Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucytao
29. júl 2011

ahoj ja mám ten istý problém tiež sa mi skracuje krčok brucho mi zatiaľ netvrdne a neotváram sa ale mám strach aj tak nič nerobím len ležím snad to pomôže už som aj v nemocnici ležala na infuzkach magnezia teraz berem len magne b6 3x2tab. ležať mi kázal lekár rovno že vraj netreba hore nohy tak mám máť hore nohy alebo nie?????? som v 20tt + 6dní dik

januska555
29. júl 2011

@lucytao ahoj mne sa tiež skracuje a som otvorená pre špic prsta ale Dr mi len nasadil pesar, čo ma vôbec nepotešilo a povedal nech čo najviac odpočívam a ležím teda len normálne a ked som bola na kontrole tak krčok nezmenený a bábo vysoko, vôbec nenaliehalo...ja neberiem ani magne a tiež neviem či by som nemala ale ked Dr nekázal...

lucytao
29. júl 2011

@januska555 mne kázal magnezium ale ty si už aspon v 32tt to už bábo prežije keby dačo 😉 no ja som len v 20tt+ 6dní podla menzesu posledného a to je málo čo by mohlo znamenať aj potrat tak sa bojím veľmi lebo už som potratila 3x a 4x už to nezvládnem i ked sa utešujem že pred tým som stále potratila vždy v prvom trimestri a teraz som v 2 trimestri tak veľmi dúfam že to zvladneme do konca a poctivo ležím a ty ležíš s vyloženými nohami alebo normálne čo ty kázal Dr.????

fatia
29. júl 2011

@lucytao o koľko cm sa ti skrátil krcek?

lucytao
29. júl 2011

@fatia no najprv som mala 41mm čo je ok a po týždni v nemocnici na magneziu som mala 35mm v pondelok mám isť na kontrolu tak snad sa už neskrátil aj ty to máš a tebe kolko namerali???? ☹

bbtina
29. júl 2011

@lucytao to ťa prečo vystrašili, veď 35mm vôbec nie je nič hrozné a ani neobvyklé. To je v pohode, len si nasaď kľudový režim

lucytao
30. júl 2011

@bbtina dakujem snad mas pravdu tak ma vystrašili ked mi napísali na spravu prepúšťaciu hroziaci potrat skracovanie krčka aj ty si mala alebo máš taký problém???? dik pa pekný den PS:kľudový režim som nasadila poctivo ležím

maria30
30. júl 2011

@lucytao ahoj.. mne sa tiež skracoval krčok.. preležala som celé tehu (teda aj kvôli inému problému), ale nakoniec som ešte dva dni prenášala a išli sme vyvolávačkou 🙂 35mm je ešte v pohode...len aby sa ďalej neskracoval, čo môžeš zabrániť ležaním.. dôležité je mať hlavne kľudový režim.. maximálne na záchod a späť do postele.. a psychika je veeeeeeeeeeľmi dôležitá, tak hlavne kľud a nemyslieť na nič zlé 🙂 držím palce, určite to zvládneš 🙂

renin
30. júl 2011

chcem odkázať všetkým,ktorí majú problém so skráteným krčkom.Hlavne sa nestresujte.Práve vtedy sa skracuje najviac a vtedy aj najviac tvrdne brucho.Ja som to zažila 3 krát a mám 3 deti a všetky našťastie donosené.Práve dokonca všetky po termíne. Prvé 8 dní,druhé -5 dní a tretie-2 dni.Len pokoj a klud.Ja som pri dcére ležala skoro pol roka a ešte ma aj zašívali,tuším "serkláž" sa to volá.Len si spomente z čoho je zložená maternica svaly,nervyTakže kľud.Stojí to za to treba bojovať.

bbtina
30. júl 2011

@lucytao ja mám krčok 38mm, ale dr. povedal, že zle by bolo pod 20mm. Mám ho tak skoro stále keď ho merajú a to čakám dvojičky, ale v podstate som na PN od začiatku tehu kvôli krvácaniu v 1.mesiaci, takže som sa aktívne ani ničomu nevenovala

lucytao
30. júl 2011

@maria30 dakujem ale ked musím isť k lekárovi tak sa ležať od pondelka musím isť 2x na kontrolu do nemocnice raz na kontrolu krčka a raz ku pôrodníkovi u neho mám poradnu snad mi to neublíži 😒

maria30
30. júl 2011

@lucytao ak budeš dodržiavať kľudový režim, tak tie cesty k lekárovi Ti neublížia 🙂

fatia
31. júl 2011

@lucytao mna,Ked prijali do nemocnice,tak mi namerali 2,2 cm. Po tyzdni liečby mi namerali 1,5cm. Vyzera to tak,ze si tu este dlho polezim. ☹ držte sa a hlavne pevne nervy

tinki
31. júl 2011

@lucytao kľud, ak ti vyslovene nepovedali, že musíš len ležať, tak môžeš v pohode chodiť..pomaličky a s kľudom..hlavne sa neboj..ja som mala presne to, čo ty a ešte som sa aj starala o staršiu dcéru, do škôlky, zo škôlky, variť, žehliť a ešte som aj deň preniesla.. 😉

lucytao
31. júl 2011

@maria30 dakujem 🙂

lucytao
31. júl 2011

@fatia držím palčeky čo neurobíme pre našich drobčekov 🙂 musíme to zvládnuť veď vieme prečo to robíme. si z košíc????

lucytao
31. júl 2011

@tinki ahoj dr. povedal ležať max. wc, sprcha, napapať inak posteľ. nevadí urobím pre moju princeznu všetko 😉

katana11
31. júl 2011

@fatia ahoj ja som mala to same, hlavne ozaj klud a pevnu volu a nemat strach telo vsetko viciti. mna tiez hospitalizovali v 26 so skratenym krckom z 2 cm a o tizden krcok bol uz spotrebovany a na 2 cm otvorena to hned boli nasadene kortikoidy na vivin plucok lebo kazdy tvrdil ze to uz nedonosim a co sa nestalo do ukonceneho 37 sme to zvladli hore ritkou leziac v nemocnici 11tt bola to hruza ale ked to zoberem s tej lepsej stranky tak to za to stalo. Prajem ti nech vam vsetko dobre dopadne cim najviac lezat nedaj sa odradit treba hore ritou nie klasicky fyzikalne zakoni nepustia, vela magneska a mne podavali aj na tlmenie kazdodenych kontrakcii salbutamol a gynipral asi tak sa to volalo. a moj denny rezim bolo iba ist na WC, najest rychlo do jedalne a kazdy 2 den toaleta ☹ a hlavne pozitivne myslenie vela sil, vsetko dobre dopadne. Navzajom sa s drobcom podporujte pomaha to 😉

fatia
31. júl 2011

@lucytao a hlavne oddychuj,nestresuj sa a lez. Mysli na to babo a na pocit,ktorý ta čaká,Ked ho uvidis. To všetko stojí zato. 🙂

fatia
31. júl 2011

@katana11 Dakujem krásne za podporu. Verím,ze to zvladneme.

fatia
31. júl 2011

@lucytao nie,som z Humenneho,aj tu lezim. Zajtra bude vyšetrenie,pokial sa to nezlepší,tak ma prevazaju do KE. Ty si z Kosic?

lucytao
31. júl 2011

@fatia ano som z košic ale ležala som v šaci tam by som chcela aj rodiť mam tam aj kontroly a vybaveného pôrodníka držím palce musíme to zvladnuť a ty ležíš hore nohami celou dobu alebo normalna

fatia
31. júl 2011

@lucytao snažím sa mat pauzu stále hore,takze pod zadkom mám vankus,ale nedá sa tak cely den vydržať,dost ma z toho boli chrbát. Ale robim,co môžem 🙂. Ty lezis stále s nohami hore?

lucytao
1. aug 2011

@fatia ahoj nie tiež som toho názoru že stále sa nedá ale snažím sa čo najviac mať tiež pod zadkom veľký vankúš s paplónom tiež ma bolia z toho kríže a chrbát. 🙂

lucytao
1. aug 2011

ahoj všetky tak dnes som bola na kontrole toho krčku a výsledok mi ani neuveríte 😲
1x mi môj obvodný gynekológ nameral 41mm
2x keď som ležala v nemocnici mi nameral primár 35mm
3x dnes mi nameral primár pri kontrole v nemocnici 45mm a tvrdil že to bolo zmerané pred tým zle ale veď mi to meral on sám tak teraz mám krčok neviem ako dlhý mám 3 rozmery. krčok keď sa skráti už sa predĺžiť počas tehotenstva nedá tak zmerané to bolo určite zle ale ktorý rozmer je správny ☹ 😒 😖 dostala som len doporučenie naďalej ležať a kľudový režim

v stredu idem do poradne k tretiemu gynekológovi ktorý by mal byť môj pôrodník poprosím ho nech mi to zmerá po 4x a som zvedavá či jeden z tých rozmerov je správny alebo mi namerá 4 rozmer ☹ 😒

tak si všetky môžme naďalej držať palce navzájom pekný večer 🙂 nohy hore, kľud a úsmev na tvári papa

fatia
2. aug 2011

@lucytao ahoj. Mne včera tiez merali sonom krcok a namerali 2,5cm. A predtým 1,5cm, ale to nebolo so sonom. Mohli by si uz vybra... ☹ ale radšej verím tým 2,5 cm 🙂
Tak som zvedava koľko ti nameria 4. gynekolog,ale tiez by sa uz mohli zhodnut. Držím palce

lucy56
2. aug 2011

@lucytao podobne sa aj mne stalo v 20tt mi doki povedal ze mam skrateny krcok, a hlavicku citi, nakazal kludovy rezim, lezat a nohy hore a po kontrole o dva tyzdne ked robil sono bol krcok 39mm co je skoro normal, tak pri tej predtym kontrole to robil odhadom a sekol sa, uz som 31tt kludovy rezim uz nedrzim,dokonca idem aj na tehu cvicenie, a teraz sa maly posunul vyssie tak netlaci na krcok a mozem robit vsetko skoro,ono obcas dost strasia lekari, sa stavim ze este aj prenasat budem

fatia
9. aug 2011

@lucytao ahoj, bola si na tom vyšetrení? Koľko ti teraz nameral krcok?

lucytao
9. aug 2011

@fatia teraz mi nemerali tak uvidíme :( snad to bude ok

fatia
9. aug 2011

@lucytao urcite to bude v poriadku. Mna by mali zajtra pustiť,konecne 🙂 . Tak Držím palce. Potom daj vedieť,ako si dopadla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre