Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marinka70
20. nov 2015

@curlynka dakujen za radu....dufam ze to pomize...momentalne sa bojim ist aj osprchovat aby sme vydrzali s malym...

janikajanka
20. nov 2015

@19lucka90 ahoj, prosim ta aky dlhy mas krcok? Ja 34 mm a tiez ho mm zmknuty, v nemocnici ma vystrasili a moj gynekolog povedl ze to je ok. Som pn, mam kludovy rezim a uzivam magnezium.

lavinis
20. nov 2015

@marinka70 ja som mala krčok od 28tt 35 mm a potom 33mm, dieťa nízko, nohami tlačil na krčok, vydržali sme na kľudovom režime doma do začiatku 35tt. Nohy hore som mala hlavne prvé 3 týždne, potom som už ležala tak, aby som sa cítila aj pohodlne, keďže sa krčok nezhoršoval. Nerobila som doslova nič. Bolo to na psychiku teda zaberák, ale tak čo neurobí človek pre bábätko. Keďže som mala času habadej, tak som prešla celú túto diskusiu a veľa báb to dalo až do 40tt, niektoré aj prenášali a samozrejme, kočky, čo už mali deti, tak ten kľudový režím nemohli úplne dodržiavať na 100% a aj tak to dotiahli do úspešného konca. Je to individuálne u každého 🙂

lavinis
20. nov 2015

@marinka70 a zo začiatku som sa sprchovala každý druhý deň, tiež som sa bála pomaly aj na záchod ísť, ale časom sa to zlepšilo, každý týždeň som brala že je úspech a keď som si prečítala koľko báb v tejto diskusii to dotiahlo až do 40tt, tak som si povedala, že prečo nie aj ja....tak malý si v 35tt povedal síce inak 😀 ale aj tak super, že sme to zvládli tých 6 týždňov

19lucka90
20. nov 2015

@janikajanka mne ho nemerala sonom .len palpacne a v knizke mam hrdlo 1.5 cm ..a povedala ze ked nebudem dodrziavat kludovy rezim nemusi to dobre dopadnut ze pojdem aj do nemovky na infuzie.no a som uz chvalabohu 5tyzdnov s rovnqkym stavom.ale ze mozem aj kratke prechadzky

janikajanka
20. nov 2015

@19lucka90 dakujem, ja som v nemocke uz bola, tak radsej doma poctivo lezim aby som tam nemusela ist, doma je doma. Tak verim ze to dame. Drzim palce.

19lucka90
20. nov 2015

@janikajanka dakujem aj ja tebe. Mne muz podlozil postel takze ja som takmer 20 hodin dole hlavou. Sem tam co pridem do kuchyne sadnut pokecat

janikajanka
20. nov 2015

@19lucka90 kolko cm ju mas vvysenu? Neviem ako by sme to spravili to by musel celu aj jeho cast...

curlynka
20. nov 2015

@janikajanka my mame zvlast matrace a ja mam urobeny taky rost , ktory mi zvysi matrac....mam tak cca 12 cm vyssie a v obyvke mam hranoly pod gaucom na jednej strane kde lezim....tiez zhruba 12 cm... a uz od 19 tt, este apson 2 tt vydrzim a potom to rusim...

19lucka90
20. nov 2015

@janikajanka da sa kupim aj polohovaci skolilticky klin. Ja maM aj ten ale stoji cca 60eur. No ja mam 25 pri nohaCh a potom sa to znizuje ax na 1cm.ja som sa hranolov bala ze sa prepadnem 🙂))...

marinka70
21. nov 2015

@lavinis no dakujem ti krasne za povzbudenie...lebo ako hovoris...je to na psychiku....clovek sa len sleduje..a zda sa mu vsetko zle....ja mam momentalne zdvihnutu postel tak spim aj lezim dole hlavou + kludovy rezim a dufam ze vydrzime co najviac...mne maky tlaci hlavickou na krcok a mam padnute brucho..v nemocnici ma tak vystrasili ze som prisla domov...psychicky zle na to....ale ked vidim ze sa to da zvladnut tak urobim vsetko pre to 😉

curlynka
21. nov 2015

@marinka70 co znamena padnute brucho? ako to vyzera??? lebo ja mam krcok uplne na figu a veru ci mam az tak nizko brusko, no neviem neviem...odfotis sa mi?

curlynka
21. nov 2015
marinka70
21. nov 2015

@curlynka no ja som prisla k doktorovi ze mam skeateny krcok z dovodu ze mam nizko maternicu...a to sa tam vsetko dole tlaci...ani ja moc tomu nerozumiem....ale ked budem lezat + magnezium tak by mi mala ta maternuca vyjst vyssie ...to mi doktor povedal. Ja som napr citila aj tlak dole aj na mechur....teraz ako lezim sa to polepsilo ale uvidime co povie doktor

curlynka
21. nov 2015

@marinka70 jaj tak.....no bude to dobre..brusko tvrdne? ja mam maleho celkovo nizsie zahniezdeneho, takze mne uz od 26 tt tlaci na krcok, aj hlavickou, teraz uz stale hlavickou

marinka70
21. nov 2015

no tak to mame to iste....ked vstanem odfotim ti brusko....ja som teraz v 27tt a tiez to mam dole...aj tvrdne vacsinou tak ze ked lezim a postavim sa...tak mi stvrdne na chvilu....na nervy

marinka70
21. nov 2015

@curlynka no tak to mame asi to iste.....ked vstanen odfotim ti brusko....ja som v 27tt a tiez ho mam dole...a aj tvrdne...vacsinou ked dlho lezim a postavim sa...tak mi stvrdne na chvilu...ty uz ako dlho takto lezis?

lavinis
21. nov 2015

@marinka70 ja som veru v noci spávala normálne, lebo to už by som boal komplet dolámaná 🙂) neboj, určite to zvládneš, s každým ďalším týždňom sa aj tá psychika polepší, držím palce

curlynka
21. nov 2015

@marinka70 odfot veru..od 19TT, ale ja som taky pacient, ze ked doki povedal, ze krcok rastie tak som sa aj hybala viac..no a teraz sa uz ovela viac, zajtra zacinam 35 tt tak ja kludovy rezim ozaj ze minimalne uz....ale stale mam nohy hore, aj v noci....

19lucka90
21. nov 2015

@curlynka tak dufam ze ta budem nasledovat ..ja to mam od 21tt

curlynka
21. nov 2015

@19lucka90 urcite, treba mysliet pozitivne 🙂 ja som hlavne v 21tt sa vydavala :D

marinka70
21. nov 2015

@curlynka a nechcelu ta dat do nemicnice?

sandey
21. nov 2015

ahojte ja som bola teraz v nemocnici 10 dni, prisla som tam v 30+1 tt iba na monitor vysetrenie a rovno ma tam nechali... boli na monitore aj slabe kontrakcie, krcok skrateny na 2,5, vonkajsie hrdlo otvorene do 2 cm, a makky krcok, davali mi aj magneziove infuzie, ale dali mi aj brutalnu infuziu Gynypral na potlacenie kontrakcii a zaroven injekcie kortikoidy na vyvin plucok maleho.... po 10 dnoch ma zatial pustili, lebo nastastie sa nalez nezhorsil... takze asi sa to da zvladnut, ale chce to kludovy rezim, co sa neda niekedy pri deturencoch (ja mam takeho certika hyperaktivneho)

jasmika
21. nov 2015

Tak ja prispejem len svojou skúsenosťou. U mňa boli problémy so skracovaním krčka maternice. Prve tehotenstvo sa skončilo v 18 tt. A druhé som si od 25 tt odležala... Teraz som tehotná tretí krát.. po 6 rokoch. Zmena je v tom že sme sa presťahovali do rakúska a teda mám nového gynekologa ... veľmi dobrého súkromného.. takže si to platím..Veľa žien mi ho odporúčilo vraj je najlepší v okolí. No a on mi hned na začiatku kôli mojím problémom v predch. tehotensvvách predpísal Utrogestan a celé tehu mam brať Thrombo as 100 mg - vraj on má s tým dobré skúsenosti a má pocit že to veľmi pomáha.. tak uvidím ako to bude.. no a vôbec ma nevypísal na marodku.. proste že mam v pohode pracovať.. a to robím ako upratovačka.. nesedím v kancli.. takže uvidím čo bude..ale už som spokojnejšia asi aj placebo kôli tým tabletám 😀 No ale som len v 10 tt .

curlynka
21. nov 2015

@marinka70 ani nie, vravel, ze je to na nemocku, ale to v tom 19 tt, potom to uz nespomenul...

sandey
21. nov 2015

@jasmika no ja by som na tvojom mieste isla na pn, lebo ked uz 2x sa ti stalo to iste, je pravdepodobne, ze to bude aj 3x... aj napriek liekom by som ostala doma, hlavne ked robis upratovacku, co si myslim, ze je namahave.... ja som aj prve dieta rodila predcasne a aj toto uz chcelo pomalicky von, takze kto to mal raz ma na to nabeh aj pri dalsich

marinka70
21. nov 2015

@curlynka lebo ja som sa tiez v 20tt vydavaka...vtedy som nemala tazkisti a ked som v 26tt prisla na kontrolu tak ni toto povedal a ze do nemicnice...tak som ska...davali mi max infuzie magneziove...a ked ma tam doktor posielal te to nemam take zle vravel ale ze to zastavime teraz....po tyzdni som odisla z nemocnice a o 2 dni mi povedal ze mam ist spat ze sa to nezlepsilo...ze je to rovnake...pritom v tej nemocnici so mnou nic nerobili ani nohy hore....teraz lutujem ze som tam vobec sla...lebo fakt mi ten pobyt tam vsetko len zhorsil...teraz idem stvrtok na kontrolu tak sa aj bojim co povie...ci zas nevytiahne nemocnicu....ake tak druhykrat som ju odmietla

bekusinka
21. nov 2015

@marinka70 mňa doktor zanedbal, poslal ma neskoro a tak.mi robili týždeň len magnesko adali mi pesar lebo som sa začala otvárať a krcok bol krátky na zasitie.

jasmika
21. nov 2015

@sandey nemyslim si... moja mama porodila 2 z prdcasne dvojicky ze sa jej skracoval krcok, potom cakala destrukcji, kedy tiez sa skracoval a potom mala 4 deti este a uplne bez problemov.. proste doktor mi povedal ze jasne że sa mam setrit ale mozem pracovat.. tak mu budem verit a nestresovat sa zbytocne

julka31111
22. nov 2015

mne sa skracoval krcok uz od 7 mesiaca tehotenstva a porodila som prestne v termine ziadny ani pesar nic som nemala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre