloveku vysvetlit, co znamena CS-3cm? Bola som vo stvrtok na poradni, a doktor mi povedal, ze babetko sa uz hlaickou tlaci von, mam dodrziavat kludovy rezim ( pritom som uz 3 mesiace doma ) a az ked som odchadzala som si vsimla, ze mi do zaznamu napisal CS-3. Doteraz som mala stale 0 az pred 2-mi tyzdnami mi napisal, ze CS-2 a teraz 3. Hladam to stale na nete a niekto pise, ze OK, niekto, ze je to zle, tak somz toho 😝

jasom
21. feb 2009

ahojte baby,
moze sa skracovat krcok aj bez tvrdnutia brucha? Ja mam take cudne tlaky, ako keby mi babetko tlacilo na krcok, niekedy na mechur, a zacali ma boliet a teraz neviem ci slabiny alebo sa mi rozsiruje lonova kost alebo co to je 😒 ked dlhsie chodim mam pocit ze my babo vypane 😠 tak sa bojim predcasneho porodu, hoci som bola na uvz pre tyzdnom a Dr. konstatoval ze vsetko je v poriadku ale krcok mi nekontroloval, naposledy pre 2 mesiacmi a vtedy povedal ze ma tusim 4,5cm.
Mate niektora skusenosti?

macabi
21. feb 2009

ahoj jasom...určite....mne sa krčok skrátil a nemala som žiadne tvrdnutie brucha...

habibi78
22. feb 2009

kesinka, máš 3 cm krčok, to je paráda, ja som mala už od 15 tt necelý 1 cm..... on sa vraj mení ten krčok, aj ja som sa čudovala že raz nemal ani centimeter, potom zase dva.... 😀
no a mne brucho tvrdlo stále, tak neviem...ale čo mi hovorili v nemocke, tak tvrdnutie brucha spôsobuje skracovanie krčka....

janajanajana
22. feb 2009

No neviem, ja som mala CS 3 az v 33tt, moj gynekolog sa tvaril ze je to OK, no a na poslednej kontrole v 35tt mi porodnik nariadil kludovy rezim kedze som uz otvorena na 1 cm a brusko mi tvrdne len obcas, napriek tomu ze som si myslela ze je vsetko OK, tak som sa otvorila. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre