Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

miroslava89
21. júl 2009

ahojte.. vysledky tripple testov boli zle,rano som sla k mojmu dr. poslal ma okamzite do nemocnice tak si tu lezim na infuziach a musim cakat na vyseldky druhych tripple testov 😔 to cakanie a ten strach o drobcov je neznesitelny 😢

mimkaa10
21. júl 2009

miroslavka
to mi je veľmi ľúto ☹ prečo si ťa ale vlastne nechali v nemocnici?

miroslava89
21. júl 2009

mimka aj kvoli tomu skracovaniu krcka, ale aj kvôli horsiemu vyvoju jedneho nasho babetka..chcu ma mat lepsie pod dozorom aspon kym sa nezisti s vecsou istotou pravdepodobnost nejakej vyvojovej chyby 😔

zuzka279
21. júl 2009

Ahojte. Beruška, ty si sa ale rozpísala... 😀 Takže stále 2v1. Ale aspoň tá zátka. Snáď už to príde. 😉

Mirka, tie výsledky ma mrzia, kedy máš mať druhé výsledky? Aspoň že máš pri sebe počítač, rýchlejšie Ti ujde čas.

miroslava89
21. júl 2009

zuzka mam plateny nadstandard preto mi dovolili aj notebook.. inac by som asi nevydrzala tu nudu a to cakanie 😔 druhe vysledky asi v piatok alebo v pondelok

beruska113
21. júl 2009

Zuziiiiii, tu si????
Ja neviem, ci nemam kontrakcie. Som jaky tupacik ze to nepoznam. Bolo to kazdych 15 min. cca, teraz po 8. min, take krce. Ale voda neodteka. Ake su kontrakcie? Uz si nepamatas?

beruska113
21. júl 2009

Miroslava89,
tak sa tam drz. Hlavne skus mysliet pozitivne, aj ja som mala zle vysledky genetickych testova a v podstate do teraz nevieme, ako to dopadne, ale nepripustam si, ze by malemu nieco bolo. Tebe uz robili aj amniocentezu?

mimkaa10
21. júl 2009

miroslava
držkaj sa, oddychuj, mysli pozitívne. Ja som sa vrátila včera z nemocky, ntb som mala pri sebe aj keď som nebola na nadštandarde. Myslím, že im to môže byť jedno či ho máš alebo nie. Aspoň ti fakt ujde čas. A lekári ti čo hovoria na tie výsledky?

Beruška
😲 😲 žeby už konečne sa išlo kinderko rozpoliť? 😀 ja si myslím, že dnes ešte budeš držať Lukáška 😉 ak máš kŕče v maternici, to by mali byť podľa mojich (síce teoretických) poznatkov kontrakcie, tak choď do nemocky a uvidíš, tam ťa napoja na tie pásy a povedia ti.
Držím palček !!!! Posielam veľa sily, energie, zvládneš to! Držkaj sa.

beruska113
21. júl 2009

Mimkaa10,
dakujem 😅 Ale som nejaka pomylena. Ani neviem co to mam za krce, ale teraz to prichadza. Teraz je to 13 min. Asi skusim teplu vanu. Muz uz chcel ist, ale som ho poslala betonovat, nech nestresuje.
Skontrolujem tasku, ocesem vlasky, spravim porodny vrkoc a budem cakat, co sa dalej bude diat. Ozaj a idem dat nabit baterky na fotaku, lebo ako nas poznam, ak to pride, urcite sa vybiju.
Este dam vediet, hadam stihnem. 😉

zuzka279
21. júl 2009

Beruš, si ešte tu? Ešte stále to cítiš? Môžu to byť kontrakcie

jankapo
21. júl 2009

Jeeej,Beruska tu uz neniiii!!!!! 😵 😵 😵 😵 No moja zlataaaa, tak nech uz ma Lukaska dnes na svete. 😉
Mne rano odisla zatka a vecer bol maly na svete, takze podla mna je to jasne jak facka. 😅

Baby,a hlavne nove krcky, vy ste sa tu cinili!! 🙂 Tato tema nepamata take dlhe prispevky. 😀 Skoda, ze sme sa stretli v tej teme, ale aspon nam to rychlejsie ubehne. Vitam najma oktobrovky,to sa bude rodit jedna radost. 😉
Mirka, ty hlavne nestracaj nadej a vsechno bude faaajn...v ktorej nemocke lezis?

Marcelka, no ste si uzili teda. 😒 To ako mne skoncil maly v maji v nemocnici, tyzden po mojej hospitalizacii. Tiez som sipovedala, ze ked som vtedy neporodila predcasne z tych stresov ze uz asi predcasne neporodim. 😝 Hrozneeee to bolo. 😢

No ty vole, toje tak vsetko na co som schopna reagovat, si nepamatam co ste pisali!!! 😕 HELP!!!

jankapo
21. júl 2009

Jo a dlho som tu nebola a zabudla som napisat, mala som minulu stredu kontrolu a krcok drzi 😵 , tak sme si urobili vylet do Ziaru. No a desne flakam kludovy rezim, vlastne skoro neviem co to je 😒 No ale drzi to tak sa tesime.

Mimka, ja beriem stale magnezko 4x2 tbl denne, ak nezabudnem. Obcas zabudnem a ani nezistim a ked beriem poctivo,tak brusko tvrdne. Tak si vyber. No ale odporucam brat to, ja teda planujem do toho 35tt asi, potom vysadim 😅

Marielik, u teba docista sodoma gomora! 😲 Ja si myslim ze v tehu setrenia nikdy nie je dost. Radsej sa "presetrit" ako presilit. Aj ked clovek fakt nikdy nevie. No a rozdielne nazory lekarov ja uz neriesim. Som zazila v nemocke reakcie od totalne laxnych- ze co vlastne v nemocke robim az po take, ze som mala pocit ze mi nechcu povedat ze nemam sancu donosit dietatko. Najviac ma deptalo to, ze som nevedela kde je vlastne pravda. 😖 Ale pri druhom uzsom sa nenechala vytocit. Donosim a hotovo. 😉

florencia
22. júl 2009

Ahojte baby, mám novinku od Berušky 🙂 :

Lukáško je na svete 🙂 , narodil sa včera o 21:30, má 4250 g a 51cm. Je krásny, vlasatý, čierny a hlavne ZDRAVÝ.

Beruška je v poriadku, moc sa netrápila, na príjem prišla o pol ôsmej a malinký sa narodil o pol desiatej 🙂 - jej vysnívaný superpôrod 🙂

miroslava89
22. júl 2009

beruska nad amniocentezou dr. uvazuju ale uvidi sa podla vysledkov druhych tripple testov..mozno v pondelok ked sa postasti tak v piatok..

mimka prve vysledky sme mali az velmi zle..(riziko Downovho syndromu 1:5).. ten cas v nemocnici mam pocit ze bezi trikrat pomalsie ako doma 😒

miroslava89
22. júl 2009

jeej to som si skoro ani nevsimla 😅
BEruska gratulujem k Lukaskovi🙂 hlavne ze je zdravy 😵

zuzka279
22. júl 2009

Florencia ma predbehla, práve som sa zobudila a chcela Vám oznámiť radostnú správu od Berušky. Som rada, že to majú za sebou a že sú zdraví. 🙂

marielik78
22. júl 2009

Ahojte koculky,

dakujem za vase reakcie 🙂 Velmi ma povzbudili... Dnes padim na kontrolu po obede, tak som zvedava, co "nove" sa zase dozvieme u mojej doktorky. A zase ma chyta ten optimizmus, ze budem aj prenasat 😀 Ste zlate!!!

Mimka, no veru, vdaka tebe som sem zabludila 🙂 Ale ja viem, ze to zvladneme, som si ista!!!!

Jej, Beruska, zeby? Tesim sa 🙂 Hlavne nech to ma ten naj priebeh 🙂

Miroslava, je to mrzute, ja sa desim nemociek, ale snad to bude iba otazka par malicko dni, zopakuju testy, stecu infuzky a pojdes pekne domkov, drzim vazne paste - doma je len doma 🙂

Ked budem mat viac casu na net (teraz dovolenkujeme s muzickom, tak nechcem travit cele dni za PC ako ked som doma sama 😀), budem tu s vami rada castejsie 🙂

Opatrujte sa a majte dnes krasny, aj ked horuci, dnik! 🙂

miroslava89
22. júl 2009

marielik drzim palce na kontrolu aby bol ovsetko ok 😉
ja sa tiez desim nemocnic az velmi ja som niekedy bola taka mudra ze ma dostanu do nemocky jedine ked budem rodit inac nie.ale tak skoncila som tu zial velmi skoro ....ja robim paniku uz len m iidu brat krv a ked som vedela ze idem do nemocnice na infuzky to bol strach ale na to sa da zvyknut pomalicky teda musim si zvykat 😔 keby mi malo byt zle pri kazdej infuzke ktoru mi pichli od kedy som tu tak uz asi nezijem.....a doma je najlepsie- uz mi chyba moja svokra 😅 ..

mimkaa10
22. júl 2009

Beruška ja som to včera hovorila ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak konečne ! super ! gratulujeme !
malému valibukovi prajeme veľa veľa zdravíčka, šťastíčka, maminke rýchle zotavenie a radosť z Lukáška. 😵

mimkaa10
22. júl 2009

miroslavka
a ty chceš amniocentézu? Uvažovala si už nad tým? Tie tripple testy - už veľa báb tu na koníku ich malo fakt zlé a nakoniec sa narodili úplne zdravé detičky, bez problémov. 😠 tak načo vlastne tie testy potom robia keď sú také nespoľahlivé? 😒
Určite si znepokojená, ale hlavu hore, tie testy sú fakt nespoľahlivé, uvidíš z týchto výsledkov čo budú. Som hrozne zvedavá ako ti vyjdu.
nemocka - hm, chápem, ja mám na ne alergiu, tiež som tam teraz 5dní ležala. Hlavne tá strava a tie super postele a to horko na izbách. ☹

sue250
22. júl 2009

mirka ja som tiez cakala dvojicky bola som na amnio ale urobili ju zle lebo robili len jeden vpich na beznom utz nie je dobre vidno obaly mala som zle tripl testy a potom amnio ok, babatka prisli na svet predcasne v 24tt neprezili a u jedneho sa potvrdilo ze vraj nebolo zdrave len to mi uz nik nepotrvdi. ale na amnio pozor hlavne ked su dve.

miroslava89
22. júl 2009

sue to mi je luto 😔 ale dakujem za upozornenie..

mimka uvidim ako tie druhe testy a amnio nerada by som podstupila to riziko straty babetka aj keby bolo horsie ako vysledky tripple testov..tie testy su velmi nespolahlive ale tak ked sa musia robia tak sa robia- ale podla mna len zbytocne stresuju ☹
ja mam stravu z domu- nemocnicnu stravu som odmietla, ja radsej domacu stravu aspon viem co ako varia a ako pripravuju-akosi od zaciatku tehulkovania neverim zariadeniam kde sa vari hromadne 😒
to mam jedno stastie ze su tu aspon normalne postele sice si platim nadstandard ale s mojimi bolavymi krizami by som asi na nejakej nepohodlnej posteli nevydrzala..

marielik78
22. júl 2009

Jej, Beruska, tak az teraz som si to vsimla, gratulujem, tiez sa pripajam s prianiami malemu Lukaskovi... Nech sa mu na tomto svete paci, ako inak v maminkinom a ockovom naruci 🙂)) A nech ste rychlo domka!!!!!!!!!!! Pani, uz sa tesim, ked napises o porode, bol neuveritelne rychly, ktora by sme taky nechcela 😀

Ja sa hlasim po kontrole - krcok stale skrateny okolo 2,5 cm, makky, ale zatvoreny. Mimco uz ma 1428g, pekne rastie potvorka 🙂)) Dalej oddychovat, takze som pracu zavrhla uz definitivne - hoci som myslela, ze neskor este pred MD na par dni nastupim... A docerpam si dovolenku, potom par dni PN a nastup na MD...

Poznamky od doktorky medzi recou typu, ci ma stihne kontrolovat este o dva tyzdne (ci neporodim) a pod., a ze ci si ju stihnem zazmluvnit... no radsej jednym uchom dnu a druhym von 🙂 Prtavunke tam pekne vydrzi, kolko treba a mozno ako u Berusky 😀

Prajem vam este krasny dnik, ja idem vylozit nozky a potom varit kukuricku 🙂

Opatrujte sa koculky!!!!!!!!

marielik78
22. júl 2009

A Miroslavka, vidis, ja som vzdy tvrdila to iste - ze ma dostane do nemocnice az kvoli porodu 🙂 Zatial sa toho aj drzim 🙂 Dufam, ze u teba to bude bude mat dalej lepsie priebeh ako teraz a budes moct byt hlavne domka az do konca tehulkovania!!!!!!!!

zuzka279
22. júl 2009

Ahojte kočky. Pekne ste sa rozpísali. 🙂
Marcelka, kde si? Dnes si tu ani nebola 😒

Marielik, myslím, že krčok 2,5 cm nie je hrozný, trošku oddychuj ale nepreháňaj to 😀

miroslava89
23. júl 2009

dobre ranko,

marielik a ja som akosi doma nevydrzala..rok rokuce som v nemocnici nebola tak som sem raz musla zavitat ale tak v tejto situacii by som bola njradsej doma 😔

miroslava89
23. júl 2009

a marielik krcok 2,5cm nie je taky hrozny..ja mam 2,8a som v 17tt to je horsie 😢

kessiee
23. júl 2009

mirka tie tripple testy su fakt na nic, velmi nespolahlive a pokial ide o dvojicky, plati to dvojnasobne. myslim, ze su aj "nastavene" na jedno babo, takze pri dvoch by som to brala ozaj s rezervou a na amnio by som nesla, ale rozhodnutie je na tebe, tak sa rozhodni spravne 😉 drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 🙂

mimkaa10
23. júl 2009

Mirka tak zajtra budeš mať výsledky, že? Myslím na teba, aby všetko dobre dopadlo ! 😵

miroslava89
23. júl 2009

kessiee na amnio ani ja nechcem ist vecsina tehuliek ktore cakali dvojcatka ma s amniom zle skusenosti nechcem velmi riskovat...

mimka mala by som mat zajtra- teda dufam ze budu zajtra...ak nie tak v pondelok a to cakanie cez vikend nevydrzim-..dakujem🙂 ja sa snazimverit ze budu lepsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre