Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

bobacik_29
2. okt 2009

jahoda ahoj ja som este na kontrole nebola az buduci tyzden idem 😀 inak magnezko uz neberem ja brucho mi tvrdne tak isto ako ked som ho brala marcelka este si cela??? 😀

jankapo
2. okt 2009

ahojky, no marcelka, vies, ja som prveho maleho vyplula ako ciganka, tak teraz som to mala znasobene asi... 😅 ty sa nic neboooooj
ja som mala v utorok kontrolu, ze som na 3cm otvorena,moja dr. mala sluzbu,ze mam dojst vecer s taskou. ked som dosla, tak som uz bola na 4cm, dali mi klystir, zacali bolesti,chodila som tam jak blazon hore dolu, otvorila sa na 5cm a seklo to....absolutne sa to nehybalo dalej a bolesti strasne divneee, som citila ze daco neni ok... 😔 strasne ma napinalo na vracanie, som myslela ze porodim cez zaludok, potom ma take triasky chytali,ze som nebola schopna stat na nohach, rozpravat jak mi zubami klepalo...chvilami mi slo rozthnut panvu, ako sa tam maly tlacil, ale moc mu to chudatku neslo 😖 , potom bol chvilku pokoj, aj som akoze zdriemla a zas ma slo roztrhnut...
potom ma napojili na monitor, kukali na to jak puci, ze co to, proste mi stiahlo maternicu a nechcelo uvolnit...takze to vlastne maleho nevypudzovalo von...a bolest to bola jak svina...nemohli mi dat oxytocin, ze to by maleho zabilo,ze tie stahy by neprezil...skor mi dali cipok na uvolnenie stahov a to asi pomohlo, uvolnilo sa to, prepichli vodu a uz brutal tlaky, rychlo na salu, maly mal chabe ozvy, ked som to pocula jak sestricka vravi ze to klesa, tak som zatlacila a Tomino na 1 zatlacenie cely vonku... 😝
lekar co prisiela na pomoc, tak zdrbal moju dr. ze preco ma nedala na sekciu, ked som taka drobna, a ze jake brucho, ze to budevelke babo a ze to nevytlacim... 😒 vsetci co tam boli vraveli ze mi nedavali sancu na vytlacenie,ze uz skoro chystali salu na sekciu (uz som o nu aj sama prosila, taksom sa bala ze to maly nezvladne)
tak som sa nastvala a vytlacila... 😅 nebudem ani popisovat jak som sa musela roztrhat, to sitie bol druhy porod, este som aj nastrih citila 😖 a to som neverila ze sa to da...
je pravda ze teraz sa na to pozeram inak, mozno to nebolo az take zle, len v porovnani s prvym to bol horor...plus to ze som citila paniku u dr. mi moc nepomahalo. teraz som rada ze som porodila normalne,zahojila som sa urcite rychlejsie ako pri prvom, dokonca som na tom psychicky podstatne lepsie...traumu nemam, to je pre mna znak toho, ze to tak asi malo byt, som na seba hrda, ze sme to nakoniec zvladli...
prva noc doma bola o kojeni, kazde 2 hodky sme sa....medzitym som utekala k matulkovi a zaspala tam... 😀
matulko pozera na maleho strasne ho chce chytat, tak musime strazit, ked ho mam na rukach tak mi olapava nohy, no citi urcite ze daco ineee.... 😕 neviem do akej miery co chape, ale snazime sa mu vysvetlovat vsetko co sa deje, ze preco papa mamine mliecko, a ze tiez ho treba prebalit a ze spinka a tak...zatial prvy den, no uvidime neskor
chlapi to doma zvladli, babky sa starali o jedlo, oni v podstate chodili von a boli spolu...manzel nema problem uspat,aj ked vraj im to dlho trvalo, ale zaobislo sa to bez placu. ale musel do prace a ja som trpla jak ho uspi teta, ze ho este nikto druhy okrem nas neuspaval, ale aj to sa podarilo...mojej mame plakal, tak ho uspala v kociku...nejak si poradili, no museli... 😨
depky ma chytali z toho ze mi chybal strasne,ajsom sa bala ze mu narusia rezim a tak, no ale to je dan. bude to chciet zas chvilku kym sa zladime, bojim sa toho, ale sak viacere zvladli, aj my budeme musiet. 😉

jahoda
2. okt 2009

waw janka, veruze mozes byt na seba hrda, fakt moc gratuulujemmm!!!
zelam vam hlavne vela zdravicka a spokojnosti vo stvorici 🙂 a rychle zladenie rezimu 😎

marcela22
2. okt 2009

Ahojte zatiaľ iba narýchlo, neskôr napíšem viac. Len chcem dodať info, že Nostek o 1.20. hod. porodila Simonku, 2940g/48cm. A obe sú v poriadku🙂 Ešte sa dnes ozvem papa

pralinkaaa
2. okt 2009

no gratulujem Nostek - dalsia v poradí - a ona rodila v termíne či skôr?

jahoda
2. okt 2009

pralinka myslim, ze bola v 38tt, tak nejak marcelka pisala...v kazdom pripade nostek - gratuulujemeeeeee, parada 😎 😎

marcela22
2. okt 2009

Tak už som tu zasa🙂

Pralinka síce by bolo fajn vydržať do 38tt ale aj tak by si to magnezko mala v 36tt vysadiť, lebo Ti to môže spôsobiť zbytočné problémy pri pôrode.

Bobacik ja ešte držím, tak drž aj ty, dobre? 😅 A s mojim šťastím tak skoro neporodím, najskôr až keď už toho budem mať toááál plné zuby a bábo bude strašne veľké 😒 😀 Ale všetko ma bolí už ma to moc nebaví 😝

Janka tak to bol brutál prístup! 😠 To im vôbec nevadilo že ohrozujú život malinkého a aj Tvoj? To mi nápadne pripomína môj prvý pôrod...tiež malej klesali ozvy, doktor a sestričky priam vydesené ale len stáli nado mnou, dávali mi kyslík a čakali či sa to zlepší alebo nie...pochybujem že by stíhali, keby to ďalej klesalo...ktovie čo sa Ti vnútri porobilo, prečo sa to "zaseklo" to je hrôza aké všelijaké komplikácie môžu nastať pri "obyčajnom" pôrode...a to si niekto povie že pôrod nič nie je, veď ženy rodia odjakživa...takéto vety zbožňujem 😠
Právom si na seba hrdá a môžeš byť ešte viac, myslím si že si Vás doslova zachránila oboch a dala si malinkému život v podstate dvakrát. Bože to bola ale sprostá doktorka by som ho roztrhala! 😠 😠 😠
Ja sa tiež hrozne bojím že keď budem v pôrodnici tak sa malej úplne naruší režim (aj keď ho má aj tak nanič 😅 ) a vôbec neviem ako ju manžel uspí pretože ona fakt reve ako šialená keď nie som pri jej zaspávaní, či už cez deň, večer alebo v noci....no a keby som rodila v čase keˇdby mala spinkať tak už vôbec netuším ako by ju uspali svokrovci...oni si myslia že si ju dajú k sebe do postele a ona proste zaspí...hahahahaha 😀 To sa nedarí ani mne, ona musí mať svoju postel a svoj vankúšik...no budú mať doma veselo a ja budem v pôrodnici o to smutnejšia lebo budem stále premýšlať ako to zvládajú a či spinká, či za mnou neplače a tak...a ktovie možno za mnou doma ani pes nezavije 😀 Len aby ma v tej pôrodnici "nezabudli" 😀 😀 😀 😀
Držím všetky palčeky nech sa rýchlo dostanete aspoň do starých kolají, ak nie aj do nejakých lepších ☹ Držte sa určite sa to časom všetko "zladí" ani nebudeš vedieť ako 😉

No a Nostek bola v 38tt 😉

pralinkaaa
2. okt 2009

baby vy ste ma vyplašili! pôrodu som sa doteraz nebáala...ale čím je bližšie, tým začínam...
ale ste šikovné ako ste to zvládli! a tí doktori niekedy sú....radšej nehovoriť. oni to berú tak inač, profesionále, cháepm, že nemôžu sa interesovať na každom prípade..ale predsa....ležala som v nemocnici, tak som to tam aj trošku videla.

marcela22
2. okt 2009

Pralinka, nebooooj! Nenechaj sa vyplašiť, je to zbytočné, každý pôrod je iný a každý ho inak prežíva...nakoniec sme to všetky aj tak zvládli, či už ľahšie alebo horšie, ale výsledok je v podstate ten istý - krásny voňavý drobček 😉
Že, Jani? 😉

bobacik_29
2. okt 2009

marcela22 vsak ja drzim len do kedy heh dnes som si garnizu musela opravit v noci zaadne padla si predstav 😀 no a uz ked som opravila garnizu reku aj zacloku preperem a ked som uz preprala kym trosku preschla som aj okno umyla potom som sa uz nevladala hybat krize ma boleli 😀 ale uz som zase svieza rodit asi tak chytro nebudem ked som po tychto pracach neporodila 😝

marcela22
2. okt 2009

Bobacik no potvora jedna garniža zrovna keď si tehotná tak padá 😀 😀 😀 😀 A okno sa zrovna tiež zašpinilo? Páni to je ale nááááhodička 😀 No nič, asi budem radšej sledovať z ktorej domácej práce porodíš a potom Ťa napodobním, inak to nevidím 😅 Ja teda tiež docela makám doma ale s mojim šťastím tak skoro neporodím... 😨
Ale ja už som Ťa odhalila Ty mi to robíš naschvál aby som aj ja doma "riťou" pohla keď sa nechcem nechať predbehnúť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pralinkaaa
2. okt 2009

najprv že predčasne a potom že neporodíte? 🙂
vidím že domáce práce sú na programe, a je to "bezpečné" tak o také týždne by som aj ja chcela niečo porobiť...tak dúfam, že budem tiež takto na tom, to by bolo super!

pôrodu až tak sa nebojím ako bolesti /hádam 🤐 / ale toho že ešte čo sa môže skomplikovať..lepšie je keď člvoek nevie

bobacik_29
3. okt 2009

Marcelka no fakt ze padla chlap ma rano ked isiel do prace budil ze co to heh a kedze robi cely vikend tak som sa podujala ze opravim sama.Ty len nic nerob mas zakazane do 38 tyzdna nie??? 😀 ja musim porodit najneskor do 23.10 nechcem mat doma skorpiona ale vahu tu uz mam preverenu dieta bude zarucene dobre ako med 😀 ...pralinkaaa tebe sa uz tiez veget krati za chvilocku si v deviatom mesiaciku z lahka sa mozes pripravovat 😀

pralinkaaa
3. okt 2009

bobacik ja zasa chcem škorpiona - tak budem aj zatlačať...v posl. dobe mi občas tak stvrdne brucho že dohora do špicu je ked ležim na chrbte, neviem či sa tam tak narve mala..nemali ste to niektora?

no dnes je vonka krasne tu u nas, tak by som šla niekam do lesa. jaj, tak skoro sa tam asi nedostanem.... ☹

susisus
3. okt 2009

Majka BLAHOŽELÁM, tak ste konečne spolu s malou, inak moja ja presne taká dobručká ako tvoja, len my sme začali od 2 a pol týždňa kolikovať 😒 Tak si ju užívaj, cmuk 🙂

pralinkaaa
4. okt 2009

nikto tu nie je? 😒

marcela22
4. okt 2009

Ahojky už som tu🙂 Včera sme mali tú zabíjačku tak som nestihla ani net, dnes zasa oslava svokrových menín atď. Inak ani nemám nič nové, dnes ma nejako viac pobolieva podbruško občas, ale nič hrozné+trochu častejšie tvrdne...zajtra mám poradňu, tak som zvedavá ako dopadnem. A je to asi posledná u môjho doktora, potom už asi prejdem na kontroly do pôrodnice. sa mi nechceeeeeeee 😝

Bobacik ja mám váhy rovnako rada ako škorpionov, mám ich okolo hrozne veľa a v pohode. Ale tak že si to Ty tak to skúsim stihnúť kým sú váhy 😀 Našťastie ja už 38tt začínam v utorok, takže už som za vodoooooou 😀

pralinkaaa
4. okt 2009

ahoj marcelka no nejak sa to tu tuším poriedilo? vidím že perný ale veselý víkend máš! samé oslavy, niekomu je dobre 🙂 to ja som iba trochu maľovala drobnosti na byte.
aj ja mám zajtra poradňu, som straašne zvedavá, že čo bude. tiež sa mi zdá že mi tvrdne bruško, ale stále neviem, či je to ono. tak uvidím, čo mi povie na krčok lekár. ja už chodím do nemocnice na kontroly, na rizikovú amb. no teda, ty už budeš čochviľka zavodou, aj bobacik. baby, aj ja chcem
😀

marcela22
4. okt 2009

Ani netušíš ako rýchlo Ti to ubehne, uvidíš! 😉 Teraz tie týždne nejako letia a to doslova! Oslavy a spol boli super len ma stále trápi sestra a jej "problémy"...takže psychicky som docela "rozhodená" - chvílku v pohode a potom si zmyslím na všetko čo sa v poslednom týždni udialo a je mi do plaču...

Čo ma teda prekvapilo, už asi 6-7týždňov mi vytekalo kolostrum niekedy aj samé od seba a odkedy máme tieto probléy v rodine tak ani po stačení nič...myslíte že je možné aby som ho "stratila" práve kvôli stresu? 😒 Ja som sa z neho tak tešila že snáď sa potom apsoň rozbehne lepšie mliečko a teraz toto:( Je mi z toho smutno:(

No nič idem posúperiť so žiletkou na zajtra, taaaak ma to nebaví 😠 Nuž ale keď tam nechcem byť ako žena z pralesa 😀

A Pralinka ešte k tomu špicu-to Ti tam vytláča zadoček, mne to tiež tak robí, je to také tvrdé a koža napätá, na bruchu hrča...ale to nie je to isté ak tvrdnutie bruška 😉 to je iba bábenkove telíčko 😉

jenn44
4. okt 2009

ahojte, pridavam sa do temy ak mozem 🙂, marcelka, vidim, ze mame skoro rovnaky termin porodu, ako sa citis? ja uz chcem rodit, kazdu chvilu to cakam, no asi sa este nacakam...brusko netvrdne, no krcok mam 1,5cm, stredne tvrdy, nevies svoje? aby sme si to porovnali... nemam s kym porovnat ☹

marcela22
4. okt 2009

Jenn ahoj a vitaj🙂 Máme inak úúúúplne rovnaký termín, lebo ho mám už dávno posunutý na 27.10. len sa mi to už nechcelo meniť 😅 Inak jednu dobu sme si chvílu písavali IP, pamätáš sa? 😉
No cítim sa tak všelijako, väčšinou ma strašne bolí lonová kosť a v krčku ako keby ma "štípalo"...proste taký nepríjemný bolavý pocit. Bruško mám klesnuté už asi 3týždne a hlavička nalieha. Krček som mala pred dvomi týždňami 1,6cm prestupný na prst, ale tuhý. V minulej poradni (v pondelok) mi doktor povedal že "hrdlo ešte drží" len stále s babami nevieme či je hrdlo to isté čo krček alebo je to len tá jeho horná časť pri maternici čo by znamenalo že krček už je spotrebovaný... Zajtra mám zasa poradňu tak uvidíme ako som pokročila, ale hlavne sa doktora opýtam na ten krček🙂 A dám vedieť🙂
Kedy máš poradňu Ty? Už chodíš do pôrodnice alebo ešte k svojmu gyn?

pralinkaaa
4. okt 2009

jeje Marcelka - no to si ma potešila s tým bábenkovým zadočkom 😀 jeeeeeee už som sa aj začala báť, manžel mi stále vravel že to je naša malá - no teda, sa tam riadne vytláča raz tam, raz tam...skoro celý deň niekde, však mi koža pukne, také to býva aj tvrdé. ale hlavne, že ju cítim
to mi je ľúto že máte problémy hádam sa to nejak urovná a vyrieši 😵 a všetko bude fajn. viem, že ľahko sa to povie - ale predsa, radšej tak na to nemysli aby ti nebolo smutno a ani bábatku...ja občas tiež mám "svoje" a poplačem si, ale už mi to aj bolo ľúto, že ju potom stresujem...
ja sa tiež zajtra chystám na "očistu" nech nejak aj vyzerám...hneď po poradni, kt. dúfam, dopadne dobre!
To kolostrum neviem, mne to zatiaľ nešlo iba tak že kvapka - také žlté, ale to skoro nič. ale to sa iba asi pripravuje, neboj, mliečka bude dosť keď už takto skoro aj si mala...možno teraz sa to mení už na to "iné"

ahoj Jenn, ja mám krčok asi ešte menší - 1cm a asi tiež mierne zmäknutý, zajtra mám kontrolu, som zvedavá, čo sa deje, dúfam, že nič. a stále rovnkao...vidím že ste sa našli, presne rovnaký termín no sranda

pralinkaaa
4. okt 2009

inak ja síce mám termín 12/11 ale ja som si stanovila taký "svoj" 29/10 😀 😀 😀 😀

pralinkaaa
4. okt 2009

iank Marcelka trošku som pozerala na nete - to hrdlo bude ako krčok, prosto "uzáver maternice" 🙂
takže mne z toho vyplýva že ak by sa krčok spotreboval úplne, ideš rodiť

marcela22
4. okt 2009

Pralinka, jee ďakujem že si to našla, takže už si budem pamätať že hrdlo a krček je to isté - môj doktor je totiž Čech a niekedy použije české výrazy, tak som si nebola istá či to nebolo aj v tomto prípade.
Ale pri spotrebovanom krčku sa ešte nemusí hneď rozbehnúť pôrod, aspoň viem o mnohých prípadoch aj tu z témy čo chodili so spotrebovaným krčkom ešte nejakú dobu 😅 Ono sa to musí ešte otvoriť a práve tam sa im to "zaseklo"...
A ani by si neverila akú "pravdu" máš - práve som volala so sestrou a všetko sa napravilo a som šťastná ako blcha! Ona sa totiž chcela silou-mocou z ničoho nič rozviesť a jej manžel je pri tom úplne super, len si proste nejako "zmyslela" že koniec a hotovo...konečne sa však trochu zamyslela a došlo jej že to asi nie je dobrý nápad...a sú naspäť spolu 😀 A to mu už dnes aj povedala že fakt koniec (mali týždeň pauzu) a potom mu povedala že nie...no zabila by som ju ale zároveň som hrozne šťastnáááááá 😀
Zajtra sme teda obidve poradňové? Tak držím palce 😉 A spýtaj sa na to magnézko uvidíš čo Ti povie Tvoja dr, dokedy ho máš ešte brať 😉
No a fakt je to niekedy sila ako sa malinké vytláča cez tú kožu a bolíííí to 😝 Ale bude mi to aj chýbať 😅
No nič idem uspať malú potom možno ešte nakuknem🙂

zuzka279
5. okt 2009

Ahojte maminky. Neako vôbec nestíham, ale keď som to tak letmo prebehla, tak som zistila, že

Janka je už domka. Som veľmi rada, že ste to zvládli 🙂 Pôrod teda nič moc, ale ešteže je teraz všetko OK. 😉

Marcelka, prišla som pozrieť, či si ešte "celá", ale vidím, že áno, tak sa prídem pozrieť zase niekedy. Držkaj sa a keby to prišlo, tak prajem rýchly pôrod.

My sa zatiaľ kojíme, malinká je zlatá. Večer mávame koliku, niekedy je to lepšie, inokedy horšie. Doktroka nám dala neaké kvapky Bio Gaia a že keď tie nezaberú, tak si máme kúpiť neaký Infacol, čo aj musíme urobiť. Inak v noci pekne spinká. Prvé papanie je tak po 5 hodkách a potom tak po 4 alebo 3. Včera sme krstili, takže už máme aj toto za sebou.

Ahojte a držte sa

bobacik_29
5. okt 2009

Caute fesandy prave som Vas docitkala vcera tu nikoho nebolo cely den a vecer ste tu boli vsetky iba ja ee....zase som zehlila ale konecne som skoncila aj s tym 😀 ...vidim ze mate dnes dve poradnicku budem na Vas mysliet marcelka mne to kolostrum vobec netecie za cele tehu uvazujem ci budem mat vobec milk pre babo ale hadam hej 😅 ...vidim ze si mala pekny vikend ja som zase iba riadila nuda ze az ...Pralinka neboj ani sa nenazdas a budes aj tyza vodou teraz to uz pojde chytro 😀

jahoda
5. okt 2009

ahojte kocky🙂 my sme mali "pracovny vikend", tapetovali sme a trosku upratovali...a pozerali Superstar 😀 malinka sa gula jedna radost, citim ju zas nizsie, ale uz nestresujem, uvidim, co povie zajtra doktorka...
Bobacik, Ty chces mat doma dalsiu Vahu? Hihi, no som zvedava, co si vyberie moja mala, ale ja som zvyknuta aj na Skorpionov, je ich plna rodina. Spolu s mamou a segrou, ktore su tiez skorpionky by to sedelo aj v cinskom horoskope...sranda...no, necham to na nu v kazdom pripade 😎
Inak som dost otapena dnes, neviem, ako ste na tom Vy, bojim sa, ze nieco na mna lezie.... 😢 😖

pralinkaaa
5. okt 2009

no ahojte holky, iba hlásim že poradňa dopadla dobre - krčok je vraj síce ´mäkkší a hlavička nalieha ale je to zatvorené a vraj to vidí ešte na týždne, resp. kľudne môžem vydržaať do konca, vraj záleží na mne. no to isté mi vlastne povedal aj minule. inak mna iba kukol ručne a toť vsio a ešte mi povedal, že už nie je dôvod aby som chodila do rizikovej amb. takže nabudúce mám ísť do tej čo chodia všetky baby pred pôrodom do nemocnice do amb. takže mne to príde také, že ma dosť odflinkal...ale hlavne, že je to OK. na to magnezko som sa aj zabudla spýtať, a on nepovedal nič, najbližšie mám ísť za 2 týž - to už budem v 36+4 tak teraz neviem....hm. divné. že mi nič nepovedal.

Marcelka, no vidíš to 😀 tak to som rada, dobre to nakoniec dopadlo, a rozvádzať sa hm - naši sú rozvedení a oco vypráva že keby to vedel, že nemali sa rozvádzať, vraj je to kravina! a to sa rozvádzali pred cca 20r a až teraz sa začali baviť....takže tak. a ak sú aj deti....ako si dopadla ty na poradni? Všetko OK?

Bobacik - ja tiež kolostrum nemam, podľa mna to nemusí mať každá nie? mám také žily na prsiach, z toho súdim, že miliečko by mohlo byť...

Jahodka hádam nebudeš chorá, to máš z toho tapetovanie, to je teda, rizikovky, a každá stále niečo robíte!

jahoda
5. okt 2009

hihi, ja som tomu moc nedala, to len moj chlap so svokrom...ja som bola "odborny dozor" 😀
pralinka, super, ze to mas tak, povedal Ti aj ze mas lezat?? Ja sa zajtra na to magnezko spytam, tak potom napisem. Inak to kolostrum som trochu mala, asi v 35tt, ono to podla mna pojde, ale prsia sa vraj maju masirovat az od 38tt, takze teraz to uz neskusam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre